چگونه می توان در بازار سهام درآمد کسب کرد

ساخت وبلاگ

خوب ، مسلماً عنوان من برای این مقاله مانند چیزی است که ممکن است در پوشه هرزنامه خود ببینید.

اما این نیز کاملاً دقیق است ، زیرا من واقعاً می توانم بهترین راه را برای کسب درآمد از بورس سهام ، برای زندگی ، همه در یک پست وبلاگ کوتاه به شما بیاموزم.

خوب ، من آن را اعتراف می کنم - این اطلاعات بسیار گسترده ای است: من می خواهم توصیه هایی را که قبلاً به طور گسترده ارائه شده است ، ارائه دهم.

اما دلیل اینکه من هنوز می نویسم این است که به نظر می رسد جهل گسترده هنوز گسترده است. تقریباً هیچ کس که در زندگی روزانه با آنها ملاقات نمی کنم ، چیزی در مورد سرمایه گذاری ، بورس سهام یا شرکت های بزرگ با تجارت عمومی به طور کلی نمی داند. نظرات آنها در مورد موضوع در طول کسالت ، ترس ، بی اعتمادی و اگر خوش شانس باشد ، کنجکاوی است. یا اگر آنها بدشانس هستند ، اعتماد به نفس جسورانه ای به توانایی های خود برای "ضرب و شتم بازار" با شهود خود دارند.

در اینجا سه نقل قول واقعی است که من هنگام بحث در مورد بورس سهام از دوستان شنیده ام.

"سهام فقط یک چرخ بزرگ رولت است. شما نمی توانید با آن کوسه ها در وال استریت شنا کنید - آنها فقط شما را می خورند!"

"من نمی دانم پول بازنشستگی من در چه مواردی است. من وقتی کار خود را شروع کردم ، برخی از جعبه ها را روی صفحه بررسی کردم ، اما من واقعاً آن را درک نمی کنم."

"من به هیچ وجه به وجوه متقابل اعتقاد ندارم - من به اندازه کافی اختصاص داده ام که تحقیقات خودم را انجام دهم و می توانم برنده سهام انفرادی را انتخاب کنم./هر چه….."

هر سه این رویکردها قابل درک هستند اما اشتباه هستند.

احساسات معتبر است و خوشحالم که مردم حداقل نظر دارند ، اما هرکدام نشان دهنده عدم آگاهی در مورد آماری است که کل سیستم را اجرا می کند. دانستن ماهیت بازار کلید اصلی سرمایه گذاری مبالغ عظیمی از پول خود در طول زمان با اطمینان کامل است که شما کاری احمقانه انجام نمی دهید.

ارزش کسب این اعتماد به نفس را دارد ، زیرا سرمایه گذاری با دانش در سهام همیشه روشی فوق العاده مفید برای تأمین بازنشستگی خود بوده است. مطمئناً ، این تنها راه نیست ، اما از آنچه که من تاکنون دیده ام ، این تنها قابل اطمینان ترین راه برای ایجاد یک تکه پول خوب است ، و سپس آن را به صورت یک جریان از درآمد طول عمر زندگی می کند. تلاش بسیار کمی از طرف شما.

برای شروع با اصول - سهام چیست؟

سهام بخشی از شرکتی است که شما واقعاً متعلق به آن هستید. هنگامی که شما یک سهم دارید ، حق دارید (اما تعهدی) برای شرکت در جلسه سهامدار برای آن شرکت ، به تصمیمات مهم شرکت رای دهید و از همه مهمتر ، شما حق دارید سهم هرگونه درآمد آینده را که شرکت می کند ، داشته باشید. این سهم از درآمد را سود سهام نامیده می شود.

در برخی از شرکت ها ، به ویژه شرکت هایی که کوچکتر هستند یا هنوز در حال رشد هستند ، این شرکت (با اجازه سهامداران خود) برای سرمایه گذاری مجدد سود سهام را انتخاب می کند تا به شرکت کمک کند تا درآمد خود را حتی سریعتر رشد دهد. از نظر تئوری ، این بدان معنی است که شما در آینده سود سهام بیشتری کسب خواهید کرد. بنابراین ، ارزش واقعی پشت هر سهم در یک شرکت حق دریافت جریان بی پایان سود سهام از آن است.

به عنوان مثال ، شرکت قدیمی و سودآور لاکهید مارتین در حال حاضر سود سالانه 2. 8 درصد در حالی که به آرامی رشد می کند ، پرداخت می کند ، در حالی که گوگل ، خود را به یک شرکت با رشد بالا می اندازد ، در حال حاضر صفر درصد را پرداخت می کند و برای رشد سریعتر همه سود را دوباره سرمایه گذاری می کند. هنگامی که من برای اولین بار این پست را نوشتم ، اپل در اردوگاه بدون سود نیز حضور داشت ، اما مطمئناً آنها بالغ شده اند و اکنون یک مورد کوچک را پرداخت می کنند: 0. 6 ٪.

چرا سهام اینقدر بالا و پایین می رود؟

ارزش واقعی یک سهام بر اساس میزان سود سهام است که این سهام در نهایت به شما ، سهامدار ، با گذشت زمان به شما می پردازد. این سود سهام کاملاً بستگی به میزان پول شرکت دارد.

اما هیچ کس در واقع نمی داند که شرکت های پول چقدر می توانند - آنها فقط میزبان بزرگی از عقاید متفاوت هستند. هر روز ، میلیون ها سرمایه گذار و تحلیلگر در اطراف خود نگران هستند و نگران این هستند که هر شرکت در آینده چقدر پول می گیرد.

مردم لیبی در حال شورش هستند! این باعث می شود جهان کمبود نفت داشته باشد ، بنابراین قیمت ها بالا می رود! شرکت های نفتی اکنون ارزش بیشتری دارند! خرید! خرید! "

اقتصاد ایالات متحده در حال کند شدن است! این بدان معناست که مردم کمتر به مرکز خرید رانندگی می کنند و گاز کمتری خریداری می کنند! تقاضای نفت کاهش می یابد و شرکت های نفتی کمتر می شوند! فروشفروش

این یک شام همیشه مانند این است ، برای هر سهام ، در هر بورس اوراق بهادار ، در سراسر جهان.

اگر سهام بسیار دیوانه وار است ، چگونه می توانم از آنها درآمد کسب کنم؟

از آنجا که در دراز مدت ، معلوم می شود که تمام این گمانه زنی ها و نوسانات همیشه صفر کاملاً صفر می شوند.

با افزایش درآمد شرکتهای زیرین ، ارزش سهام بالا می رود. بخشی از درآمد مداوم همیشه به عنوان سود سهام به سهامداران منتقل می شود. و همه اینها به دلیل نبوغ طبیعی انسانهای زحمتکش که باعث سودآوری می شوند و به پیشرفت دانش و فناوری خود ادامه می دهند و همه ما را در هر زمینه تولید می کند ، اتفاق می افتد.

ممکن است زمانی پیش بیاید که دیگر نتوانیم پیشرفت کنیم ، اما بر اساس این واقعیت که ما هنوز در مخازن گازدار در حال رانندگی هستیم و Home Depot هنوز تمام محاسبات خود را بر روی رایانه های اصلی سبز روی سیاه انجام می دهد که شما را لگد می زنداگر اشتباه تایپ کنید ، به ابتدای سفارش بازگشت ، من می گویم حداقل یک عمر برای رفتن در این بخش باقی مانده است.

بنابراین ، سهام بالا می رود و به مرور زمان سود سهام می پردازند و از ابتدای تجارت مدرن نیز دارند. بازده کل به طور متوسط 10 درصد در سال قبل از تورم ، 7 درصد پس از تورم ، بسیار قابل اعتماد اما نسبتاً قابل اعتماد بوده است.

5 از 7 درصد در قالب افزایش قیمت سهام و 2 مورد دیگر از پرداخت سود سهام مستقیماً از شرکت به شما می آید. هنگامی که در مرحله stashing خود هستید ، فقط اجازه می دهید این سود سهام به طور خودکار در سهام بیشتری سرمایه گذاری کند که اثر ترکیبی خوب ایجاد می کند.

اما برای بدست آوردن این پول رایگان ، کدام سهام را می خواهم خریداری کنم؟

این بخش آسان است. شما همه آنها را خریداری می کنید.

بهترین ذهن در امور مالی بیش از 40 سال مطالعات بی شماری در این باره انجام داده است. آنچه آنها می یابند این است که بهترین راه برای کسب درآمد در بورس سهام ، خرید "صندوق شاخص" است ، که یک صندوق متقابل است که به طور خودکار نسبت های مناسب از هر سهام اصلی موجود در بورس اوراق بهادار کشور شما را خریداری می کند ، بدون جادو و حدس و گمانکه سهام آنها بهتر از سایرین است.

دلیل این که صندوق شاخص از نظر آماری برنده می شود ، به این دلیل است که می توان آن را با یک مجموعه ساده از قوانین خودکار اداره کرد - نیازی به پرداخت 350 میلیون دلار حقوق به معامله گران Hotshot که "صندوق رشد تهاجمی" را در خیابان اداره می کنند ، پرداخت نمی شود. از آنجا که میلیون ها نفر از افراد باهوش و گنگ وجود دارند ، که بیش از ارزش هر سهام را در خود جای می دهند ، صندوق شاخص از همه عملکردهای سهام فردی رنج می برد و رنج می برد. اما به طور کلی ، شما عملکرد متوسط این همه گنگ را به دست می آورید.

اگر به گودال فرود بیایید و خودتان را امتحان کنید ، ممکن است جلوتر یا به طرز چشمگیری پشت میانگین بیرون بیاید ، اما همانطور که معلوم است ، نمی توانید پیش بینی کنید که کدام یک از افراد (از جمله خودتان) برنده می شوند و کدام یک را از دست می دهند. تنها چیزی که می توانید پیش بینی کنید این است که اگر به اندازه کافی از این وجوه خریداری کنید ، عملکرد متوسط شما برابر با بازده بازار به طور کلی خواهد بود ، منهای مبلغ هزینه های صندوق متقابل شما.

بنابراین با انتخاب صندوق فهرست با کمترین هزینه ، به طور خودکار برنده می شوید. تجزیه و تحلیل آماری بی پایان این موضوع را بارها و بارها اثبات می کند. اگر به من اعتقاد ندارید ، کتاب را بخوانید "یک پیاده روی تصادفی در وال استریت ، یا موضوع John Bogle / Bogleheads / و بنیاد شرکت Vanguard خود را جستجو کنید.

اما دایی من یک بار سهام خریداری کرد و با سود بزرگی فروخت! همچنین ، اگر صندوق های شاخص واقعاً بهترین شرط بندی آماری هستند ، چرا هنوز هزاران صندوق متقابل با نام تجاری و معامله گران Hotshot در آنجا وجود دارد؟

به همین دلیل که هنوز هم لاس وگاس وجود دارد و مردم هنوز هم SUV را رانندگی می کنند.

انسانها موجودات غیر منطقی هستند و از نظر علمی اثبات شده است که ما توانایی های سرمایه گذاری (و قمار) خودمان را بیش از حد ارزیابی می کنیم و هیچ ارائه دانش به افراد آسیب دیده نمی تواند این امر را به طور کامل از بین ببرد. من برخی از دوستان کاملاً باهوش دارم که هنوز هم معتقدند که آنها در بازی های شانس "خوش شانس" هستند ، حتی اگر هر دانشمندی در جهان بتواند به سرعت آزمایشی را انجام دهد تا وجود هر نوع شانس را غیرقابل انکار کند.

تنها ابزاری که واقعاً می توانید از آن استفاده کنید احتمال آماری است و با خرید میانگین بازار و کاهش هزینه های سرمایه گذاری خود ، شانس آماری خود را بهبود می بخشید.

باشه خوبه. کدام صندوق شاخص را می خواهم؟

یک صندوق شاخص پادشاه وجود دارد که تصمیم را برای شما آسان می کند. صندوق معاملات کل سهام بورس سهام پیشتاز (VTI) کل شاخص بازار سهام ایالات متحده را ردیابی می کند.

نسبت هزینه آن 0. 04 ٪ است. این بدان معناست که برای هر 100000 دلار سهام که در اختیار دارید ، آنها سالانه 40 دلار از سود خود را برای پرداخت هزینه دفاتر و هزینه های تجارت خود کم می کنند. برخی از صندوق ها 10-20 برابر هزینه بالاتر را پرداخت می کنند. بنابراین اگر به دنبال برنامه های تحت حمایت کارفرمایان هستید ، سعی کنید یک صندوق شاخص سهام (یا حداقل پسر عموی آن صندوق شاخص S& P 500) را پیدا کنید و نسبت هزینه را با 0. 04 ٪ مقایسه کنید.

S& P 500 چیست؟

این اساساً فهرستی از 500 شرکت بزرگ در ایالات متحده و در نتیجه در بیشتر نقاط جهان است. همه آنها شرکت های چندملیتی هستند، بنابراین از رشد در سراسر جهان سود می برند. اگر واقعاً می خواهید بدون نگرانی سرمایه گذاری کنید، S& P شانس خوبی را نشان می دهد. اگر شاخص بورس یک کشور کوچکتر مانند کانادا را بخرید، باز هم شانس خوبی خواهید داشت، اما با نوسان بالاتر.(در طول رونق دات کام در دهه نود، شرکتی به نام نورتل زمانی 70 درصد کل ارزش بازار سهام کانادا را نمایندگی می کرد. این شرکت اکنون ورشکسته شده است، بنابراین می توانید تصور کنید که چه احساسی برای سرمایه گذاران صرفاً در شاخص کانادایی داشت. بعداً کانادا. در حدود سال 2010 به عربستان سعودی جدید با صادرات نفت تبدیل شد، بنابراین شاخص آن شروع به بالا رفتن از سهام شرکت های نفتی کرد. اخیراً به نظر می رسد نفت برای همیشه سوخت اصلی ما نخواهد بود، بنابراین خوشحالم که کل سبیل خود را شرط نمی بندم. روی آن یک کالا نیز).

در مورد سهام بین المللی چطور؟

برخی از افراد علاقه مند به خرید صندوق های شاخص بین المللی هستند، که می تواند در زمانی که ایالات متحده آسیب می بیند (همانطور که اخیراً اتفاق افتاده است) خوب عمل کند. این خوب است، تا زمانی که بدانید که این فقط شکل دیگری از تلاش برای پیشی گرفتن از شاخص پایه سهام است.

وقتی این کار را انجام می‌دهید، بیان می‌کنید که معتقدید بازارهای سهام سایر کشورها نسبت به رشد آینده کمتر از بازار ایالات متحده است. ایالات متحده به طور سنتی دوستدار تجارت در جهان است، بنابراین شاخص سهام آن پس از در نظر گرفتن ریسک و نوسان کمتر آن در مقایسه با مثلاً انداختن تمام تراشه های شما به روسیه یا چین، بالاترین عملکرد را دارد.

ممکن است در آینده نتیجه بدهد یا ندهد - من فقط می‌خواهم به این نکته اشاره کنم که اکثر مردم این تصمیم را از روی هوس می‌گیرند، چیزی شبیه به "چین در حال حاضر خیلی داغ است، آنها دارند جهان را تسخیر می‌کنند!". در حالی که برای توجیه منطقی سرمایه‌گذاری بین‌المللی، باید سرمایه‌گذار بسیار پیچیده‌ای باشید و واقعاً بفهمید که چرا این کار را انجام می‌دهید.

بنابراین شما آن را دارید - در دو کلمه: Vanguard.com و VTI. در کانادا، TD Waterhouse و مجموعه‌ای از سرمایه‌های خود را بررسی کنید، و اگر در مورد آنچه در آنجا می‌یابید سؤالی دارید به من اطلاع دهید - MMM یک پنل متخصص سرمایه‌گذاری کانادا دارد که می‌تواند به ما کمک کند.

به روز رسانی: برای درک عمیق تر این کتاب عالی را بخوانید

چند سال پس از نوشتن این مقاله، دوست من JL Collins یک کتاب واقعا سرگرم کننده و آموزشی نوشت که به شما می آموزد سرمایه گذاری سهام (و به طور کلی مدیریت پول) چقدر می تواند ساده باشد. کتاب آنقدر خوب بود که من درخواست او را برای نوشتن پیشگفتار و حتی روایت قسمت خودم برای نسخه شنیدنی که بعدا آمد، پذیرفتم! این کتاب در سال‌های اخیر در چندین کشور و زبان بسیار پرفروش بوده است، و دلیل خوبی دارد: این کتاب اطلاعات خوبی در سبک خواندنی است.

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 16 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 21:56