سه ویژگی مهم در طلا

ساخت وبلاگ

در این تصویر از یک نماد کیمیاگری سنتی برای این عنصر استفاده می شود. همچنین از آن به عنوان نماد خورشید استفاده می شود و بخش اعظم اساطیر پیرامون طلا مربوط به خورشید است. کیمیاگران اولیه توسط طلا وسواس داشتند و تمایل خود را برای انتقال فلزات پایه (معمولاً منجر به طلا) به طلا می کردند. تصویر موجود در پس زمینه مبتنی بر بازنمایی نمادین از "آزمایشگاه" کیمیاگری است.

یک فلز نرم با رنگ زرد مشخص. از نظر شیمیایی غیر فعال است ، اگرچه در Aqua Regia (مخلوطی از اسیدهای نیتریک و هیدروکلریک) حل می شود.

بیشتر طلای معدن به عنوان شمش ذخیره می شود. با این حال ، این نیز به طور گسترده در جواهرات ، چه به شکل خالص آن و چه به عنوان یک آلیاژ ، مورد استفاده قرار می گیرد. اصطلاح "قیراط" میزان طلا موجود در آلیاژ را نشان می دهد. 24 قیراط طلای خالص است ، اما بسیار نرم است. آلیاژهای طلای 18- و 9 قیراطی معمولاً به دلیل دوام بیشتر استفاده می شوند.

این فلز همچنین برای سکه استفاده می شود و در برخی از کشورها به عنوان استاندارد برای سیستم های پولی استفاده شده است.

طلا را می توان در ورق های بسیار نازک (برگ طلا) مورد استفاده قرار داد تا در هنر ، برای دکوراسیون و به عنوان تزئینات معماری مورد استفاده قرار گیرد. از آبکاری می توان برای پوشاندن فلز دیگر با یک لایه بسیار نازک از طلا استفاده کرد. این مورد در چرخ دنده ها برای ساعت ، اتصالات اندام مصنوعی ، جواهرات ارزان و اتصالات الکتریکی استفاده می شود. این برای محافظت از اجزای مس الکتریکی ایده آل است زیرا برق را به خوبی انجام می دهد و خوردگی نمی کند (که باعث می شود تماس باشد). از سیم های طلای نازک در داخل تراشه های رایانه برای تولید مدارها استفاده می شود.

دندانپزشکان گاهی اوقات از آلیاژهای طلا در پر کردن استفاده می کنند و از یک ترکیب طلا برای درمان برخی موارد آرتروز استفاده می شود.

نانوذرات طلا به طور فزاینده ای به عنوان کاتالیزور صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. وینیل استات ، که برای ساخت PVA (برای چسب ، رنگ و رزین) استفاده می شود ، با استفاده از یک کاتالیزور طلا ساخته می شود.

طلا یکی از معدود عناصری است که در یک حالت طبیعی رخ می دهد. در رگه ها و سپرده های آبرفتی یافت می شود. حدود 1500 تن طلا هر سال استخراج می شود. حدود دو سوم این مورد از آفریقای جنوبی و بیشتر بقیه از روسیه است.

آب دریا حاوی حدود 4 گرم طلا در 1000،000 تن آب است. به طور کلی این مقدار عظیمی از طلا است که در اقیانوس ها ذخیره شده است ، اما به دلیل اینکه غلظت بسیار کم است ، تلاش برای بازپس گیری این طلا همیشه شکست خورده است.

تاریخ

تاریخ

طلا از زمان های ماقبل تاریخ شناخته شده است و یکی از اولین فلزات است که کار می شود ، عمدتاً به این دلیل که به عنوان ناگت یا به عنوان ذرات در تختخوابها یافت می شود. این تقاضا بود که تا سال 2000 قبل از میلاد ، مصریان شروع به استخراج طلا کردند. ماسک مرگ توتانکامن ، که در سال 1323 قبل از میلاد درگذشت ، حاوی 100 کیلوگرم فلز بود. قبرهای سلطنتی UR باستان (عراق مدرن) ، که از 3800 تا 2000 قبل از میلاد شکوفا شد ، همچنین حاوی اشیاء طلا بود.

ذوب شدن سکه های طلا در حدود 640 سال قبل از میلاد در پادشاهی لیدیا (واقع در آنچه در حال حاضر ترکیه مدرن است) با استفاده از الکتروم ، آلیاژ بومی طلا و نقره آغاز شد. اولین سکه های طلای خالص در زمان سلطنت پادشاه کروسوس ، که از 561-547 قبل از میلاد حکمرانی می کرد ، مورد استفاده قرار گرفت.

شعاع اتمی ، نیمی از فاصله از فاصله بین دو اتم بدون پیوند از همان عنصر هنگامی که نیروهای الکترواستاتیک متعادل هستند. این مقادیر با استفاده از چندین روش مختلف تعیین شد.

شعاع کووالانسی نیمی از فاصله بین دو اتم در یک پیوند کووالانسی واحد. مقادیر برای تعداد اکسیداسیون معمولی و هماهنگی داده شده است.

وابستگی الکترون انرژی آزاد شده هنگام اضافه شدن یک الکترون به اتم خنثی و یک یون منفی تشکیل می شود.

الکترونگاتینگ (مقیاس پائولینگ) گرایش یک اتم برای جذب الکترون ها به سمت خود ، که در مقیاس نسبی بیان شده است.

انرژی یونیزاسیون اول حداقل انرژی لازم برای حذف یک الکترون از یک اتم خنثی در حالت زمینی خود.

داده های اتمی

داده های اتمی

واژه نامه

حالات اکسیداسیون مشترک

حالت اکسیداسیون یک اتم اندازه گیری میزان اکسیداسیون یک اتم است. این به عنوان اتهامی که اتم در صورتی که همه اوراق قرضه یونی باشد ، تعریف می شود. عناصر غیرمستقیم دارای حالت اکسیداسیون 0 هستند. مجموع حالت اکسیداسیون در یک ترکیب یا یون باید با بار کلی برابر باشد.

اتمهای همان عنصر با تعداد مختلف نوترون.

کلید برای ایزوتوپ ها

 

نصف عمر
yسال ها
dروزها
hساعت ها
mدقایق
sثانیه
نحوه پوسیدگی
αانتشار ذرات آلفا
βانتشار منفی بتا (الکترون)
β+انتشار
ECضبط الکترون مداری
sfشکافت خودجوش
ββانتشار دوتایی بتا
ECECضبط الکترون مداری مضاعف

حالت های اکسیداسیون و ایزوتوپ ها

حالت های اکسیداسیون و ایزوتوپ ها

حالات اکسیداسیون مشترک5،4 ، 3 ، 2 ، 1 ، -1
ایزوتوپ هاایزوتوپجرم اتمیفراوانی طبیعی (٪)نصف عمرنحوه پوسیدگی
197 AU196. 967100--
198 AU197. 968-2. 695 دβ-

داده های این بخش توسط سازمان زمین شناسی انگلیس ارائه شده است.

خطر تأمین نسبی

شاخص ریسک تأمین یکپارچه از 1 (ریسک بسیار کم) تا 10 (ریسک بسیار بالا). این با ترکیب نمرات فراوانی پوسته ، توزیع ذخیره ، غلظت تولید ، جایگزینی ، نرخ بازیافت و نمرات ثبات سیاسی محاسبه می شود.

فراوانی پوسته (PPM)

تعداد اتمهای عنصر در هر 1 میلیون اتم پوسته زمین.

میزان بازیافت

درصد کالایی که بازیافت می شود. نرخ بازیافت بالاتر ممکن است خطر عرضه را کاهش دهد.

قابل تعویض

در دسترس بودن جایگزین های مناسب برای یک کالای خاص. بالا = جایگزینی امکان پذیر یا بسیار دشوار نیست. متوسط = جایگزینی امکان پذیر است اما ممکن است تأثیر اقتصادی و/یا عملکرد کم باشد = تعویض با تأثیر کم یا بدون تأثیر اقتصادی و/یا عملکرد امکان پذیر است

غلظت تولید

درصد یک عنصر تولید شده در کشور برتر تولید شده. هرچه مقدار بالاتر باشد ، خطر بیشتری برای تأمین آن وجود دارد.

توزیع ذخیره

درصد ذخایر جهان واقع در کشور با بزرگترین ذخایر. هرچه مقدار بالاتر باشد ، خطر بیشتری برای تأمین آن وجود دارد.

ثبات سیاسی تولید کننده برتر

یک رتبه صدک برای ثبات سیاسی کشور برتر تولید کننده ، ناشی از شاخص های حاکمیت بانک جهانی.

ثبات سیاسی دارنده برتر ذخیره

یک رتبه صدک برای ثبات سیاسی کشور با بزرگترین ذخایر ، حاصل از شاخص های حاکمیت بانک جهانی.

خطر تأمین

خطر تأمین

واژه نامه

ظرفیت گرمای خاص (j kg −1 k −1)

ظرفیت گرمای خاص میزان انرژی مورد نیاز برای تغییر دمای یک کیلوگرم یک ماده به 1 K است.

مدول

اندازه گیری سفتی یک ماده. این یک اندازه گیری از چقدر دشوار است که یک ماده را گسترش دهید ، با مقداری که با نسبت مقاومت کششی به فشار کششی داده می شود.

مدول برشی

اندازه گیری از تغییر شکل یک ماده چقدر دشوار است. با نسبت تنش برشی به فشار برشی داده می شود.

مدول فله

اندازه گیری چقدر دشوار است که یک ماده را فشرده کنید. با نسبت فشار روی بدن به کاهش کسری در حجم داده می شود.

فشار بخار

اندازه گیری تمایل یک ماده برای تبخیر. این به عنوان فشار تعادل اعمال شده توسط گاز تولید شده در بالای یک ماده در یک سیستم بسته تعریف شده است.

داده های فشار و دما - پیشرفته

داده های فشار و دما - پیشرفته

پادکست ها

پادکست ها

شیمی در عنصر آن: طلا

شما در عنصر خود که توسط شیمی جهان ، مجله انجمن سلطنتی شیمی برای شما آورده شده است ، به شیمی گوش می دهید.

سلام ، در قسمت این هفته از شیمی در عنصر خود ، ما در حال پرواز در کنکورد هستیم که توسط کاخ باکینگهام رها می شویم و می فهمیم که چه چیزی می تواند یک فیلم فقط 230 اتم ضخامت داشته باشد. این هفته برای ما برای ما طلا می رود ، در اینجا پخش کننده افسانه ای علوم و محبوب جانی بال است.

طلای عنصر. طلا عنصر 79 است و نماد آن AU است. اگرچه این نام آنگلو ساکسون است ، اما طلا از Aurum لاتین ، یا Dawn Shining ، و قبلاً از یونانی ها سرچشمه گرفته است. این فراوانی در پوسته زمین 0. 004 ppm است.

100 ٪ از طلای یافت شده به طور طبیعی ایزوتوپ AU-197 است. 28 ایزوتوپ های دیگر را می توان به صورت مصنوعی تولید کرد و همه رادیواکتیو هستند.

طلا به همراه نقره و مس ، ستونی را در جدول تناوبی تشکیل می دهد. آنها به طور طبیعی یافت می شوند و سه عنصر اول شناخته شده برای انسان بودند. همه آنها قبل از اولین سکه های طلایی که در مصر در حدود 3400 سال قبل از میلاد در مصر ظاهر شدند ، به عنوان پول بدوی مورد استفاده قرار گرفتند.

بیشتر طلا باستانی است یا از آزتک های آمریکای مرکزی و اینکاهای آمریکای جنوبی در قرن شانزدهم توسط اسپانیایی و پرتغالی به اروپا آورده شده است و از آن زمان بارها و بارها بازیافت شده است. در سال 1830 تولید جهانی بیش از 12 تن در سال نبود. اما در همین زمان ، اکتشافات جدید طلا انجام می شد. یافته ها در سیبری ، کالیفرنیا ، نیو ساوت ولز و ویکتوریا ، استرالیا ، ترانسوا ، آفریقای جنوبی ، کلوندیک و آلاسکا کشف شد و همه آنها عجله های طلایی تولید کردند. تولید جهانی در آن زمان حدود 150 تن در سال بود. اکنون حدود 2300 تن در سال است.

از آنجا که در حالت طبیعی آن یافت می شود و به طور طبیعی آلیاژ با هر چیز دیگری نیست و به دلیل سنگین ترین فلز ، با ریختن سنگ در آب ، طلا همیشه به پایین می افتد و همه ناخالصی های متراکم کمتر شسته می شوند.

بزرگترین ناگت ، غریبه خوش آمدید غریبه ای بود که در سال 1869 در ویکتوریا ، استرالیا یافت شد. وزن آن بیش از 71 کیلوگرم بود. این نوع ناگت به طور طبیعی رخ می دهد ، اما بسیار نادر است. طلای خالص 24 کارات است. 18 کارات 75 ٪ و 12 کارات 50 ٪ طلای خالص است.

طلا از همه فلزات قابل انعطاف است و به اندازه کافی نرم است که با چاقو بریده می شود. مردمان عصر سنگی طلا را برای اهداف زینتی به صفحات چکش می زدند. واقعاً مقادیر بسیار زیادی در کنار هم جمع شدند. گرچه کینگ توتانکامون یک فرعون جزئی بود و در سن 18 سالگی درگذشت ، تابوت او به تنهایی حاوی 112 کیلوگرم طلا بود. مصریان همچنین ورق های طلای نازک ، وسایل ، انواع وسیعی از جواهرات و حتی نخ طلا را تهیه کردند. پادشاه توت هنگامی که دفن شد بیش از 150 زیور آلات طلای روی بدن خود داشت.

امروز 1 گرم را می توان در یک ورق مربع مربع فقط 230 اتم ضخامت ضرب کرد. 1 سانتیمتر مکعب یک ورق 18 متر مربع درست می کند. شیشه جلو اتومبیل Concord لایه ای از طلا برای نمایش خلبانان از UV Light داشت و امروزه اغلب در پنجره های اسکرابر آسمان برای کاهش گرما و اشعه ماوراء بنفش از نور خورشید استفاده می شود. 1 گرم را می توان برای ساخت 165 متر سیم 20 UM (میکرون) ضخامت (1/200th یک میلی متر) ترسیم کرد

رنگ طلای موجود در حصار کاخ باکینگهام در واقع طلای پوشیده از طلا است ، زیرا 30 سال به طول می انجامد ، در حالی که رنگ طلا (که به هیچ وجه طلا ندارد) فقط در حدود یک سال در شرایط بالای نکته طول می کشد.

آب دریا حاوی حدود 3 قسمت در یک میلیارد طلا است ، اما هرگز وسیله اقتصادی برای بازیابی آن پیدا نشده است. آلمانی ها در جنگ جهانی دوم بسیار سخت تلاش کردند اما بدبختانه شکست خوردند.

بزرگترین احتکار مدرن 30،000 تن در بانک مرکزی فدرال رزرو ایالات متحده در نیویورک است که متعلق به 18 کشور مختلف است. تخمین زده می شود که تمام طلای جهان که در کنار هم جمع شده اند ، فقط در هر طرف مکعب در حدود 18 متر - حدود 6000 متر مکعب ایجاد می کنند. و این طلا است.

بنابراین اکنون می دانید که چرا دزدان دریایی سکه های طلا را نیش می زدند تا ببینند آیا آنها واقعی هستند. این فقط برای دوربین نبود زیرا خوب به نظر می رسید ، به این دلیل بود که این فلز به اندازه کافی نرم بود که توسط دندان ها مشخص شود. این جانی بال بود که داستان طلا را روایت می کرد. دفعه بعد در مورد شیمی در عنصر خود ویکتوریا گیل مواد شیمیایی را که علم عکاسی را تأسیس کرده است معرفی می کند و همچنین به راه اندازی مشاغل جانشین برندگان اسکار کمک می کند.

در سال 1840 ، هنری تالبوت یک پیچ و تاب شیمیایی اضافی را کشف کرد ، که یک تصویر به اصطلاح نقره ای نهفته ، که به طور خلاصه بر روی یک لایه از یدید نقره ای در معرض دید قرار گرفته بود ، می تواند با استفاده از اسید گالیک آشکار شود. این اثر به عنوان جادویی ، یک هنر شیطانی دیده می شد. هالیوود هرگز نمی توانست بدون واکنش شیمیایی وجود داشته باشد که به فیلم سلولز توانایی خود را برای گرفتن ستاره ها و آوردن آنها به صفحه نقره ای مناسب می داد.

و می توانید بشنوید که ویکتوریا گیل در حال عبور از کف دست شناختی و جیب فکری خود با نقره در شیمی هفته آینده در عنصر آن است. من کریس اسمیت هستم ، از اینکه گوش دادید متشکرم ، دفعه دیگر می بینم.

شیمی در عنصر خود توسط انجمن سلطنتی شیمی برای شما آورده شده و توسط AndukedScientists.com تولید می شود. اطلاعات بیشتر و سایر قسمت های شیمی در عنصر آن در وب سایت ما در شیمی world.org/elements وجود دارد.

ویدئو

ویدئو

منابع

منابع

شرایط و ضوابط

تصاویر © موری رابرتسون 1999-2011 متن © انجمن سلطنتی شیمی 1999-2011

به "تفسیر بصری از جدول عناصر" خوش آمدید ، برجسته ترین نسخه جدول تناوبی در وب. این سایت با دقت برای بازدید شما آماده شده است و ما از شما می خواهیم که هنگام استفاده از این سایت ، با شرایط و ضوابط زیر موافقت کنید و موافقت کنید.

حق چاپ و مالکیت در تصاویر با موری رابرتسون ساکن است. RSC به حق و مجوز منحصر به فرد و مجوز برای تولید ، انتشار و مجوز بیشتر تصاویر اعطا شده است.

RSC این سایت را برای اطلاعات ، آموزش ، ارتباطات و سرگرمی های شخصی شما حفظ می کند. شما می توانید یک نسخه از مطالب نمایش داده شده در سایت را برای استفاده شخصی ، غیر تجاری ، غیر عمومی خود مرور ، بارگیری یا چاپ کنید ، اما باید تمام حق چاپ و سایر اعلامیه های اختصاصی موجود در مواد را حفظ کنید. شما ممکن است بیشتر کپی ، تغییر ، توزیع یا در غیر این صورت از هر یک از مواد این سایت را بدون پیشرفت و رضایت کتبی RSC کپی ، تغییر ، توزیع یا در غیر این صورت استفاده نکنید. این تصاویر ممکن است در هیچ وب سایت ارسال نشود ، که در هر کتابخانه دیسک ، مکانیسم ذخیره سازی تصویر ، سیستم شبکه یا ترتیب مشابه به اشتراک گذاشته شده است. مستهجن ، توهین آمیز ، افترا ، رسوایی ، کلاهبرداری ، غیراخلاقی ، نقض کننده یا در غیر این صورت استفاده غیرقانونی از تصاویر ، البته ممنوع است.

اگر می خواهید از تصاویر به روشی که توسط این شرایط و ضوابط مجاز نیست استفاده کنید ، از طریق ایمیل با بخش خدمات نشر تماس بگیرید. اگر شک دارید ، لطفاً بپرسید.

استفاده تجاری از تصاویر بر اساس استفاده خاص ، قیمت های کاربردی ، با نرخ شارژ می شود. در چنین مواردی از شما می خواهیم که یک توافقنامه مجوز عناصر بصری را متناسب با استفاده خاص که پیشنهاد می کنید امضا کنید.

RSC هیچ گونه نمایشی در مورد مناسب بودن اطلاعات موجود در اسناد و گرافیک های مربوطه منتشر شده در این سایت برای هر منظور ارائه نمی دهد. کلیه اسناد و گرافیک های مرتبط با آن "همانطور که هست" ارائه می شود بدون هیچ گونه نمایندگی یا تأیید و ضمانت هر نوع ، چه بیان شده و چه ضمنی ، از جمله اما محدود به ضمانت های ضمنی تناسب اندام برای یک هدف خاص ، عدم نقض ، سازگاری ،امنیت و دقت.

به هیچ وجه RSC مسئولیت هرگونه خسارت از جمله ، بدون محدودیت ، خسارت غیرمستقیم یا متعاقب آن ، یا هرگونه خسارت ناشی از استفاده یا از دست دادن استفاده ، داده ها یا سود ، اعم از اقدام به قرارداد ، سهل انگاری یا سایر اقدامات شکنجه ، مسئولیت پذیر نخواهد بود. خارج یا در ارتباط با استفاده از مواد موجود از این سایت. RSC در هر صورت مسئولیت هرگونه آسیب به تجهیزات رایانه ای یا نرم افزاری شما که ممکن است به دلیل دسترسی شما به سایت یا استفاده از سایت یا بارگیری شما از مواد ، داده ها ، متن ، نرم افزار یا تصاویر از سایت باشد ، مسئولیت پذیر نخواهد بود.، چه ناشی از ویروس ، اشکال و چه در غیر این صورت.

امیدواریم که از بازدید خود از این سایت لذت ببرید. ما از بازخورد شما استقبال می کنیم.

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 15 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 22:34