با ما تماس بگیرید

ساخت وبلاگ

اگر هنوز سؤال دارید یا ترجیح می دهید مستقیماً از یک نماینده کمک بگیرید ، لطفاً یک درخواست ارسال کنید. ما در اسرع وقت به شما باز خواهیم گشت.

سال مالی - توضیح داده شده است

سال مالی چیست؟

به روز شده در 8 آوریل 2022

با ما تماس بگیرید

اگر هنوز سؤال دارید یا ترجیح می دهید مستقیماً از یک نماینده کمک بگیرید ، لطفاً یک درخواست ارسال کنید. ما در اسرع وقت به شما باز خواهیم گشت.

  • بازاریابی ، تبلیغات ، فروش و روابط عمومی

سال مالی چیست؟

یک سال مالی به یک سال مالی که به مدت 12 ماه سفارشی شده است ، اشاره دارد که در آن دولت ها برای پاسخگویی ، بودجه و تهیه صورتهای مالی استفاده می کنند. یک سال مالی معمولاً به مدت 12 ماه ادامه دارد. با این حال ، لازم نیست که از اول ژانویه شروع شود و در تاریخ 31 دسامبر پایان یابد. بنابراین ، ممکن است سالهای مالی کشورها متفاوت باشند. به عنوان مثال ، در ایالات متحده ، سال مالی برای دولت فدرال از اول نوامبر تا 30 سپتامبر برگزار می شود.

سال مالی چگونه استفاده می شود؟

یک سال مالی ممکن است با یک سال تقویم متفاوت باشد. با این حال ، سرویس درآمد داخلی (IRS) گزینه هایی را برای شرکت ها فراهم می کند تا با استفاده از مالیات دهندگان سال مالی یا مالیات دهندگان سال تقویم کار کنند. شرکت هایی که با استفاده از یک سال مالی کار می کنند باید به شدت از مهلت های تشکیل پرونده مالیاتی IRSS پیروی کنند ، که بر اساس سال تقویم تنظیم شده اند. این شرکت ها باید مهلت های خود را تنظیم کنند و اطمینان حاصل کنند که آنها فرم های خاصی را ارائه می دهند و تا 31 ماه مه پرداخت می کنند و بازده خود را حداکثر تا 15 سپتامبر ارسال نمی کنند. به طور کلی ، قوانین مالیاتی شرکت ها را ملزم می کند که سالانه گزارش های مالی خود را تهیه و منتشر کنند. با این حال ، دوره گزارش نیازی به مطابقت با سال تقویم ندارد. توجه داشته باشید که محاسبه مالیات سالانه در مورد مالیات مستقیم مانند مالیات بر درآمد مرتبط است.

نمونه ای از یک سال مالی

مثال در اینجا مربوط به سال مالی دولت فدرال است. این مهمترین سال مالی است ، به خصوص وقتی که اقتصاد آن را تعریف می کند. این یک مرور دقیق در مورد چگونگی بودجه دولت ایالات متحده ارائه می دهد. سال مالی آن از اول اکتبر تا 30 سپتامبر ادامه دارد. بیانیه های FY را در زیر:

  • سال مالی 2020 بین اول اکتبر 2019 و 30 سپتامبر 2020 است
  • سال مالی 2019 1 اکتبر 2018 تا 30 سپتامبر 2019 را پوشش می دهد
  • سال مالی 2018 از اول اکتبر 2017 تا 30 سپتامبر 2018 اجرا می شود

توجه داشته باشید که دلیل شروع سال مالی دولت های فدرال از اول اکتبر این است که به مقامات جدیدی که انتخاب شده اند برای اولین بار در دوره بودجه خود در مراحل اولیه خود شرکت کنند. مثال خوب رئیس جمهور دونالد ترامپ و اعضای انتخابات کنگره است که در نوامبر 2016 برگزار شد و در ژانویه سال 2017 این دفتر را به دست گرفت. دولت ترامپ بودجه FY 2018 خود را در 27 فوریه 2017 داشت.

سال تقویم در مقابل انتخاب سال مالی

در ایالات متحده ، مشاغل به منظور گزارش مالیات ، می توانند یک سال تقویم یا سال مالی را اتخاذ کنند. برای کسانی که سال مالی را انتخاب می کنند ، IRS از آنها می خواهد که هنگام ارسال اظهارنامه مالیاتی برای اولین درآمد خود ، سال مالیات مالی را رعایت کنند. چنین مشاغل رایگان می توانند در هر زمان به یک سال تقویم تغییر دهند. با این حال ، برای کسانی که می خواهند از یک سال تقویم به یک سال مالی تغییر کنند ، ابتدا باید به دنبال تأیید IRS باشند. جایگزین دیگر اطمینان از رعایت معیارهای مشخص شده در فرم 1128 استفاده از اتخاذ ، تغییر یا حفظ سال مالیاتی است.

سال مالیاتی چیست؟

سال مالیاتی یک سال مالی است که در مورد بیشتر مشاغل و کلیه افراد درآمد درآمدی اعمال می شود. این کار از سال تقویم آغاز می شود ، که معمولاً در تاریخ 1 ژانویه است ، در ایالات متحده ، مالیات فقط در تاریخ 1 آوریل است که 31/2 ماه بعد می آید. دلیل این که 15 آوریل به یک روز مالیاتی تبدیل می شود ، به این دلیل است که مهلت تمدید توسط کنگره وجود داشته است. پسوند این بود که به مالیات دهندگان فرصت دهند تا مالیات خود را بپردازند. این کشور همچنین به دولت فدرال زمان کافی داد تا قبل از اینکه بتوانند در صورت وجود بازپرداخت خود را بازپرداخت کنند ، پول مالیات دهندگان را نگه دارند.

آیا فعالیت در یک سال مالی مزایایی دارد؟

بیشتر مشاغل سال مالی را بیش از یک سال تقویم ترجیح می دهند زیرا چرخه تجارت آنها به طور طبیعی با آن مطابقت دارد. به عنوان مثال ، ولسوالی های مدرسه سالهای مالی را دنبال می کنند ، که از اول ژوئیه تا 30 ژوئن ادامه می یابد زیرا مدت زمان آن با سال تحصیلی و همچنین نقاط عطف مربوط به مالی مطابقت دارد. با این حال ، برای خرده فروشان ، بیشتر سال مالی آنها در تاریخ 1 ژانویه به پایان می رسد. دلیل این امر این است که دسامبر یک فصل جشن است و افزایش تعداد خریدها وجود دارد. بنابراین ، خرده فروشان در این زمان هجوم درآمد بالایی را تجربه می کنند. به همین دلیل ، آنها مجبور می شوند سال مالی خود را تا 1 ژانویه تنظیم کنند. همچنین به یاد داشته باشید که برخی از مشتریان معمولاً پس از پایان فصل جشن ، هدایای ناخواسته ای را که در ماه دسامبر خریداری کرده اند ، باز می گردند. بنابراین ، تعیین ژانویه به عنوان سال مالی آنها به خرده فروشان کمک می کند تا گزارش مالی صحیح را برای اهداف مالیاتی تولید کنند. مشاغل فصلی همچنین یک سال مالی را برای کمک به آنها در حسابداری اتخاذ می کنند. به عنوان مثال ، برخی از مشاغل بیشتر درآمد درآمد خود را در طول فصل بهار دارند و هزینه های آن در زمستان می آید. بنابراین برای آنها ، یک سال مالی که در ماه ژوئیه یا آگوست به پایان می رسد ، عملی تر از آنچه در ماه دسامبر به پایان می رسد. هنگامی که یک تجارت با سال مالی کار می کند ، می تواند مقداری دلار در هزینه حسابرسی و حسابداری پس انداز کند. توجه داشته باشید که بیشتر شرکت ها و نهادهای تجاری ، از سال تقویم به منظور حسابرسی و حسابداری استفاده می کنند. در این زمان ، کارشناسان مالیاتی معمولاً در ماه های قبل از 31 دسامبر تقاضای زیادی دارند. بنابراین ، شرکت هایی که می خواهند صورتهای مالی خود را حسابرسی کنند ، هنگام فعالیت تحت یک سال مالی ، که در تاریخ 31 دسامبر به پایان نمی رسد ، سود می برند. این بدان معنی است که متخصصان حسابداری در صورت تقاضا نیستند ، که به آنها امکان مذاکره در مورد هزینه های حسابرسی را می دهد.

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 14 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 22:09