بیت کوین در سال 2023: به 10 کیلو دلار کاهش می یابد یا به 250 کیلو دلار افزایش می یابد؟

ساخت وبلاگ

. ارزش بیش از 2 تریلیون دلار ارزش از کل بازار Crypto را ناپدید کرد در حالی که بیت کوین (BTC) در اوایل ماه نوامبر شاهد افزایش قیمت آن از 69000 دلار به پایین 15. 599 دلار بود.

در حالی که امید زیادی وجود داشت که سال به لطف هجوم سرمایه گذاران نهادی ، اوج های تازه همه زمانه را در بازار رمزنگاری به ارمغان بیاورد ، فروپاشی Terra/Luna و FTX باعث ایجاد هرگونه رشد می شود زیرا آنها باعث ایجاد حوادث مسری می شوند که گسترش می یابددر سراسر اکوسیستم رمزنگاری مانند آتش سوزی.

و این احتمال وجود دارد که این ضعف به سال 2023 ادامه یابد ، به گفته فرانچسکو ملپینگنو ، مدیرعامل Kadena Eco ، که گفت: "اگر مسری از این ذوب ها همچنان بازگردد ، ممکن است اقتصاد و BTC همچنان در زمان وجود داشته باشند. در رابطه با افزایش نرخ بهره اخیر و تورم ، بازار مدتی طول می کشد تا بهبود یابد زیرا ما همچنان شاهد مقیاس کامل ذوب شدن در سال 2023 خواهیم بود. "

فقدان هرگونه حرکات اساسی در جبهه نظارتی نیز احتمال رشد را مختل می کند ، زیرا اکثر صندوق های نهادی تا زمان ایجاد مقررات روشن از بازار رمزنگاری خارج می شوند و مدیران پول احساس بهتری از خطرات درگیر دارند.

Melpignano اظهار داشت که چشم انداز نظارتی می تواند سال آینده تغییر کند زیرا "عواقب ذوب شدن رمزنگاری 2022 ، قانونگذاران و سیاستمداران را به سمت میز آمدن و ایجاد مقررات قوی تر سوق می دهد."

این پتانسیل می تواند از بازار رمزنگاری بهره ببرد زیرا "مقررات تهاجمی تر معمولاً به معنای روند صعودی در علاقه کارآفرینان و شرکت ها برای سرمایه گذاری و ساخت در این فضا است."

در حالی که شروع یک زمستان رمزنگاری هرگز یک چشم انداز مورد استقبال نیست ، آنها فرصتی را برای پاکسازی و پروژه های غیرمولد فراهم می کنند تا از بین بروند تا پروژه های برتر که دارای زنده ماندن طولانی مدت هستند می توانند به سطح بالا بروند و توجه مورد نظر خود را جلب کنندبشر

Melpignano گفت: "در نهایت ، آنچه در سال 2022 اتفاق افتاد ، صنعت را در یک جهت مفید برای هر نهاد سوق می دهد."

پیش بینی های بیت کوین برای سال 2023

از آنجا که بازار به سال 2023 می رسد ، گمانه زنی های زیادی در مورد چگونگی عملکرد بیت کوین به جلو وجود دارد و آیا بازار باید منتظر بماند تا بیت کوین بعدی نصف شود تا هر نوع حرکت صعودی را ببیند.

در حالی که بسیاری ممکن است امیدوار باشند که به سرعت در قیمت بیت کوین که بازار جدید گاو نر را آغاز می کند ، بازگردد ، به احتمال زیاد بازار همچنان تحت تأثیر وقایع سال 2022 قرار خواهد گرفت زیرا سرمایه گذاران از غواصی به رمزنگاری خسته می شوند.

دانیل کلر ، مدیر عامل شرکت پروتکل زیرساخت های غیر متمرکز ، گفت: "ما به احتمال زیاد شاهد گسترش خرس هستیم."ثبات در جنگ روسیه و اوکراین ، و حتی ادغام توییتر-کریپتو تحت الون ممکن است چیزهایی را به نفع گاوها تغییر دهد. در حالی که احتمالاً بازار ممکن است در اوایل سال 2023 پایین ترین سطح جدید را آزمایش کند ، ما باید با گذشت سال 20،000 دلار دوباره شاهد باشیم. توسط."

در صورت ادامه ضعف فعلی ، به گفته دکتر یووی یانگ ، اقتصاددان ارشد BTCM ، ممکن است یک تصادف نهایی در بازار منجر به سقوط بیت کوین به زیر 13،000 دلار در H1 سال 2023 شود.

چنین تصادف احتمالاً می تواند نتیجه بگیرد "از ترکیبی از ریسک کلان ، برخی از ورشکستگی های بزرگ ماینر رمزنگاری ، یک ورشکستگی شرکت رمزنگاری متمرکز (سرمایه گذاری ، مبادله یا وام) ، مسائل StableCoin مانند محدود کردن یا محدودیت های نظارتی ، مسائل امنیتی و//یا برخی از مجازات/دادخواست علیه یک بازیکن اصلی. "

گرت سولووی ، استراتژیست ارشد بازار در inthemoneystocks.com ، همچنین از پتانسیل ادامه ضعف در قیمت بیت کوین در مصاحبه با کیتو نیوز صحبت کرد. به گفته سولووی ، این احتمال وجود دارد که BTC بتواند 45 ٪ دیگر را از محدوده 18،000 دلار در حرکتی که شبیه به آنچه لمان قبل از آنکه در مارس 2009 تجربه کند ، کاهش دهد.

وی گفت: "این یک هدف را زیر 10،000 دلار به من می دهد و به خاطر داشته باشید که حداکثر درد در هنگام شکسته شدن حتی تعداد ایجاد می شود. بنابراین خواهید دید که یک تن توقف با 10،000 دلار اجرا می شود. سولووی گفت: "این می تواند پایین باشد.

دکتر یانگ تحولات مداوم مربوط به فروپاشی FTX و کمپین FUD در حال انجام علیه Binance را به عنوان شواهدی مبنی بر اینکه خطر نزولی بیشتر زیاد است ، تأکید کرد. دکتر یانگ گفت: "اگر تحقیقات در مورد نقل و انتقالات غیرقانونی پول توسط برخی از مقامات ایالات متحده یا همکاری های نظارتی جهانی علیه شرکت های بینش یا اندازه مشابه به واقعیت تبدیل شود ، این می تواند برای صنعت فاجعه بار باشد و مدت زمان بیشتری برای بهبودی داشته باشد."

اگر مسائل به ترتیب نسبتاً کوتاه بهبود یابد ، دکتر یانگ اظهار داشت که BTC می تواند در نیمه اول سال 2023 به 25،000 دلار برسد و در نیمه دوم 35000 دلار. این امر به طور بالقوه می تواند با کاهش سرعت افزایش سرعت و کمرنگ شدن از فدرال رزرو ایجاد شود.

"به گفته دکتر یانگ ،" تعداد CPI ایالات متحده تقریباً در هر ماه از Q4 2022 زیر تخمین های بازار قرار دارد و در روند نزولی قرار دارد ، که به فدرال اطمینان بیشتری می دهد تا سرعت و کاهش سرعت را کند کند. "در کشورهای اروپایی و بانکهای مرکزی بزرگ به نظر می رسد که سفت شدن کمی به پایان می رسند و شرایط کلان جهانی ممکن است تا آن زمان برخی را کاهش دهد. "

این اکونومیست همچنین به پایان سیاست های صفر و متعهد چین و افتتاح اقتصاد آن به عنوان کمک به کاهش تورم جهانی ، همراه با پایان احتمالی جنگ روسیه و اوکراین اشاره کرد.

"بنابراین ، من دارایی های خطر زمستان را پیش بینی می کنم و بنابراین زمستان رمزنگاری تا تابستان سال 2023 ادامه خواهد یافت. با این حال ، نقدینگی پول ممکن است برای مدتی محکم بماند تا معکوس به کاهش کمی (کاهش نرخ) ، که می تواند دیرتر از آن باشد2023 یا حتی 2024 ، "گفت: دکتر یانگ.

دکتر یانگ گفت ، در حالی که تحولات مربوط به چشم انداز نظارتی در حال انجام است ، آنها برای اجرای آن زمان می برند که می تواند یک حرکت اساسی در بازار را به تأخیر بیندازد.

اقتصاددان BTCM همچنین نصف بیت کوین بعدی را در ماه مه 2024 به عنوان یک کاتالیزور بالقوه بازار گاو نر برجسته کرد زیرا همزمان با چرخه کلان اقتصادی است.

وی گفت: "منظره نظارتی ممکن است تغییر کند ، و زمان لازم است ، مانند اضافه کردن وضوح در مالیات ، صدور توکن و تجارت و ESG از معدن رمزنگاری. وی گفت: زیرساخت های نهادی برای سرمایه گذاری دارایی دیجیتال نیز در حال توسعه است ، که می تواند همراه با مقررات آماده باشد. "

دکتر یانگ اظهار داشت: "همه گاو واقعی در سال 2024 اتفاق می افتد."ساختمان و تحویل را ادامه خواهد داد ، بنابراین ممکن است پمپ های کوچکی در اینجا و آنجا وجود داشته باشد. "

همانطور که گفته شد، هنوز هم ممکن است زمان بیشتری طول بکشد تا پذیرش افزایش یابد. دکتر یانگ در پایان گفت: «شرایط اقتصادی باثبات‌تر در سال 2023 نسبت به چند سال گذشته و همچنین وضوح نظارتی برای صنعت کریپتو می‌تواند پایه و اساس خوبی برای روند صعودی آینده ایجاد کند.»

مدیریت ریسک بهتر

به گفته دیوید لیفچیتز، شریک مدیریت و مدیر ارشد سرمایه گذاری در ExoAlpha، یکی دیگر از موضوعات رایج دیگری که منجر به سقوط بازار کریپتو در سال 2022 شد – چه Tree Arrows Capital، چه FTX یا Terra/Luna – «اهرم بیش از حد» بود.

لیفچیتز خاطرنشان کرد: «این نهادها به قدری تحت تأثیر قرار گرفتند که وقتی FED ایالات متحده چرخه انقباض پولی خود را آغاز کرد، کوچکترین دانه نمک واکنش زنجیره‌ای از انحلال‌ها را برانگیخت که خیلی سریع گلوله برفی را آغاز کرد».

تحولات سال 2022 منجر به این شده است که بیت کوین به وعده خود به عنوان محافظ تورم عمل نکند و در عوض بیشتر شبیه سایر دارایی های ریسک رفتار کند.

دلیل اینکه بیت کوین می تواند مانعی در برابر تورم باشد این است که عرضه محدودی دارد و بنابراین ارزش خود را زمانی که در ارزی با عرضه بی نهایت بیان می شود حفظ می کند، اما تاکنون اکثر افراد علاقه مند به بیت کوین اساساً آن را به عنوان یک معامله سوداگرانه در نظر می گیرند. لیفچیتز گفت: «به‌علاوه، فدرال‌رزرو آمریکا در حال افزایش نرخ بهره برای محدود کردن کاهش ارزش دلار آمریکا نیز یک باد مخالف قوی برای بیت‌کوین بوده است. یک محافظ تورم دلار آمریکا.»

لیفچیتز گفت، اگر اقدامات فدرال رزرو در سال 2023 با انتظارات فعلی برای توقف افزایش نرخ بهره در سه ماهه دوم 2023 مطابقت داشته باشد، دارایی های ریسک به طور بالقوه می توانند شاهد افزایش تسکین باشند.

در چنین پیکربندی، اولین هدف صعودی عمده برای بیت کوین، سطح 30 تا 35 هزار دلار خواهد بود، که نشان دهنده سودی حدود 100 درصد نسبت به وضعیت کنونی است. اما در یک خط مستقیم به آنجا نمی رود، با عقب نشینی های زیادی در طول مسیر."

از جنبه منفی، لیفچیتز به حمایت آشکار در منطقه 10000 تا 12000 دلاری اشاره کرد که نشان دهنده اصلاح 30 تا 40 درصدی نسبت به قیمت فعلی آن است. CIO هشدار داد: "اما با توجه به انعطاف پذیری (نسبی) بیت کوین در مقابل آخرین آچاری که به سمت آن پرتاب شده بود (فروپاشی FTX)، دستیابی به چنین هدفی ممکن است سخت باشد، مگر اینکه یک حرکت بسیار شدید از سوی رگولاتور انجام شود.".

یکی از پیشرفت های احتمالی در اوایل سال 2023 که می تواند مشکلات اضافی برای رمزنگاری برتر ایجاد کند ، انتشار 145،000 BTC است که توسط Mt. Gox برگزار می شود. قربانیان مبادله دیرینه تا 18 ژانویه 2023 باید نشان دهند که در کدام فرم دوست دارند درآمد خود را دریافت کنند.

"از آنجا که بیت کوین آنها تا زمان فروپاشی Mt. gox ، حدود 500 دلار ارزش داشت ، حتی با ارزش" افسرده "امروز 17K دلار ، این امر باعث می شود مبلغ خوبی توسط این سرمایه گذاران" Mom'n Pop "دریافت شود ، که ممکن استتصمیم بگیرید که بلافاصله آنها را نقدینگی کنید تا بتوانید از تورم خشمگین که در سال 2022 از آن رنج برده اید ، کمک مالی کنید. "به سرعت خریداری شده است.

به طور خلاصه ، Lifchitz پتانسیل بیت کوین را می بیند که "در سال 2023 تحت فشار (مانند سایر دارایی های خطر) باقی بماند تا اینکه ایالات متحده از چشمک می زند ، در این مرحله اگر هیچ حرکتی شدید از تنظیم کننده وجود نداشته باشد ، می تواند صعود خوبی را از سطح امروز ببیند."

250،000 دلار پیش بینی بیت کوین

و سرانجام ، برای بول های Perma در آنجا که به دنبال پیش بینی های گران قیمت هستند ، تیم Draper سرمایه داری میلیاردر سرمایه گذاری خود را حفظ کرده است که بیت کوین با وجود ضعف قابل توجهی که در سال 2022 دیده می شود ، تا اواسط سال 2023 به 250،000 دلار برسد.

Draper پیش از این پیش بینی قیمت بیت کوین 250K دلار را برای پایان سال 2022 ارائه می داد ، اما او این دیدگاه را در اوایل نوامبر در طول کنفرانس فناوری اجلاس وب در لیسون تغییر داد ، جایی که وی گفت که تا ژوئن سال 2023 طول می کشد تا این هدف به دست بیاید.

CNBC در تاریخ 3 دسامبر با سرمایه گذار سرمایه گذاری دنبال کرد تا ببیند آیا او هنوز همان دیدگاه را دارد ، که وی با تأیید مجدد موضع خود پاسخ داد.

"من پیش بینی خود را شش ماه تمدید کرده ام. Draper از طریق ایمیل به CNBC گفت:

دلیل هدف خوش بینانه Draper عدم درگیری زنان است که وی در آینده نزدیک تغییر می کند. Draper گفت: "فرض من این است که ، از آنجا که زنان 80 ٪ از هزینه های خرده فروشی را کنترل می کنند و تنها 1 در 7 کیف پول بیت کوین در حال حاضر توسط زنان نگهداری می شوند ، این سد در حال شکستن است."

وی همچنین به افزایش جذب آینده از خرده فروشان اشاره کرد ، که می توانند تقریباً 2 ٪ در خریدهای انجام شده در بیت کوین صرفه جویی کنند. Draper افزود: "هنگامی که خرده فروشان متوجه شدند که 2 ٪ می توانند سود خود را دو برابر کنند ، بیت کوین همه جا خواهد بود."

دراپر گفت: "وقتی مردم بتوانند غذای ، لباس و پناهگاه خود را در بیت کوین خریداری کنند ، هیچ فایده ای برای دلارهای متمرکز بانکداری فیات نخواهد داشت."

"مدیریت فیات متمرکز و نامنظم است. هنگامی که یک سیاستمدار تصمیم می گیرد 10 تریلیون دلار هزینه کند ، دلار شما حدود 82 سنت ارزش می یابد. سپس فدرال رزرو برای جبران هزینه ها باید نرخ ها را افزایش دهد و آن تصمیمات متمرکز خودسرانه اقتصاد متناقض ایجاد می کند. "

برای اینکه بیت کوین پیش بینی قیمت Draper را برآورده کند ، باید تقریباً 1400 ٪ از قیمت فعلی خود را نزدیک به 17،000 دلار تجمع کند.

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده در این مقاله از نویسندگان نویسنده است و ممکن است منعکس کننده آن از شرکت Kitco Metals Inc نباشد. نویسنده تمام تلاش خود را برای اطمینان از صحت اطلاعات ارائه شده انجام داده است. با این حال ، نه Kitco Metals Inc. و نه نویسنده نمی توانند چنین دقت را تضمین کنند. این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی است. این درخواست برای انجام هرگونه مبادله در کالاها ، اوراق بهادار یا سایر ابزارهای مالی نیست. شرکت Kitco Metals و نویسنده این مقاله ، مقصر بودن ضرر و یا یا خسارت ناشی از استفاده از این انتشار را نمی پذیرند.

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 20 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 22:29