محدودیت های الگوی کف دوقلوی

ساخت وبلاگ

ارائه قول آنها

در یک کهکشان دور ، دور

چندی پیش در یک کهکشان دور ، دور از هدف یک دوقلو دیجیتال مشخص بود. از یک نمایندگی دیجیتالی دزدیده شده ، شاهزاده لیا و فرماندهان شورشی وی می توانند نقص مهلک Star Imperial Death Star را مشخص کنند-و مبارزان X-Wing و Jedi خود را برای از بین بردن آن بفرستند.

Space star ship

در دنیای واقعی

در دنیای واقعی ، دوقلوهای دیجیتال در مورد از بین بردن ایستگاه های فضایی بین قاره ای کمتر و بیشتر در مورد بهینه سازی زندگی و عملکرد دارایی های بسیار پیچیده و گران قیمت در طیف گسترده ای از بخش های صنعتی هستند. مطمئناً کمتر سینمایی ، اما بی نهایت جذاب تر است.

فرضیه یکسان است: یک ماکت دیجیتالی که تجسم کاملی از دارایی را ارائه می دهد ، با تکیه بر داده ها و فناوری برای ارائه بینش قبلاً در دسترس و از راه دور تقریباً به هر جنبه ای از طراحی ، بهره برداری و عملکرد خود.

بینش سناریوهای What-are ، What-If و Whis-Will ، دوقلوهای دیجیتال قرن بیست و یکم را قادر می سازد تا روند برنامه ریزی و ساخت را بهبود بخشند تا آن را به عنوان زمان و منبع کارآمد باشند. تغذیه اطلاعات دوقلو به مدل های پیشرفته تجزیه و تحلیل و داده ها ، به اپراتورها این امکان را می دهد تا تعمیر و نگهداری پیش بینی کننده ، به حداقل رساندن خرابی و جلوگیری از مشکلات احتمالی واقعی را انجام دهند.

جای دیگر

دوقلوهای دیجیتال می توانند عملکرد محیطی و بهره وری ساختمانها و گیاهان انفرادی را یک بار در بهره برداری بهبود بخشند. آنها می توانند به اپراتورهای دارایی کمک کنند تا پایان عمر و تخلیه را به طور مؤثر و کارآمد مدیریت کنند. و آنها می توانند بدون ارسال آنها به مکانهای خطرناک یا دورافتاده ، با محدودیت های مسافرتی و محدودیت های مسافرتی و محدودیت در زمینه تخصص زمین ، به کارگران پرونده ای کمک کنند.

از این گذشته ، ظرفیت دوقلوی دیجیتال می تواند در طیف گسترده ای از دارایی های موجود برای بهبود عملکرد و بهره وری - از فناوری همهجانبه در مرحله طراحی ، تا اطلاع رسانی به زنجیره تأمین در مرحله عملیات ، مقاوم شود.

بنابراین مفهوم یک دوقلو دیجیتال بالغ است و توانایی آن در ارائه ارزش واقعی در حال حاضر در بخش تولید اثبات شده است. بنابراین چرا هنوز دوقلوهای دیجیتال در بخش های کلیدی مانند انرژی یا محیط ساخته شده وعده خود را ارائه نمی دهند؟

Digital city

همانطور که در مقابل ساخته شده ساخته شده است

تا حدودی دوقلوهای دیجیتال در تولید موفق بوده‌اند، زیرا ساخت آنها برای طرح‌های دارایی قابل تکرار و مدولار معمولی در این بخش، فرآیندی ساده‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر از ساخت آن‌ها برای ساختارهای منحصربه‌فرد و مکانی خاص است که در بخش‌هایی مانند انرژی یافت می‌شوند.

Facility of the future

NDT metallurgy

به همین ترتیب، اگرچه متخصصان طراحی، ساخت و بهره‌برداری نشان داده‌اند که در ایجاد تصاویر سه بعدی حتی از پیچیده‌ترین دارایی‌های چند میلیارد دلاری مهارت دارند، اما معمولاً کاربرد دیجیتالی‌سازی متوقف می‌شود.

سکوهای نفتی و توربین‌های بادی به کارخانه‌های پتروشیمی و محیط‌های دارویی، حتی شهرها، همگی به صورت دیجیتالی ارائه شده‌اند و این فرآیند کارایی قابل‌توجهی را در فرآیندهای برنامه‌ریزی و ساخت‌وساز ایجاد کرده است. مهمتر از همه، دوقلوهای دیجیتالی تقریباً همیشه «همانطور که ساخته شده اند» هستند. هنگامی که دارایی به عملیات تحویل داده می شود، اطلاعات بسیار کمی در مورد نحوه اجرا و نگهداری آن در سطح بهینه و حتی کمتر در مورد نحوه اجرای آن در زمان واقعی وجود دارد. راندمان و در نتیجه خروجی یک توربین بادی به دلیل عوامل مختلفی مانند تخریب فیزیکی توربین، عملکرد نامناسب به دلیل تعمیر و نگهداری، شرایط باد متفاوت و غیره با زمان ساخته شده متفاوت خواهد بود. برای منعکس کننده شرایط واقعی و عملکرد هر توربین برای دوقلو دیجیتال ضروری است تا بتوان عملکرد کل مزرعه بادی را بهینه کرد.

به عبارت دیگر، تصویر «همانطور که حفظ شد» هنوز تا حد زیادی وجود ندارد. هنگامی که خستگی و زوال عوارض اجتناب ناپذیر خود را می گیرد، دوقلوهای دیجیتال دیگر با همتایان فیزیکی خود مطابقت ندارند. مقدار مناسب تزریق شیمیایی مورد نیاز برای حفظ سطح بهره وری برنامه ریزی شده چقدر است؟چه چیزی باعث افزایش مصرف انرژی و انتشار کربن می شود؟بودجه تعمیر و نگهداری در کجا بیشترین کارآمدی را دارد؟با نزدیک شدن به پایان عمر دارایی، سرمایه گذاری مناسب چیست؟دوقلوهای دیجیتال می توانند همه این پاسخ ها را ارائه دهند - اما اغلب اوقات این کار را نکرده اند.

تصویر "همانطور که حفظ شد" هنوز تا حد زیادی وجود ندارد. هنگامی که خستگی و زوال عوارض اجتناب ناپذیر خود را می گیرد، دوقلوهای دیجیتال دیگر با همتایان فیزیکی خود مطابقت ندارند.

این به این معنی نیست که کار در این زمینه انجام نشده است. جیب های درخشش در سراسر جهان وجود دارد ، که اغلب در پروژه های مختلف دفن می شوند ، که به دنبال ایجاد تجزیه و تحلیل داده های مؤثرتر در ترکیب هستند ، تا اپراتورها بتوانند از اطلاعات فرآیند در زمان واقعی استفاده و حس کنند. همچنین با استفاده از داده های وارد شده از دارایی از طریق سنسورهای هوشمند ، در زمینه توسعه مدلهای پیش بینی کننده تر کار کرده است. اما تا به امروز این امر بیشتر از یک استراتژی دیجیتالی کاملاً توسعه یافته شبیه به دلهره دیجیتالی بوده است ، و واقعاً ثابت نشده است که یک مرجع مقیاس پذیر است که می تواند ارزش آن را ایجاد کند.

بنابراین یک بخش از راه حل گسترش تفکر "دوقلو دیجیتال" از مرحله طراحی و ساخت و به عملیات و نگهداری است. چالش بعدی این است که تصمیم بگیریم چه کسی بهترین راه را برای ارائه توانایی مورد نیاز برای ایجاد راه حل های موفق برای دنیای واقعی قرار می دهد.< Pan> این به معنای این نیست که کار در این زمینه انجام نشده است. جیب های درخشش در سراسر جهان وجود دارد ، که اغلب در پروژه های مختلف دفن می شوند ، که به دنبال ایجاد تجزیه و تحلیل داده های مؤثرتر در ترکیب هستند ، تا اپراتورها بتوانند از اطلاعات فرآیند در زمان واقعی استفاده و حس کنند. همچنین با استفاده از داده های وارد شده از دارایی از طریق سنسورهای هوشمند ، در زمینه توسعه مدلهای پیش بینی کننده تر کار کرده است. اما تا به امروز این امر بیشتر از یک استراتژی دیجیتالی کاملاً توسعه یافته شبیه به دلهره دیجیتالی بوده است ، و واقعاً ثابت نشده است که یک مرجع مقیاس پذیر است که می تواند ارزش آن را ایجاد کند.

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 16 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 22:03