به روزرسانی های نمودار زنده GBP به USD (GBPUSD)

ساخت وبلاگ

عملکرد گذشته: عملکرد گذشته نشانگر نتایج آینده نیست.

کمیسیون 0. 00 دلار

ESTقیمت سهم

میکرونیزاسیون FXCM

ارزش 1 قرارداد FXCM

حاشیه مورد نیاز است

ارقام فوق فقط برای اهداف مصور است و قیمت های واقعی را تشکیل نمی دهند.

چرا فارکس با FXCM تجارت می کنید؟

  • کمیسیون 0. 00 دلار *
  • الزامات حاشیه پایین
  • گسترش کم

خلاصه ابزار

یکی از بزرگترین و متداول ترین صلیب ارز در بازار فارکس ، استرلینگ پوند انگلیس به دلار ایالات متحده است. GBP/USD که اغلب به عنوان "کابل" به عنوان "کابل" گفته می شود ، با اشاره به سیم های تلگراف فراتر از لندن و نیویورک ، نزدیک به 15 ٪ از کل حجم روزانه معاملات در فارکس را نشان می دهد. با چنین حجم قابل توجهی ، GBP/USD یک جفت اصلی قطعی و همچنین معیار است که با استفاده از آن ارزش گذاری نرخ ارز در سطح جهان اندازه گیری می شود.

بینشهای مرتبط

GBP/USD انعطاف پذیر در خوشه پشتیبانی کلیدی ، در انتظار حذف داده های ایالات متحده

نوشته شده توسط Nikos Tzabouras

یک بانک تقسیم شده از انگلیس 0. 5 ٪ نرخ را به اوج های جدید 14 ساله افزایش داد

نوشته شده توسط Nikos Tzabouras

GBP/USD در انتظار داده های تورم و تصمیمات بانک مرکزی است

نوشته شده توسط Nikos Tzabouras

GBP/USD پیش از رویدادهای کلیدی و سطح فناوری پشتیبانی می شود

نوشته شده توسط Nikos Tzabouras

GBP/USD بعد از دقیقه فدرال به اوج 3 ماهه افزایش می یابد و سطح فناوری کلیدی را آزمایش می کند

نوشته شده توسط Nikos Tzabouras

GBP/USD سعی می کند تا یک هفته شلوغ پایان یابد

نوشته شده توسط Nikos Tzabouras

Upbeat GBP/USD پیش از داده های اصلی انگلستان و بیانیه پاییز

نوشته شده توسط Nikos Tzabouras

GBP/USD در روز پنجشنبه پرش CPI در ایالات متحده ، به عنوان قراردادهای تولید ناخالص داخلی انگلستان ادغام می شود

نوشته شده توسط Nikos Tzabouras

سازهای محبوب

محبوب ترین سهام سهام AU سهام سهام فارکس سبد های فارکس سبد های رمزنگاری ارزهای ارزشمند کالاهای خزانه داری

محبوبترین

سهام

سهام AU

فارکس

سبد

سبد

ارزهای رمزنگاری

شاخص ها

کالاها

گنجینه

محبوبترین

سهام

سهام AU

فارکس

سبد سهام

سبد های فارکس

ارزهای رمزنگاری

شاخص ها

کالاها

گنجینه

محبوبترین

سهام

سهام AU

فارکس

سبد سهام

سبد های فارکس

ارزهای رمزنگاری

شاخص ها

کالاها

گنجینه

منابع

یکی از بزرگ‌ترین و رایج‌ترین تلاقی‌های ارز در بازار فارکس، پوند استرلینگ بریتانیا به دلار آمریکا است. GBP/USD که اغلب به عنوان "کابل" نامیده می شود، با اشاره به سیم های تلگراف فرا اقیانوس اطلس که لندن و نیویورک را به هم متصل می کند، تقریباً 15٪ از کل حجم معاملات روزانه در فارکس را نشان می دهد.[1] با چنین حجم عظیمی، GBP/USD یک جفت اصلی قطعی و همچنین معیاری است که توسط آن ارزش‌گذاری نرخ ارز در سطح جهانی اندازه‌گیری می‌شود.

شباهت‌های بین اقتصاد دو کشور بسیار زیاد و ماهیت قابل توجه است. هر دو در میان نخبگان جهانی که بر اساس برابری قدرت خرید تولید ناخالص داخلی تعریف می‌شود، رتبه‌بندی می‌شوند، ایالات متحده در رتبه سوم جهانی قرار دارد و بریتانیا در رتبه ده برتر قرار دارد. هر دو کشور نیروی کار زیادی دارند و برای تولید بخش عمده ای از تولید ناخالص داخلی سالانه به شدت به بخش خدمات اقتصاد مربوطه خود متکی هستند.

تاثیر برگزیت بر پوند/دلار آمریکا

از منظر بنیادی، اقتصاد بریتانیا با تکمیل فرآیند گذار برگزیت آماده تکامل است. پس از خروج نهایی بریتانیا از اتحادیه اروپا (EU)، بریتانیا آزاد خواهد بود تا سیاست های تجاری خود را به دلخواه تنظیم کند. اگرچه عواقب برگزیت همچنان قابل مشاهده است، تحلیلگران بازار انقباض اقتصادی برای بریتانیای کبیر را پیش بینی می کنند. به گفته محققان شرکت رند، خروج از اتحادیه اروپا باعث کاهش رشد اقتصادی در درجات مختلف خواهد شد و بریتانیا را در وضعیت بدتری قرار خواهد داد.[15]

یکی از اثرات جانبی برگزیت ممکن است افزایش روابط متقابل بین اقتصادهای بریتانیا و ایالات متحده باشد. اظهارات دولت ترامپ نشان دهنده تمایل به گسترش تجارت یکجانبه بین دو کشور از طریق تقویت روابط تجاری است.[16] صنایعی که ممکن است تحت تأثیر قرار گیرند عبارتند از واردات/صادرات نفت خام، خودروسازی و خدمات مالی. با این حال، پیگیری این احساسات به رهبری سیاسی هر کشور و تعهد به ایجاد توافقات طولانی مدت بستگی دارد.

GBP/USD نوسانات نرخ ارز

نرخ مبادله GBP/USD که قدمت آن به سال 1800 برمی‌گردد، یکی از اصلی‌ترین بخش‌های بازار ارز در جهان بوده است. از سال 1800 تا 1900، نرخ ارز، همانطور که توسط منابع دولتی گزارش شده است، در محدوده 1 پوند = 9. 97 دلار آمریکا (1864) تا 1 پوند = 3. 62 دلار آمریکا (1812) معامله می شد.[4]. نوسانات نرخ ارز از این دوره اهمیت ویژه ای دارد. در آن زمان، ایالات متحده یک کشور نوپا و هنوز تحت تأثیر سرمایه سیاسی و اقتصادی بریتانیا بود. توانایی ایالات متحده برای زنده ماندن بدون مداخله بریتانیا بسیار زیر سوال بود، و تا سپیده دم قرن بیستم بود که ایالات متحده به عنوان یک قدرت اقتصادی مستقل پذیرفته شد.

بین سال های 1860 و شروع جنگ جهانی اول در سال 1914، نزدیک به 60 درصد تجارت جهانی با پوند بریتانیا انجام می شد.[5] پوند به عنوان استاندارد ارزی جهان کمرنگ شد تا اینکه در دوران جنگ جهانی دوم جایگزین شد. در سال 1944، با اجرای جهانی سیستم پولی برتون وودز، پوند به دلار آمریکا متصل شد. پس از انحلال سیستم برتون وودز در سال 1971، پوند به یک ارز شناور تبدیل شد و ارزش آن در برابر دلار آمریکا همواره مورد نگرانی اقتصاد بریتانیا بود.

در طول دوره 1971 تا 2015، نرخ ارز از 1 پوند = 2. 50 دلار آمریکا (1972) تا 1 پوند = 1. 34 دلار آمریکا (1984) متغیر بود.[6] جدای از دوره‌های نوسان کوتاه‌مدت، ثبات بلندمدت رابطه پوند/دلار یکی از کارت‌های تلفن مشارکت سیاسی و اقتصادی ایالات متحده و بریتانیا بوده است.

ثبات نرخ ارز GBP/USD در طول همه‌گیری ویروس کرونا (COVID-19) 2020 مورد آزمایش قرار گرفت. در بحبوحه قرنطینه‌های اقتصادی گسترده و کاهش ارزش‌گذاری شاخص سهام FTSE 100 و NASDAQ 100، پوند/دلار آمریکا در محدوده‌ای گسترده اما باثبات معامله شد.

این رفتار با جنبه‌های روند گرا تحلیل تکنیکی در تضاد بود و ثابت کرد که قیمت‌گذاری پوند/دلار تا حد زیادی ماهیت کششی دارد. در طول مراحل اولیه سرایت کووید-19 (2 مارس 2020 تا 1 اکتبر 2020)، پوند/دلار آمریکا 1 درصد متوسط افزایش یافت.[17] حتی اگر نوسانات در طول هفت ماه اول کرونا شدید بود، نرخ ارز مرتباً به سمت ارزش متوسط 12 ماهه خود (1. 2462) حرکت می کرد.[17]

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 16 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 22:46