Ethereum با ادغام اثبات سهام ، تاریخ را می سازد

ساخت وبلاگ

دومین blockchain بزرگ جهان با مشکل ترمینال 587500000000000000000 به اثبات سهام منتقل شد.

غذای اصلی

  • اتریوم با موفقیت از اثبات کار تا اثبات سهام "ادغام" شده است.
  • به روزرسانی برجسته ، تغییرات اساسی در شبکه اتریوم ایجاد می کند ، از جمله کاهش 99. 95 ٪ در مصرف انرژی و کاهش 90 ٪ در صدور ETH.
  • بسیاری بر این باورند که این ادغام می تواند به عنوان یک کاتالیزور صعودی برای ETH در یک بازه زمانی طولانی مدت عمل کند ، اما دلایلی وجود دارد که در آینده نزدیک شکاک باشد.

"ادغام" یکی از مهمترین وقایع تاریخ رمزنگاری است.

اتریوم ادغام را کامل می کند

Ethereum انتقال خود را به اثبات سهام انجام داده است. دومین blockchain بزرگ جهان به روزرسانی طولانی مدت "ادغام" خود را در اوایل روز پنجشنبه آغاز کرد و شبکه را از اثبات کار به الگوریتم اجماع اثبات سهام منتقل کرد.

توسعه دهندگان Ethereum با یک حزب پخش مستقیم ، این نسخه را در کنار سایر اعضای برجسته جامعه جشن گرفتند. بیش از 40،000 نفر تنظیم کردند که با هم ادغام تماشا کنند. ویتالیک باترین ، بنیانگذار Ethereum این رویداد را در توییتر نشان داد و گفت: "این یک لحظه بزرگ برای اکوسیستم اتریوم است."

Tweet

اتریوم هنگامی که آستانه مشکل ترمینال شبکه ، اقدامی که دشواری معدن بلوک های اتریوم را تعیین می کند ، به 5875000000000000000 در اوایل پنجشنبه رسید.

این به روزرسانی ، معروف به پاریس ، به دنبال ارتقاء Bellatrix هفته گذشته بود که در آن اتریوم لایه اجماع خود را برای رویداد اصلی تهیه کرد. این سوئیچ شاهد "ادغام" اثبات کار Ethereum با زنجیره ای از Beacon Beacon اثبات آن بود. این به عنوان معادل هواپیما در حال تغییر موتور در اواسط پرواز است.

با سوئیچ امروز ، Ethereum برای دستیابی به اجماع و ایمن سازی شبکه به ETH در حال اعتبار سنجی است. اثبات سهام برای ایجاد چندین تغییر اساسی در شبکه اتریوم است. شاید مهمترین این تغییرات تخمین زده شود 99. 95 ٪ کاهش در مصرف انرژی است.

از آنجایی که اتریوم دیگر به معدنچیان که سخت افزار انرژی با انرژی کار می کنند ، تکیه نخواهد کرد ، بسیار کارآمدتر خواهد شد. محقق بنیاد اتریوم ، جاستین دریک گفت که این اقدام باعث کاهش میزان مصرف برق در سراسر جهان با 0. 2 ٪ در جریان مستقیم بنیاد اتریوم می شود.

علاوه بر این ، این شبکه از پرداخت ETH به معدنچیان متوقف می شود و منجر به کاهش صدور حدود 90 ٪ می شود. اتریوم روزانه حدود 13،000 ETH منتشر می کند ، اما اکنون فقط حدود 1600 ETH را به اعتبار سنجی پرداخت می کند.

ادغام یک رویداد مهم برای جامعه اتریوم و جامعه کریپتو به عنوان یک کل است. هرگز قبلاً شبکه اثبات کار در مقیاس اتریوم به اثبات سهام منتقل نشده است. بوترین از سال 2014 درباره اثبات سهام بحث کرده است و ادغام سال ها در حال ساخت بوده است. تا زمانی که بنیاد اتریوم متعهد به راه اندازی در سال 2022 شد، چندین بار با تاخیر مواجه شد. بوترین در جریان مهمانی بازدید بنیاد اتریوم گفت: «اثبات سهام تقریباً از ابتدا برای اکوسیستم اتریوم یک رویا بوده است.

با این حال، در حالی که اکثر طرفداران اتریوم این رویداد را پیش بینی می کردند، ادغام همچنین محل اختلاف ماینرهای اتریوم بوده است، زیرا اساسا آنها را منسوخ کرده است. به همین دلیل است که گروهی از طرفداران Proof-of-Work در طول تابستان گرد هم آمدند تا نسخه جدیدی از شبکه را تحت نام EthereumPOW حفظ کنند. انتظار می‌رود زنجیره Proof-of-Work در 24 ساعت آینده با ایردراپ برای دارندگان ETH فعال شود.

نگرانی های مقاومت در برابر سانسور

قبل از ادغام، بسیاری از حامیان ارزهای دیجیتال در داخل و خارج از اکوسیستم اتریوم نگرانی‌هایی را در مورد توانایی شبکه برای فرار از سانسور با توجه به تحریم‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا علیه تورنادو کش ابراز کرده‌اند.

بیم آن می رود که سانسور یک اتریوم اثبات سهام راحت تر از یک شبکه اثبات کار باشد، زیرا بسیاری از اعتبار سنجی شبکه های بزرگ مانند کوین بیس (NASDAQ: COIN) در ایالات متحده مستقر هستند تا از تمرکززدایی اتریوم حمایت کنند، این اعتبار سنجی ها باید پردازش کنند. کلیه معاملات محول شده به آنها حتی اگر با تحریم های خزانه داری مطابقت نداشته باشد.

اعتبارسنجی‌ها می‌توانند از نظر تئوری برخی از تراکنش‌ها را برای پیروی از تحریم‌های خزانه‌داری مسدود کنند که منجر به سانسور در لایه پایه شود.

برایان آرمسترانگ، مدیرعامل کوین‌بیس، زمانی که بحث‌ها در مورد مقاومت شبکه در برابر سانسور در ماه گذشته بالا گرفت، در مورد این موضوع اظهار نظر کرد و گفت که صرافی ترجیح می‌دهد سهام را کنار بگذارد تا اینکه وارد سانسور شود. ویتالیک بوترین در توییتی تأیید کرد که سانسور را یک حمله به شبکه می‌داند و از کاهش آن حمایت می‌کند، فرآیندی که در آن سهامداران ETH خود را به عنوان مجازاتی برای بدرفتاری یا عدم تأیید تراکنش‌های مورد نیاز از دست می‌دهند.

آینده اتریوم چیست؟

در پیشبرد ادغام ، بخش اعظم جامعه بر این موضوع متمرکز شده اند که این به روزرسانی می تواند برای دارایی بومی اتریوم ، ETH باشد. Crypto شماره دو از پایین ژوئن خود در طول تابستان بیش از 100 ٪ تجمع کرد و با افزایش پیش بینی برای راه اندازی امروز ، هیچ بخش کوچکی را دامن زد. چندین نشانه مربوط به اتریوم در اکوسیستم ، مانند LDO Lido و Ethereum Classic و غیره/USD نیز به دست آورد. ETH به طور خلاصه 2000 دلار از پشت مسابقه صدرنشین است اما از آن زمان به بعد بازیابی شده است.

ETH هفته گذشته هنگامی که در برابر BTC به اوج خود رسید ، قدرت تجدید شد و امید به علاقه مندان به Ethereum را برای یک رویداد احتمالی "لرزش" که در آن اتریوم از سرمایه گذاری در بازار بیت کوین غلبه می کند ، برانگیخت.

با این حال ، آن را به نسبت 0. 085 در صدر قرار داده و برای حفظ حرکت تلاش کرده است. ETH روز سه شنبه با توجه به شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده در 8. 3 ٪ بالاتر از حد انتظار می رود ، و هنوز هم در ساعات منتهی به ادغام ، لاغر به نظر می رسید.

محیط کلان

عده ای هستند که معتقدند ادغام می تواند یک رویداد "فروش اخبار" باشد ، به احتمال زیاد به دلیل ایجاد اعتیاد به مواد مخدره عظیم و چنین سناریوها یک اتفاق رایج در رمزنگاری است. علاوه بر این ، چشم انداز کلان اقتصادی فعلی ، بدون در نظر گرفتن هرگونه به روزرسانی های امیدوارکننده یا پرتاب های بزرگ ، تصویری تاریک را برای دارایی های ریسک مانند ارزهای رمزنگاری می کند.

با افزایش تورم در سراسر جهان ، انتظار می رود فدرال رزرو هفته آینده افزایش نرخ بهره را اعلام کند. برخی پیش بینی کرده اند که می تواند با افزایش 100 پایه امتیاز ، مواضع هولناک خود را دو برابر کند ، که احتمالاً بازارهای جهانی را لرزاند.

جروم پاول ، صندلی فدرال رزرو بارها و بارها اظهار داشته است که بانک مرکزی ایالات متحده متعهد به مهار تورم است. وی ماه گذشته در جکسون هول مجدداً تأکید کرد که فدرال رزرو نرخ 2 ٪ را هدف قرار داده است ، که هنوز هم به نوعی افزایش قیمت امروز افزایش یافته است.

علاوه بر تصویر کلان ، Crypto تقریباً یک سال است که رکود را تحمل کرده است ، و شاهد کاهش سرمایه خود از 3 تریلیون دلار به حدود 1 تریلیون دلار است. حتی اگر فدرال رزرو هفته آینده دلهره آور باشد ، علاقه خرده فروشی به دارایی های دیجیتال نسبت به سال گذشته مورد توجه قرار گرفته است ، و Crypto تعداد کمی از کاتالیزورها را فراتر از ادغام باقی مانده است. در حالی که این به روزرسانی چند هفته است که صحبت از جامعه است ، علاقه مندان می توانند تا پایان سال از بحث در مورد آن استفاده کنند.

یک دارایی تورم

علیرغم استدلال های واضح برای ETH نزولی و فضای گسترده رمزنگاری امروز ، احتمالاً این ادغام بزرگترین کاتالیزور برای تجمع است که اتریوم تاکنون دیده است. با کاهش 90 ٪ شبکه ، شبکه احتمالاً در صورتی که تقاضا برای استفاده از شبکه ثابت باشد ، ETH به اولین دارایی بزرگ کاهش دهنده Crypto تبدیل می شود (Ethereum ETH را با هر معامله به عنوان بخشی از بروزرسانی معروف به EIP-1559 می سوزاند و کمبود دارایی را افزایش می دهد. همانطور که افراد بیشتری از شبکه استفاده می کنند). براساس داده های Ultrasound. Money ، عرضه ETH در 120. 5 میلیون به اوج خود می رسد و سالانه حدود 1 میلیون سکه کاهش می یابد.

مفسران رمزنگاری اخیراً در مورد هر دو طرف استدلال بحث کرده اند که ادغام اعتیاد به مواد مخدره افزایش یافته است. به عنوان مثال ، آرتور هیز ، بنیانگذار Bitmex ، به Bankless گفت که این ادغام می تواند یک رویداد "فروش اخبار" باشد ، اما او تجارت ETH را به دلیل کاهش انتشار به عنوان "یک ذهنیت" می دید.

علاوه بر خود ETH ، این سؤال گسترده تر وجود دارد که آیا حرکت Ethereum به اثبات سهام باعث افزایش علاقه عمومی به شبکه خواهد شد. Cryptocurrency گاهی اوقات موضوع بررسی در جریان اصلی بوده است ، اغلب به دلیل تأثیر معدن اثبات کار. در سال 2021 و اخیراً ، Ethereum NFTS در دنیای اصلی انتقاد شدید دریافت کرد.

با این وجود ، استدلال های زیست محیطی که ایجاد شده است ، اکنون که شبکه از اثبات سهام استفاده می کند ، زائد هستند. اگر عموم مردم به ایده اتریوم کارآمد انرژی عادت کنند ، بدون شک سؤالاتی در مورد بیت کوین و اعتماد به نفس آن به اثبات کار ایجاد می کند.

ETH در حدود 1،606 دلار معامله می شود و سرمایه بازار اتریوم را در حدود 194 میلیارد دلار قرار داده است. امروز 0. 2 ٪ کاهش یافته است.

این داستان در حال شکستن است و با ظهور جزئیات بیشتر به روز می شود.

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 15 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 21:35