تجزیه و تحلیل کوهورت: یک راهنمای مقدماتی برای حفظ بهتر

ساخت وبلاگ

Image of author

هنگامی که ما در مورد گروه های خاص کاربر و رفتارهای آنها اطلاعات بیشتری کسب می کنیم ، می توانیم آنها را با پیام رسانی معنی دار تر ملاقات کنیم ، آنها را به سمت ویژگی های مورد نیاز خود راهنمایی کنیم و بهتر درک کنیم که محصول ما ممکن است نیاز به پیشرفت داشته باشد. این نوع تجزیه و تحلیل که به ما امکان می دهد کاربران خود را بهتر درک کنیم به عنوان "گفته می شود"تجزیه و تحلیل رفتاری. "در حالی که روش های زیادی برای جمع آوری داده های مفید مشتری و تجزیه و تحلیل رفتاری وجود دارد ، در این مقاله ما روی یک تجزیه و تحلیل Coort به یکی از آنها توجه خواهیم کرد. بیایید شیرجه بزنیم!

تجزیه و تحلیل گروه چیست؟

اول ، بیایید تعریف کنیم که یک گروه چیست.

یک گروه به سادگی گروهی از کاربران است که ویژگی های مشابهی را به اشتراک می گذارند. این ویژگی ها می تواند شامل تاریخ خرید ، اطلاعات جمعیتی (مانند سن یا مکان) ، دستگاه کاربر ، کانال بازاریابی یا کمپین که در آن به دست آمده و سایر گروه ها است.

شما ممکن است اغلب شاهد باشید که گروه هایی که ویژگی های یکسان زمان را دارند. به عنوان مثال ، کاربرانی که در همان زمان به دست آمده اند ، کاربرانی که همزمان محصولی را خریداری کرده اند ، یا کاربرانی که در همان زمان مشترک شده اند. با این حال ، گروه های زمانی یا مبتنی بر زمان با ارزش ترین گروه ها نیستند زیراآنها به شما نمی گویند بعدی چه کاری انجام دهید.

بنابراین ، تجزیه و تحلیل گروهی چیست؟

تجزیه و تحلیل کوهورت فرآیند شکستن کاربران به گروهها و بررسی رفتار و روند آنها به مرور زمان یا چرخه عمر مشتری است. این هم به گروه بندی کاربران نیاز دارد و هم به مرور زمان آنها را ردیابی می کند. همانطور که قبلاً ذکر شد ، تجزیه و تحلیل گروهی نوعی از تجزیه و تحلیل رفتار است. همچنین گفته می شود که گاهی اوقات زیر مجموعه تقسیم بندی است و گاهی اوقات با اصطلاح تقسیم بندی به طور متناوب مورد استفاده قرار می گیرد ، اما این موضوع برای یک پست دیگر است.

تجزیه و تحلیل گروه به ما امکان می دهد اطلاعات بیشتری ببینیم

از آنجا که بیشتر تجزیه و تحلیل با داده های گروه بندی سروکار دارد ، ممکن است شما بپرسید ، "تجزیه و تحلیل گروهی چگونه با هر نوع تحلیل دیگری متفاوت است؟"بیا یک نگاهی بیندازیم.

در زیر یک نمودار ساده وجود دارد که تعداد کاربران درگیر در هر ماه را نشان می دهد - یک روش مشترک برای تجزیه و تحلیل معیارهای رشد.(برای مشاهده آن ، در درون جاسازی شده حرکت کنید.)

این نمودار به ما نشان می دهد که با پیشرفت ماه ، افزایش کاربران درگیر وجود دارد. اما این به ما نشان نمی دهد که چرا ممکن است شاهد این رشد درگیری باشیم و همچنین به ما نشان نمی دهد که این کاربران چه کسانی هستند که با محصول ما درگیر هستند.

تجزیه و تحلیل گروهی می تواند جزئیات بیشتری را در مورد کاربران به ما ارائه دهد و بنابراین به ما کمک می کند تا باریک شود که چرا ممکن است کم و بیش با محصول مبتنی بر ویژگی های گروهی درگیر شوند.

اکنون در اینجا یک تجزیه و تحلیل گروهی است که به دنبال حفظ کاربر جدید است:

Cohort analysis screenshot

هر ردیف یک گروه را نشان می دهد ، همانطور که در ستون سمت چپ مشاهده می شود ، توسط تاریخ ثبت نام آنها شکسته شده است. ستون زیر به سمت راست تعداد دقیق کاربرانی که به آن تاریخ پیوسته اند را نشان می دهد. ستون های باقیمانده ، 1-25 ، تعداد هفته هایی را که در چرخه زندگی آن گروه گذشت ، نشان می دهد. سرانجام ، تعداد هر سلول از چپ به راست در ستون های 1-25 ، درصد کاربران در آن گروهی را که هر هفته بعد درگیر بوده اند ، نشان می دهد.

از این نمودار می توانیم چند مورد را نتیجه بگیریم. اول ، ما شاهد افزایش تعداد کاربران جدید هستیم اما وقتی این کاربران جدید را به دست آوردیم ، می بینیم که کاهش قابل توجهی در تعداد بسیاری از آنها پس از هفته یک و هفته دو با محصول ما درگیر می شوند.

اگر همچنان به بررسی نمودار گروه بیشتر توسط گروه (ردیف به صورت ردیف) می پردازید ، می توانید روندهای دیگری مانند این واقعیت را مشاهده کنید که کاربران جدیدی که از ژوئیه سال 2017 به آن پیوسته اند و به بعد ، درصد مشارکت محصول پایین تر را با سرعت بیشتری نشان می دهند و حفظ کمتری را مشاهده می کنند.

با این تجزیه و تحلیل گروهی ، ما نه تنها بینش هایی را مشاهده می کنیم که نمودار قبلی نمی تواند نشان دهد ، بلکه به ما نیز اشاره می کند که بخش خوبی از تعامل کاربر که در نمودار اول دیدیم با ثبت نام کاربران جدید ارتباط دارد.

ستون "کاربران جدید" نیازی به درک این روند نیست که کاربران با پیشرفت هفته ها ، تعامل را کنار بگذارند ، اما به ما کمک می کند تا از اندازه هر گروه تصویر دقیق تری به ما ارائه دهند.

هنگام ایجاد نمودار خود ، می توانید تعیین کنید که چه مدت می خواهید مشتریان خود را رعایت کنید و در کدام سطح فرکانس (هفته ، ماه ، چهارم و غیره) قرار دارد.

مزایای تجزیه و تحلیل گروهی چیست؟

بنابراین چه زمانی تجزیه و تحلیل کوهورت مفید است؟چه نوع اطلاعاتی می تواند در مورد تجارت خود به شما بگوید؟

فواید تجزیه و تحلیل گروهی بسیار است و بر اساس مورد استفاده شما ، نیازهای شرکت و همچنین سؤالاتی که تیم شما به دنبال پاسخگویی است ، می تواند متفاوت باشد.

این امکان را به شما می دهد تا چرخه عمر مشتری گروههای خاص را پیگیری کنید. با ردیابی گروه هایی از کاربران ، می توانید از نحوه و چه زمانی مشتریان خود با محصول یا تجارت خود درگیر شوید. این به شما امکان می دهد ارزش طول عمر مشتری را ببینید.

این می تواند به شما در درک سلامت بلند مدت و فعلی تجارت خود کمک کند. با ردیابی کاربران به مرور زمان ، می توانید ببینید که آیا تجارت شما در دستیابی به کاربران و حفظ آنها موفق است. همچنین می توانید پیش بینی کنیدخندق احتمالی.

این می تواند شما را به این نکته برساند که آیا تغییراتی در سایت یا محصول شما بر کاربران تأثیر می گذارد یا خیر. با ردیابی گروه های کاربران به مرور زمان ، می توانید بزرگنمایی کنید و ببینید که آیا تغییر آنها در رفتار همزمان با راه اندازی ویژگی محصول جدید است یا تغییر در وب سایت.

این می تواند به شرکت شما کمک کند تا تصمیمات و پیش بینی های بهتر و آگاهانه تری داشته باشد. با ردیابی کاربران به مرور زمان و بررسی رفتار یک گروه خاص ، می توانید اقدامات استراتژیک تری مانند تهیه یک کمپین هدفمند برای کاربران ارزشمند خود را بر اساس داده های معنی دار انجام دهید.

تجزیه و تحلیل کوهورت تصویری دقیق تر به شما می دهد

هنگامی که به درستی انجام شد ، تجزیه و تحلیل کوهورت می تواند اطلاعات ارزشمندی را در مورد بخش های مختلف کاربر کشف کند که می تواند به بازار و بخش های محصول کمک کند و تلاش های خود را با بینش های ظریف متمرکز کند. باحالتشما می توانید تجزیه و تحلیل کوهورت را با استفاده از داده های بازاریابی و داده های محصول برای بینش های سریع انجام دهید.آن را امتحان کنید.

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 14 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 21:43