12 بهترین محصول دیجیتال برای فروش آنلاین (+ نحوه شروع کار)

ساخت وبلاگ

Best Digital Products To Sell Online

آیا به دنبال بهترین محصولات دیجیتال برای فروش آنلاین هستید؟شما در جای مناسب هستید

محصولات دیجیتال به طور معمول حاشیه سود بسیار بالاتری نسبت به محصولات فیزیکی دارند.

و از آنجا که هیچ هزینه تولیدی برای نگرانی ندارید ، می توانید بدون نیاز به نگرانی در مورد پر کردن موجودی خود ، بی نهایت را مقیاس کنید - همه اینها باعث می شود یک مدل تجاری آسان و بسیار پر سود باشد.

اگر می خواهید تجارت آنلاین خود را با فروش محصولات دیجیتال شروع کنید ، بخوانید و هر آنچه را که باید بدانید یاد خواهید گرفت.

در این پست ، سودآورترین محصولات دیجیتالی را برای فروش پیدا خواهید کرد ، چگونه می توانید فروش هر یک را شروع کنید. و به پایان برسید تا بهترین راه های بازاریابی محصولات دیجیتال را بیاموزید.

آماده؟بیا شروع کنیم!

محصولات دیجیتال چیست؟

محصولات دیجیتالی کالاهای نامشهود هستند که می توانند به صورت الکترونیکی ذخیره شوند و بارها و بارها به صورت آنلاین فروخته شوند.

آنها به طور معمول به شکل محتوای قابل بارگیری و پرونده های رسانه ای می شوند.

ما در مورد مواردی مانند کتابهای الکترونیکی ، PDF ، فایلهای موسیقی و ویدیویی ، الگوهای و غیره صحبت می کنیم.

12 نوع محصول دیجیتال برای فروش

انواع مختلفی از محصولات دیجیتالی وجود دارد که می توانند به صورت آنلاین فروخته شوند. برای کمک به شما در محدود کردن گزینه های خود ، ما برخی از پرسود ترین محصولات دیجیتال را در زیر ، در کنار نمونه هایی از فروشندگان موفق در آن طاقچه ذکر کرده ایم.

1. کتابهای الکترونیکی (و کتابهای صوتی)

پول زیادی برای فروش کتاب های الکترونیکی وجود دارد. آنها یکی از بهترین محصولات اطلاعاتی هستند که مصرف کنندگان دوست دارند پول های سخت درآمد خود را خرج کنند.

این بازار در چند سال گذشته به طور قابل توجهی رشد کرده است و تعداد واحدهای کتاب الکترونیکی فروخته شده از 170 میلیون به 191 میلیون نفر از سال 2019 تا 2020 افزایش یافته است. و با افزایش فروش ، اکنون زمان مناسب برای نوشتن خود و ادعای سهم خود از پای است.

اما نگران نباشید ، لازم نیست استفان کینگ باشید تا چیزی را بنویسید که خوب بفروشد. فقط در مورد آنچه می دانید بنویسید-انواع مختلفی از کتابهای الکترونیکی وجود دارد که به طور شگفت آور پرسود هستند ، به خصوص در گروه غیر داستانی / آموزشی.

Ebooks and audiobooks example 1

به عنوان مثال ، YouTuber Amel Aitouche مستقر در دبی کتاب الکترونیکی نوشت که همه چیزهایی را که باید در مورد انتقال به دبی بدانید ، تشریح می کند. این ثابت شد که با مشترکانش یک ضربه بزرگ است و او اکنون صدها نسخه را می فروشد و او را به یکی از بزرگترین داستانهای موفقیت تبدیل می کند.

شما حتی می توانید کتاب های خود را به کتابهای صوتی تبدیل کنید تا به بازار حتی بزرگتر شنوندگان گاه به گاه برسید. و اگر وقت ندارید یک کتاب الکترونیکی کامل بنویسید ، می توانید متون کوتاه تری مانند نحوه راهنما ، برنامه های آماده سازی وعده های غذایی ، راهنماهای تمرین ، طرح ها و سایر اسناد را بفروشید.

توجه: اگر به کمک بیشتری نیاز دارید ، پست های ما را در مورد نحوه فروش کتابهای الکترونیکی و سیستم عامل برای فروش کتابهای الکترونیکی بررسی کنید.

2. دوره های آنلاین

یکی دیگر از راههای عالی برای کسب درآمد از دانش خود ، ایجاد و فروش یک دوره آنلاین است. آیا موضوعی وجود دارد که شما یک متخصص واقعی در آن هستید؟آیا مهارت خاصی دارید که فکر می کنید دیگران می توانند از آن بهره مند شوند؟در این صورت ، می توانید آن مهارت ها و تخصص ها را در یک محصول دیجیتال بسته بندی کرده و آن را بفروشید.

Online courses - example 1

جان دی ساندرز همین کار را کرد و بیش از 10،000 دلار در روز پرتاب به تنهایی از طریق شتاب دهنده طراحی وب و دوره های SOPS خود انجام داد. اکنون ، او یک تجارت شش رقمی را اداره می کند و صدها هزار دلار دوره های فروش آنلاین را به صورت آنلاین ساخته است.

البته ، همه به اندازه جان موفق نخواهند شد ، اما این بدان معنی نیست که اگر دانش دارید که تقاضا داشته باشید ، نمی توانید درآمد خوبی کسب کنید.

در اینجا چند ایده برای انواع مختلف سوله های دوره آنلاین وجود دارد که واقعاً خوب می فروشند:

  • دوره های تناسب اندام
  • دوره های آشپزی
  • دوره های موسیقی
  • دوره های تجارت و کارآفرینی
  • دوره های یادگیری زبانی
  • دوره های هنری
  • دوره های دوستیابی و روابط

هنگامی که می دانید چه چیزی را می خواهید تدریس کنید ، باید تصمیم بگیرید که چه نوع فرمی را می خواهید دوره خود را ارائه دهید (یعنی ویدئو ، متن ، صدا و غیره). پس از آن ، می توانید یک برنامه درسی را تشریح کرده و شروع به ایجاد محتوای آموزشی خود کنید.

هنگامی که محتوای شما آماده است ، برای میزبانی دوره خود باید یک پلت فرم دوره آنلاین را انتخاب کنید.

3. هنر دیجیتال

خودتان یک هنرمند یا طراح گرافیک هستید؟یک بازار بزرگ برای هنر دیجیتال وجود دارد ، بنابراین از این مهارت ها درآمد کسب کنید و سرگرمی خود را به منبع درآمد تبدیل کنید.

به عنوان مثال ، استارتاپ های جدید همیشه به طراحان با استعداد برای ایجاد آرم های سفارشی برای مشاغل خود نیاز دارند.

در حالی که سازندگان آرم آنلاین وجود دارند که گزینه ای مقرون به صرفه برای مشاغل کوچک ارائه می دهند ، آنها نمی توانند با آنچه که یک طراح گرافیک ماهر می تواند ایجاد کند مطابقت داشته باشد. این به شما امکان می دهد حق بیمه کار خود را شارژ کنید.

سایر محصولات دیجیتالی مربوط به هنر که به فروش می رسد شامل نمادهای سهام (تصاویر وکتور) ، کیت های برند ، پیش زمینه ها ، احساسات ، نشان ها ، بنرها و کارهای هنری سه بعدی است.

Digital art example 1

طراح Silverlyons از رشد جریان Twitch سرمایه گذاری کرد و مجموعه ای از احساسات ، نمادها و نشان های Premade را منتشر کرد. اگر یک گیمر مشتاق هستید ، می توانید کاری مشابه انجام دهید و به همان بازار ضربه بزنید.

گذشته از ایجاد طرح های اصلی خود ، می توانید افزودنی هایی را برای ابزارهای طراحی گرافیک محبوب نیز بفروشید. برس ها ، شیب ها و پالت های نرم افزاری مانند Photoshop ، Illustrator و Procreate در حال حاضر تقاضای زیادی دارند ، بنابراین قطعاً بازاری است که ارزش کاوش دارد.

NFTS در حال حاضر یک موضوع داغ نیز به خصوص در فضای هنری دیجیتال است. اگر در حال فروش هنر دیجیتال هستید ، می توانید شاخه های NFT را در نظر بگیرید. با این حال ، این می تواند یک سرمایه گذاری پرخطر باشد ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که تحقیقات خود را انجام داده و خطرات را درک می کنید.

توجه: می خواهید فروش محصولات دیجیتالی خود را شروع کنید اما مطمئن نیستید که چگونه؟Sellfy این کار را آسان می کند. برای شروع آزمایش رایگان خود اینجا را کلیک کنید.

4- اشتراک و عضویت

شروع یک سایت فقط اعضا و فروش محصولات اشتراک یکی دیگر از ایده های عالی است ، به خصوص اگر در حال حاضر با مخاطبان زیادی تأثیرگذار هستید.

به عنوان مثال ، YouTubers Rhett & Link از کانال خوب اسطوره ای صبح هنگام راه اندازی جامعه اسطوره ای ، یک جریان جدید مکرر را افتتاح کرد-یک جامعه آنلاین خصوصی که به مشترکین امکان دسترسی به فیلم های پشت صحنه و محتوای منحصر به فرد را می دهد. از آنجا که آنها قبلاً میلیون ها مشترک داشتند ، فروش تقریباً تضمین شده بود.

اما در حالی که مطمئناً یک مخاطب موجود کمک می کند ، ضروری نیست - شما هنوز هم می توانید یک سرویس اشتراک موفق را بدون آن راه اندازی کنید ، مانند Creator Attune to Moon ، که در فروش بسته های اشتراک فصلی در صنعت سلامتی معنوی موفقیت پیدا کرده است.

Subscriptions and memberships example 1

بسته های اشتراک شما می تواند شامل محتوای هفتگی یا ماهانه ، مانند مجلات یا برنامه های غذایی ، دسترسی به یک جامعه اجتماعی دروازه دار و چیزهای مختلف دیگر باشد.

در صورت نیاز به کمک ، پست ما را در سیستم عامل های تجارت الکترونیکی بررسی کنید تا اشتراک ها را بفروشید.

5. محتوای ویدیویی

مصرف کنندگان این روزها نمی توانند به اندازه کافی محتوای ویدیویی دریافت کنند - و آنها مایل به پرداخت هزینه آن هستند. شما فقط باید به موفقیت خدمات پخش VOD مانند Netflix نگاه کنید تا ببینید که بازار محتوای ویدیویی چقدر بزرگ است.

اگر خودتان یک مدیر را دوست دارید ، می توانید محتوای ویدیویی سرگرم کننده یا آموزشی خود را ایجاد کرده و آن را بصورت آنلاین بفروشید.

Video content example 1

سازندگان نیلز و کسپار همین کار را کردند. آنها به تایلند رفتند و یک فیلم اسکیت داخلی کوتاه به نام Mind Your Step را تشکیل دادند که سفر آنها را در سراسر کشور ثبت کرد و به مسئله جهانی زباله های پلاستیکی توجه کرد ، سپس آن را برای فروش در فروشگاه آنلاین خود ذکر کرد. این یک موفقیت بزرگ بود و این زوج موفق به جمع آوری یک تن پول برای امور خیریه شدند.

و اگر فکر می کنید ساخت یک فیلم خیلی پرهزینه به نظر می رسد ، به خاطر داشته باشید که نیلز و کسپار آن را با کمتر از 5،000 یورو مدیریت کردند و ثابت کردند که لازم نیست. شما می توانید با استفاده از چیزی بیش از دوربین آیفون ، چیزی را که ارزش پرداخت آن را برای بودجه کفش پوشانید ، تهیه کنید. شما فقط به یک دید نیاز دارید.

انواع محتوای ویدیویی که می تواند به خوبی بفروشد شامل محتوای ویدیوی آموزشی ، vlogs اختصاصی ، مستندهای مسافرتی ، فیلم های کمدی ، فیلم های کوتاه و فیلم های بازی است.

6. الگوها و چاپ

میلیون ها نفر از مصرف کنندگان حیله گر در سایت هایی مانند Etsy به دنبال الگوهای و چاپی هستند که به آنها در پروژه های DIY کمک می کنند.

شما می توانید مواردی مانند الگوهای خیاطی ، الگوهای بافندگی و الگوهای ماکرام را بفروشید ، یا قابل چاپ مانند صفحات رنگ آمیزی و کتابهای کار.

Pattes and printables example 1

طراح نساجی لتونی و کارآفرین لیندا نمونه ای عالی از این را ارائه می دهد. سرگرمی خودآموز تبدیل به طراح نساجی برنده جوایز ، برند Elevenhandmade را تأسیس کرد و خود را به یک تجارت سودآور در فروش الگوهای قلاب دوزی بصورت آنلاین ساخت-و آنها یک ضربه بزرگ هستند! فروشگاه Etsy وی تا به امروز بیش از 20K فروش دارد.

در صورت تمایل به الهام بخش اضافی ، مقاله ما را در مورد محصولات دیجیتال برای فروش در Etsy بررسی کنید.

7. الگوهای

قالب ها یکی دیگر از دسته های جالب محصولات دیجیتال است که به صورت آنلاین به فروش می رسد. قالب های رزومه بسیار محبوب و فوق العاده آسان هستند ، حتی اگر مهارت طراحی محدودی داشته باشید.

اما الگوهای فقط برای رزومه و CV نیستند. شما می توانید قالب هایی را برای انواع چیزها از جمله ایمیل ، پست های رسانه های اجتماعی ، ارائه پاورپوینت ، پوشش های پیچش ، کارت ویزیت بفروشید ... شما آن را نامگذاری می کنید!

به عنوان مثال ، Brand My Boutique یکی از پرفروش ترین الگوهای موجود در بازار خلاق را منتشر کرده است.

Templates example 1

بسته نرم افزاری آنها از 400+ الگوی تقویت نامزدی برای اینستاگرام تا به امروز بیش از 2،000 فروش ایجاد کرده است. با قیمت 49 دلار برای مجوز تجاری ، که تقریباً به 100 کیلو دلار درآمد ترجمه می شود!

8. عکاسی

عکس های با کیفیت بالا همیشه تقاضا هستند. اگر یک عکاس مشتاق هستید ، می توانید با فروش آنلاین اسنپ های خود ، سرگرمی خود را به یک حرفه تمام وقت تبدیل کنید.

یکی از راه های این کار ، فروش عکس های سهام در سایت هایی مانند Shutterstock است ، اما این یک بازار شلوغ است و می تواند از بین بردن سر و صدا و فروش سخت باشد. شما ممکن است موفقیت بیشتری در فروش عکس های مربوط به مشتری ، خدمات عکاسی از رویداد (فکر می کنید عروسی ها ، تولد ها و غیره) و پرتره ها موفقیت بیشتری داشته باشید.

به هر جهت که می خواهید وارد شوید ، یک سبد عکاسی خوب که بهترین کار شما را به نمایش می گذارد ، ضروری است. این به شما کمک می کند تا از جمعیت ایستادگی کنید.

اگر نمی خواهید عکس بفروشید ، حتی می توانید کالاهایی را با الهام از عکاسی بفروشید ، مانند عکاس با استعداد مگان هاین.

Photography example 1

او هنگامی که فروشگاه Sellfy خود را راه اندازی کرد ، سرگرمی پرشور خود را به یک تجارت تمام وقت تبدیل کرد و از طریق آن محصولات POD و پوشاک را برای عکاسان می فروشد.

9. از پیش تنظیم عکس

یکی دیگر از عکاسان می توانند به پایین بیایند ، فروش پیش تنظیمات سفارشی Lightroom خود است.

از پیش تنظیمات Lightroom در اصل فیلترهایی هستند که لحن خاصی را به عکس های شما اضافه می کنند. خریداران می توانند آنها را بارگیری کرده و آنها را بر روی نرم افزار Lightroom خود نصب کنند ، سپس آنها را در عکس های خود اعمال کنند.

اگر مخاطبان زیادی از افراد دارید که از قبل کار شما را دوست دارند (مانند یک اینستاگرام بزرگ) ، این احتمال خوب است که برخی از طرفداران شما می خواهند راز شما را بشناسند و مایل به پرداخت هزینه های خود هستند تا بتوانید همان را بدست آوریداثر

Photo presets example 1

عکاس آلمانی مستقر در آلمانی ، کریستان میت ، در این زمینه سرمایه گذاری کرد و از پیش تنظیم شده خود را برای خرید در فروشگاه آنلاین خود در دسترس قرار داد و منبع جدیدی از درآمد را باز کرد.

10. موسیقی

اگر یک نوازنده با استعداد هستید ، ممکن است بخواهید به فروش محصولات مرتبط با موسیقی و موسیقی بصورت آنلاین بپردازید.

ساده ترین نمونه این امر فروش مجوزها است. هزاران فیلمساز ، تهیه کننده و YouTubers در آنجا وجود دارند که برای استفاده در کار خود به آهنگ های اصلی و جلوه های صوتی نیاز دارند. شما می توانید این مشاغل و افراد را برای مجوز که به آنها حق حق چاپ برای استفاده از آهنگ های خود در فیلم های خود اعطا می کند ، شارژ کنید.

اگر موارد زیر را دارید ، می توانید فایلهای آهنگ قابل بارگیری یا حتی آلبوم های کامل را از طریق فروشگاه آنلاین خود در سرویس های پخش مانند Spotify بفروشید.

مسیری دیگر که می توانید به آن بروید ، فروش نت موسیقی ، محصولات دانش مرتبط با موسیقی مانند گیتار آنلاین یا دروس طبل یا حتی بانک های صوتی است.

Music example 1

به عنوان مثال ، فروشگاه LFO Soundbanks را برای سینت سایزرهای پیشرو در جهان به فروش می رساند. کاتالوگ محصول آنها شامل مصنوعات سخت افزاری ، مصنوعی نرم افزار ، اثرات و بسته های نمونه است.

توجه: من یک راهنمای دقیق برای فروش موسیقی در وبلاگ موسیقی خود منتشر کردم. در صورت نیاز به شروع کار ، آن را بررسی کنید.

11. قلم

قلم ها یکی دیگر از بهترین محصولات دیجیتالی برای فروش آنلاین است. روند طراحی و ترجیحات مصرف کننده دائماً در حال تغییر است ، بنابراین مارک ها ، طراحان و سازندگان انفرادی همیشه به دنبال فونت های جدید برای استفاده در مارک تجاری و کارهای هنری خود هستند.

شما می توانید فونت های خود را در نرم افزاری مانند Illustrator ایجاد کرده و سپس آنها را به عنوان فایلهای قابل بارگیری OTF یا TTF از طریق وب سایت خود یا از طریق بازارهای آنلاین مانند بازار خلاق بفروشید.

صدها قلم برای فروش در بازار خلاق وجود دارد که انواع دسته ها را شامل می شود ، از قلم های به سبک خوشنویسی گرفته تا فونت های سه بعدی برش. محبوب ترین تایپ ها مانند کیک های داغ به فروش می رسند.

Fonts example 1

بیشتر فروشندگان از یک مدل صدور مجوز استفاده می کنند ، که در آن هزینه های جداگانه ای را برای مجوزهای تجاری و مجوزهای شخصی دریافت می کنند. ممکن است بخواهید قلم های خود را به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی خود به صورت رایگان در دسترس قرار دهید و فقط برای استفاده تجاری هزینه کنید.

12. نرم افزار

و البته ، هیچ لیستی از محصولات دیجیتال بدون ذکر نرم افزار کامل نخواهد بود.

فروش محصولات SaaS (نرم افزار به عنوان یک سرویس) به صورت آنلاین می تواند یکی از پر سود ترین مدل های تجاری باشد ، با شرکت هایی مانند Ahrefs و Mailchimp که میلیون ها درآمد کسب می کنند.

Software example 1

با این حال ، فروش نرم افزار به آسانی فروش برخی از محصولات دیجیتالی دیگر در این لیست آسان نیست. شما باید شکافی در بازار پیدا کنید و وقت و پول خود را صرف تهیه یک راه حل نرم افزاری که مصرف کنندگان به آن نیاز دارند ، صرف کنید.

این به طور معمول شما را ملزم به استخدام تیمی از توسعه دهندگان برای کار بر روی محصول نرم افزاری خود می کند که می تواند صدها هزار دلار هزینه داشته باشد.

اما با وجود هزینه های گران قیمت راه اندازی ، اگر محصول نرم افزاری شما خاموش شود ، می توانید بازده بزرگی در سرمایه گذاری خود مشاهده کنید و به یک تجارت 7 یا 8 رقمی پایان دهید.

نحوه فروش محصولات دیجیتال

هنگامی که فهمیدید کدام محصول دیجیتالی را می خواهید بفروشید ، مرحله بعدی تنظیم فروشگاه آنلاین خود است. برای این کار ، شما به یک بستر تجارت الکترونیکی نیاز دارید.

تعداد زیادی از سیستم عامل های تجارت الکترونیکی وجود دارد که به فروش محصولات دیجیتالی هستند ، اما توصیه می کنیم با Sellfy شروع کنید.

Sell digital products with Sellfy

این یکی از ساده ترین سیستم عامل های (و مقرون به صرفه ترین) برای شروع کار است ، که باعث می شود آن را برای مبتدیان ، مشاغل کوچک و سولفرونهایی که می خواهند محصولات دیجیتالی را بصورت آنلاین بفروشند ، عالی کند.

در اینجا یک راهنمای گام به گام در مورد نحوه فروش محصولات دیجیتال خود با استفاده از SellFy وجود دارد.

مرحله 1: یک برنامه اشتراک را انتخاب کنید و فروشگاه Sellfy خود را ایجاد کنید

توصیه می کنیم با برنامه استارت مستقیم از محل شروع کار بروید. با برنامه استارت ، می توانید محصولات نامحدودی را فقط با 19 دلار در ماه بفروشید و یک آزمایش رایگان 14 روزه برای آزمایش تمام ویژگی ها دریافت می کنید.

برای شروع به وب سایت Sellfy مراجعه کرده و برای یک حساب کاربری ثبت نام کنید. طرح استارت را انتخاب کنید.

سپس مشخصات خود را پر کنید و روی ایجاد فروشگاه من کلیک کنید. سپس از شما خواسته می شود که یک پرسشنامه در مورد نوع فروشگاهی که ایجاد می کنید پر کنید. اگر فروشگاه تجارت الکترونیک خود را از ابتدا راه‌اندازی می‌کنید، حتماً گزینه Create a Selfy storefront را در سؤال سوم انتخاب کنید.

Sellfy - Create a Sellfy storefront

پس از تکمیل پرسشنامه، روی شروع آزمایشی رایگان 14 روزه کلیک کنید و آماده شروع ایجاد فروشگاه خود و افزودن محصولات خود هستید.

مرحله 2: محصولات دیجیتال خود را اضافه کنید

Once your store is created, you can add any products you wish to sell by clicking Products >محصولات دیجیتال در نوار کناری. سپس روی افزودن محصول جدید کلیک کنید.

Sellfy - Add a new product

سپس می توانید به سادگی محصولات دیجیتال را با کشیدن و رها کردن آنها در کادر ارائه شده یا با کلیک بر روی Browse در رایانه خود اضافه کنید.

در این صفحه می توانید اطلاعات مهم محصول مانند نام محصول، توضیحات، پیش نمایش و قیمت را نیز اضافه کنید. وقتی کارتان تمام شد، فقط روی «ذخیره محصول» کلیک کنید و مطمئن شوید که صفحه «نمایش در فروشگاه» روشن است و محصولات شما آماده فروش هستند.

مرحله 3: تنظیمات فروشگاه خود را سفارشی کنید

سپس روی تب تنظیمات فروشگاه در نوار کناری کلیک کنید. این برگه ای است که می توانید از آن برای تغییر ظاهر سایت و ایجاد سفارشی سازی های مهم مانند افزودن نام دامنه و تنظیم گزینه های پرداخت استفاده کنید.

با استفاده از سفارشی ساز فروشگاه می توانید ظاهر سایت خود را تغییر دهید. در اینجا می توانید موضوع را تغییر دهید و طرح بندی صفحات فروشگاه خود را مجدداً تنظیم کنید.

هنگامی که از ظاهر سایت خود راضی هستید، می توانید با اتصال فروشگاه خود به Paypal یا Stripe، گزینه های پرداخت را تنظیم کنید.

همچنین، می توانید یک نام دامنه سفارشی برای فروشگاه آنلاین خود اضافه کنید. اگر قبلاً دامنه ای خریداری کرده اید، به سادگی آن را در قسمت Custom Domain در صفحه تنظیمات فروشگاه اضافه کنید.

Sellfy - Custom domain

اگر نیاز به خرید دارید، می توانید این کار را در سایت هایی مانند GoDaddy و Namecheap انجام دهید. در اینجا لیستی از برخی از بهترین ثبت کنندگان نام دامنه برای خرید وجود دارد.

از قسمت تنظیمات فروشگاه می‌توان برای راه‌اندازی سایر جنبه‌های مهم سایت شما مانند تنظیمات ایمیل و دسته‌های محصول استفاده کرد.

توجه: Selfy همچنین به شما امکان فروش محصولات فیزیکی، کالاهای چاپ بر اساس تقاضا، پخش ویدئو و اشتراک را می دهد. می توانید از آن برای فروش دوره ها به صورت دانلود مستقیم استفاده کنید، با این حال، در حال حاضر هیچ سیستم مدیریت یادگیری گنجانده نشده است.

9 راه برای بازاریابی محصولات دیجیتال شما

ایجاد محصولات دیجیتال عالی و یک فروشگاه آنلاین عالی کافی نیست. زیرا اگر هیچ کس فروشگاه شما را نبیند یا از وجود آن اطلاعی نداشته باشد، باز هم قصد فروش ندارید.

به همین دلیل بازاریابی بسیار مهم است. روش های مختلفی برای بازاریابی محصولات دیجیتال شما وجود دارد. در اینجا مروری بر آنچه که ما فکر می کنیم مؤثرترین استراتژی هایی هستند که ارزش امتحان کردن دارند ، آورده شده است.

سرمایه گذاری در SEO (بهینه سازی موتور جستجو)

SEO همه چیز در مورد بهینه سازی صفحات وب سایت محصول دیجیتال شما برای موتورهای جستجو است به طوری که هر زمان که خریداران بالقوه کلمات کلیدی هدف را در رابطه با طاقچه شما جستجو می کنند ، در نتایج ظاهر می شوند. نکته جالب در مورد سئو این است که به جای ترافیک پرداخت شده ، ترافیک ارگانیک را هدایت می کند ، به این معنی که برای دیدن نتایج مجبور نیستید هزینه های تبلیغاتی را ادامه دهید.

راهنمای مبتدی ما را برای سئو بخوانید تا بدانید که چگونه شروع کنید.

یک کمپین تبلیغاتی PPC را راه اندازی کنید

PPC برای پرداخت هر کلیک است. با تبلیغات PPC ، شما یک کمپین تبلیغاتی (مانند ADS Google یا تبلیغات فیس بوک) را راه اندازی می کنید ، به محل های تبلیغاتی پیشنهاد می دهید و هر زمان که کسی روی تبلیغات خود کلیک کند به صفحات فرود یا فروش خود پرداخت می کند. اگر گزینه های هدفگذاری خود را به درستی دریافت کرده و بخش خوبی از آن کلیک های تبلیغاتی را به فروش تبدیل کنید ، تبلیغات PPC می تواند ROI بالا (بازده سرمایه گذاری) ایجاد کند.

تبدیل خود را به حداکثر برسانید

SEO و PPC برای رانندگی ترافیک به فروشگاه آنلاین خود بسیار عالی هستند ، اما اگر به اندازه کافی از آن ترافیک به فروش تبدیل نمی شوید ، نمی خواهید ROI خوبی را ببینید. به همین دلیل CRO (بهینه سازی نرخ تبدیل) بسیار مهم است. اطمینان حاصل کنید که تمام فروشگاه های آنلاین شما یک دستگاه تبدیل به خوبی روغن است و تمام صفحات فرود شما برای هدایت فروش یا جذب مشتریان به قیف فروش شما هدفمند لیزر هستند.

محصولات خود را در رسانه های اجتماعی تبلیغ کنید

رسانه های اجتماعی یک کانال بازاریابی قدرتمند است. دریابید که بازار هدف شما در کدام شبکه های اجتماعی بیشتر فعال است (به عنوان مثال Facebook ، Tiktok ، Instagram و غیره) و تلاش های خود را برای ایجاد حضور و پیروی از آن شبکه ها متمرکز کنید. حتی ممکن است بخواهید همکاری با تأثیرگذار رسانه های اجتماعی را با پیگیری های زیادی از افراد در بازار هدف خود برای کمپین های تأثیرگذار در نظر بگیرید تا حداکثر دسترسی خود را داشته باشید.

این 13 نکته بازاریابی هوشمند رسانه های اجتماعی به شما در شروع کار کمک می کند. و این ابزارهای نرم افزاری مدیریت رسانه های اجتماعی باعث صرفه جویی در وقت شما می شوند.

یک کمپین هدیه راه اندازی کنید

اجرای یک مسابقه یا ارائه رسانه های اجتماعی می تواند یک استراتژی قدرتمند بازاریابی رسانه های اجتماعی باشد. ایده این است که نوعی پاداش رایگان (مانند اشتراک رایگان یا کالای محصول) را به برنده ارائه دهید و در ازای مواردی مانند به اشتراک گذاری پست خود یا دوست داشتن صفحه اجتماعی تجارت خود ، ورودی ها را تحویل دهید.

برای شروع کار به یک راه حل رسانه های اجتماعی نیاز دارید. جمع بندی ما از 10 ابزار بهترین مسابقه را در اینجا مشاهده کنید.

یک آهنربای سرب ارائه دهید

اگر در حال فروش یک محصول دیجیتالی به صورت آنلاین هستید ، یک نسخه سبک یا آزمایشی از آن را به صورت رایگان تهیه کنید و آن را به عنوان یک آهنربای سرب ارائه دهید. آهنرباهای سرب مشوق هایی هستند (مانند رایگان) که در ازای داده های آنها به بازدید کنندگان وب سایت خود می دهید. این می تواند یک روش عالی برای ترغیب افراد بیشتر به انتخاب خبرنامه شما و ساخت لیست ایمیل شما باشد.

برای یادگیری نحوه ایجاد آهنربای سرب خود ، این پست را بررسی کنید.

از بازاریابی ایمیل استفاده کنید

پس از افزایش لیست پستی خود ، می توانید از نرم افزار بازاریابی ایمیل استفاده کنید تا کمپین های ایمیل خودکار را تنظیم کنید که مشترکان شما را با اطلاعات ، پیشنهادات و تخفیف ها پرورش می دهند تا زمانی که آماده خرید باشند. همچنین می توانید مواردی مانند ایمیل های چرخ دستی متروکه خودکار را برای کاهش رها کردن سبد خرید و فروش بیشتر به کار بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر به راهنمای بازاریابی ایمیل ما 101 مراجعه کنید.

محصولات خود را در بازارهای آنلاین لیست کنید

منطقی است که محصولات دیجیتالی خود را در حد امکان در بسیاری از بازارها ذکر کنید تا به مشتریان بالقوه بیشتری برسید. علاوه بر فروشگاه Sellfy ، ممکن است بخواهید محصولات دیجیتالی خود را در سایت هایی مانند Etsy (عالی برای الگوهای و چاپ) ، آمازون (ایده آل برای کتابهای الکترونیکی و محتوای ویدیویی) و Envato Elements (عالی برای قلم ها) لیست کنید.

فروش سؤالات متداول محصولات دیجیتال

هنوز هم علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد فروش محصولات دیجیتال هستید؟در اینجا پاسخ برخی از سؤالات متداول در مورد این موضوع آورده شده است.

آیا فروش محصولات دیجیتال سودآور است؟

بله ، فروش محصولات دیجیتالی می تواند بسیار سودآور باشد ، و لازم نیست در مورد بسیاری از هزینه ها و هزینه های مرتبط با فروش محصولات فیزیکی نگران باشید.

به شرط انتخاب محصولات مناسب و بازاریابی آنها به خوبی ، فروش محصولات دیجیتال به صورت آنلاین می تواند یک تجارت بسیار پر سود باشد.

آیا می توانم محصولات دیجیتالی را در فیس بوک بفروشم؟

بله ، فروش محصولات دیجیتالی در Facebook Marketplace بیش از حد ممکن است. با این حال ، استفاده از سیستم عامل هایی مانند Amazon و Etsy برای فروش محصولات دیجیتال معمول تر است. استفاده از رسانه های اجتماعی و تبلیغات فیس بوک می تواند راهی عالی برای بازاریابی محصولات شما نیز باشد.

آیا می توانم محصولات دیجیتالی را در اینستاگرام بفروشم؟

اگرچه اینستاگرام برخی از ویژگی های خرید را دارد ، اما واقعاً برای فروش محصولات دیجیتال تنظیم نشده است. این برای فروش محصولات فیزیکی مناسب تر است. با این حال ، اینستاگرام می تواند راهی عالی برای تبلیغ محصولات شما و هدایت ترافیک به فروشگاه تجارت الکترونیکی شما باشد.

افکار نهایی

بنابراین ، در آنجا آن را دارید - همه چیزهایی که باید در مورد نحوه فروش محصولات دیجیتال به صورت آنلاین بدانید. با تشکر از ابزارهای تجارت الکترونیکی مانند Sellfy ، فروش محصولات دیجیتال به صورت آنلاین نمی تواند آسان تر باشد. این یک روش بسیار ساده و مؤثر برای کسب درآمد آنلاین است.

امیدوارم که شما ایده های خوبی برای محصول دیجیتال در این لیست پیدا کنید.

اگر هنوز می خواهید در مورد کسب درآمد آنلاین اطلاعات بیشتری کسب کنید ، حتماً برخی از پست های دیگر ما مانند:

افشای اطلاعات: این پست حاوی پیوندهای وابسته است. این بدان معناست که در صورت خرید ممکن است یک کمیسیون کوچک بسازیم.

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 17 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 23:13