امتیاز کلاهبرداری: چگونه ریسک معاملات را کاهش دهیم

ساخت وبلاگ

Fraud Score: How to Lower Transaction Risk

معیارهای امتیاز تقلب ضروری است زیرا همه تجار تجارت الکترونیک در معرض خطر تقلب در تراکنش هستند. و مشکل در حال افزایش است، زیرا زیان های جهانی ناشی از تقلب در پرداخت در سال 2021 به حدود 20 میلیارد دلار در سراسر جهان رسید. روش های پذیرش پرداخت آنلاین برای مصرف کنندگان راحت است، اما مطمئناً به کلاهبرداران اجازه می دهد سرقت هویت، تصاحب حساب، و کلاهبرداری های آزمایش کارت را اجرا کنند.

برای کمک به دفاع در برابر بازیگران بد، تجار از امتیاز تقلب استفاده می کنند. سرویس امتیازدهی معاملات آنلاین پردازش شده از طریق فروشگاه شما را ارزیابی می کند. اگر بتوانید سفارشات جعلی را هنگام وقوع علامت گذاری کنید، می توانید برای کاهش خطر (و هرگونه ضرر احتمالی) اقدام کنید. بیایید به امتیازدهی تقلب نگاه کنیم و مزایا و معایب سرویس پیشگیری از تقلب را فهرست کنیم.

امتیاز تقلب چیست؟

امتیاز تقلب یک ارزش ریسکی است که به یک تراکنش آنلاین اختصاص داده شده است. قوانین از پیش تعیین شده به تعیین سطح ریسک تعامل پرداخت مشتری کمک می کند. یادگیری ماشینی فعالیت کاربر را با داده‌های رفتار قبلی بررسی و مقایسه می‌کند تا فعالیت‌های مشکوک را شناسایی کند و هشدارهای تقلب ارائه دهد.

به عنوان مثال، همه کاربران قبل از پرداخت باید چندین نقطه داده (اطلاعات شناسایی e. i) ارائه دهند. چه شامل ورود به حساب کاربری، یک آدرس IP یا بیومتریک دستگاه باشد، صنعت پرداخت برای ایمنی همه مصرف‌کنندگان و داده‌های آنها به نشانگرهای هویت نیاز دارد. یک سرویس امتیازدهی تقلب، هر نقطه داده را در برابر میزبانی از ورودی‌های ذخیره‌شده اندازه‌گیری می‌کند تا صحت یک تراکنش را تعیین کند.

با مقایسه سیگنال های شناسایی مثبت در برابر سیگنال های منفی، موتور خودکار پیشگیری از تقلب می تواند یک ارزیابی ریسک ایجاد کند. حتی معیارهای رفتار مصرف کننده مانند تاریخچه قبل از معامله نیز در ارزیابی نقش دارند. معاملاتی که ریسک تلقی می شوند، سپس به تاجر هشدار داده می شود، که سپس می تواند اقدامات پیشگیرانه بیشتری انجام دهد.

امتیاز کلاهبرداری شما چگونه محاسبه می شود؟

شاخص های خاص در یک تراکنش برای فعالیت کلاهبرداری وزن متفاوتی دارند. به عنوان مثال، پرداختی که شامل کدهای امنیتی ارزش تأیید کارت (CVV) نمی شود یا سیستم تأیید آدرس را ناموفق می بیند (دو روش حمایت از مصرف کننده در کارت های اعتباری گنجانده شده است) بسیار امن تر است و سطح بالایی از خطر را در بر دارد. اکثر نرم‌افزارهای امتیازدهی تقلب، تراکنش‌هایی را علامت‌گذاری می‌کنند که چنین الزامات انطباق امنیتی مورد انتظار را فهرست نمی‌کنند.

سایر شاخص های تقلب عبارتند از:

  • ارزش فروش
  • پیکربندی دستگاه
  • روش ارسال
  • نشانگرهای شناسایی
  • داده های ثبت دامنه
  • آدرس های IP
  • محل

هر مشاغل می تواند قوانین شاخص را طبق دلخواه شامل یا حذف کند. صنایع مختلف برای تعیین خطر معامله به عناصر مختلفی احتیاج دارند. قوانین از پیش تعیین شده هرگز حدس نمی زنند بلکه مجموعه ای از الگوریتم های ریاضی هستند که می توانند تهدیدهای احتمالی را به طور دقیق ارزیابی کنند.

مزایای استفاده از نمره کلاهبرداری

یک سرویس امتیاز دهی به کلاهبرداری مزایای مختلفی را برای بازرگانانی که می خواهند در برابر کلاهبرداری پرداخت بهتر دفاع کنند ، ارائه می دهد:

کاربران مشروع را شناسایی کنید

معاملات انجام شده توسط کاربران صادق برای تأیید اعتبار ساده می شوند. مشترکات در بین مشتریان اولویت ، ارزیابی سطح امنیتی هرگونه معاملات را آسان می کند. نمای جامع از هر کاربر که سعی در خرید دارد می تواند به امنیت کلی فروشگاه و محافظت از داده ها کمک کند.

بازپرداختهای شارژ را کاهش دهید

هرچه بهتر از تقلب قبل از تعادل دفاع کنید ، سردرد کمتر پس از انجام. به عنوان مثال ، مشتری که یک کارت اعتباری دزدیده شده را گزارش می کند ، برای همه استفاده از کارت کلاهبرداری ، یک رویداد پر هزینه برای بازرگانان ، بازپرداخت های قانونی را آغاز می کند. اما با امتیاز دهی به کلاهبرداری ، این سرویس می تواند معاملات مشکوک انجام شده توسط یک بازیگر بد را قبل از مجوز انجام دهد و به جلوگیری از کل مراحل اختلاف کمک می کند. ضمن ایجاد یک محیط پرداخت ایمن تر برای مشتریان ، بار مالی شارژ را کاهش دهید.

خودکار و مقیاس

بررسی دستی از هر معامله وقت گیر و گران است. اما با استفاده از یک سیستم از پیش تعیین شده و به صورت خودکار برای مقادیر صحیح نمره کلاهبرداری ، محافظت شما بهبود می یابد و به تلاش کمتری نیاز دارد. در نتیجه ، مقیاس کاری خود را بدون ایجاد امنیت به مراتب ساده تر است.

اصطکاک را کاهش دهید

یک فرآیند پرداخت ایمن اعتماد به نفس مصرف کننده را القا می کند. اتوماسیون همچنین امکان ورود به سیستم صاف را فراهم می کند که از سفر خرید پشتیبانی می کند. یادگیری ماشین و تاریخچه سفارش گسترده حتی می تواند به شما امکان دهد تا نقاط داده مورد نیاز را برای مشتری های اولویت بلند مدت کاهش دهید ، بار دیگر فرصت هایی را فراهم می کند که اصطکاک را محدود می کند. هرچه روند پرداخت آسانتر باشد ، رضایت مشتری گزارش شده بالاتر و احتمال درآمدها.

اشکالاتی از نمره کلاهبرداری

در حالی که امتیاز دهی کلاهبرداری مزایای زیادی را ارائه می دهد ، چند مورد منفی وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید.

داده های بد (مثبت کاذب)

امتیاز دهی به کلاهبرداری از مجموعه ای از قانون استفاده می کند که در معرض خطر هر یک از شاخص های معامله قرار دارد. اگر آن مجموعه های قانون را به طور نادرست کالیبراسیون کنید ، کل سیستم می تواند شکست بخورد یا نتایج نادرست ارائه دهد. چنین شرایطی همچنین می تواند منجر به مثبت کاذب شود ، جایی که سیستم تشخیص به اشتباه معاملات معتبر را متهم می کند. این امر نه تنها مانع از وقوع فروش مشروع می شود ، بلکه به سطح رضایت مشتری آسیب می رساند.

خزش

برای کمک به حل مشکل داده های بد ، بسیاری از بازرگانان یا IT از کارگران پشتیبانی می کنند که قوانین جدیدی را معرفی می کنند یا مدل های قانون پیچیده ای را ایجاد می کنند. با گذشت زمان ، سیستم به چنان پیچیدگی رشد می کند که کاملاً غیرقابل کنترل می شود. شما می توانید بیش از حد وقت خود را صرف ترفند و تنظیم قوانین بدون انجام هرگونه فعالیت کلاهبرداری کنید.

هزینه های نگهداری

چشم انداز اقتصادی صنعت پرداخت همچنان در حال تغییر است. و بازیگران بد طرح های خود را به عنوان روان ماندن شرایط بازار تنظیم می کنند. در نتیجه ، امتیاز دهی به کلاهبرداری شما نیاز به به روزرسانی مداوم دارد. چنین نگهداری مکرر و مداوم هزینه های طولانی را معرفی می کند.

کمبود ظرافت انسان

الگوریتم ها و یادگیری ماشین در معاملات پرچم گذاری مهارت دارند ، اما آنها هرگز نمی توانند ظرافت ذاتی را برای یک انسان تأمین کنند. بسیاری از معاملات صادقانه ممکن است عجیب و غریب باشند و به نظر کلاهبرداری شوند ، اما معتبر هستند. در برخی از سطح ، ارزیابی دستی مورد نیاز است. چنین نیروی کار اضافی برخی از بازرگانانی را که می خواهند یک راه حل جامع و دستگیر کننده بازدارند ، مانع خواهد شد. اگرچه مفید است ، امتیاز دهی به کلاهبرداری هرگز 100 ٪ قابل اعتماد نیست و این یک اشکال است.

امتیاز دهی به کلاهبرداری لازم است

امتیاز دهی کلاهبرداری یک سرویس پیشگیری مفید است که به بازرگانان کمک می کند تا خطر معامله را ارزیابی کنند. هنگامی که با قوانین و نقاط دقیق داده تنظیم شده است ، این فناوری می تواند از تقلب احتمالی جلوگیری کند ، بازپرداخت ها را محدود کند و یک سفر خریدار با اصطکاک کم ایجاد کند.

با این وجود ، به ثمر رساندن کلاهبرداری سیستم کاملی نیست. پیچیدگی قانون ، مثبت کاذب و هزینه های نگهداری همه می تواند بازرگانان را مختل کند و به حاشیه آسیب برساند. این سرویس به عنوان مکمل سایر نرم افزار پیشگیری از کلاهبرداری کار می کند.

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 16 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 21:34