نحوه باز کردن حساب بانکی در هلند

ساخت وبلاگ

rabobank headquarters utrecht netherlands

اگر قصد زندگی و کار در آمستردام یا هر جای دیگر در هلند را دارید ، کاملاً ضروری است که یک حساب بانکی محلی هلندی داشته باشید. به طور کلی ، حساب های بانکی استاندارد می توانند پس از درآمدی در محل خود باز شوند.

برای باز کردن یک حساب بانکی ، معمولاً باید به صورت حضوری به یک شعبه مراجعه کنید ، ترجیحاً در نزدیکی جایی که در آن زندگی می کنید یا با اسناد مختلف کار می کنید. با این حال ، برخی از بانک ها اکنون اجازه می دهند برنامه های بصورت آنلاین انجام شود.

هنگامی که با مقامات در هلند ثبت نام می کنید ، یک سرویس Burger Nummer (شماره سرویس شهروندان) دریافت خواهید کرد. این به عنوان یک شماره مالی برای برخورد با مالیات و همچنین به عنوان یک شناسه کلی برای خدمات دولتی و مراقبت های بهداشتی استفاده می شود. شما به طور معمول هنگام باز کردن یک حساب یا بعد از آن نیاز به یک بانک ارائه می دهید.

اسناد مورد نیاز برای باز کردن حساب بانکی شعبه

برای باز کردن یک حساب کاربری استاندارد هلندی از یکی از بانکهای اصلی خرده فروشی ، باید اسناد زیر را با خود به بانک بیاورید تا مراحل معمول شناور خود را برآورده کنید:

سند هویت - این باید یک گذرنامه معتبر (هلندی یا بین المللی) باشد. گواهینامه رانندگی معتبر هلندی ؛کارت هویت برخی از کشورهای اتحادیه اروپا نیز ممکن است پذیرفته شود. اگر کارت مجوز اقامت دارید نیز باید این را بیاورید.

شماره BSN - خدمات برگر Nummer (شماره خدمات شهروندی).

اثبات درآمد - این بانک به شواهد درآمد در قالب قرارداد کار ، لغزش پرداخت اخیر یا بیانیه مزایای اشتغال نیاز دارد. بدون درآمدی ممکن است مجاز به باز کردن یک حساب جاری استاندارد نباشید. دانشجویان باید اثبات ثبت نام در دانشگاه یا موسسه آموزشی خود را ارائه دهند. همچنین ببینید در هلند چقدر پول کسب می کنم؟

اثبات آدرس - این بانک ممکن است گاهی اوقات اثبات آدرس مانند قرارداد اجاره خانه/آپارتمان یا یک لایحه ابزار اخیر را درخواست کند.

با این حال ، با معرفی بانک های تلفن همراه ، راه اندازی تسهیلات بانکی در هلند کمی آسان تر شده است.

بانک های تلفن همراه در هلند

بانک های تلفن همراه به ویژه با نسل جوان محبوب شده و از ویژگی های مبتنی بر برنامه تلفن همراه برخوردار هستند. به طور کلی حساب ها نسبت به بانکهای خرده فروشی استاندارد آسان تر هستند.

Bunq (bunq.com)-[توصیه می شود برای مهاجران] یک بانک هلندی مبتنی بر برنامه که در سال 2015 با پورتال بین المللی موجود به زبان انگلیسی ، هلندی ، فرانسوی ، آلمانی ، ایتالیایی ، پرتغالی و اسپانیایی راه اندازی شد-آن را به یک انتخاب هوشمندانه برای مهاجران تبدیل کرد.

bunq

کارت و برنامه Bunq

برای مشتریان شخصی برنامه های زیر را دارد:

پول آسان-محبوب ترین برنامه آن با 8. 99 یورو در هر ماه که چندین IBAN های اروپایی را ارائه می دهد ، تا 25 حساب فرعی در 16 ارز مختلف و امکان سرمایه گذاری.

سبز آسان - یک محصول بانکی "پایدار" با قیمت 17. 99 یورو در هر ماه. علاوه بر این ، یک کارت فلزی با محافظت از خرید ارائه می دهد و "درختی برای هر 100 یورو صرف شده کاشته می شود".

همچنین یک برنامه بانکی آسان پایه (فقط 2. 99 یورو در هر ماه) با ویژگی های محدودتر و یک محصول پس انداز آسان رایگان وجود دارد.

 • تمام برنامه های حساب Bunq تا 10،000 یورو تعادل پرداخت می کنند.
 • Mastercard Bunq هیچ هزینه فارکس برای پرداخت ارزهای غیرقانونی خارجی ندارد.
 • برنامه Bunq دارای اعلان های فوری در مورد معاملات است و تنظیم بودجه و باز کردن زیر حساب را آسان می کند.
 • Bunq یک آزمایش 30 روزه رایگان از همه برنامه ها ارائه می دهد.
 • برنامه های Bunq نیز به عنوان حساب های تجاری در دسترس است.

باز کردن یک حساب Bunq فقط در 5 دقیقه می تواند انجام شود - تا زمانی که شناسه خود را در دست داشته باشید و یک آدرس اروپایی داشته باشید. حتی اگر هنوز شماره BSN خود را ندارید ، می توانید یک حساب کاربری باز کنید. یک حساب Bunq را در اینجا باز کنید

Bunq به طور کامل به عنوان یک بانک در هلند ثبت شده است و توسط طرح ضمانت سپرده (DGS) به 100000 یورو پوشیده شده است.

KNAB (KNAB. NL)-یک بانک آنلاین و مبتنی بر برنامه که در سال 2012 توسط گروه مالی Aegon ساخته شده است. KNAB بیش از 300000 مشتری دارد. این بسته های زیر را ارائه می دهد:

knab

 • یک حساب استاندارد KNAB Plus (Privérekening) در هر ماه 6 یورو است. حساب مشترک (Gezamenlijk) در هر ماه 7 یورو است.
 • این شامل 5 حساب زیر و امکان درخواست کارت اعتباری رایگان است.
 • یک حساب کاربری (Zakelijke Rekening) 7 یورو در هر ماه است که 5 زیر حساب و 500 معاملات رایگان در سال ارائه می دهد.

KNAB به دارندگان بسته بندی محصولات پس انداز مختلف و سایر خدمات مالی مانند سرمایه گذاری ، جمع آوری سرمایه و وام را ارائه می دهد.

KNAB گزینه تماس با مشتری را از طریق تلفن (روزانه 0800-2000) ارائه می دهد.

پورتال آنلاین Knab فقط به صورت هلندی در دسترس است ، می توانید اطلاعات بیشتری در مورد KNAB دریافت کرده و در اینجا یک برنامه تهیه کنید

N26 (n26.com)-یک بانک مبتنی بر برنامه مستقر در آلمان که بانکداری موبایل را در سراسر اروپا ارائه می دهد. حساب استاندارد N26 رایگان است ، حساب هوشمند N26 در هر ماه 4. 90 یورو هزینه دارد ، یک حق بیمه N26 شما 9. 90 یورو در هر ماه هزینه دارد و حساب فلزی N26 16. 90 یورو در هر ماه هزینه دارد. دارندگان حساب با کارت بدهی مستر کارت صادر می شوند.

حساب N26 شما برداشت های بدون هزینه در سراسر جهان و پوشش بیمه مسافرتی آلیانز را ارائه می دهد. دارندگان حساب استاندارد کارت مجازی یا کارت بدهی فیزیکی MasterCard را با هزینه تحویل 10 یورو با 3 برداشت ماهانه رایگان در یورو در هر ماه دریافت می کنند ، معاملات غیر یورو هیچ هزینه ای ندارند. N26 Metal دارای کارت فلزی است و دارای پوشش بیمه اجاره تلفن همراه و اتومبیل اضافی است.

هرگونه معاملات در کارتهای N26 به عنوان اعلان های فشار فوری در برنامه انجام می شود. Google Pay و Apple Pay گنجانده شده است. پشتیبانی به زبان انگلیسی ، فرانسوی ، آلمانی ، ایتالیایی و اسپانیایی در دسترس است. حساب ها را می توان در 8 دقیقه از طریق برنامه باز کرد - شما نیاز به بارگیری برنامه و تولید شناسه دارید.

تعادل حداکثر 100000 یورو در N26 توسط طرح سپرده آلمان تضمین شده است.

بانک های خرده فروشی در هلند

در زیر خلاصه ای از گزینه های اصلی بانکی هلند است. Big 3 (ABN Amro ، Ing و Rabobank) سهم قابل توجهی در بازار دارند. ASN و Triodos خود را به عنوان بانک های اخلاقی برندند.

ABN AMRO (ABNAMRO. NL) - [برای مهاجران توصیه می شود] غول محبوب بانکی هلندی دارای شعبه هایی در سراسر کشور است. ABN AMRO یک بخش ویژه بین المللی مشتریان دارد ، بنابراین از برخورد با مهاجران ، به ویژه در شعب اصلی شهر استفاده می شود. این شرکت بین المللی طیف کاملی از خدمات مالی مانند حساب های بانکی ، بیمه ، سرمایه گذاری و وام را ارائه می دهد.

abn-amro bank

شعبه ABN Amro در آمستردام

علاوه بر این ، حساب های جاری و بسته های بیمه ای را برای دانشجویان بین المللی در هلند ارائه می دهد. همچنین دارای یک میز تخصصی برای برخورد با پروازهای بین المللی عالی در زمینه های ورزشی و سرگرمی است.

ABN AMRO نسخه گسترده ای از وب سایت خود ، پورتال بانکی اینترنتی و برنامه بانکی موبایل دارد. این می تواند مکاتبات و مستندات را به زبان انگلیسی در صورت امکان ارائه دهد ، اگرچه توافق نامه های حقوقی معمولاً به صورت هلندی خواهد بود.

abn amro open bank account screenshot

وب سایت حساب بانکی ABN AMRO (2022)

در حدود 10 دقیقه بدون نیاز به بازدید از شعبه با استفاده از برنامه ABN AMRO ، می توان یک حساب ABN AMRO را در اینجا (انگلیسی) به صورت آنلاین (انگلیسی) باز کرد.

اگر در سن 18 سالگی یا بالاتر باشید ، برنامه های کاربردی از طریق برنامه امکان پذیر است و در هلند با یک آدرس رسمی خانه هلندی ساکن هستید. شما باید یک نسخه از یک سند شناسایی معتبر هلندی ، مجوز اقامت یا گذرنامه بین المللی را بارگذاری کنید (گذرنامه های ایالات متحده پذیرفته نمی شوند). شما همچنین عکسی از خود را بارگذاری می کنید و به برخی از سؤالات پاسخ می دهید.

یک حساب بانکی ABN AMRO با کارت بدهی 2. 95 یورو در هر ماه هزینه دارد.

به عنوان یک یادداشت جانبی ، نام ABN AMRO از 2 بانک هلندی که در سال 1991 ادغام شدند - ABN Bank (Algemene Bank Nederland) و Amro Bank (آمستردام و بانک روتردام). ABN AMRO در سال 2007 توسط یک کنسرسیوم Royal Bank of Scotland / Santander / Fortis خریداری شد.

abn amro world headquarters amsterdam

دفتر مرکزی ABN Amro در آمستردام

به دنبال بحران مالی ، این بانک در سال 2009 توسط دولت هلند به همراه فورتیس ندرلند ملی شد. در سال 2015 تا حدودی در بورس اوراق بهادار هلندی مجذوب شد و دولت به آرامی سهام خود را کاهش می دهد.

ing (ing. nl) - Inteationale Nederlanden Groep یک گروه مهم بین المللی بانکی ، بیمه و مدیریت دارایی است. این بزرگترین بانک خرده فروشی هلندی پس از تصاحب بانک قدیمی اداره پست اداره پست که دوباره به عنوان ING نامگذاری شده بود ، شد.

ing bank

شعبه بانک در آمستردام

در صورت پیوندی به هلند ، اتباع غیر هلندی می توانند یک حساب کاربری را باز کنند. شما باید اسناد زیر را در شعبه نشان دهید:

سند اصلی هویت شما به علاوه یکی از موارد زیر:

 • اگر در هلند زندگی می کنید می توانید عصاره ای از پایگاه داده سوابق شخصی هلندی (BRP) از مقامات محلی خود نشان دهید.
 • اگر در هلند کار می کنید می توانید یک قرارداد اشتغال نشان دهید.
 • اگر در هلند تحصیل می کنید می توانید اثبات ثبت نام با موسسه آموزشی را نشان دهید.
 • اگر صاحب خانه ای در هلند هستید ، باید یک سند ‘eigendomsinformatie‘ (اطلاعات مالکیت) ارائه دهید.

ing یک نسخه انگلیسی از برنامه بانکی موبایل و پورتال بانکی آنلاین خود را ارائه می دهد.

Rabobank (Rabobank. nl) - این یک گروه خدمات خصوصی بانک و خدمات مالی با ریشه در امور مالی کشاورزی و تعاونی است. از نظر بانک های خرده فروشی بزرگ 3 هلندی ، این دومین بانک بزرگ توسط دارایی است و دارای رتبه های اعتباری کمی بالاتر از آژانس های بین المللی است.

Rabo شعب زیادی در آمستردام و در سراسر هلند دارد - متأسفانه هیچ زبان انگلیسی در وب سایت یا بانکداری اینترنتی/موبایل در دسترس نیست. برای راه اندازی یک حساب کاربری با Rabobank باید به یکی از شاخه های اصلی شهر آنها مراجعه کنید.

SNS Bank (snsbank. nl)-SNS مخفف Samenwerkende Nederlandse Spaarbanken (بانکهای پس انداز هلندی تعاونی) است. از سال 2017 ، این بانک خرده فروشی هلندی بخشی از گروه De Volksbank است که به دنبال ملی سازی SNS در سال 2013 متعلق به کشور هلندی است. SNS Bank حدود 200 شعبه در هلند دارد ، با 3 و در اطراف آمستردام مرکزی - در Kinkerstraat 158، Christiaan Huygensplein 11 و Ceintuurbaan 292 Hs. این دستگاه دارای دستگاه های گوینده اتوماتیک (دستگاههای خودپرداز) است که در فروشگاه های هما واقع شده است.

SNS خدمات بانکی و مالی را برای مشتریان خرده فروشی با کلیه خدمات آنلاین و بانکی خود در هلندی ارائه می دهد.

ASN Bank (ASNBANK. NL) - یک بانک کوچک آنلاین هلندی (همچنین بخشی از گروه De Volksbank) که مقر آن در لاهه بود و بر روی بانکداری اخلاقی و سرمایه گذاری های پایدار متمرکز شد. این بانک بدون شعبه است ، بنابراین حساب ها فقط می توانند به صورت آنلاین اعمال شوند - شما همچنین باید یک نسخه از سند هویت خود را ارسال کنید. هیچ اطلاعات یا محصولات زبان انگلیسی در دسترس نیست. ASN مستلزم آن است که شما قبلاً یک حساب بانکی هلندی داشته باشید ، بنابراین این واقعاً گزینه ای برای ورود به مهاجران نیست.

Triodos Bank (triodos. nl) - همچنین یک بانک هلندی کوچک "اخلاقی" که یک حساب جاری آنلاین و سایر محصولات مالی ارائه می دهد. مانند ASN ، حساب ها می توانند برای آنلاین اعمال شوند و اسناد باید ارسال شوند - برای تنظیم یک حساب کاربری حدود یک هفته طول می کشد. Triodos هیچ شعبه ای ندارد اما دارای یک دفتر در Zeist (در نزدیکی اوترخت) است. هیچ محصول انگلیسی برای مشتریان مستقر در هلندی در دسترس نیست ، اگرچه Triodos یک وب سایت انگلیسی برای بازار انگلیس دارد.

Van Lanschot (vanlanschot. nl)-قدیمی ترین بانک مستقل در هلند که به سال 1737 باز می گردد. این حساب های جاری و سایر خدمات مالی را ارائه می دهد و تمرکز خاصی روی کارآفرینان ، متخصصان و افراد دارای ارزش خالص دارد. این اطلاعات انگلیسی در وب سایت اصلی خود ندارد. دفتر مرکزی در ‘S-Hertogenbosch ، در بسیاری از شهرهای هلندی از جمله آمستردام در آپولولان 150 یک شاخه واحد دارد.

برای بین المللی صحبت های غیر هلند که در هلند مستقر شده اند ، احتمالاً بهترین شرط بانکی با بانک خرده فروشی هلندی ABN AMRO (در اینجا درخواست کنید) یا بانک موبایل محلی Bunq (در اینجا درخواست دهید). این توسط ING و Mobile Bank N26 دنبال می شود. برای کسانی که می توانند با هلندی صحبت کنند یا دوستان یا شرکای هلندی برای کمک به آنها داشته باشند ، پس انتخاب بیشتری از بانک ها دارید.

حساب های بانکی هلندی چگونه کار می کند

پس از تأیید حساب جاری (BetaalRekening) ، کد حساب بانکی بین المللی (IBAN) دریافت خواهید کرد که 18 کاراکتر در هلند دارد. هر بانک همچنین دارای یک کد شناسه ویژه BIC است ، به عنوان مثال ABNANL2A برای ABN AMRO.

به زودی کارت بدهی محلی (Betaalpas یا بیشتر به عنوان PIN PAS شناخته می شود) دریافت خواهید کرد که می تواند برای برداشت پول نقد در دستگاههای خودپرداز (Geldautomaat) و پرداخت تراشه و پین یا بدون تماس در خرده فروشان استفاده شود. این کارت یا Maestro (Mastercard) یا V-Pay (Visa) است که مارک پین قدیمی هلندی از بین رفته است.

پرداخت های بدون تماس در سال 2020 تا حد 50 یورو در هر معامله با پین مورد نیاز پس از هر 100 یورو پرداخت متوالی افزایش یافته است.

atm amsterdam

دستگاههای دستگاه خودپرداز در آمستردام

کارت بدهی همچنین اجازه معاملات بین المللی را می دهد-برداشت ارز یورو در منطقه یورو به طور کلی رایگان است اما به شما برای معاملات ارز خارجی (غیر یورو) متهم می شود.

برای اجرای یک حساب کاربری جاری و کارت بدهی ماهانه انتظار دارید - این بسته به خدمات اضافی موجود در بسته بانکی شما ، از حدود 2 تا 7 یورو در هر ماه متغیر خواهد بود. کارتهای اعتباری در هلند به آرامی پذیرفته می شوند ، هرچند که تعدادی از خرده فروشان هلندی هنوز آنها را نمی پذیرند.

بانکداری اینترنتی هلندی و بانکداری موبایل محبوب هستند و به راحتی با حساب شما تنظیم می شوند. بیشتر بانکها هنگام ورود به سیستم و/یا انجام معاملات آنلاین ، خواننده کارت ویژه یا ژنراتور شماره را برای استفاده برای شما ارسال می کنند.

یک سیستم پرداخت آنلاین به نام Ideal توسط بسیاری از خرده فروشان آنلاین هلندی استفاده می شود که به طور ایمن به پورتال بانکی اینترنتی شما پیوند می یابد تا بدون پرداخت هزینه مستقیم پرداخت کند. به دنبال آرم زیر باشید:

منبع: ایده آل

توجه داشته باشید که به دلیل مشکلات مربوط به کلاهبرداری بین المللی ، بانک های هلندی کارت های بدهی را برای استفاده فقط در اروپا به طور پیش فرض می کنند. اگر می خواهید برداشت های خارج از اروپا را انجام دهید ، باید آن را با استفاده از بانکداری اینترنتی/موبایل "در سراسر جهان" با استفاده از بانکداری اینترنتی/موبایل تنظیم کنید. همچنین می توانید حداکثر میزان برداشت روزانه را که عموماً 250 یورو یا 500 یورو در روز تعیین می شود ، تغییر دهید.

صورتحساب در هلند به طور کلی توسط بدهی مستقیم یا انتقال بانک آنلاین پرداخت می شود. بسیاری از نقل و انتقالات با استفاده از سیستم پذیرش در جایی که پرداخت دارای شماره مرجع ویژه است ، انجام می شود. این کار با پر کردن یک کاغذ زرد (متصل به فاکتور) انجام می شود و به بانک ارسال می شود - با این حال اکثر پرداخت های پذیرش به صورت آنلاین انجام می شود.

توجه داشته باشید، چک های استاندارد در هلند استفاده نمی شود - اگر چکی را به حساب خود واریز کنید (حتی اگر به یورو باشد) احتمالاً مبلغ هنگفتی از 15 تا 20 یورو برای این امتیاز دریافت خواهید کرد.

هنگامی که حساب جاری اصلی شما راه اندازی شد، می توانید به راحتی یک حساب پس انداز (زاپ) باز کنید. نرخ های پس انداز سود کمی بالاتر را در پیشنهاد بانک های کوچکتر یا بانک های خارجی خواهید دید. برای فهرست به نرخ های حساب های پس انداز در هلند مراجعه کنید

حساب‌های سرمایه‌گذاری (beleggen) را می‌توان در اکثر بانک‌ها یا با استفاده از یک کارگزار تخصصی مانند Binck راه‌اندازی کرد. محصولات سرمایه گذاری اخلاقی با ASN و Triodos Bank در دسترس هستند - برخی از آنها از مالیات بر ثروت هلند معاف هستند.

توجه داشته باشید، سپرده های بانکی هلند به طور رسمی تا سقف 100000 یورو توسط بانک مرکزی هلند "ضمانت" شده است. ضمانت موقت 3 ماهه تا سقف 500000 یورو برای درآمد حاصل از فروش خانه داده می شود. اگر بیش از 100000 یورو پس‌انداز دارید، حداقل آن را در بانک‌های مختلف پخش کنید یا سایر استراتژی‌های متنوع‌سازی بین‌المللی را در نظر بگیرید.

آخرین به روز رسانی در 17 نوامبر 2022 (برای اولین بار در سال 2010 منتشر شد).

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 23 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 22:53