4 راه برای بهبود مدیریت سرمایه انسانی

ساخت وبلاگ

منابع انسانی فراتر از استخدام ، حقوق و دستمزد و مدیریت مزایا حرکت کرده است. در اینجا آنچه مدیریت موفقیت آمیز سرمایه انسانی در نیروی کار مدرن به نظر می رسد چیست.

ادارات منابع انسانی نقش پیچیده ای و پویا در مشاغل دارند ، اما مسئولیت اصلی آنها همان چیزی است که به عنوان "مدیریت سرمایه انسانی" (HCM) شناخته می شود. این می تواند مانند یک مفهوم مبهم به نظر برسد ، اما به عنوان یک صاحب مشاغل کوچک ، درک آن مهم است.

مدیریت سرمایه انسانی چیست؟

مدیریت سرمایه انسانی اصطلاحی برای مدیریت افراد است. به گفته گارتنر ، HCM "مجموعه ای از شیوه های مربوط به مدیریت منابع افراد" است ، به طور خاص در دسته های کسب ، مدیریت و بهینه سازی نیروی کار. HCM برای هر سازمانی قابل استفاده است ، اما برای شرکت هایی که دارای "کارگران دانش" هستند ، بسیار مهم است ، جایی که مهمترین دارایی تجارت مردم آن است.

کریستا اسیدور ، گفت: "هزینه های مربوط به مردم ، از جمله جبران خسارت و مزایا ... اکنون بزرگترین کالاهای بودجه برای اکثر شرکت ها هستند ، این بدان معناست که HR به نقش استراتژیک تر و یکپارچه تری در تحقق استراتژی و اهداف کلی سازمان تبدیل شده است."بنیانگذار FlashPoint.

یادداشت ویرایشگر: آیا به دنبال برون سپاری منابع انسانی برای تجارت خود هستید؟اگر به دنبال اطلاعاتی هستید تا به شما در انتخاب مورد مناسب برای شما کمک کند ، از پرسشنامه زیر استفاده کنید تا توسط فروشندگان با اطلاعات بیشتر با آنها تماس بگیرید:

چرا مدیریت سرمایه انسانی مهم است؟

HCM یکی از مهمترین جنبه های تجارت شما است. اگر نمی توانید کارمندان خود ، نیازهای آنها و چگونگی تأثیرگذاری بر تجارت شما را درک کنید ، شرکت شما برای رشد تلاش خواهد کرد. یکی از عواملی که شرکت ها را بزرگ می کند کارمندان است. HCM یک بخش است که اطمینان می دهد کارگران خوشحال ، آماده و آماده برای مقابله با چالش هایی هستند که پیش می آید.

هر تجارت کوچک نمی تواند یک بخش HCM داخلی را بسازد. با این حال ، مراحلی وجود دارد که صاحبان مشاغل کوچک می توانند برای ایجاد نیروی کار متشکل از کارمندان خوشحال و تولیدی انجام دهند.

ما با کارشناسان منابع انسانی صحبت کردیم که بینش خود را برای شرکت هایی که به دنبال ارائه بهترین مدیریت سرمایه انسانی برای نیروی کار خود هستند ، به اشتراک گذاشتند.[به داستان مرتبط مراجعه کنید: عرضه و تقاضا ، بازاریابی ، طراحی: نقش جدید HR]

4 نکته برای بهبود مدیریت سرمایه انسانی در شرکت شما

1. فراتر از استخدام و سوار شدن نگاه کنید.

وقتی صحبت از مدیریت استعدادها می شود ، برخی از شرکت ها آنقدر روی استخدام افراد جدید متمرکز شده اند که از کسانی که قبلاً دارند نادیده می گیرند. متخصصان منابع انسانی هوشمند می دانند که مشارکت کارمندان باید فراتر از استخدام و سوار شدن باشد.

Sanjay Sathe ، رئیس جمهور و مدیرعامل Genomesmart گفت: "نگه داشتن کارمندان و شرکت در شرکت شما اکنون بسیار زیاد به نحوه نزدیک شدن به کل چرخه زندگی کارمندان بستگی دارد."Sathe توصیه می کند از خود بپرسید که آیا فرآیندهای تشخیص ، بررسی و یادگیری کارکنان کارگران را درگیر می کنند ، و اگر روند خارج از کشور شما با روند ورود به سیستم شما مطابقت دارد یا خیر.

Deb Cupp ، معاون رئیس جمهور شرکت ها و صنایع تجاری در مایکروسافت ، گفت که با توجه به گزینه های بلند مدت آنها باید روی توانایی پیشرفت هر فرد تمرکز کنید.

کوپ گفت: "به جای تمرکز روی نوازندگان برتر ، همه را به عنوان استعداد فکر کنید."

2. یاد بگیرید که چگونه با هر کارمند ارتباط برقرار کنید.

مهم است که یک رویکرد شخصی به مدیریت روزانه کارمندان بپردازید. ملیسا مور ، معاون ارشد رئیس جمهور و مدیر ارشد مردم در شرکت تحلیلی رفتاری شرکت MatterSight ، توصیه کرد که هنگام مدیریت و برقراری ارتباط با آنها ، شخصیت ها و ترجیحات کارمندان را در نظر بگیرید.

مور همچنین توصیه کرد که چگونه یک کارمند "سیم" است ، بنابراین شما ، به عنوان رئیس یا مدیر آنها ، می توانید به عنوان یک کارگر از نیازهای خود مراقبت کنید. به عنوان مثال ، برخی از کارمندان ممکن است نیاز به چک های مکرر و رابطه شخصی تر نسبت به سایر کارگران داشته باشند.

Skidmore ، توسعه رهبری و مشارکت کارکنان "فرآیندهای در حال انجام است که به منظور استراتژیک ، پایدار و قابل اندازه گیری طراحی شده اند" و هیچ راه حل یک اندازه ای برای مدیران وجود ندارد. Skidmore افزود: ابتکارات و برنامه ها باید برای ارائه نتایج شخصی و مؤثر برای کارگران ارزیابی شوند.

3. سرمایه گذاری در فناوری مناسب.

Claire Bissot ، یک متخصص ارشد معتبر منابع انسانی (SPHR) و مدیر عامل منابع انسانی در ارائه دهنده خدمات تجاری CBIZ گفت: برای اینکه فرآیندهای HCM خود را تا حد ممکن کارآمد و مفید باشد ، بسیار مهم است که ابزارهای فناوری مناسب را برای شرکت خود اجرا کنید.

بیسوت گفت: "متخصصان منابع انسانی [باید] سرمایه گذاری خود را برای ساختن فرآیندهای خودکار آغاز کنند و از فناوری استفاده کنند تا بتوانند از پشت میز جمع شده با کاغذ بیرون بیایند و برای آشنایی با مردم بیرون بیایند."

4- یک رویکرد مثبت و شفاف برای ارتباطات انجام دهید.

همه شرکت ها باید با تغییرات و انتقال هایی که بر کارمندانشان تأثیر می گذارد مقابله کنند. صاحبان مشاغل باید تلاش کنند تا نه تنها در دوره های انتقالی بلکه در تمام مدت با کارمندان ارتباط برقرار کنند.

مور گفت: "تغییر برای همه ترسناک است و ناشناخته باعث ترس می شود."وی گفت: "نه تنها آنچه اتفاق می افتد [در این شرایط] ، بلکه روز به روز نیز ارتباط برقرار کنید. تا آنجا که ممکن است ارتباطات باز داشته باشید تا مردم بدانند که چه اتفاقی می افتد ، چه مرتبط باشد یا نه. "

ساته موافقت كرد ، و افزود كه موقعیت هایی مانند اخراج یا كاهش بودجه باید هنگام برقراری ارتباط با كارمندان ، به صورت سازنده تغییر یابد.

به عنوان مثال ، ارائه خدمات خارج از کشور می تواند پشتیبانی ملموس را به کارمندان ارائه دهد که نقش آنها تحت تأثیر قرار گرفته است. این نه تنها به این کارمندان کمک می کند تا به نقش های جدید بروند ، بلکه پیامی را نیز به کارمندان باقی مانده ارسال می کند که شرکت و مالک علایق خود را در ذهن دارند.

ساته گفت: "در مواقع انتقال ، این وظیفه ما این است که به جای ایجاد موقعیت هایی که به کارمندان - چه تحت تأثیر و چه باقی مانده - به گذشته بپردازیم ، امید به آینده را فراهم کنیم."

کارکردهای کلیدی یک سیستم مدیریت سرمایه انسانی چیست؟

در حالی که چهار نکته فوق فرصت های خوبی برای بهبود سیستم موجود شما است ، اما ارزش آن را نیز دارد که عملکردهای کلیدی معمولی HCM را در نظر بگیرید. به این ترتیب ، شما می توانید در مورد روش های جدید برای گسترش سیستم HCM خود یا درک استراتژی های موجود که ممکن است در سیستم فعلی خود پیاده سازی نکرده باشید ، بیاموزید.

در اینجا چهار عملکرد اصلی یک سیستم HCM آورده شده است:

 

  • استخدام/خاتمه: افراد مسئول مدیریت سرمایه انسانی باید بر همه استخدام و شلیک و همچنین سوار شدن نظارت داشته باشند. آنها باید براساس نیازهای کسب و کار شما ، جریان افراد را در داخل و خارج از سازمان کنترل کنند. این همچنین به فرصت های مستقل و مبتنی بر قرارداد گسترش می یابد.

     

گزارش های اضافی توسط نیکول فالون و سامی کارامللا. برخی از مصاحبه های منبع برای نسخه قبلی این مقاله انجام شد.

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 19 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 22:36