27 سؤال متداول بیت کوین مبتدی – سؤالات متداول: مبانی توضیح داده شده

ساخت وبلاگ

اگر در جستجوی پاسخ در مورد بیت کوین به این صفحه برخورد کرده اید، خوش آمدید! چیزهای زیادی می توانیم به شما بیاموزیم. Ivan on Tech Academy آموزش بیت کوین، بلاک چین و کریپتو را ارائه می دهد و می تواند به تمام سوالات متداول بیت کوین شما از طریق تکنیک های مختلف یادگیری از جمله ویدئو، آزمون و تحقیق پاسخ دهد.

اگر در جستجوی پاسخ در مورد بیت کوین به این صفحه برخورد کرده اید، خوش آمدید! چیزهای زیادی می توانیم به شما بیاموزیم. Ivan on Tech Academy آموزش بیت کوین، بلاک چین و کریپتو را ارائه می دهد و می تواند به تمام سوالات متداول بیت کوین شما از طریق تکنیک های مختلف یادگیری از جمله ویدئو، آزمون و تحقیق پاسخ دهد.

برای این پست، ما سوالاتی را در مورد ارزهای دیجیتال گردآوری کرده‌ایم و به متداول‌ترین سؤالات مبتدیان پاسخ داده‌ایم تا به شما در شروع سفرتان کمک کنیم. بنابراین بیایید با اصول اساسی مطلق شروع کنیم:

بیت کوین چیست؟

بیت کوین یک ارز دیجیتال است که اغلب به عنوان ارز مجازی یا ارز دیجیتال شناخته می شود و به عنوان روشی برای مبادله یا ذخیره ثروت استفاده می شود. در سطح بسیار ابتدایی، یک قطعه کد است. هیچ سکه فیزیکی برای صحبت وجود ندارد، بلکه UTXO ها (خروجی های تراکنش خرج نشده) وجود دارند که موجودی کیف پول شما را تشکیل می دهند.

بیت کوین پس از سقوط مالی سال 2008 به عنوان راه حلی برای دستکاری پول و اقتصاد توسط دولت و بانک مرکزی ایجاد شد.

چه کسی: سوالات متداول

چه کسی ارز دیجیتال را ایجاد کرد؟

طی سال‌ها تلاش‌های ناموفق متعددی برای ایجاد یک ارز دیجیتال یا ارز دیجیتال صورت گرفته است. در اواخر دهه 1980 زمانی که یک دانشمند ناشناخته کامپیوتر می‌خواست به کاهش میزان سرقت‌های اواخر شب در پمپ بنزین‌ها کمک کند، شروع شد و به این ترتیب «کارت‌های هوشمند» را آزمایش کرد که در آن رانندگان کامیون می‌توانستند کارت خود را پیش‌پرداخت کنند و نیازی به حمل پول نقد نداشته باشند. این موفقیت را ثابت کرد!

در سال 1990 شاهد Digicash بودیم، اما به دلیل گسترش بیش از حد سریع، شرکت در سال 1998 ورشکست شد، همان سالی که PayPal به عنوان اولین شرکت پرداخت آنلاین همتا به همتا ارز دیجیتال راه اندازی شد. پی‌پال از آن زمان به بعد پیشرفت کرده است.

چه کسی بیت کوین را ایجاد کرد؟

ساتوشی ناکوموتو نام یک توسعه دهنده یا گروهی از توسعه دهندگان مستعار است که کاغذ سفید بیت کوین را در سال 2008 منتشر کرد و پروتکل بیت کوین را در سال 2009 منتشر کرد. ساتوشی ناکوموتو چند سال پس از راه اندازی بیت کوین ناپدید شد و هویت او تا به امروز مشخص نیست..

چه کسی بیت کوین را کنترل می کند؟

یکی از چیزهای زیبا در مورد بیت کوین این است که غیر متمرکز است. این بدان معناست که نمی توان آن را سانسور یا کنترل یا دستکاری کرد و توسط هر یک از طرفین حاکم یا متمرکز انجام شد و کلیه معاملات از نظر ریاضی توسط شبکه هزاران رایانه تأیید می شوند.

بیت کوین است: سؤالات متداول

آیا بیت کوین برای فعالیت های غیرقانونی است؟

بیت کوین به دلیل استفاده در معاملات غیرقانونی در ‘Dark Web‘ ، بین سال 2010 تا 2016 شهرت بدی کسب کرد. بیت کوین به طور انحصاری برای این فعالیت ها مورد استفاده قرار نمی گرفت ، و همچنین افراد پشت این فعالیت ها به طور انحصاری بیت کوین را قبول نکردند ، اما زاویه خوبی در رسانه ها ایجاد می کند. شهرت cryptocurrency به شدت لکه دار شد ، عمدتا به دلیل اقلیت کوچکی از بازیگران بد.

هر معامله ای که تاکنون با هر بیت کوین اتفاق افتاده است ، به طور دقیق در blockchain ثبت شده است که می توانید حرکات بیت کوین را از یک کیف پول به دیگری دنبال کنید. این که آیا کاربران غیرقانونی از این امر آگاه بودند یا نه ، ناشناخته است.

آیا بیت کوین حباب است؟

برخی فکر می کنند که افزایش 10 میلیون درصدی ارزش دارایی در طی 10 سال کمی بیش از حد است ، از این رو بیت کوین باید حباب باشد که به زودی ترکیده خواهد شد.

قیمت بیت کوین با عرضه و تقاضا نوسان می کند ، به دنبال چرخه ای که در آن میزان بیت کوین تولید شده تقریباً هر 4 سال نصف می شود. این امر به قیمت بیت کوین اجازه می دهد تا از طریق این فناوری توسط تعداد بیشتری از کاربران در سراسر جهان به طور سالم افزایش یابد.

آیا بیت کوین یک طرح پونزی است؟

بیت کوین یک طرح پونزی نیست. اگر در یک طرح هرمی ثبت نام کرده اید که به شما فرصت کسب بیت کوین را می دهد ، سریع بروید! بیت کوین قطعه ای از کد است که نمی توان آن را کپی یا دو برابر کرد ، می تواند به عنوان پرداخت با معاملات ویزا و "stacked" (که در یک حساب کاربری) به عنوان یک فروشگاه ثروت نگهداری می شود-با نرخ بهره شما هرگز در بانک ها مشاهده نخواهید کرد. بشر

آیا بیت کوین قانونی است؟

در بیشتر کشورها ، خرید ، تجارت و فروش بیت کوین قانونی است. با این حال ، افزایش افرادی که به Cryptocurrency روی می آورند ، برخی از بانک ها و دولت ها را مرعوب می کند ، زیرا این ارز و اقتصاد محلی آنها را تهدید می کند. به نوبه خود ، برخی از کشورها سعی کرده اند بیت کوین را ممنوع کنند ، اما این بسیار دشوار است زیرا این یک کد است. یک کشور می تواند کد را غیرقانونی جلوه دهد ، اجرای آن عملاً غیرممکن خواهد بود.

آیا بیت کوین بی خطر است؟

بیت کوین به عنوان یک پروتکل به خودی خود نمی تواند هک شود (خوب ، از لحاظ تئوری امکان پذیر است اما 100 سال طول می کشد) و نمی توان آن را با هر یک از نقص کنترل یا دستکاری کرد. اگر صاحب بیت کوین هستید ، بانک خود هستید و این وظیفه شماست که سکه های خود را ایمن نگه دارید.

آیا بیت کوین پول واقعی است؟

برای پاسخ صحیح به این سوال ، ما باید دقیقاً تعریف کنیم که پول "واقعی" چیست. پول واقعی است ؛بادوام ، قابل تقسیم ، قابل حمل ، قارچ ، واسطه مبادله ای و از نظر مهم ، یک فروشگاه ثروت در طی یک دوره زمانی طولانی - مشابه طلا. برخی از افراد "پول واقعی" را با "پول فیات" اشتباه می گیرند - که پول کاغذی یا ارز است ، که ارزش ذاتی را ندارد ، اما افراد و موسسات مایل به استفاده از آن برای خریدها و سرمایه گذاری ها هستند زیرا توسط دولت صادر می شود.

بیت کوین همان خواص طلا را به اشتراک می گذارد و به دلیل خاصیت موجود در آن ، بسیاری از آنها پول واقعی در نظر گرفته می شوند.

آیا واقعاً از بیت کوین استفاده می شود؟

مشارکتهای رمزپایه اخیر با ویزا ، مسترکارد و پی پال صرف هزینه نه تنها بیت کوین بلکه طیف گسترده ای از ارزهای رمزنگاری شده را نیز آسانتر می کند. مردم می توانند از کارتهای بدهی رمزنگاری خود در بیش از 200 میلیون بازرگان در بیش از 100 کشور جهان استفاده کنند.

چگونه: سؤالات متداول

cryptocurrency با ارز فیات چگونه است؟

cryptocurrency عمدتاً بدون مرز و مقاوم در برابر سانسور است و توسط هر کسی در جهان با اتصال به اینترنت قابل استفاده است. ارز فیات توسط یک دولت صادر می شود که در یک مکان جغرافیایی خاص مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند در مقادیر نامحدودی چاپ شود ، در حالی که ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین غیر متمرکز هستند و دارای منبع تغذیه ای هستند.

بیت کوین چند ساله است؟

Whitepaper برای بیت کوین برای اولین بار در سال 2008 منتشر شد و پروتکل در سال 2009 به صورت زنده ادامه یافت. در ماه مه 2010 ، Laszlo Hanyecz اولین کسی بود که یک معامله بیت کوین را انجام داد و 2 پیتزا را برای 10،000 BTC خریداری کرد (به ارزش تقریبی 120،000،000 دلار امروز).

Laszlo Hanyecz در سمت راست

بیت کوین چگونه کار می کند؟

بیت کوین از فناوری blockchain ، یک بانک اطلاعاتی انقلابی ، غیرمتمرکز ، الکترونیکی یا دفترچه توزیع شده استفاده می شود که تمام جزئیات معاملات را در شبکه بیت کوین ذخیره می کند. این شبکه از بیش از یک میلیون رایانه به نام گره تشکیل شده است.

هر گره از نظر ریاضی هر معامله را تأیید می کند ، که سپس در یک بلوک ذخیره می شود. هنگامی که یک بلوک پر از معاملات می شود ، به blockchain اضافه می شود ، سابقه ای بی نهایت طولانی در تمام معاملات قبلی.

بیت کوین ها چگونه ایجاد می شوند؟

بیت کوین ها از طریق فرآیندی به نام معدن ایجاد می شوند. ابر رایانه های موجود در شبکه به نام گره های معدن برای حل یک معادله ریاضی فوق العاده پیچیده در حال رقابت هستند. دستیابی به این معادله بسیار دشوار است ، روش "منطقی" برای حل آن از طریق حدس زدن صدها عدد مختلف (یا عدم وجود) ثانیه است. قادر به حل معادله به هر روشی دیگر نیست ، تقریباً 10 دقیقه طول می کشد تا شبکه بیش از 1 میلیون رایانه حدس بزند که پاسخ صحیح را حدس بزند. معدنچی که حدس می زند پاسخ صحیح در بیت کوین پاداش می گیرد.

چگونه بیت کوین درآمد کسب می کند؟

بیت کوین بازار آزاد را بازگرداند ، جایی که ارزش دارایی ها با عرضه و تقاضا و احساسات بازار ، عاری از هرگونه تحریک مصنوعی یا دستکاری کننده که می تواند منجر به دارایی های بیش از حد تورم شود ، تعیین می شود.

ارزش بیت کوین روزانه نوسان دارد و کاملاً بی ثبات است زیرا هنوز در مراحل اولیه فرزندخواندگی است. در حالی که بیت کوین برای استخراج و مردم در این زمین وجود دارد ، ارزش بیت کوین در نظر گرفته شده است تا به یک قله پایدار افزایش یابد - هرچند که این قیمت برای هر کسی ناشناخته است.

بیت کوین به گونه ای طراحی شده است که در نهایت یک ارز جهانی پایدار و قابل اعتماد و غیر متمرکز ، جایگزینی برای پول فیات تحت کنترل و دستکاری دولت باشد.

چگونه بیت کوین شکسته می شود؟

درست همانطور که می توان پوند را به 100 سکه تقسیم کرد ، 100 میلیون Satoshis به 1 بیت کوین (BTC) وجود دارد.

چگونه بیت کوین خریداری می کنید؟

خرید بیت کوین از همیشه آسانتر می شود ، با صرافی های متمرکز مانند Coinbase و Binance که فیات ساده برای کاربران جدید رمزنگاری ارائه می دهد.

اکنون هزاران دستگاه خودپرداز بیت کوین در سراسر جهان وجود دارد که می توان در مغازه های راحتی محلی و سوپر مارکت ها یافت. این به هر کسی اجازه می دهد بیت کوین را با استفاده از کارت بدهی/اعتباری یا پول نقد خود خریداری کند و کد QR را به عنوان آدرس کیف پول کاغذ خود دریافت کند.

قوطی: سؤالات متداول

آیا می توان بیت کوین را هک کرد؟

از لحاظ تئوریکی صحبت از blockchain بیت کوین به طور بالقوه می تواند از طریق حمله 51 ٪ مورد استفاده قرار گیرد. این در شرایطی است که یک هکر می تواند بیش از نیمی از قدرت هش رایانه ای شبکه را کنترل کند و داده ها را در blockchain دستکاری کند و هزینه های مضاعف سکه ها را نیز انجام دهد.

بسیار بعید است که blockchain بیت کوین هک شود

شبکه رایانه ای بیت کوین آنقدر بزرگ و قوی است که برای انجام این کار یک ابر رایانه طولانی تر از یک عمر طول می کشد. این همچنین بسیار گران خواهد بود. پیروی از پروتکل های بیت کوین به عنوان یک معدنچی بسیار مقرون به صرفه تر خواهد بود.

آیا می توانم با بیت کوین درآمد کسب کنم؟

هیچ پنهانی نیست که بیت کوین تعدادی از افراد اولیه در این صنعت را بسیار ثروتمند کرده است. قیمت بیت کوین در طی بیش از 10 سال بیش از 10 میلیون درصد افزایش یافته است ، به طوری که برخی از تحلیلگران پیش بینی می کنند که بیت کوین می تواند روزی به 6 یا 7 رقم برسد!

هیچ کس به طور قطعی نمی داند ، و همیشه این احتمال وجود دارد که بتواند به 0. برود. قیمت بیت کوین می تواند بسیار بی ثبات باشد ، اما برای معامله گران ماهر در خارج از کشور که می دانند چگونه بازار را زمان می گذارند ، می تواند بسیار سودآور باشد. با این حال ، برای بیشتر ، فقط هودلینگ تنگ احتمالاً سودآورتر خواهد بود. هودلینگ بیت کوین در زمان نوشتن به مدت 4177 روز از کل 4236 روز سودآور بوده است.

اگر نمی دانید با تجارت چه کاری انجام می دهید و بدون احتیاط از اهرم استفاده می کنید ، این یک بلیط یک طرفه برای Rekt City است و می توانید طی چند ثانیه انحلال کنید.

آیا می توان BTC را به پول نقد تبدیل کرد؟

برخی از مبادلات خارج از سطح شیب دار تبدیل بیت کوین را به ارز محلی فیات شما باز می گرداند.

به تازگی با کارتهای جدید Debit Crypto ، کاربران می توانند پول نقد را از دستگاههای خودپرداز از صندوق های بیت کوین یا رمزنگاری خود خارج کنند.

چرا: سؤالات متداول

چرا مردم به بیت کوین اعتماد دارند؟

برخی از افراد به بیت کوین اعتماد دارند که شفافیت منبع باز و منبع باز معاملات مالی است. برخی تغییر ناپذیری اطلاعات معامله ای را جذاب می دانند.

برخی دیگر از قدرت شبکه گره ها به صورت ریاضی تأیید معاملات ، به طور کامل عنصر اعتماد یا خطای انسانی را در معاملات حذف می کنند.

چرا باید از cryptocurrency استفاده کنم؟

برای برخی از مردم در بعضی از کشورها ، استفاده از بیت کوین و رمزنگاری بیشتر از یک میل به یک ضرورت تبدیل شده است ، به عنوان راهی برای محافظت از خود در برابر بیش از حد ارزهای محلی آنها. بیت کوین یک دارایی تورم است ، به این معنی که با افزایش ارزش می تواند بیشتر خریداری کند.

اگر با ارزهای رمزنگاری شده در هیئت مدیره هستید و می توانید پتانسیل لازم را برای تبدیل شدن به جهان به مکانی بهتر ببینید ، تنها راهی که ما می توانیم این فضا را رشد دهیم استفاده ، خرید و خرج کردن رمزنگاری است تا اقتصاد رمزنگاری را در گردش و گسترش نگه دارد.

چه: سؤالات متداول

مزایای بیت کوین چیست؟

برای بیت کوین مزایای زیادی وجود دارد ، با این حال ، تعداد معدودی از محبوب ها خواهند بود:

فناوری blockchain که بیت کوین را ایجاد کرده است-غیر متمرکز ، منبع باز و شفاف است.

مبلغ 21 میلیون سکه مخفی وجود دارد که می توان آنها را استخراج کرد ، به این معنی که بیت کوین را نمی توان کپی کرد ، دوتایی یا بیش از حد تورم.

با بیت کوین ، شما دارایی های دیجیتالی خود را در کیف پول خود دارید و این فقط مسئولیت شماست. پول شما اعداد موجود در blockchain است ، نه IOU که به عنوان تعادل بانک نشان داده شده است.

چه اتفاقی می افتد که بیت کوین ها از بین می روند؟

اگر عبارت بذر یا کلیدهای خصوصی خود را از دست بدهید ، متأسفانه برای بازیابی وجوه خود هیچ پشتیبان یا درب مخفی وجود ندارد. نوشتن و ایمن نگه داشتن تمام رمزهای عبور و عبارات بذر خود برای کیف پول های مبادله و کیف پول های سخت بسیار مهم است. برخی تخمین ها پیش بینی می کنند که بیش از 5 میلیون بیت کوین از زمان ایجاد آن از دست داده اند ، بدون این که هیچ راهی برای بازگرداندن آنها وجود ندارد.

نمونه هایی از آدرس های بیت کوین و کلیدهای خصوصی

اگر کسی تمام بیت کوین های موجود را خریداری کند ، چه می شود؟

قیمت بیت کوین با عرضه و تقاضای بازار تعیین می شود. بنابراین به این دلیل است که باید کسی بخواهد تمام بیت کوین های موجود را خریداری کند ، قیمت هر بیت کوین از نظر نجومی افزایش می یابد.

استدلال های دیگر حاکی از آن است که ، اگر کسی سعی کند با خرید فرضی همه بیت کوین ها ، بازار بیت کوین را دستکاری کند ، نوسانات عظیم قیمت باعث فروپاشی ارز و سقوط قیمت می شود. در این حالت ، آن شخص تمام پول خود را از دست می دهد ، بنابراین نکته زیادی وجود ندارد.

بهترین مکان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد Cryptocurrency و فناوری blockchain کجاست؟

خوشبختانه ، شما فقط چند کلیک از توانایی ثبت نام در بزرگترین آکادمی آنلاین blockchain جهان ، طراحی شده برای پذیرایی از دانش و توانایی های همه ، فاصله دارید. بدون تجربه؟مشکلی نیست!

ایوان در آکادمی فناوری دوره هایی را در مورد اصول اولیه بیت کوین و blockchain 101 ارائه می دهد ، و اخیراً رمزنگاری جدید برای مبتدیان ، جایی که ما سؤالات متداول بیت کوین بیشتری را کشف می کنیم و به شما کمک می کند تا برای سفر رمزنگاری خود تنظیم کنید.

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 15 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 21:33