آیا رونق بازار مسکن ایالات متحده در سال 2021 ادامه خواهد داشت؟

ساخت وبلاگ

بازار مسکن نقطه روشن اقتصاد ایالات متحده در سال 2020 بوده است و قرار است تقاضا تا سال 2021 ادامه یابد.

دکمه مکث ویدیو پس زمینه قهرمان

2 دسامبر 2020

قیمت خانه در هر گوشه ای از ایالات متحده افزایش یافته است، با سرعت فروش خانه های جدید در اوایل سال جاری به بالاترین حد خود در 14 سال گذشته. ترکیبی از افزایش تقاضا، تا حدی به دلیل همه‌گیری کووید-19 و نرخ‌های کم سابقه وام مسکن، به حمایت از رونق مسکن در ایالات متحده ادامه داده است و املاک و مستغلات را به انعطاف‌پذیرترین بخش اقتصاد ایالات متحده در سال جاری تبدیل کرده است. در این گزارش، J. P. Morgan Global Research چشم انداز سال 2021 را پس از انتخابات 2020 بررسی می کند و از آنجایی که احتمال واکسن کووید-19 به طور فزاینده ای محتمل به نظر می رسد.

اقتصاد ایالات متحده، COVID-19 و انتخابات 2020

انتخابات 2020 و ظهور مجدد کووید-19 در سراسر ایالات متحده مهمترین تحولات در اقتصاد ایالات متحده در ماه های باقیمانده سال 2020 پس از یک دوره بهبودی از شوک مرتبط با ویروس بوده است.

While risks to our growth outlook appear skewed to the downside for the near term, we think the economy could be set up to grow rapidly at some point next year as vaccine related news has been generally favorable lately.

در حالی که به نظر می رسد خطرات چشم انداز رشد ما در کوتاه مدت به سمت نزول حرکت می کند، ما فکر می کنیم که اقتصاد می تواند در نقطه ای از سال آینده به سرعت رشد کند زیرا اخبار مربوط به واکسن اخیراً به طور کلی مطلوب بوده است.

اقتصاددان ارشد ایالات متحده، جی پی مورگان

شمار مبتلایان کووید-19 در ایالات متحده به افزایش خود ادامه می‌دهد، در سواحل بدتر می‌شود و در یک کلیپ هشداردهنده‌تر در مرکز این کشور شتاب می‌گیرد، منابع پزشکی را گسترش می‌دهد و ایالت‌ها، شهرستان‌ها و شهرها را وادار می‌کند تا قرنطینه‌هایی را که بالقوه بسیار مضر اقتصادی هستند در نظر بگیرند. تاثیرات

این ویروس ممکن است بیش از آنچه در ابتدا پیش بینی می شد برای اقتصاد مضر باشد و همچنان یک خطر منفی مهم است. J. P. Morgan Research اکنون در حال پیش‌بینی تضعیف اقتصاد در اواخر سال جاری است که بخشی از آن در نتیجه تحولات مرتبط با ویروس است.

در حالی که به نظر می رسد خطرات چشم انداز رشد ما در کوتاه مدت به سمت نزولی است، ما فکر می کنیم که اقتصاد می تواند در نقطه ای از سال آینده به سرعت رشد کند زیرا اخبار مربوط به واکسن اخیراً به طور کلی مطلوب بوده است. مایک فروولی، اقتصاددان ارشد ایالات متحده در J. P، گفت: در حالی که ما دیدگاه مودال خود را مبنی بر اینکه واکسن در زمان‌های مختلف در طول سال 2021 برای بخش‌های مختلف مردم پخش می‌شود، تغییر نداده‌ایم، اما در حال افزایش اعتماد به نفس نسبت به وقوع این توزیع هستیم. مورگان.

همچنین احتمال اینکه سیاست گذاران بتوانند در یک لایحه محرک برای کمک به حمایت از اقتصاد سال آینده به توافق برسند ، افزایش یافته است. کاندیدای دموکرات ، جو بایدن به اندازه کافی آرای کالج انتخاباتی را برای پیروزی در ریاست جمهوری ایالات متحده (با توجه به بازگو کردن و چالش های دادگاه) به دست آورد ، در حالی که بازار اکنون توجه خود را به پیامدهای یک دولت تقسیم شده جلب می کند. ممانعت از یک حرکت غافلگیرکننده دموکراتیک دو انتخابات اخراج سنا در سنای جورجیا در اوایل ژانویه ، چشم انداز "افزایش موج آبی" در فشار مالی از جدول خارج است ، اما یکی دیگر از بسته های هزینه برای حمایت از اقتصاد و پرداختن به سلامت عمومی هنوز هم استپیش بینی شده در اوایل سال 2021.

نرخ بیکاری

منبع: دفتر آمار کار ، J. P. مورگان

وی گفت: "ما اکنون مسیری را به سمت یک بسته محرک مهم مشاهده می کنیم که به پایان رسید تا پایان سه ماهه اول سال 2021 ، به ویژه با توجه به وخامت اخیر در وضعیت بهداشت عمومی. چنین معامله محرک باعث افزایش معنی دار برای رشد در سه ماهه دوم (Q2) و فراتر از آن می شود. در حالی که عدم اطمینان زیاد است ، چیزی در منطقه 1 تریلیون دلار در اواخر سه ماهه اول یک انتظار منطقی است. "

علیرغم تضعیف برخی از شاخص های با فرکانس بالا مانند کاهش هزینه های مصرف کننده ، اقتصاد ایالات متحده تاکنون همچنان از شیوع اولیه Covid-19 بهبود یافته است. در حالی که هنوز هم بالاتر از هنجارهای پیش از ویروس ، پرونده های اولیه مطالبات بیکاری و ادامه مطالبات بیکار برای برنامه های منظم دولتی همچنان روند کمتری دارند. شاخص های مدیران خرید اخیر (PMI) همچنین به بهبودی در اقتصاد ایالات متحده اشاره می کند ، با افزایش گزارش های فلش که شامل بخش های تولید و خدمات است.

مسکن ایالات متحده: نرخ وام و نمرات اعتباری داستان را بیان می کند

از بین بخش های اصلی اقتصاد ایالات متحده ، مسکن درخشان ترین و مقاوم ترین است ، زیرا همه گیر و بیکاری Covid-19 مانع از خرید میلیون ها شکارچی خانه نمی شود.

انجمن ملی Realtors (NAR) گزارش داد که فروش خانه های موجود در ایالات متحده در ماه سپتامبر افزایش یافته است و به سطحی که در بیش از 14 سال دیده نمی شود و قیمت خانه های یک خانواده در سراسر ایالات متحده آمریکا در سه ماهه سوم 12 ٪ افزایش یافته است ، بزرگترین پرش سالانه در هفت سالبشر

هزینه مسکن نیز در همه جا در حال افزایش است. براساس داده های منتشر شده از گروه Realtor در ماه نوامبر ، قیمت ها از سال قبل در 181 منطقه کلانشهر که توسط این گروه اندازه گیری شده و 117 منطقه دارای سود دو رقمی بوده است ، افزایش یافته است.

سایر داده های مربوط به بررسی انجمن ملی سازندگان خانه (NAHB) در ماه اکتبر ، در حالی که سپتامبر قوی ترین ماه برای فروش خانه های موجود از سال 2006 بود ، بالاترین ماه برای فروش خانه بود. داده های مهم تک خانواده از سال 2007.

فروش مسکن موجود

منبع: انجمن ملی ملکی

این پشتیبانی گسترده مبتنی بر مسکن در سراسر فروش کاندو ، ساخت و ساز و واحدهای چند خانواده در سراسر کشور می تواند تا حد زیادی به نرخ بهره فوق العاده پایین برسد ، که این بدان معنی است که نرخ وام نزدیک به پایین رکورد است و باعث افزایش تقاضا می شود که خریداران را به سمت رقابت سوق داده استبرای عرضه کمیاب لیست.

بسیاری از خریداران در حال عجله به حومه شهرها هستند و به دنبال فضای اضافی هستند زیرا قرنطینه و کار از ترتیب خانه به یک روش پذیرفته شده تر زندگی به طور نامحدود تبدیل شده اند.

Feroli گفت: "برخی از نوسانات در بازارهای مالی منجر به ترجیح خانه ها به عنوان یک فروشگاه با ارزش شده است ، زیرا آنچه ما می بینیم این است که بر اساس نوع واحد ، از نظر جغرافیا - عامل مشترک نرخ وام است."

بر اساس مدل سازی اقتصاد سنجی گذشته ، J. P. Morgan Research نشان داد که یک قانون معقول از 100 نقطه پایه (BPS) در نرخ وام با افزایش 10 ٪ در فروش خانه همراه است. از ابتدای سال ، نرخ وام 30 ساله کمتر از 100 bps کاهش می یابد و در انتظار فروش خانه بیش از 9 ٪ است.

و بر خلاف رونق مسکن قبلی ، این هیچ ارتباطی با وام به وام گیرندگان با نمرات اعتباری پایین تر ندارد.

داده های فدرال رزرو نیویورک (FED) ، که به سال 2000 باز می گردد ، نشان می دهد که میانگین امتیاز اعتباری برای وام گیرندگان در Q2 امسال 784 و در Q3 به 787 رسیده است ، بالاترین میزان در رکورد ، در مقایسه با کمترین میزان 707 در2006. براساس نظرسنجی افسر وام ارشد فدرال ، بانک ها هنوز هم شرایط وام مسکونی را در Q3 محکم می کردند ، بنابراین بانک ها و وام دهندگان به طور کلی شرایطی را که به آنها وام می دهند ، کاهش نمی دهند.

Feroli گفت: "نمره اعتباری متوسط از طریق Q3 در 787 زیاد بود - بالاترین چیزی که ما در مدتی دیده ایم. بنابراین ، به نظر نمی رسد که این تقاضا توسط شیوه های وام دهی ناخوشایند هدایت شود و به این معنا پایدار است."

"دلیل دیگری که بازار مسکن خیلی سریع بهبود یافت این است که ما از فوریه - ماه مه ، رکود اقتصادی بسیار کوتاهی را تجربه کردیم ، که خیلی سریع روانشناسی خریدار خانه را تحت تأثیر قرار داد. رکود اقتصادی سنتی تر پویا است. مطمئناً اگر نتوانیم محرک مالی دیگری را بدست آوریم ، این خطر بیشتر شود - این یک خطر برای اقتصاد کلی خواهد بود و با آن خطر مسکن است. "

با توجه به چشم انداز ما برای اصول ، به ویژه برای اینکه نرخ وام در نزدیکی پایین ترین سطح تاریخی باقی بماند ، ما معتقدیم که مسکن همچنان قوی ترین بخش اصلی اقتصاد خواهد بود.

اقتصاددان ارشد ایالات متحده، جی پی مورگان

اقتصاددان ارشد ایالات متحده، جی پی مورگان

با توجه به چشم انداز ما برای اصول ، به ویژه

برای اینکه نرخ وام مسکن در نزدیکی پایین ترین سطح تاریخی باقی بماند ، ما

معتقد است که مسکن قوی ترین عمده خواهد بود

بخش اقتصاد.

چشم انداز مسکن ایالات متحده برای سال 2021

در حالی که داده ها پس از اجرای دستاوردهای بسیار قوی در طول تابستان شروع به خنک شدن کرده اند ، هنوز هم انتظار می رود که تقاضا برای سال 2021 به اوج های چند ساله برسد ، زیرا به نظر می رسد سیاست های فدرال فدرال به نظر می رسد که مسکن باقی بماند.

آخرین جلسه کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) با حفظ سیاست گذاران در نزدیکی صفر و حفظ همان سرعت خرید دارایی به پایان رسید. اما در هفته های گذشته ، موارد روزانه Covid-19 به رکورد های مختلفی رسیده است و شهرها محدودیت های تازه ای را تحمیل می کنند.

J. P. Morgan Research اکنون انتظار دارد که فدرال رزرو استراتژی بازپرداخت پولی خود را برای تقویت بهتر اقتصاد از طریق آخرین موج ویروس خود گسترش دهد ، و پیش بینی افزایش سررسید خریدهای ماهانه 80 میلیارد دلاری خود از خزانه های ایالات متحده در جلسه FOMC در ماه دسامبر.

در حالی که بازارها بیشتر به چشم انداز میان مدت متمرکز شده اند ، جایی که امیدهای واکسن در حال افزایش است ، لفاظی های اخیر فدرال رزرو نشان از نگرانی روزافزون در مورد ماههای بین اکنون و زمان وجود واکسن است.

موفقیت پاسخ پولی و مالی در این بهار همچنین تأکید کرد که به حداقل رساندن خطرات کوتاه مدت می تواند میزان آسیب طولانی تر به اقتصاد را کاهش دهد. تغییر سیاست از این نوع فشار رو به پایین تر بر نرخ بهره بلند مدت ایجاد می کند و به نوبه خود ، هزینه های بیشتری را برای محصولات حساس به علاقه مانند اتومبیل و خانه ترغیب می کند.

با توجه به پیش بینی های تحقیقاتی J. P. Morgan ، پیش بینی می شود که قیمت مسکن نسبت به سال گذشته 3 ٪ بیشتر افزایش یابد و انتظار می رود قیمت خانه 2. 5 ٪ در سراسر کشور در سال 2021 صعود کند.

یک ساله پیش رو انتظار می رود قیمت خانه

وی گفت: "سرمایه گذاری واقعی مسکونی در سال 2021 پس از بسته شدن 2020 با 35 ٪ افزایش نرخ سالانه تعدیل شده فصلی ، در نیمه دوم سال ، حدود 4 ٪ افزایش می یابد. این قطعات برای ادامه بازار مسکن قوی یا قدرت بازار مسکن در سال آینده وجود دارد. باز هم ، من فکر می کنم این به داستان نرخ وام مسکن می رسد. فدرال رزرو دوباره تأکید کرده است که اکثر مردم می دانند یا مشکوک هستند ، آنها برای مدت زمان طولانی نمی خواهند نرخ ها را افزایش دهند ، بنابراین نرخ بهره و وام مسکن بسیار پایین خواهد ماند ، به این معنی که حمایت از مسکن در محل باقی خواهد ماند. "

وی افزود: "با توجه به چشم انداز ما برای اصول ، به ویژه برای اینکه نرخ وام در نزدیکی پایین ترین سطح تاریخی باقی بماند ، ما معتقدیم که مسکن همچنان قوی ترین بخش اصلی اقتصاد خواهد بود."

بینشهای مرتبط

J. P. Morgan تحقیقات جهانی پیامدهای بازارهای ریاست جمهوری بایدن و یک دولت تقسیم شده را بررسی می کند.

این ارتباط فقط برای اهداف اطلاعاتی ارائه شده است. لطفاً برای اطلاعات بیشتر ، گزارش های تحقیقاتی J. P. Morgan مربوط به محتوای آن ، از جمله افشای مهم را بخوانید. JPMorgan Chase & Co. یا شرکت های وابسته به آن و/یا شرکتهای تابعه (در مجموع ، J. P. Morgan) به طور معمول بازار و تجارت را به عنوان اصلی در اوراق بهادار ، سایر محصولات مالی و سایر کلاس های دارایی که ممکن است در این ارتباط مورد بحث قرار گیرد ، ایجاد می کند.

این ارتباطات بر اساس اطلاعات ، از جمله قیمت بازار ، داده ها و سایر اطلاعات ، از منابعی که معتقدند قابل اعتماد هستند تهیه شده است ، اما J. P. مورگان کامل بودن یا صحت آن را ضمانت نمی کند ، مگر با توجه به هرگونه افشای نسبت به J. P. Morgan و/یا شرکت های وابسته آنو درگیری یک تحلیلگر با هر شرکتی (یا امنیت ، محصول مالی دیگر یا کلاس دارایی دیگر) که ممکن است موضوع این ارتباط باشد. هرگونه نظر و تخمین ها قضاوت ما را از تاریخ این ماده تشکیل می دهد و بدون اطلاع قبلی در معرض تغییر قرار می گیرد. عملکرد گذشته نشانگر نتایج آینده نیست. این ارتباط به عنوان پیشنهاد یا درخواست خرید یا فروش هر ابزار مالی در نظر گرفته نشده است. J. P. Morgan Research مشاوره سرمایه گذاری متناسب با آن را ارائه نمی دهد. هرگونه نظر و توصیه هایی در اینجا شرایط ، اهداف یا نیازهای مشتری را در نظر نمی گیرد و به عنوان توصیه های اوراق بهادار خاص ، ابزارهای مالی یا استراتژی های خاص برای مشتریان خاص در نظر گرفته نمی شود. شما باید تصمیمات مستقل خود را در مورد هرگونه اوراق بهادار ، ابزارهای مالی یا استراتژی های ذکر شده یا مربوط به اطلاعات موجود در اینجا اتخاذ کنید. به روزرسانی های دوره ای ممکن است بر اساس تحولات یا اطلاعیه های خاص ، شرایط بازار یا هرگونه اطلاعات عمومی در دسترس ، در مورد شرکت ها ، صادرکنندگان یا صنایع ارائه شود. با این حال ، J. P. Morgan ممکن است از به روزرسانی اطلاعات موجود در این ارتباط به دلایل نظارتی یا دیگر محدود شود. مشتریان باید با تحلیلگران تماس گرفته و معاملات را از طریق یک شرکت تابعه J. P. Morgan یا وابسته در صلاحیت خانه خود انجام دهند ، مگر اینکه قانون حاکم بر قانون دیگری اجازه دهد.

این ارتباط ممکن است بدون رضایت کتبی J. P. Morgan ، به طور کامل یا جزئی یا به طور جزئی یا به هر شکلی یا به هر شکلی یا به هر شکلی یا به هر شکلی یا به هر شکلی یا به هر شکلی یا به صورت مجدداً توزیع نشود. هرگونه استفاده یا افشای غیرمجاز ممنوع است. دریافت و بررسی این اطلاعات ، توافق شما را برای توزیع مجدد یا ارسال مجدد محتویات و اطلاعات موجود در این ارتباطات بدون دریافت مجوز صریح از یک افسر مجاز J. P. مورگان ، تشکیل می دهد. کپی رایت 2020 JPMorgan Chase & Co. کلیه حقوق محفوظ است.

در متن خبرنامه J. P. مورگان که دارای بینش در بازارها و صنایع جهانی است

شما اکنون J. P. Morgan را ترک می کنید

وب سایت J. P. مورگان و/یا شرایط موبایل ، سیاست های حریم خصوصی و امنیتی در مورد سایت یا برنامه مورد نظر برای بازدید شما اعمال نمی شود. لطفاً شرایط ، حریم خصوصی و سیاست های امنیتی آن را مرور کنید تا ببینید که چگونه آنها برای شما اعمال می شود. J. P. Morgan هیچ مسئولیتی در مورد (و ارائه) هیچ گونه محصول ، خدمات یا محتوا در این سایت یا برنامه شخص ثالث را ارائه نمی دهد ، به جز محصولات و خدماتی که به صراحت نام J. P. Morgan را حمل می کنند.

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 20 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 23:15