مسائل منطقه ای

ساخت وبلاگ

شرکت های منطقه پنجم همچنان به تلاش برای برآورده کردن کامل تقاضای مشتریان برای کالاها و خدمات خود ادامه می دهند. به طور حکایتی، شرکت‌ها کمبود مواد خام و کالا، افزایش زمان تحویل از سوی تامین‌کنندگان، مشکل در یافتن حمل‌ونقل برای نهاده‌ها یا کالا، و عدم وجود کارگران در دسترس را گزارش کرده‌اند. اندازه گیری جدید فشار زنجیره تامین جهانی از سوی فدرال رزرو نیویورک، استرس را در سراسر زنجیره تامین جهانی نشان می دهد، و در سطح ملی، آگهی های شغلی در بالاترین حد خود باقی می مانند که شواهد حکایتی را تایید می کند. این فشارها قیمت ها را بالا برده و به برخی از بالاترین معیارهای تورمی که ایالات متحده در دهه های اخیر دیده است، کمک کرده است. بررسی‌ها از شرکت‌های منطقه پنج بار دیگر نشان می‌دهد که شرکت‌ها انتظار ندارند این فشارها فورا برطرف شود. برای بسیاری از شرکت‌ها، عدم قطعیت وضعیت، پیش‌بینی اینکه چه زمانی می‌توانند به طور کامل تقاضا برای کالاها و خدمات خود را برآورده کنند، غیرممکن می‌سازد.

تلاش شرکت ها برای برآورده کردن تقاضای مشتریان

در نظرسنجی فوریه ما از شرایط کسب و کار که از 27 ژانویه تا 16 فوریه انجام شد، شرکت‌ها گزارش دادند که قبل از همه‌گیری، تا حد زیادی می‌توانستند تقاضا برای محصولات و خدمات خود را پر کنند. تقریباً همه شرکت‌ها گزارش دادند که بیش از 75 درصد تقاضا را قبل از همه‌گیری پر کرده‌اند و تقریباً دو سوم شرکت‌ها قادر به پاسخگویی کامل به تقاضا بودند. با این حال، در حال حاضر، تنها 32 درصد از شرکت ها به طور کامل تقاضا را برآورده می کنند، و این درصد زمانی که از شرکت ها در مورد چشم انداز آنها برای شش ماه آینده سؤال می شود، تنها به حدود 40 درصد افزایش می یابد - بسیار پایین تر از قبل از همه گیری.

علاوه بر این، سهم شرکت‌هایی که می‌توانند 100 درصد تقاضای مشتری را برآورده کنند، از سپتامبر 2021 که مجموعه‌ای از سوالات مشابه را پرسیدیم، کاهش یافت. در سپتامبر، 38 درصد از شرکت ها گزارش دادند که 100 درصد تقاضا را برآورده کرده اند (در مقایسه با 32 درصد در فوریه 2022). در همین حال، سهم بیشتری از شرکت ها در ماه فوریه (63 درصد در مقابل 54 درصد در سپتامبر) چیزی بین 50 تا 99 درصد از تقاضا را برآورده می کردند. به عبارت دیگر، موانعی که شرکت های منطقه پنجم برای تولید و ارائه خدمات با آن مواجه بودند، بین سپتامبر 2021 و فوریه 2022 برطرف نشد. در واقع، توانایی پاسخگویی به تقاضا اندکی بدتر شد.

کار، کار، کار ... اما همچنین ورودی ها

در هر دو سپتامبر 2021 و فوریه 2022 ، شرکت ها گزارش دادند که مشکل در یافتن کارگران دلیل عدم توانایی عدم پاسخگویی به تقاضا است. این امر با مکالمات با مشاغل منطقه ای تأیید می شود - که بیشتر آنها پیدا کردن کارگران واجد شرایط به عنوان یک چالش غالب - و شاخص منطقه پنجم برای در دسترس بودن کارگران واجد شرایط ، که ماه ها در پایین ترین سطح تاریخی باقی مانده است. اما شاید دلیل این شرکت هایی که از ماه سپتامبر بیشتر برای رفع تقاضا تلاش می کنند ، چالش فزاینده ای برای یافتن و پرداخت ورودی و در دسترس بودن خدمات به موقع حمل و نقل باشد. در مقایسه با ماه سپتامبر ، در ماه فوریه ، سه برابر بیشتر شرکت های منطقه پنجم افزایش هزینه های ورودی را به عنوان یک چالش برای برآورده کردن تقاضا گزارش کردند.

هنگامی که این چالش ها از بین می روند ، هنوز عدم اطمینان زیادی وجود دارد. اگرچه 40 درصد از پاسخ دهندگان انتظار دارند که در شش ماه آینده به طور کامل تقاضا را برآورده کنند ، 37 درصد از بنگاهها انتظار ندارند حداقل تا پایان سال 2023 تقاضا را برآورده کنند و 18 درصد دیگر با عدم اطمینان بیش از حد در محیط و عملکرد خود روبرو هستند تاپیش بینی کنید که چه زمانی آنها قادر به افزایش تولید هستند تا تقاضا را برآورده کنند. تفاوتهای بسیار کمی در این انتظارات بین تولید کنندگان و ارائه دهندگان خدمات وجود دارد. نزدیک به 50 درصد از بنگاهها انتظار ندارند که تا پایان سال 2022 بتوانند تقاضا را برآورده کنند ، این نشانگر این است که موانع کار و زنجیره تأمین می توانند تا سال 2023 یا بعد از آن دوام بیاورند.

راه های یافتن نیروی کار و کاهش اختلال در زنجیره تأمین چیست؟

با توجه به اینکه بنگاهها معمولاً در دسترس بودن نیروی کار را به عنوان یک چالش ذکر می کنند ، جای تعجب ندارد که بسیاری از شرکت ها در تلاشند تا کارگران را جذب کنند. دو سوم شرکتهای پاسخ دهنده از افزایش دستمزدها خبر دادند و بیش از 50 درصد در حال بررسی روشهای جدید استخدام هستند. بسیاری از بنگاهها همچنین از کارمندان موجود بیشتر درخواست می کنند و برای کاهش نیاز به نیروی کار می خواهند. از طرف زنجیره تأمین ، بنگاهها اغلب با افزایش موجودی ، از تولید "فقط به مرور زمان" از تولید "فقط به موقع" خبر می دهند.

این به معنای عرضه و تقاضا هنگام حرکت در طول سال چیست؟

کمبود نیروی کار و اختلال در زنجیره تأمین (هم برای بنگاه ها و هم برای فروشندگان/ارائه دهندگان حمل و نقل آنها) بر توانایی مشاغل در برآورده کردن تقاضای مشتری تأثیر می گذارد. تقریباً هر بنگاه در بررسی فوریه 2022 ما اقداماتی را برای کاهش این چالش ها انجام داده است - از درخواست کارگران موجود برای انجام کارهای بیشتر برای افزایش دستمزدها به تغییر ساختار یا مکان در فرآیند تولید خود. حکایات از اتاق های تمیز کردن مدیران هتل گرفته تا بقال فروشی ها که چک های خود را برای تولید کنندگان تلاش می کنند در طولانی مدت موجودی را افزایش دهند ، متغیر است. آیا پس از عرضه و تقاضا حتی از بین می روند ، آیا مشاغل به عملیات پیش از ارزشیابی باز می گردند؟ما جواب را نمی دانیم ، اما در حال حاضر ، بنگاه ها در تلاش هستند تا با افراد کمتری ، زمان سرب را گسترش دهند و از راه حل های نوآورانه برای ادامه عملیات در صورت کمبود ورودی استفاده کنند.

در مورد این مقاله یک سوال یا نظر دارید؟ما از اینکه ازت خبر داشته باشیم خوشحال میشویم!

نظرات بیان شده از نویسندگان است و لزوماً منعکس کننده آن از بانک مرکزی فدرال رزرو ریچموند یا سیستم ذخیره فدرال نیست.

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 20 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 22:12