معماری بازارها: ترس ، حرص و آز و فصول

ساخت وبلاگ

باد و امواج طوفان از نزدیک با تلاطم بازارهای مالی مرتبط است. هرکدام ترکیبی از شرایط اولیه همراه با ترس و حرص و طمع مردم است. پدیده ای که به عنوان "تغییر ناگهانی" و "تقریباً" توسط ریاضیدان فرانسوی بنویت ماندلبروت توصیف شده است.

هواشناسی ادوارد لورنز ، پدر تئوری هرج و مرج ، آب و هوای کشف شده چندان ساده نیست. پل هالپرن ، نویسنده "The Quantum Labyrinth" ، می نویسد: "آب و هوا توسط مجموعه ای از عوامل قابل اندازه گیری مانند دما ، فشار و سرعت باد تعیین می شود."با این حال ، هالپرن فاش می کند ، "تغییر دقیقه در شرایط اولیه رفتار کاملاً متفاوتی به همراه داشت."

بازارهای مالی به طور مشابه رفتار می کنند. ماندلبروت توضیح می دهد ، "به تمام پیچیدگی های دنیای جسمی آب و هوا ، محصولات زراعی ، سنگ معدن و کارخانه ها ، شما پیچیدگی روانی مردانی را که بر اساس انتظارات زودگذر خود از آنچه ممکن است یا ممکن است اتفاق بیفتد ، اضافه می کنید."کار او ثابت می کند که قیمت ها حافظه دارند و رفتار بازار دارای فصول است. موضوعی که سلیمان سالها قبل در کلیساهای 3: 1 اعلام می کند ، "برای هر چیز یک فصل وجود دارد و یک زمان برای هر هدف در زیر بهشت."

تجزیه و تحلیل ریزساختار

هانس آر استول در "کتابچه راهنمای اقتصاد دارایی" ، اظهار داشت: "زمینه ریزساختار بازار هزینه های اوراق بهادار تجارت و تأثیر هزینه های معاملاتی بر رفتار کوتاه مدت اوراق بهادار را بررسی می کند."این مطالعه چگونگی تغییر قیمت ها با اطلاعات جدید است. رابرت کیسل ، نویسنده "علوم تجارت و مدیریت نمونه کارها" ، توضیح می دهد: "ساختار ساختار بازار همچنان یکی از سریعترین زمینه های در حال رشد تحقیقات مالی است."

استاد حقوق جورج تاون ، کریس برومر ، توضیح می دهد: "صرافی ها مکانهای ملاقات - فیزیکی ، الکترونیکی یا هر دو هستند - جایی که بازرگانان می توانند برای خرید و فروش ابزارهای مالی جمع شوند."یک سری زمانی مالی شامل یک خاطره جمعی از گذشته با احساسات فعلی در مورد آینده است. بنابراین مطالعه بازارها بررسی تعامل انسان است. رفتار آنها در رابطه با این قوانین ، ویژگی های بازار را نشان می دهد.

گرداب قطبی

Mandelbrot می نویسد ، "نمی توان به این امر شگفت زده شد که حرکت قیمت های امنیتی ، حرکت مولکول ها و انتشار گرما همه می توانند از یک گونه ریاضی یکسان باشند."شاید تعجب آور ترین این واقعیت باشد که هم آب و هوا و هم بازارها دارای فصلی هستند که آنها را کنترل می کنند.

جزئیات بنیاد ملی علوم (NSF) ، "الگوهای آب و هوایی در مقیاس بزرگ ... از نوسان ال نینو-جنوب (ENSO) در مناطق استوایی تا نوسان قطب شمال با عرض جغرافیایی (AO) نقش مهمی در کنترل آب و هوا در یک زمان فصلی داردمقیاس. "در نتیجه ، هواشناسان اکنون فصل جاری را برای پیش بینی بعدی اندازه گیری می کنند.

ماندلبروت توضیح می دهد که یک اتفاق مشابه در بازارهای مالی این است که "امروز در واقع فردا تأثیر می گذارد."او فاش می کند ، "اگر قیمت ها اکنون جهش بزرگی را بالا یا پایین بیاورند ، احتمال قابل اندازه گیری بیشتری وجود دارد که آنها روز بعد به همان اندازه خشونت حرکت کنند."

پیش بینی خفیف قبل از زمستان 2002-2003. NSF گزارش می دهد ، "در عوض ، سرماخوردگی در ژانویه قیمت گاز طبیعی را به بالاترین زمان و بارزهای سنگین تبدیل کرد و زیرساخت های حمل و نقل را در تمام شهرهای اصلی شرقی در فوریه 2003 فلج کرد."دلیل این امر سوء تفاهم از تأثیر گرداب قطبی بود. NSF گزارش می دهد ، "هنگامی که گرداب قطبی گرم می شود ، جت جریان به سمت جنوب منتقل می شود که منجر به زمستان های سردتر در شرق ایالات متحده و اروپا می شود."

بازارهای مالی گرداب قطبی خود را دارند. نه "باند بادهای پر پیچ و خم قوی که در استراتوسفر شکل می گیرد" که توسط اداره ملی اقیانوسی و جوی (NOAA) شرح داده شده است. این گرداب قطبی مالی خاطره جمعی از وقایع گذشته است. ماندلبروت توضیح می دهد ، "این عقل سلیم است که وقایع در گذشته های دور همچنان در حال حاضر به پژواک ادامه می دهند."

مردم ، ترس و حرص

ژان-فیلیپه بوچود می نویسد: "معاملات ، نقل قول ها و قیمت ها: بازارهای مالی تحت میکروسکوپ" ، می نویسد: "در قلب همه بازارهای مالی یک ماده مشترک است: مردم."این افراد طبق درک خود از اطلاعات و قوانین ارائه شده عمل می کنند. این ورودی به یک سیستم نیست بلکه ورودی های متعدد به چندین دستگاه پیچیده است که رفتار بازار را تشکیل می دهند. بنابراین ، تعیین اتفاقات بعدی باید تقریبا غیرممکن باشد.

هر شرکت کننده در بازار انگیزه و تفسیر اطلاعات ارائه شده را دارد. همه در حال کشیدن و تلاش برای ایجاد تنش خریداران هستند که سعی در خرید کم و فروشندگان دارند که به امید فروش زیاد هستند. به این امر جنبه های ترس و حرص و آز و تصمیم گیری منطقی به طور جدی تهدید می شود. معامله گران به طور مرتب خرید می کنند و در حالی که همزمان اهرم خود را به حساب های خود اضافه می کنند ، کم می فروشند.

بوچود ، یک فیزیکدان مدیر صندوق تبدیل شده است ، اظهار داشت: "اگرچه پیش بینی اقدامات یک فرد مجرد ممکن است دشوار باشد ، زیبایی آمار این است که سیستم های در مقیاس بزرگ که توسط بسیاری از افراد مختلف جمع می شوند ، اغلب دارای نظم های قوی هستند که از رفتارهای فردی فراتر می رود."تجزیه و تحلیل داده های توپولوژیکی واقعیت اثبات می کند. در سال 2021 ، پست Doc Guillaume Tauzin و محققان دیگر با موفقیت تصادفات بازار را از داده های غیر عادی پیش بینی کردند.

بازارها بازارها را اثر می گذارند

"سقوط 29. 2 درصدی 19 اکتبر 1987 ، بدون هشدار یا دلیل قانع کننده وارد شد. و در آن زمان ، به نظر می رسید پایان دنیای مالی است. "این تصادف به یک بازار واحد منزوی نشده بود بلکه صرافی ها را در سراسر جهان تحت تأثیر قرار داد.

به نام Black Monday ، این سقوط بازار سهام به طور غیر منتظره ای به هشت کشور مانند یک گردباد مالی رسید. آنچه در هنگ کنگ آغاز شد ، تصادفات در بورس اوراق بهادار نیویورک (NYSE) ، مالزی ، مکزیک ، نیوزیلند ، هنگ کنگ ، استرالیا و سنگاپور را آغاز کرد. سیاست پولی کاتالیزور تجارت خودکار بود که باعث کشتار جمعی شد.

مدیریت ثروت ، تروی سگال ، توضیح می دهد ، "برنامه های رایانه ای به طور خودکار شروع به نقدینگی سهام می کنند زیرا اهداف ضرر خاصی مورد ضرب و شتم قرار گرفت و قیمت ها را پایین آورد."وی ادامه می دهد ، "به ناراحتی از مبادلات ، تجارت برنامه منجر به اثر دومینو شد زیرا بازارهای در حال سقوط باعث ایجاد سفارشات متوقف بیشتر شد."نتیجه گیری ، "همان برنامه ها نیز به طور خودکار تمام خرید را خاموش می کنند ، پیشنهادات در کل بازار سهام در همان زمان از بین می روند."

هنگامی که NYSE شروع به مارپیچ کرد ، مبادلات دیگر توجه کردند و یک وحشت جهانی به وجود آمد. کریستین رومیس ، گفت: "یک تصادف مانند امروز با بیش از 5000 امتیاز در داو برابر است."با این حال ، کوتاه مدت بود. فقط در دو سال ، بازارهای درگیر ارزش از دست رفته را به دست آوردند.

نقدینگی بازار

نقدینگی اندازه گیری است که چقدر برای یک دارایی برای یک دارایی آسان است. برای عملکرد مبادله ، باید یک خریدار برای هر فروشنده وجود داشته باشد. در بازارهای مدرن به نام Market Maker موقعیت مشخصی وجود دارد. کار آنها خرید و فروش دارایی های خاص با قیمتی است که تعیین کرده اند. هدف مبادله این است که سازندگان بازار نماینده هر امنیتی ذکر شده باشند.

اندرو بلومتال ، روزنامه نگار مالی ، توضیح می دهد: "اصطلاح سازنده بازار به یک شرکت یا فردی اشاره دارد که به طور فعال بازارهای دو طرفه را در یک امنیت خاص نقل می کند ، پیشنهادات و پیشنهادات (معروف به Asks) را به همراه اندازه بازار هر یک ارائه می دهد."Bloomenthal هنگام انجام معاملات برای حساب های خود ، "سازندگان بازار نقدینگی و عمق را برای بازارها فراهم می کنند و از تفاوت در گسترش پیشنهادات سود می برند."

گسترش پیشنهادات پیشنهادی ، سیاستی است که دارایی با قیمت پایین تر از آنچه در حال حاضر می فروشد خریداری می شود. در حالی که تفاوت معمولاً اندک است ، تجارت با حجم بالا توسط سازنده بازار اغلب بسیار سودآور است. در بازارهای فعلی ، الگوریتم های رایانه گسترش پیشنهاد را نشان می دهند. در اصل ، سطح قیمت دارایی خریداری شده توسط سازنده بازار اهمیتی ندارد زیرا گسترش پیشنهادات معمولاً از آن محافظت می کند.

جوشوا کنون ، مدیر دارایی توضیح می دهد: "بدون سازندگان بازار ، خریداران و فروشندگان با یکدیگر مطابقت دارند."بنابراین نقدینگی بازار را کاهش می دهد. در اصل ، سازنده بازار به سرمایه گذاران تجارت فوری می دهد. بدون سازندگان بازار ، چندین روز یا بیشتر طول می کشد تا یک موقعیت را ببندید. کنون توضیح می دهد ، "این باعث کاهش نقدینگی می شود و ورود یا خروج از موقعیت ها را دشوارتر می کند و به هزینه ها و خطرات تجارت اضافه می شود."

عمق بازار

مشکلی در مبادلات خرید یا فروش حجم زیادی از دارایی بدون تأثیرگذاری بر قیمت در هنگام اجرای است. تحلیلگر بانک ژاپن جون موراناگا و همکاران. می نویسد ، "ما یک بازار مایع را به عنوان بازاری تعریف می کنیم که در آن می توان حجم زیادی از معاملات را با حداقل تأثیر بر قیمت اجرا کرد" ، در مقاله خود در سال 1999 "ساختار ساختار بازار و نقدینگی بازار". بنابراین یک بعد اضافی برای نقدینگی بازار در بازار فراهم می کندعمق.

موراناگا و همکاران. جزئیات ، "ما" عمق بازار "را در نظر می گیریم ، که تغییرات قیمت همراه با اجرای تجارت را به عنوان یک عامل مهم در توضیح نقدینگی بازار جذب می کند."تعیین ، "نقدینگی بازار شاخصی است که عمق بازار را نشان می دهد و قدرت جذب حق بیمه ریسک در اجرای معاملات را نشان می دهد."

نقدینگی بازار یکی از عوامل عملکرد کشف قیمت است. جیمز چن ، رئیس سابق تحقیقات در Gain Capital ، اظهار داشت: "کشف قیمت روند کلی ، صریح یا استنباط شده ، تعیین قیمت نقطه یا قیمت مناسب دارایی ، امنیت ، کالا یا ارز است."موراناگا و همکاران. توضیح دهید ، "برای بررسی چگونگی تأثیر نقدینگی بازار بر عملکرد کشف قیمت در یک بازار واقعی ، نه تنها باید جنبه های استاتیک نقدینگی بازار مورد بررسی قرار گیرد ، بلکه پویا نیز می شود."

کشف قیمت عملکرد اصلی هر بازار است. گروه CME توضیح می دهد ، "کشف قیمت به عمل تعیین قیمت مشترک برای دارایی اشاره دارد. هر بار که یک فروشنده و خریدار در یک مبادله تنظیم شده تعامل دارند. "چن اظهار داشت که کشف قیمت چیز جدیدی نیست."سوق باستانی در خاورمیانه و اماکن بازار در اروپا ، شبه قاره هند و چین مجموعه های بزرگی از بازرگانان و خریداران را برای تعیین قیمت کالاها جمع کردند."

فصول بازار

به گفته موراناگا و همکاران ، شاخص های بازار عبارتند از: "احتمال وجود نقل قول ، فرکانس تجارت ، نوسانات قیمت ، گسترش پیشنهاد ، حجم کتاب سفارش ناخالص (حجم سفارش سفارش به علاوه حجم سفارش فروش) و حجم کتاب سفارش خالص (خریدحجم سفارش منهای فروش حجم سفارش). "همه اینها تحت تأثیر رفتار شرکت کنندگان در بازار ، خواه انسان یا ماشین قرار دارند. موراناگا و همکاران. دو بخش را به این رفتار شناسایی کنید:

  1. مرحله میکرو مرحله یا تصمیم گیری.
  2. مرحله کلان یا فرآیند کشف قیمت.

تعریف اقتصادی فرایند تصمیم گیری شامل محدودیت های بودجه ، مقایسه رفتارهای جایگزین و سود مورد انتظار است. موراناگا و همکاران. روشن کنید ، "هنگامی که یک سرمایه گذار سعی می کند تصمیم بگیرد که آیا در یک بازار خاص تجارت می کند یا خیر ، سرمایه گذار صرف نظر از اینکه وی صریحاً محاسبه کند یا نه ، هزینه ها و مزایای اجرای تجارت را با سایر فعالیت های اقتصادی مقایسه می کند."

در مطالعه بازارها ، مشکل در مرحله میکرو این است که به صورت خصوصی رخ می دهد. افکار و اقدامات سرمایه گذاران منتهی به تجارت به ندرت برای سایر شرکت کنندگان در بازار شناخته می شوند. مانند یک بازی پوکر ، هیچ کس نمی خواهد روش خاص خود را فاش کند.

بنابراین بیشتر آنچه در مورد یک بازار کشف می کند ، مربوط به روند کشف قیمت است. به گفته برومر ، "مبادلات به تعیین تعادل یا" پاکسازی بازار "ابزار معامله شده کمک می کند."وی توضیح می دهد که جنبه اقتصادی کشف قیمت عرضه و تقاضا است-فقط توانایی خرید و فروش سریع بلکه ظرفیت سودآوری از معامله است.

بعد سوم نقدینگی فصول بازار است. به طور طبیعی ، هر تجارت سودآور نخواهد بود. گاهی اوقات دارایی طرفدار است و در سایر موارد ، اینگونه نیست. مانند بازارهای کشاورز ، صرافی ها دوره هایی دارند که موارد خاص در فصلی است. به عنوان مثال ، سرمایه گذاران زرنگ و دانا برای تصمیم گیری در مورد معاملات اولیه ، در رویدادهای قابل اندازه گیری همبستگی پیدا می کنند. پس از فعالیت کافی ، سایر سرمایه گذاران دنبال می شوند و تقاضا و قیمت دارایی مورد نظر را افزایش می دهند.

هنگامی که وقایع همبستگی از دارایی منحرف می شوند ، سرمایه گذاران خردمند مواضع خود را می بندند. پیروان ، به نوبه خود ، همین کار را انجام می دهند ، تقاضا و قیمت را کاهش می دهند. بنابراین فصل برای آن دارایی پیش رفته است.

خاطره

ماری فون ابن ر-شنباخ در دهه 1800 گفت: "درد معلم بزرگ بشر است."با این حال ، هنوز هم به همان اندازه مرتبط است ، به خصوص وقتی سرمایه گذاری می شود.

به عنوان مثال ، سرمایه گذاران که در طول تصادف سال 1929 زندگی می کردند ، تا دهه 1980 از تجارت درگذشتند یا از تجارت بازنشسته شدند. ماندلبروت مشاهده کرد که خاطره آنها از سال 1929 باعث شد که آنها با احتیاط بیشتری عمل کنند. در سال 1987 سقوط بدتر در شصت سال به دلیل خرد فراموش شده آنها رخ داد.

حافظه یک بازار ناشی از مشارکت شخص در آن است. ژان دو کاروفل و همکاران ، در "یک رویکرد توپولوژیکی برای مقیاس گذاری در داده های مالی" ، می نویسد: "بازارها نتیجه تعامل بین شرکت کنندگان با مجموعه متنوعی از افق های سرمایه گذاری و دیدگاه های مربوط به ارزیابی دارایی های فعلی و آینده است."

این حافظه با گذشت زمان پوسیده می شود اما هرگز کاملاً از بین نمی رود. نتایج تصادف ناگهانی در سراسر جهان در سال 1987 بر این سرمایه گذاران با ترس کافی برای پیشبرد تا سال 2007 تأثیر گذاشت. به همین ترتیب ، درد این تجربه به دنبال نسل بعدی سرمایه گذاران بود. به گفته محقق سوئیسی ولفگانگ شادنر ، محرک اصلی حافظه بازار احساسات است. تعریف شده توسط فرهنگ لغت آکسفورد به عنوان "دیدگاه یا نگرش به یک وضعیت یا رویداد. یک نظر."

تأثیر اجتماعی

کارفل و همکاران. توضیح دهید ، "داده های بازار مالی برخی از کامل ترین اندازه گیری های تاریخی را که منعکس کننده تعامل اجتماعی انسان است ، ارائه می دهد."مقاله آنها در سال 2017 از تجزیه و تحلیل داده های توپوگرافی (TDA) برای اثبات بازارهای مالی فراکتال استفاده می کند. نتیجه گیری ، "ویژگی های مقیاس گذاری ناشی از تنوع این شرکت کنندگان در بازار است."

یوهان بولن و همکاران. منتشر شده "Twitter Mood بازار سهام را پیش بینی می کند" در سال 2010. ارائه "دقت 86. 7 ٪ در پیش بینی تغییرات روزانه در مقادیر پایانی DJIA" با تجزیه و تحلیل احساسات کاربر در توییتر. پابلو آزر ، اقتصاددان نتیجه گیری می کند ، "ما می دانیم که یک استراتژی تخصیص دارایی مبتنی بر توییت از چندین معیار بهتر است."

آنچه با بحث در مورد احساسات نسبت به دارایی های مبادله ای مبادله شده در سرمایه گذاری Meme آغاز شد. در 28 اوت 2020 ، کیت گیل ("The Roaring Citty") تصمیم گرفت موقعیت طولانی در Gamestop داشته باشد. گیل با انگیزه از معاملات کوتاه وجوه قابل توجه ، از رسانه های اجتماعی برای جذب جمعیت بیست و یک از ثروتمندان محرک برای افزایش ارزش سهام استفاده کرد. به گفته MarketWatch ، "در اواخر ژانویه ، 483 دلار درآمد. افزایش آن در کنار همسالان که به عنوان سهام Meme شناخته می شوند ، به دست آورد. "

نتیجه برای گیل 27 میلیون دلار تخمین زده شده بود و سرمایه گذاری جدید در مورد سرمایه گذاری اجتماعی به نام Meme Stocks ساخت "مرحله میکرو" خصوصی Muranaga و همکاران. بسیار عمومی

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 18 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 22:49