نماد ارزی: تعریف ، تاریخ و نمونه ها

ساخت وبلاگ

کوری میچل ، CMT بنیانگذار tradethatswing.com است. وی از سال 2005 یک روز حرفه ای و معامله گر نوسان بوده است. کوری یک متخصص در مورد سهام ، فارکس و استراتژی های معاملات اقدام به قیمت های آینده است.

چارلز یک متخصص و مربی بازار سرمایه در سطح ملی با بیش از 30 سال تجربه در زمینه توسعه برنامه های آموزشی عمیق برای رشد متخصصان مالی است. چارلز در تعدادی از موسسات از جمله گلدمن ساکس ، مورگان استنلی ، اجتماعی ژنرال و بسیاری دیگر تدریس کرده است.

سوزان یک بازاریاب محتوا ، نویسنده و حقایق است. وی دارای مدرک لیسانس علوم مالی از دانشگاه ایالتی Bridgewater است و به توسعه استراتژی های محتوا برای مارک های مالی کمک می کند.

نماد ارزی چیست؟

نماد ارزی یک نمایش گرافیکی است که بیانگر نام ارز است. این نماد معمولاً ، اما نه همیشه ، منحصر به فرد برای یک کشور یا منطقه خاص است. این شناسه های ارز کوتاه اغلب به جای نام های رسمی ارز در بازارهای بین المللی و داخلی ظاهر می شوند.

غذای اصلی

  • ارزهای عمده اغلب دارای نمادی منحصر به فرد هستند که به آنها متصل است. این به گرافیکی نشان می دهد که یک عدد مبلغ ارز خاص را نشان می دهد.
  • برخی از کشورها از همان نماد ارز استفاده می کنند. نماد $ توسط بسیاری از کشورها استفاده می شود. برای جلوگیری از سردرگمی ، سایر نامه ها به تشخیص اینکه ارز کشور نشان داده شده است ، مانند C $ برای دلار کانادایی کمک می کند.
  • از آنجا که هر ارز نماد خاص خود را ندارد ، هر ارز کد ارز خاص خود را دارد ، مانند یورو برای یورو. این کدها توسط سازمان بین المللی استاندارد سازی نگهداری می شوند.

درک نماد ارز

نماد ارزی در کنار یک عدد نشان می دهد که تعداد مبلغ پولی است. بسیاری از نمادها برای ارزهای متداول و معامله شده دارای نمادهایی با مبنای الفبای رومی هستند. استفاده از برش ها و محوطه های متقاطع به تمایز نامه ها از نمادهای ارزی کمک می کند.

ارزهایی که نماد خاص خود را دارند ، این احساس را دارند که از پایدارتر بودن و داشتن وضعیت بالاتری برخوردار هستند. برخی از ارزها ، مانند دلار ایالات متحده (USD) و پوند استرلینگ انگلیس (GBP) ، با نماد ارز خود فوراً در سراسر جهان قابل تشخیص هستند.

GBP از تعیین "£" برای پوند استفاده می کند ، و USD از نماد "$" برای نشان دادن مبلغ دلار استفاده می کند ، اگرچه سایر کشورها نیز برای نشان دادن ارزهای خود از $ استفاده می کنند. اگر نوع ارز مورد سوال باشد ، این نماد ممکن است شامل پیشوند کشور مانند CA $ ، $ یا C $ برای دلار کانادایی یا دلار آمریکا برای دلار آمریکا باشد.

از نماد € برای نشان دادن ارز یورو استفاده می شود ، ¥ نشان دهنده ین ژاپنی است ، و ƒ نشانگر فلورین مانند آروبان فلورین است.

طراحی هنری نمادهای ارز

در سال 2009 ، دولت هند قصد داشت با اختصاص آن به نماد ارزی ، وضعیت ارز خود ، روپیه را افزایش دهد. وزارت دارایی هند اعلام كرد كه اظهارات ایده ها را از مردم می پذیرد ، و افزود كه نمادهای ارسالی باید نمایانگر اخلاق تاریخی و فرهنگی كشور باشند. طراحی برنده ، ₹ ، توسط اودا کومار دارمالینگام ، استاد طراحی در انستیتوی فناوری هند گوواتاتی معرفی شد.

بسیاری نماد یورو ، € را به عنوان یک طراحی و موفقیت در روابط عمومی مشاهده می کنند. این آرم در سراسر جهان قابل تشخیص است. با این حال ، مردم اعتراض می کنند که طراح واقعی این نماد کیست. کمیسیون اروپا نام طراح را فاش نمی کند. بسیاری تصور می کنند که طراح گرافیک بلژیکی ، آلن بیلیت مسئولیت پذیر است ، اما آرتور آیزنمنگر ، یک طراح اصلی گرافیک برای جامعه اقتصادی اروپا ، ادعا می کند که این ایده او بوده است.

تمام نمادهای دلار در جهان

نماد دلار ، $ ، شاید قابل تشخیص ترین در جهان باشد و توسط بیش از 20 کشور جهان از جمله ایالات متحده ، استرالیا ، نیوزیلند ، کانادا و هنگ کنگ مورد استفاده قرار می گیرد. کلمه دلار را می توان در قرن شانزدهم به Bohemia ردیابی کرد ، هنگامی که مردم از آن برای توصیف پول در بسیاری از مناطق در سراسر اروپا ، از جمله اسپانیا استفاده می کردند.

سایر کشورهایی که از نماد دلار استفاده می کنند ، $ ، به نوعی شامل آرژانتین ، باهاما ، باربادوس ، برمودا ، جزایر کیمن ، شیلی ، کلمبیا ، فیجی ، لیبریا ، نامیبیا ، سنگاپور به همراه چند نفر دیگر است.

همانطور که در بالا ذکر شد ، یک نامه یا سری نامه ها اغلب قبل یا بعد از نماد دلار اضافه می شود تا به مشخص کردن آنچه در مورد ارز مورد بحث قرار می گیرد ، کمک کند. به عنوان مثال ، NT $ دلارهای جدید تایوان را نشان می دهد ، و $ u به معنای دلار اروگوئه است.

تاریخچه نماد ارز پوند انگلیس

استرلینگ پوند انگلیس ، که نماد £ بود ، ارز بود که قبل از دلار آمریکا بر اقتصاد جهانی حاکم بود. نماد پوند استرلینگ به دلیل کلمه لاتین لاتین ، به یک سرمایه "L" شبیه است ، که به معنی مقیاس یا تعادل است. در حال حاضر ترازو به معنای واحد وزن معادل 12 اونس است.

نامگذاری پولی اغلب مربوط به وزن ها و اندازه گیری ها و همچنین فلزات گرانبها مانند طلا یا نقره است. مقدار اصلی پوند استرلینگ در برابر نقره بود. در زمان سلطنت پادشاه هنری اول ، اکثر سکه های صادر شده 92. 5 ٪ نقره بودند که یک درجه خلوص است که امروزه به عنوان نقره استرلینگ شناخته می شود.

نمادهای ارزی در مقابل کدهای ارز

هنگام جستجوی یک نقل قول ارزی ، به طور معمول به جای نمادها از کدهای ارزی استفاده می شود. به عنوان مثال ، یورو با نامه های یورو نشان داده شده است. این امر به این دلیل است که هر ارز کد ارز خاص خود را دارد ، اما هر ارز نماد ارز خاص خود را ندارد. کدهای ارزی توسط سازمان بین المللی استاندارد سازی (ISO) نگهداری می شود.

قیمت ارز همیشه به صورت جفت - ارزش یک ارز نسبت به دیگری - و از کدهای ارزی استفاده می شود. به عنوان مثال ، نرخ ارز بین دلار ایالات متحده و دلار کانادا توسط USD/CAD نشان داده شده است. اگر نرخ 1. 35 باشد ، برای خرید 1 دلار آمریکا 1. 35 دلار هزینه دارد.

اگر به دنبال نرخ ارز بین یورو و دلار باشید ، این توسط یورو/دلار نشان می دهد. اگر نرخ 1. 15 باشد ، این بدان معنی است که برای خرید 1 یورو 1. 15 دلار هزینه دارد.

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 22 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 22:08