چگونه تسهیلات توافق نامه خرید معکوس یک شبه می تواند مسیر فدرال رزرو را برای کوچکتر شدن از بین ببرد

ساخت وبلاگ

BPI میزبان بحث پانل بزرگنمایی در 9 سپتامبر 2022 ، در تسهیلات توافق نامه خرید مجدد یک شبه ، مانده های ذخیره و پایان محکم شدن کمی بود. بحث در بین شرکت کنندگان در بازار و ناظران فدرال رزرو در مورد اینکه آیا بزرگ و در حال رشد در تسهیلات RRP ، ذخایر را از سیستم بانکی خارج می کند و باعث می شود تا پایان اولیه به روند QT فدرال رزرو بپردازد ، زیرا این امکان در سمپوزیوم BPI در بازارهای پول و بازارهای پول مورد بحث قرار گرفته است. ترازنامه فدرال رزرو در ماه فوریه (خلاصه اینجا را ببینید).

پانل جمعه ، به سرپرستی بیل نلسون ، اقتصاددان ارشد BPI ، شامل جو Abate از Barclays ، Mark Cabana از اوراق بهادار BOFA ، ترزا هو از JPMorgan و مایک Cloherty از UBS بود. در زیر برخی از موارد مهم از بحث وجود دارد.

تنظیم مرحله

نلسون وضعیت فعلی بازی را در افتتاح پانل قرار داد. بین مارس 2020-مارس 2022 ، فدرال رزرو 4. 6 تریلیون دلار خزانه داری و MBS آژانس خریداری کرد و در ابتدا با گسترش مانده های ذخیره-سپرده های بانکها در فدرال رزرو-خریدهای خود را تأمین می کرد. اما پس از اصلاح موقت فدرال رزرو به نسبت اهرم تکمیلی که در مارس 2021 منقضی شده است ، این خریدها نیز با توافق نامه های خرید مجدد یک شبه صندوق های متقابل بازار پول در مرکز RRP تأمین می شود (برای بحث های اضافی به اینجا بروید) این مرکز در حال حاضر دارای 2. 2 تریلیون دلار استبشر

در طی این همه گیر ، سپرده های بانکی که توسط 4. 5 تریلیون دلار بالون شده است ، بخشی از آن به دلیل اینکه سپرده ها مکانی جذاب برای نگه داشتن پول نقد بودند - نرخ سپرده ها و نرخ بازار پول صفر بود. اگر با افزایش نرخ صندوق های فدرال ، وجوه از سپرده ها خارج شود و به صندوق های پول تبدیل شود ، وجوه پول می تواند در تسهیلات RRP سرمایه گذاری کند ، که این یک مسئولیت فدرال رزرو است. نگه داشتن بقیه ترازنامه ثابت ، اگر RRP افزایش یابد ، مانده های ذخیره کاهش می یابد. چنین سناریویی می تواند فدرال رزرو را وادار به پایان دادن به فرآیند سفت شدن کمی کند زیرا بانک مرکزی قصد دارد روند کار را با هر نشانه کمبود تعادل ذخیره پایان دهد. سوال اصلی: آیا تسهیلات RRP قبل از کمبود تعادل ذخیره به صفر می رسد؟

تا کنون ، تصویر مخلوط است. با افزایش نرخ بهره ، سپرده ها در ماه مه کاهش یافتند ، اما تسهیلات RRP افزایش نیافته است ، از ابتدای ماه ژوئن پایدار بوده است. QT همین حالا در حال انجام است. چندین چیز نامشخص است: آیا تسهیلات RRP همچنان بالا باقی می ماند یا حتی با ادامه سپرده های اضافی به ترک سیستم بانکی ، و مجبور به پایان زودرس به QT می شود؟یا اینکه تسهیلات با نرخ بازار پول نسبت به نرخ RRP (نرخ بهره ای که فدرال رزرو در RRP می پردازد) کاهش می یابد؟آیا فدرال رزرو گسترش بین بهره در مانده مانده رزرو (IORB) و نرخ RRP را گسترش می دهد؟گسترش پایین تر ، نرخ بازار پول را به نرخ RRP نزدیکتر می کند ، به طوری که به عنوان پشت صحنه ای که قرار بود انجام شود عمل نمی کند.

تأسیسات RRP هرگز به معنای عظیم یا دائمی نبوده و سطح و مسیر آن اکنون ورودی های مهمی برای درک بازار کلی است (برای یک آغازگر در تسهیلات RRP ، به اینجا بروید). حرکات موجود در تسهیلات می تواند مسیر پیش رو برای فدرال رزرو و سیستم بانکی را در یک لحظه مهم برای بانک مرکزی تغییر دهد. رشد گسترده تسهیلات RRP می تواند نقش عجیب و غریب بازار پول را به عنوان منابع بودجه برای ترازنامه بزرگ فدرال رزرو سیمان کند. همچنین می تواند با جذب وام از صندوق های پولی که در غیر این صورت از مشاغل پشتیبانی می کند ، یا با گرفتن پول نقد به وجوه پول که به عنوان سپرده به بانک ها می رود ، ثبات مالی را در مواقع استرس تضعیف کند. این تسهیلات سرمایه گذاران حرفه ای ، تحلیلگران بانکی و حتی معامله گران سهام Reddit را مجذوب خود کرده است. این تسهیلات برای دستیابی به هدف نرخ صندوق های فدرال FOMC در نظر گرفته شده بود که از نرخ IORB قرار بگیرد. با این حال ، با IORB - در مورد نرخ RRP بسیار باریک تر از گذشته ، تسهیلات به جای شیر فرار برای نقدینگی اضافی ، به یک قیمت حاشیه ای برای وثیقه تبدیل شده است.

شرکت کنندگان در پانل دیدگاههای مختلفی در مورد محل ذخایر ، تأسیسات RRP و روند سفت شدن کمی داشتند.

آیا ذخایر "فراوان" خواهد ماند؟

ذخایر بانکی تا سه ماهه اول سال آینده به سطح "حداقل بسیار کافی" سقوط می کند ، زیرا تعادل RRP به 3 تریلیون دلار نزدیک می شود ، جو Abate ، مدیر عامل بارکلیز پیش بینی کرد. چارچوب "ذخایر کافی" سطح ذخایر بانکی را به اندازه کافی بزرگ نشان می دهد که فدرال رزرو نیازی به مداخله در بازار ندارد. فدرال رزرو احتمالاً در اوایل سال آینده QT را کاهش می دهد ، به ویژه اگر فشار در بازارهای تأمین مالی ناامن یا نرخ سپرده به طور ناگهانی افزایش یابد ، Abate پیش بینی می شود.

Abate گفت ، افزایش جریان به صندوق های پول می تواند باعث افزایش مانده های RRP و تخلیه ذخایر بانکی به 2. 1 تریلیون دلار تا سه ماهه اول سال 2023 شود.

Abate خاطرنشان كرد كه علائم RRP افزایش خواهد یافت-مانده صندوق های بازار پول دولت معمولاً در طی چرخه سختگیرانه افزایش می یابد ، اما مانده صندوق بازار پول فقط دولت از بهار مسطح بوده است. وی گفت که در محیطی با 2 ٪ بازده صندوق پول و بانک ها برای بخش بهتر دو سال "بیش از حد" شده اند ، این به معنای خروج آهسته پول نقد مازاد از سیستم است.

وی گفت که احتمالاً فشار در بازارهای تأمین مالی ناامن محدود خواهد شد.

رقابت رانده شده

مارک کابانا ، رئیس استراتژی نرخ ایالات متحده در اوراق بهادار BOFA ، چشم انداز متفاوتی برای مسیر RRP/QT به جلو دارد. در RRP سقوط خواهد کرد ، که ناشی از رقابت بودجه بانکی است. کابانا خاطرنشان کرد: وجوه بازار پول در حال حاضر با احتیاط از "خارج از خانه" احتیاط می کند ، و آنها را به سمت کوتاه کردن بلوغ اوراق بهادار خود سوق می دهد. وجوه پول با این خطر روبرو است که فدرال رزرو افزایش نرخ افزایش بیش از حد انتظار را ارائه می دهد - در نتیجه یک صندوق پول که رقبای خود را تحت تأثیر قرار می دهد و جریان های خروجی را تجربه می کند. وی گفت ، هنگامی که سرمایه گذاران در مسیر نرخ فدرال فدرال شفافیت کسب می کنند ، وجوه پول اطمینان می دهد که میانگین بلوغ وزنی اوراق بهادار خود را افزایش دهد.

وی گفت ، صندوق های سرمایه گذار نهادی احتمالاً بانک ها را به نفع اوراق بهادار با بازده بالاتر یا صندوق های پول رها می کنند ، اما "ما انتظار نداریم که بانک ها بیکار بنشینند و اجازه دهند این اتفاق بیفتد."وی گفت که بانک ها برای ایجاد وام می خواهند بودجه می خواهند.

وی گفت که بانک ها می توانند با ارائه نرخ سپرده بالاتر یا صدور گواهینامه های بیشتر از سپرده یا مقاله تجاری ، رقابت کنند.

کابانا پیش بینی کرده است که تسهیلات RRP اولین علائم مواد تخلیه در سه ماهه اول سال 2023 را نشان می دهد. در آن زمان ، افزایش فدرال های فدرال متوقف شده یا کند می شوند ، و به صندوق های بازار پول اعتماد به نفس می بخشد ، و بانک ها احتمالاً سپرده های اضافی را به همراه خواهند داشت.

Cabana پیش بینی کرد که فدرال رزرو در RRP از کلاه استفاده نمی کند یا علاقه به ذخایر اضافی/گسترش RRP را گسترش نمی دهد.

نزدیک شدن به کف

به گفته مایک کلورتی ، رئیس استراتژی نرخ نرخ ایالات متحده ، سیستم بانکی احتمالاً تنها 500 میلیارد دلار از حداقل ذخیره لازم برای جلوگیری از استرس بازار Repo فاصله دارد. از نظر وی ، ذخایر زیر 2. 75 تریلیون دلار باعث ایجاد مشکل می شود.

وجود یک تسهیلات بزرگ توافق نامه بازآفرینی معکوس ، نحوه الگوبرداری بانکها نیازهای ذخیره آنها را تغییر می دهد. در سال 2019 ، هنگامی که بازارهای repo آشفتگی را تجربه کردند ، تأسیسات RRP کوچک و پایدار بود - اکنون ، 2. 25 تریلیون دلار است و در برابر نوسانات بزرگ آسیب پذیر است. بانکها باید سناریوی پرواز به کیفیت را الگوبرداری کنند که در آن سرمایه گذاران به خزانه ها می روند ، جریان نقدی به صندوق های بازار پول دولت و صندوق های بازار پول در تسهیلات RRP سرمایه گذاری می کند. این اقدامات باعث افت معادل ذخایر بانکی می شود. برای پوشش خطر حضور در سطح بالای خروجی ذخیره در سطح سیستم ، ممکن است بانک ها به چیزی مانند 650 میلیارد دلار ذخایر اضافی نیاز داشته باشند.

Cloherty گفت ، در صورت سقوط ذخایر زیر کف ، ممکن است نرخ repo بلافاصله حرکت نکند. ممکن است شرایطی وجود داشته باشد که فدرال رزرو خیلی زیاد پیش رفته باشد اما ما مدت طولانی نمی دانیم. فدرال رزرو ممکن است QT را ادامه دهد زیرا ذخایر بیش از حد زیر زمین سقوط می کند. یک پرچم قرمز برای آن سناریو: فشار بعد از ظهر در بازار repo ، که می تواند نشان دهد که بازار repo به تثبیت توسط صندوق های بازار پول تکیه می کند و داوری صندوق بازار پول هنگام انجام سرمایه گذاری RRP از اواسط روز ناپدید می شود.

تلاقی عوامل

ترزا هو ، مدیر عامل تیم استراتژی درآمد ثابت ایالات متحده JPMorgan ، پیش بینی کرد که تسهیلات RRP در نهایت کاهش می یابد ، شاید با فشار از گسترش گسترده تر بین IORB/RRP ، اما زمان لازم خواهد بود. در نتیجه ، کمبود ذخیره می تواند همزمان با افزایش RRP باشد.

به گفته هو ، این مانع برای فدرال رزرو زودتر از QT به دلیل کمبود ذخیره زیاد است ، اما بدون چالش های آن نیست. وی گفت که ساختار و شرایط بازار روند تخلیه RRP را در عمل دشوارتر می کند. به ویژه ، او انتظار دارد که مانده های MMF دولت در طول مدت نزدیک بالا بماند و در صورت عدم وجود دارایی های کافی ، تقاضا برای RRP بالا خواهد ماند.

حتی با مداخله فدرال رزرو ، مانند گسترش RRP/IORB گسترش و پایین آمدن CAP CONTARTY RRP ، مشخص نیست که آیا بانک مرکزی می تواند RRP را به طور کامل تخلیه کند. وی گفت که از تسهیلات repo ایستاده می توان برای مقابله با کمبود نقدینگی استفاده کرد.

نظرات بیان شده لزوماً منعکس کننده آن نیست که بانکهای عضو موسسه سیاست بانکی ، و قرار نیست که باشند و نباید به عنوان مشاوره حقوقی از هر نوع تفسیر شوند.

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 38 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 22:33