در سناریوی رکود اقتصادی سال 2023 طلای طلا به سال 1900 دلار رسید

ساخت وبلاگ

رکود جهانی از ترس سیگنال بارها و بارها در پیش رو ، اما نه برای طلا ، براساس ANZ Research ، که پیش بینی پایان سال خود را برای فلز گرانبها افزایش داده است ، زیرا سرمایه گذاران به دنبال دارایی های ایمن و تجمع دلار آمریکا هستند.

این یک خوش آمدید برای مؤمنان طلایی است که با افزایش نرخ بهره و افزایش قدرت دلار آمریکا به عنوان یک پرچین تورم ، در یک سال ناخن زدگی رنج می برند.

دانیل هینز و سونی کوماری ، تحلیلگران ANZ Commodity گفتند که طلا "به نظر می رسد در یک نقطه محوری دیگر قرار دارد" زیرا فشارهای تورمی سهولت دارد و بانک های مرکزی سرعت نرخ بهره را کند می کند.

تحلیلگران انتظار دارند که طلا در طول سال آینده از سهام خود فراتر رود و نرخ اوج به چشم می خورد و ترس های رکود اقتصادی تحقق می یابد و قیمت هدف پایان سال خود را به سال 1900 در هر اونس از 1700 دلار در هر اونس افزایش می دهد.

آقای هینز و خانم کوماری گفتند: "سیاست های پولی محکم تر در میان تورم زیاد احتمالاً رشد اقتصادی در سال 2023 را کند خواهد کرد. این زمینه به طور معمول برای طلا مثبت است."

"اگرچه ما انتظار داریم نرخ صندوق های فدرال ایالات متحده 5 درصد به اوج خود برسد ، اما یک مکث در افزایش سرعت باید احساسات بازار را به نفع طلا تبدیل کند."

تحلیلگران انتظار دارند که طلای خود را از زمان کمترین نوامبر در کوتاه مدت ، در میان عدم اطمینان مداوم پیرامون زمان کاهش نرخ رزرو فدرال و نوسانات دلار آمریکا ، بازپس گیری کند.

آنها انتظار دارند که در سال 2023 وارد رکود اقتصادی شود و اروپا با خطرات ژئوپلیتیکی و کمبود انرژی روبرو شود.

آنها گفتند: "با وجود تورم که احتمالاً بالا باقی مانده است ، احتمالاً فدرال رزرو تا سال 2023 نرخ را بالا نگه می دارد و خطر رشد ضعیف اقتصادی را در سال آینده افزایش می دهد."

سال سخت

"قیمت طلا تمایل دارد که پیش از رکود اقتصادی تحت فشار قرار بگیرد ، اما پس از آن از سایر بازارهای (مانند سهام) در طول آنها بهتر عمل می کند. با کاهش رشد جهانی در سه ماهه دوم در میان خطرات ژئوپلیتیکی بالا ، ما انتظار داریم خرید Safe Haven برای بالا بردن قیمت طلا باشد. "

امسال سال سختی برای طلا بوده است. افزایش تنش های ژئوپلیتیکی ناشی از حمله روسیه به اوکراین باید کافی بود تا قیمت طلا را در رکورد بالایی از $ 5050 دلار در هر اونس نگه دارد زیرا سرمایه گذاران به دنبال دارایی پناهگاه امن بودند.

اما ، با تغییر تمرکز به مهر و موم کردن تورم شایع ، نرخ بهره هماهنگ و تهاجمی از بانکهای کلیدی جهانی مرکزی و یک دلار شدید قوی آمریکا که بر قیمت ها وزن دارد ، افزایش می یابد.

معدنچیان طلا ASX از طریق نوسانات رنج می برند. Miners Gold Miners ETF در شش ماه تا 30 سپتامبر 27 درصد کاهش یافت زیرا طلا به پایین 2 سال 1622 دلار آمریکا سقوط کرد ، قبل از این که 23 درصد را در کنار یک بازگرداندن قیمت به 1800 دلار برساند.

آقای هینز و خانم کوماری گفتند: "ویژگی های طلا به عنوان پرچین در برابر تورم بیش از حد با افزایش نرخ تهاجمی جبران می شود."

"فلز گرانبها متعاقباً تمام دستاوردهای پس از ثبت نام خود را از دست داد."

هفته گذشته ترس از رکود اقتصادی پایدار شد پس از کاهش سرعت افزایش نرخ نرخ نرخ نرخ ، اما از راهنمایی های تهاجمی به جلو شگفت زده شد ، و افزودن به نگرانی سیاستگذاران باعث می شود اقتصادها به رکود اقتصادی برسند تا تورم سرسخت را شکست دهند.

با این حال ، بازارهای نرخ ، چشم انداز هولناک را پایین آورده اند ، در عوض با تمرکز بر خطرات رشد در افق ، رئیس اقتصاد بازار ملی استرالیا ، Tapas Strickland ، گفت.

بازارها انتظار دارند تا اواسط سال 2023 نرخ صندوق های فدرال ترمینال 4. 84 درصد و در تقریباً 50 نقطه پایه کاهش در نیمه دوم سال در برابر اوج قطعه نقطه فدرال 5. 1 درصد قیمت گذاری شوند.

شباهت چشمگیر

آقای Hynes و خانم Kumari با استفاده از داده های گذشته از رکود گذشته ، می گویند که طلا تمایل به انجام پیش بینی در اطراف رکود اقتصادی دارد.

بازده تمایل دارد در شش ماه منتهی به رکود اقتصادی ، به طور متوسط حدود 2 درصد ، قبل از بازگشت دوباره با بازده متوسط 16 درصد ، به عنوان اقتصاد ، انقباض پایدار را تحت فشار قرار دهد.

به مدت شش ماه پس از رکود اقتصادی ، طلا همچنان سودهای مناسبی را به دست می آورد.

هر رکود متمایز است ، اما آقای هینز و خانم کوماری "شباهت های چشمگیر" را بین دهه 1980 و امروز می نامند. این موارد شامل بحران انرژی ناشی از انقلاب ایران در سال 1979 است که تورم بالایی را به همراه داشت و باعث شد بانکهای مرکزی سیاست پولی را محکم کنند.

بیشتر کشورها در حالی که طلا از 230 دلار در هر اونس تجمع می کردند ، در اوایل سال 1980 به 835 دلار در هر اونس رسیدند ، اما در اوایل سال 1982 به 835 دلار در هر اونس رسیدند.

تحلیلگران گفتند: "در اواخر سال 1982 ، دوره دوم رشد اقتصادی ضعیف قیمت طلا را بیش از 50 درصد افزایش داد."

بحران مالی جهانی 2007-09 تقریباً 60 درصد قیمت طلا را افزایش داد زیرا جهان وارد اصلاح عمیق و تیز در رشد شد.

چشم انداز مختلط

در سراسر کالاها ، ANZ در طول ماه آینده نفتی نفت خام است و خاطرنشان می کند که "عدم اطمینان در بازار نفت با شروع تحریم های اروپایی بر روی نفت روسیه".

این امر با تقاضای شدیدتر از محدودیت های COVID-19 در چین جبران می شود و تحلیلگران پیش بینی می کنند که قیمت ها تا اواسط سال آنون از حدود 79 دلار در هر بشکه به 115 دلار در هر بشکه افزایش یابد.

ANZ انتظار دارد که قیمت سنگ آهن در حدود 100 دلار در هر تن باقی بماند و در حال تماشای بهبود فروش املاک چینی برای افزایش تقاضای فولاد است.

ذغال سنگ همچنان در میان بحران انرژی اروپا یک نقطه روشن است و پیش بینی می کند که ذغال سنگ ترمینال نیوکاسل نقطه ترمینال نیوکاسل را دوباره با اوج US420 دلار تا ماه مارس مطابقت دهد.

آقای هینز و خانم کوماری گفتند: "قیمت زغال سنگ از تقاضای شدید اروپا با فشار رو به بالا روبرو است ، اگرچه افزایش تولید داخلی در چین می تواند قیمت های قبل از اوج گرمایش را افزایش دهد."

"بحران انرژی در اروپا به احتمال زیاد باعث می شود تا آب و برق برق از گاز به زغال سنگ تغییر کند ، که می تواند رقابت برای زغال سنگ دریایی را افزایش دهد."

Emma Rapaport گزارشگر بازارها در بررسی مالی استرالیا با Emma در توییتر ارتباط دارد. ایمیل emma به emma. [email protected]

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 23 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 21:57