ماشین حساب های در حال تقویت (COI)

ساخت وبلاگ

Two puppies sitting together

همخونی هنگامی اتفاق می افتد که توله سگها از دو سگ مرتبط تولید می شوند ، یعنی سگهای مشترک با اقوام مشترک. سطح بالای همخونی می تواند بر سلامت این توله سگ ها تأثیر بگذارد ، اگرچه دانستن تأثیر دقیق آن دشوار است. به طور کلی ، ما می دانیم که هرچه میزان همخوانی بیشتر باشد ، خطر بیشتر توله سگ ها باعث ایجاد اختلالات ارثی شناخته شده و ناشناخته می شود. همبستگی همچنین می تواند بر نژاد به طور کلی تأثیر بگذارد ، به عنوان مثالکاهش اندازه بسترها و باروری.

در تعدادی از فیلم های موجود در آکادمی Kennel Club می توانید اطلاعات بیشتری در مورد همخونی ، ژنتیک و آزمایش DNA کسب کنید.

اندازه گیری میزان همخوانی

میزان خونریزی را می توان با استفاده از محاسبه ای به نام ضریب همخونی (COI) یا ضریب همخونی اندازه گیری کرد. این احتمال را محاسبه می کند که دو نسخه از یک نوع ژن از یک جد مشترک برای مادر و پدر به ارث برده شده است. هرچه میزان همخوانی پایین تر باشد ، ضریب همخونی نیز پایین تر است.

با استفاده از ماشین حساب های ضریب همخونی ما

هنگام انتخاب یک همسر بالقوه ، توصیه می کنیم از ماشین حساب های ضریب همخونی ما به عنوان بخشی از تصمیم خود استفاده کنید. اینها از تمام سوابق شجره نامه ذخیره شده در پایگاه داده ما برای محاسبه نتیجه استفاده می کنند.

ماشین حساب های COI ما از کلیه اطلاعات شجره نامه موجود ، به صورت الکترونیکی استفاده می کنند و تعداد نسل های مورد استفاده را محدود نمی کنند. این باعث می شود هر محاسبه تا حد امکان دقیق باشد.

نتیجه شما به چه معنی است؟

ماشین حساب COI نمره درصد را به شما می دهد. به طور کلی ، هرچه درصد پایین تر باشد ، میزان همخوانی نیز کمتر است.

تا نتیجه خود را در چشم انداز قرار دهید:

  • 0 ٪ = سگ با دو والدین ظاهراً نامربوط (بر اساس تمام اطلاعات شجره نامه موجود)
  • 12. 5 ٪ = معادل ژنتیکی یک سگ تولید شده از پدربزرگ به نوه جفت گیری یا جفت گیری یک برادر/خواهر نیمه
  • 25 ٪ = معادل ژنتیکی سگ تولید شده از پدر به دختر جفت گیری یا جفت گیری برادر/خواهر کامل
  • بیش از 25 ٪ - همخونی تجمع می یابد ، بنابراین اگر در طی چندین نسل تا حد قابل توجهی رخ داده باشد ، ضریب همخونی ممکن است از 25 ٪ تجاوز کند

مشاوره پرورش

در صورت امکان ، شما باید توله سگ هایی را با ضریب همخونی تولید کنید که در یا در زیر ، میانگین نژاد و از نظر ایده آل به همان اندازه ممکن است. این میانگین هر بار که از ماشین حساب های COI ما استفاده می کنید به شما نشان داده می شود.

اگر یک DNA پرورش دهنده سگ های خود را آزمایش کند ، آنها برای جلوگیری از خطر شناخته شده اقدام می کنند. آنها با استفاده از ماشین حساب های COI هنگام انتخاب همسران بالقوه ، خطر ابتلا به شرایط ناشناخته را کاهش می دهند.

هر محاسبه COI با میانگین نژاد همراه است. این تعداد به شما کمک می کند تا هرگونه پیوند بالقوه را با میانگین جمعیت فعلی نژاد مقایسه کنید و آن COI را به چشم انداز می اندازد.

این میانگین نژاد هر ماه ژوئن محاسبه می شود. ابتدا COI کلیه سگهای موجود در نژاد را با استفاده از کلیه اطلاعات شجره نامه الکترونیکی موجود در دسترس محاسبه می کنیم. سپس ما میانگین آن COI ها را برای سگهایی که در سال گذشته در باشگاه Kennel متولد شده در انگلستان ثبت شده اند ، محاسبه می کنیم. مقایسه COI های یک بستر که ممکن است برای جمعیت فعلی پرورش دهنده برنامه ریزی کنید ، روشی مؤثرتر برای کاهش همخونی است تا با مقایسه آن با میانگین سگهای زنده و تاریخی.

COI های سگ های تاریخی که سالها پیش متولد شده اند ممکن است به طور کلی بالاتر از میانگین نژاد فعلی باشد. این نشان می دهد که سطح همخونی در نژاد به طور کلی در حال کاهش است. این امکان وجود دارد که COI برای برخی از آن سگ های تاریخی ، اگرچه بالاتر از میانگین نژاد فعلی است ، اما ممکن است زیر میانگین سگ هایی که در آن زمان زندگی می کنند پایین بیاید و می توانست با راهنمایی های پرورش داده شود.

در نژادهای کوچکتر ، اگر هیچ سگ در آن سال متولد نشده باشد ، میانگین نژاد به طور پیش فرض به سال گذشته است که در آن می توان یک محاسبه انجام داد. در نژادهایی که برای پنج سال گذشته داده های میانگین نژاد در دسترس نیست ، میانگین نژاد سالانه به عنوان N/A نمایش داده می شود. این ممکن است شامل نژادهایی باشد که هیچ سگ به مدت پنج سال یا بیشتر در انگلستان متولد نشده است یا برخی از نژادهای تازه شناخته شده.

تعداد نسل ها را بررسی کنید

برای سگهایی که وارد شده اند ، ممکن است فقط یک شجره نامه سه نسل داشته باشیم ، بنابراین محاسبه یک COI آموزنده برای ما دشوار است.

  • هنگام استفاده از ماشین حساب های COI ما همیشه بخش "در مورد این محاسبه" را بررسی کنید تا ببینید چند نسل برای محاسبه استفاده شده است
  • اگر این نشان می دهد که فقط سه نسل اول کاملاً کامل هستند ، ممکن است بخواهید از نتیجه COI با احتیاط استفاده کنید
  • اگر اطلاعات شجره نامه اضافی یا منابع همخونی در دسترس شما است ، ممکن است بخواهید با این موارد مشورت کنید

به یاد داشته باشید که این یک اندازه از خطر است

توجه به این نکته حائز اهمیت است که ضریب همخونی به جای یک اندازه گیری مستقیم از سلامتی ، اندازه گیری خطر است. این امکان وجود دارد که دو سگ نزدیک به هم ژنهای اتوزوما ل-رولی یکسانی نداشته باشند ، در حالی که دو سگ به ظاهر نامربوط این کار را انجام می دهند - این همه به شانس است. اگرچه COI ضمانت سلامت نیست ، اما اندازه گیری خطر با COI بالاتر است که خطر بیشتری را نشان می دهد.

تصمیم گیری در مورد پرورش متعادل

و همچنین با در نظر گرفتن پیامدهای ضریب همبستگی سگ ، فاکتورهای مهم دیگری نیز وجود دارد که باید هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه آیا دو سگ باید در کنار هم قرار بگیرند ، مانند خلق و خوی ، تنوع ژنتیکی ، ترکیب ، سایر نتایج آزمایش سلامت موجود ، سلامت عمومی این کشور وجود داشته باشد. سگها و غیره. تصمیمات پرورش شما همیشه باید متعادل باشد و خصوصیات و سازگاری هر دو سیر و سد را که در نظر دارید در نظر بگیرید.

پرسش و پاسخ

پرورش دهندگان باید بدانند که ضریب همخونی اندازه گیری ریسک است و تضمین نمی کند که توله سگ های تولید شده دارای شرایط بهداشتی ارثی باشند یا نخواهند داشت. هرچه ضریب همخونی بیشتر باشد ، خطر مشکلات بهداشتی نیز بیشتر می شود.

Kennel Club هنوز توله سگ های جفت گیری را ثبت می کند که منجر به ضریب همخونی می شود که بالاتر از میانگین نژاد است ، اما توصیه می شود که یک جفت متفاوت را در نظر بگیرید ، تمام ملاحظات دیگر برابر هستند. اگر با جفت گیری پیش بروید و قصد دارید در آینده از هر یک از توله سگ ها برای پرورش استفاده کنید ، به شما توصیه می شود که مراقبت بیشتری کنید تا یک همسر بسیار نامربوط را انتخاب کنید که منجر به توله سگ هایی با ضریب تقویت کننده در زیر نژاد شود. میانگین.

برای کمک به کاهش بالاترین درجه های همخونی ، کلوپ Kennel با این وجود توله سگ های تولید شده از جفت گیری بین پدر و دختر ، مادر و پسر یا برادر و خواهر را ثبت نمی کند ، در شرایط استثنایی نادر به دلایل اثبات شده علمی اثبات شده است.

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 15 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 21:41