سه درس برتر من در سرمایه گذاری نوآورانه

ساخت وبلاگ

من به اندازه کافی خوش شانس بودم که این هفته زمانی را صرف شرکت در کنفرانس سالانه رهبران توسعه مرکز توسعه جهانی در پاریس کردم.

همیشه یک انجمن عالی برای بحث در مورد چالش‌ها و فرصت‌هایی است که جامعه توسعه گسترده‌تر با آن مواجه است، و من از پیوستن به جولیت سبان، مدیر اجرایی Fonds d'Innovation pour le Développement، و آنکا لی، معاون سرپرست معاونت در USAID، خوشحال شدم. برای یک بحث جذاب متمرکز بر این که چگونه می‌توانیم به طور مؤثر نوآوری مبتنی بر شواهد را در توسعه فعال کنیم، و چرا مهم است که این کار را انجام دهیم.

در پایان هفته ای که در آن از نخست وزیر جدید بریتانیا و انتصاب وزیر امور خارجه جدید استقبال کردیم، می خواستم تاملاتی را در مورد تنها سه درس مهمی که ما در صندوق نوآوری جهانی از زمان ایجاد اولین کارمان آموخته ایم به اشتراک بگذارم. سرمایه گذاری های مبتنی بر شواهد در سال 2015.

1. ما باید سرمایه بخش خصوصی را تسریع کنیم

این امر در دوران تشدید بودجه های کمکی به طور فزاینده ای ضروری است. نوآوران نیاز به دسترسی به امور مالی منعطف در مراحل اولیه دارند و سرمایه‌گذاران تاثیرگذار می‌توانند سرمایه را در زنجیره بازدهی ترکیب کنند و ریسک‌های هوشمندانه‌ای را برای تامین مالی نوآوری‌هایی که پتانسیل بازده اجتماعی بزرگی دارند، انجام دهند.

به عنوان مثال، در GIF ما در Babban Gona، یک مدل امتیاز کشاورزی که با کشاورزان فقیر در شمال نیجریه کار می کند، سرمایه گذاری کردیم. این شرکت این پتانسیل را داشت که زندگی کشاورزان را در منطقه‌ای به خصوص سخت‌دسترس و متاثر از درگیری بهبود بخشد، اما برای اینکه نوآوری‌شان را در مقیاس بزرگ ببرد، بابان گونا نیاز به دسترسی به وام‌های بزرگ برای تامین مالی نهاده‌های کشاورزان داشت.

با در نظر گرفتن این موضوع، ما سرمایه گذاری خود را به عنوان یک ارز محلی و قسط بدهی تبعی ساختار دادیم. ما ریسک بیشتری را پذیرفتیم، اما توانستیم چندین برابر سرمایه‌گذاری اصلی خود را از دیگر سرمایه‌گذاران نیجریه، اروپایی و آمریکایی جذب کنیم.

این تنها نمونه‌ای از این است که چگونه ما در شرکت‌های GIF ریسک را کاهش می‌دهیم و با انجام این کار، سرمایه بخش خصوصی را که برای مقابله با چالش‌های اصلی توسعه بسیار حیاتی است، تسریع می‌کنیم. ما بسیار مفتخریم که از زمانی که GIF شروع به سرمایه گذاری برای تأثیرگذاری کرد، به ازای هر 1 دلار سرمایه گذاری انتفاعی خود، 6 دلار سرمایه بسیج کرده ایم.

2. ما هرگز نمی دانیم چه چیزی مؤثر است مگر اینکه تأثیر خود را بسنجیم

ارزیابی تأثیر واقعی کمک به اندازه کافی انجام نمی شود. اندازه گیری تأثیر فقط یک صفحه نمایش نیست و تعهد به تولید شواهد فقط بهانه ای برای گزارش سالانه دیگری نیست. اینها ابزارهای حیاتی برای استقرار هوشمندانه پول کمک هستند.

دانستن اینکه چه تاثیری بر نوآوری ها در نمونه کارها ما تأثیر می گذارد ، برای مکان یابی که می توانیم بیشترین تفاوت را ایجاد کنیم ، بسیار مهم است و درک این که خطرات در مرحله اولیه ارزش آن را دارند.

در GIF ما روشی به نام تأثیر عملی ایجاد کرده ایم که به ما امکان می دهد تا تأثیر ، پیگیری و تأثیر کل را پیش بینی کنیم و اطمینان حاصل کنیم که منابع خود را به سمت آن نوآوری ها سوق می دهیم که شواهد به سمت تأثیر بیش از حد نشان می دهد.

تأثیر عملی به عمق ، وسعت و احتمال موفقیت برای هر سرمایه گذاری نگاه می کند و به ما این امکان را می دهد تا فرصت های بسیار متفاوتی را در یک تابلوی واحد مقایسه کنیم. این امکان را به ما می دهد تا سرمایه گذاری های ریسک پذیر را که دارای تأثیر بالقوه بالاتری با سرمایه گذاری های خاص تر هستند که تأثیر محدود تری دارند ، مقایسه کنیم.

ما تلاش کرده ایم تا آن را به یک ابزار مقرون به صرفه تبدیل کنیم-این امر منطقی نخواهد بود که محاسبه کامل نرخ بازده اجتماعی هر سرمایه گذاری بالقوه را انجام دهیم. اما اگر ما به عنوان سرمایه گذار متعهد شویم که رویکردهای عملی را برای شواهد در هسته اصلی رویکرد ما برای تأثیرگذاری بر سرمایه گذاری قرار دهیم ، می دانیم که پیشرفت پایدار خواهیم داشت.

3. ما نمی توانیم این کار را به تنهایی انجام دهیم

برای اینکه یک سرمایه گذار مؤثر در نوآوری باشد ، مشارکت های قوی بین سازمان های هماهنگ مأموریت که همه تعهدات یکسان در بهبود زندگی و معیشت فقیرترین مردم جهان دارند ، بسیار مهم است. در GIF و همچنین اهدا کنندگان ما ، ما با همکاران برجسته مؤسسات آموزشی ، خیریه ها ، اندیشکدها و سازمان های حرفه ای ، روابط کاری عالی داریم که همه آنها رویکرد ما را غنی می کنند و ما را قادر می سازند تا سرمایه گذاران بهتری داشته باشیم.

ما در تلاش برای ریشه کن کردن فقر شدید در یک نقطه محوری قرار داریم و بازیگران مختلف هر کدام نقش ایفا می کنند. هرچه بیشتر بتوانیم با هم کار کنیم و تجربیات و خرد جمعی خود را به اشتراک بگذاریم ، شانس بیشتری برای موفقیت داریم.

در اوایل سال جاری ، نخست وزیر جدید ، لیز تروس ، وزیر امور خارجه بود ، او هدف از توسعه بین المللی را "قدرت مردم و کشورها برای کنترل آینده خود" توصیف کرد. من نمی توانم بیشتر موافقم.

رویکرد سرمایه گذاری مبتنی بر شواهد GIF به این معنی است که ما به ویژه به خوبی برای ارائه مشاوره ای که مسلم است کار می کنیم. امیدوارم این دروس الهام بخش سرمایه گذاران در نوآوری باشد - چه در دولت کار می کنید ، چه عمومی یا بخش خصوصی.

در خبرنامه ما ثبت نام کنید

© کپی رایت صندوق نوآوری جهانی 2023.

صندوق نوآوری جهانی یک موسسه خیریه ثبت شده (شماره 1171353) و شرکت محدود با ضمانت ثبت شده در انگلیس و ولز (شماره 09223487) است. دفتر ثبت شده: صندوق نوآوری جهانی ، میدان 8 Devonshire ، لندن ، EC2M 4PL.

GIF در فعالیتهای ما یا در هر برنامه یا پروژه ای که از آنها پشتیبانی می کنیم ، یک رویکرد تحمل صفر در مورد رشوه و فساد در فعالیتهای ما قرار می دهد. به اصطلاح "پرداخت تسهیل" نیز توسط سیاست ضد فساد و صداقت ما ممنوع است.< SPAN> رویکرد سرمایه گذاری مبتنی بر شواهد GIF به این معنی است که ما به ویژه به خوبی می توانیم مشاوره ای را ارائه دهیم که مسلم باشد. امیدوارم این دروس الهام بخش سرمایه گذاران در نوآوری باشد - چه در دولت کار می کنید ، چه عمومی یا بخش خصوصی.

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 18 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 22:55