آیا NFT ها فقط هنر هستند؟7 مورد برای NFT استفاده کنید

ساخت وبلاگ

MOBILE 16

اگر در مورد فضای NFT چیزی می دانید ، احتمالاً از تصور غلط رایج پیرامون نشانه های غیرقانونی آگاه هستید. برخی از مشهورترین NFT های فروخته شده تا به امروز هنر بوده اند و بسیاری از آنها را به این باور سوق می دهند که NFT ها عمدتاً به عنوان آثار هنری ارائه می شوند و به سادگی می توانند "با کلیک راست قابل ذخیره" باشند. در واقع ، این مورد NFT ها موارد استفاده زیادی به غیر از هنر ندارند.

در اینجا لیستی از 7 کاربرد منحصر به فرد که NFT ها ممکن است ارائه دهند وجود دارد:

1. دسترسی

یکی از بزرگترین موارد استفاده برای NFT ، توانایی آنها در دسترسی است. NFT ها می توانند با استفاده از آنها به صورت بلیط ، دسترسی را فراهم کنند. با توجه به اینکه NFT ها غیر قابل استفاده هستند و به راحتی از طریق blockchain قابل ردیابی هستند ، آنها راه حل مناسبی برای از بین بردن خرد های فیزیکی و ارائه گزینه های دیجیتالی ، قابل ردیابی و قابل ردیابی به افراد هستند.

علاوه بر این ، به لطف قابلیت های قرارداد هوشمند در ترکیب با NFTS ، در واقع می توانید شرایط و ضوابط بلیط ، تاریخ انقضا و هر محدودیت دیگری را بنویسید. این امر باعث می شود هر دو طرف پیگیری بلیط های خود و اطلاعاتی را که در بلیط ذخیره می شود ، پیگیری کند.

یک نمونه کامل از NFT هایی که دسترسی به آنها را فراهم می کنند ، پروژه NFT Gary Vaynerchuck ، Veefriends است. همه دارندگان توکن Veefriends به Veecon دسترسی پیدا می کنند-یک رویداد چند روزه منحصراً برای دارندگان NFT Friendfriends.

این باعث می شود من به مورد استفاده بعدی برای NFT ، جمع آوری.

2. کلکسیون

داشتن NFT ممکن است با مزایای بسیاری همراه باشد. یکی از این مزایا شامل جنبه جمع آوری آنها است. NFT ها به دلیل سهولت تأیید و تأیید اعتبار ، اغلب با جمع کننده ها همراه هستند.

می بینید ، یکی از مشکلی که بسیاری از کلکسیونرها هنگام صحبت از کلکسیون های فیزیکی با آن روبرو می شوند ، توانایی تکرار چیز واقعی است. خرید یک کلکسیونی جعلی بدترین کابوس یک کلکسیونر است ، جایی که نشانه های غیرقانونی روز را نجات می دهند.

از زمانی که یک NFT از آن استفاده می شود ، روی blockchain ردیابی می شود. blockchain به شما امکان می دهد کل تاریخ معامله یک توکن را مشاهده کنید ، از جمله تاریخی که ایجاد شده ، چه کسی آن را ایجاد کرده است ، و از کجا قرار گرفته است. این به کلکسیونرها اجازه می دهد تا به راحتی صحت دارایی را تأیید کنند. NFTS همچنین ممکن است به جمع کننده ها کمک کند تا تصمیمات بهتری برای خرید بگیرند زیرا آنها قادر به دیدن سابقه فروش هر NFT هستند.

علاوه بر سهولت تأیید اعتبار NFT ، کلکسیونرها همچنین می توانند کلکسیون های خود را در یکی از بسیاری از بازارهای NFT موجود تجارت کنند و NFTS را به روشی بدون اصطکاک و بدون استرس برای جمع آوری و تأیید هر دارایی ، صرف نظر از داشتن آن یا خیر ، تبدیل کنند.

3. قراردادها/وام

درست است ، NFTS در واقع به جای وام سنتی قابل استفاده است. من یک مؤمن هستم که استفاده از NFT برای وام ها فواید زیادی وجود دارد ، بر خلاف پشته مقالات و بسیاری از حلقه های مورد نیاز شما قبل از اینکه حتی بتوانید وام را صلاحیت دهید ، از آن پرش کنید.

با وام های تحت حمایت NFT ، می توانید دسترسی پیدا کنید و با دنبال کردن معامله از تاریخ وام اولیه ، NFT اجاره شده را ارائه دهید. اگر بازپرداخت وام به موقع برآورده نشود ، NFT به طور خودکار می تواند به مالک برگردد و کل روند بدون واسطه انجام می شود.

این اجازه می دهد تا وام ها به طور جدی به همسالان باشند ، هزینه های کم ، اعتماد به نفس بالا و شفافیت را در خط مقدم کل قرارداد حفظ کنند.

برخی از وام های NFT که امروزه پیدا خواهید کرد شامل بازارهایی است که به شما امکان می دهد NFT های خود را به عنوان وثیقه در ازای وام ارائه دهید و حتی به کاربران دیگر وام را با استفاده از NFT خود به عنوان وثیقه ارائه می دهید. این وام ها فوری ، خودکار و غیر متمرکز هستند ، همه مواردی که با وام های سنتی پیدا نکردید. من فکر می کنم پتانسیل وام های NFT بسیار زیاد است.

4. کوپن

در واقعیت ، ما در حال حاضر به طور روزانه از کوپن های دیجیتال استفاده می کنیم. این که آیا ما در زمان پرداخت یک کد کوپن به خرید خود اضافه می کنیم ، یا بازخرید سرخ شده کوچک ما در برنامه مک دونالد ، به عنوان انسان ، ما به ایده و سهولت استفاده از کوپن های دیجیتال جذب می شویم. بنابراین ، چگونه می توان از NFT ها برای بهتر شدن کوپن ها استفاده کرد؟

NFT ها را می توان به عنوان کوپن در داخل یک کیف پول دیجیتال نگه داشت ، به این معنی که تمام کوپن هایی که جمع آوری کرده اید به روشی آسان برای مشاهده ، همه در یک مکان سازماندهی می شوند. همچنین ، از آنجا که این کوپن ها در کیف پول های دیجیتال ذخیره می شوند که توسط چشمان عمومی قابل مشاهده است ، به این معنی است که شرکت هایی که این کوپن ها را ارائه می دهند ، امکان قرار گرفتن در معرض بیشتر را دارند.

همچنین ، قراردادهای هوشمند این توانایی را دارند که به طور خودکار کوپن هایی را که ممکن است منقضی شود ، غیرفعال کنند و تمام شرایط کوپن را در NFT فراهم کنند. علاوه بر این ، شما می توانید کوپن های خود را در بازارهای NFT بفروشید و تجارت کنید ، نه تنها راهی برای صرفه جویی در هزینه ، بلکه گزینه ای برای درآمدزایی است.

نکته دیگری که باید در نظر بگیرید این است که از NFT ها می توان در متاور به عنوان کوپن های مجازی استفاده کرد. از آنجا که شرکت های بیشتری مانند نایک و سونی وارد متاور می شوند ، آنها به دنبال راهی برای ارائه تخفیف و تبلیغات ویژه به مشتریان محبوب خود خواهند بود. NFT ها گزینه خوبی برای این منظور هستند.

5. عضویت

به طور مشابه با یک مفهوم کوپن ، NFTS همچنین می تواند به عنوان عضویت برای شرکت در برنامه های ویژه ، دستیابی به محصولات با نسخه محدود و خدمات منحصر به فرد استفاده شود. عضویت NFT بدون اصطکاک ، شفاف در قصد خود است و به عضویت اجازه می دهد تا با زحمت خریداری ، فروخته شود و برای هر دارایی دیگری در blockchain معامله شود.

داشتن تمام عضویت خود در یک کیف پول ، صرف نظر از این که چه نوع عضویت دارد ، راهی آسان برای پیگیری عضویت های شما امکان پذیر است. عضویت همچنین می تواند به عنوان راهی برای انعطاف پذیری گروه ها و سازمانهای خاصی که شما عضو آن هستید ، استفاده کنید ، به طور بالقوه از برند شخصی خود و حتی اعتبار خود استفاده می کنید.

یکی از محبوب ترین نمونه های NFT که دسترسی به عضویت در جمع کننده ها را ارائه می دهد ، باشگاه معروف Yacht Club (BAYC) معروف است. مجموعه BAYC NFT به عنوان عضویت شما در یک باشگاه باتلاق برای میمون ها دو برابر می شود.

همچنین ، کلکسیونرهای BAYC NFTS عاشق نشان دادن دارایی های خود در رسانه های اجتماعی هستند ، بسیاری از دارندگان NFT های BAYC خود را به عنوان عکس مشخصات خود به نمایش می گذارند ، و ثابت می کنند که نمونه ای عالی از چگونگی استفاده از NFT های خاص می تواند از برند شخصی شما استفاده کند.

6. P2E (بازی برای کسب)

بازی برای کسب درآمد هم برای گیمرها و هم برای جمع آوری NFT بسیار زیاد است. بازی هایی مانند Axie Infinity ، با سرمایه گذاری و گذراندن وقت در بازی ، راهی برای کسب درآمد می دهند. بازیکنان Cryptocurrency را بدست می آورند ، که می توانند با پرورش ، تجارت و محورهای جنگ ، برای پول واقعی مبادله کنند.

این مورد استفاده برای NFTS به معنای واقعی کلمه یک تغییر دهنده بازی است. با توانایی کسب درآمد واقعی در بازی ، من فرض می کنم که افراد بیشتری می خواهند این نوع بازی های مبتنی بر P2E را انجام دهند و همچنین پول بیشتری را در آنها سرمایه گذاری کنند و البته زمان بیشتری.

Axie Infinity در حال حاضر تنها یک نمونه از بازی های P2E NFT در فضا است ، با این حال ، بازی های بیشتری در دسترس است ، و من انتظار دارم که اکثریت صنعت بازی ها همچنان به سمت این سبک بازی P2E حرکت کنند.

7. لوازم جانبی مجازی

من را بشنو ، لوازم جانبی مجازی گسترده خواهند بود! ما قبلاً شاهد برخی از مارک های بزرگ مانند Nike ، D& G و Diamond Supply Co وارد فضا شدیم و به کلکسیونرها این فرصت را می دهند تا برخی از اولین کالاهای مجازی را که تاکنون در بازار منتشر شده اند ، داشته باشند.

لوازم جانبی مجازی به صورت NFT به فروش می رسند. دارندگان این دارایی های دیجیتال قادر به استفاده از آنها در دنیای مجازی به نام Metaverse هستند. متاور توسط آواتارهای مجازی ، لوازم جانبی و رویدادهای مختلف توسط کاربر جمع می شود.

از آنجا که افراد بیشتری با متاور ارتباط برقرار می کنند ، می توانید انتظار داشته باشید که تقاضا برای دارایی های مختلف مجازی افزایش یابد. علاوه بر این ، برخی از لوازم جانبی مجازی که می توانید خریداری کنید واجد شرایط باز کردن قفل محصول فیزیکی هستند و حتی ممکن است به دارندگان دسترسی به قطره های با نسخه محدود که در دسترس عموم نیست ، باشد.

حرف من این است که اگرچه NFT های واقعی می توانند هنر باشند ، اما این تنها کاربردی نیست که این دارایی های دیجیتال ارائه می دهند.

در پایان روز ، موارد استفاده زیادی برای NFT وجود دارد. با پیوستن بیشتر افراد به فضا ، این موارد استفاده در زمان موعد رشد و توسعه ادامه خواهد یافت. مورد استفاده NFT بعدی چه خواهد بود؟فقط زمان می تواند بگوید.< Pan> لوازم جانبی مجازی به شکل NFT فروخته می شوند. دارندگان این دارایی های دیجیتال قادر به استفاده از آنها در دنیای مجازی به نام Metaverse هستند. متاور توسط آواتارهای مجازی ، لوازم جانبی و رویدادهای مختلف توسط کاربر جمع می شود.

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 13 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 21:58