گزینه ها: انتخاب تاریخ انقضا مناسب

ساخت وبلاگ

نوسانات و یونانیان می توانند به تصمیم گیری ، تعادل زمان و هزینه کمک کنند.

  • دیدگاه های وفاداری
  • - 07/05/2018
  • 1341

غذای اصلی

  1. تاریخ انقضا تاریخ و زمان خاصی است که یک قرارداد گزینه ها منقضی می شود.
  2. یک خریدار گزینه ها تاریخ انقضا را در درجه اول بر اساس 2 عامل انتخاب می کند: هزینه و طول قرارداد.
  3. برآورد نوسانات ، یونانیان و یک ماشین حساب احتمال می تواند به شما در تصمیم گیری کمک کند.

بر خلاف سهام ، صندوق های مبادله ای مبادله (ETF) یا صندوق های متقابل ، گزینه ها زندگی محدود دارند-از یک هفته (هفتگی 1) تا چند سال (جهش). هرچه تاریخ انقضا دورتر باشد ، زمان بیشتری برای تجارت سودآور است ، اما گزینه گران تر خواهد بود. بنابراین ، فهمیدن تعادل بین قیمت و زمان تا زمان منقضی شدن قرارداد ، کلید موفقیت در هنگام خرید یا فروش گزینه ها است.

باز کردن تاریخ انقضا

چه زمانی گزینه ها منقضی می شوند؟

گزینه های ماهانه در سومین جمعه ماه انقضا منقضی می شود. یادداشت احتیاط: تجارت در نزدیکی تاریخ انقضا یک گزینه می تواند پیچیده تر باشد در حالی که زمان بیشتری برای انقضا 2 وجود دارد. معامله گران بی تجربه باید از احتیاط استفاده کنند.

بیایید بگوییم که در تاریخ 1 ژانویه ، شما یک تماس XYZ 50 را برای حق بیمه 3 دلار خریداری کردید (هزینه یک گزینه به عنوان حق بیمه شناخته می شود). این گزینه به شما این حق را می دهد که 100 سهام سهام XYZ (یک قرارداد را به طور معمول شامل 100 سهم) با قیمت اعتصاب 50 دلار در هر زمان قبل از تاریخ انقضا در ماه آوریل - بدون توجه به قیمت فعلی بازار - خریداری کنید.

فرض کنید سهام زیرین در تاریخ 1 مارس به 60 دلار افزایش یافت و تصمیم گرفتید گزینه خود را اعمال کنید ، که "در پول" بود زیرا قیمت اعتصاب کمتر از قیمت امنیت زیرین بود. سود شما ، قبل از مالیات و هزینه معاملات ، 700 دلار (60 دلار قیمت سهام منهای قیمت اعتصاب 50 دلار ، کمتر از حق بیمه 3 دلار ، زمان 100) خواهد بود.

اما آیا تاریخ انقضا آوریل بهترین انتخاب برای استراتژی شما بود؟بیایید بگوییم که در ماه ژانویه ، شما همچنین می توانید گزینه تماس March XYZ 50 را برای حق بیمه 2 دلار یا گزینه تماس May XYZ 50 برای حق بیمه 4 دلار خریداری کنید. در اینجا قیمت های Breakeven (قیمتی که سهام زیربنایی باید برای سودآوری این گزینه داشته باشد) آورده شده است) برای این 3 گزینه مختلف فرضی:

  • مارس XYZ 50 با حق بیمه 2 دلار تماس بگیرید: 52 دلار Breakeven
  • آوریل XYZ 50 با حق بیمه 3 دلار تماس بگیرید: 53 دلار Breakeven
  • May Xyz 50 با حق بیمه 4 دلار تماس بگیرید: 54 دلار Breakeven

تجارت برای مدت زمان طولانی تر تا زمان انقضا هزینه بالاتری و به تبع آن قیمت براق بالاتر است.

چگونه تصمیم می گیرید که تاریخ انقضا برای استراتژی شما مناسب است؟درست همانطور که شما باید قبل از انتخاب قیمت اعتصاب گزینه ، پیش بینی قیمت را برای سهام زیرین تهیه کنید ، بنابراین برای انجام این کار باید پیش بینی کنید که چه مدت طول می کشد تا تجارت شما قبل از انتخاب تاریخ انقضا گزینه سودآور شود. مثل همیشه ، با چشم انداز خود شروع کنید. سپس تعیین کنید که کدام گزینه خاص مناسب ترین باشد.

3 ابزار

Get more Viewpoints. Sign up for the Fidelity Viewpoints® weekly email for our latest insights. Subscribe now.

در اینجا 3 ابزار وجود دارد که از جمله دیگر می توانند به شما در انتخاب تاریخ انقضا مناسب برای استراتژی خود کمک کنند:

1. نوسانات

ارزیابی شما از نوسانات یکی از مهمترین عوامل هنگام انتخاب استراتژی گزینه های شما و تاریخ انقضا است. بسیاری از معامله گران گزینه ها به نوسانات ضمنی (IV) و نوسانات تاریخی (HV) 3 آمار متکی هستند تا به آنها در انتخاب تاریخ انقضا کمک کنند.

به ویژه نوسانات ضمنی می تواند عامل X در قیمت گذاری گزینه ها باشد. این می تواند به شما ایده ای بدهد که یک گزینه گران یا ارزان قیمت ممکن است نسبت به سایر تاریخ های انقضا باشد. به طور معمول ، هرچه IV بالاتر باشد ، گزینه گران تر است.

به عنوان مثال ، بیایید بگوییم که تماس مارس XYZ 50 دارای 30 روز IV 20 است ، آوریل Xyz 50 با شماره IV 40 تماس می گیرد ، و May XYZ 50 با یک IV از 90 تماس می گیرد. اگر قرار بود XYZ در ماه مه درآمد را گزارش کند ،این ممکن است توضیح دهد که چرا IV آن ماه بسیار بالاتر از IV در ماه های گذشته است.

اگر فکر می کنید این شرکت قصد دارد درآمدهای بسیار محکمی را که فراتر از انتظارات بازار است ، گزارش دهد و سهام در نتیجه می تواند یک حرکت قوی را بالاتر ببرد ، ممکن است ارزش شما را در حالی که خرید گرانتر ممکن است باشد ، ارزش دارد. با ارزیابی IV هر قرارداد ، می توانید وزن خود را که مایل به پرداخت طول قرارداد هستید ، وزن کنید.

علاوه بر این ، نوسانات ضمنی به شما می گوید که حق بیمه نسبت به سطح IV گذشته چقدر ارزان یا گران است. IV بالاتر حق بیمه گزینه های بالاتر را نشان می دهد. این ممکن است به عنوان یک مزیت برای یک فروشنده گزینه به نظر برسد. با این حال ، شما باید تجارت را در نظر بگیرید ، که شاید این باشد که یک IV بالاتر از حد معمول ممکن است ناشی از اعلامیه آینده یا انتشار درآمد باشد که باعث می شود بازار انتظار حرکت زیادی را داشته باشد. بنابراین ، شما باید هزینه خود را در برابر انتظار خود برای حرکت سهام وزن کنید.

آمار گزینه های نوسانات در Fidelity.com و Active Trader Pro در دسترس است.

2. یونانیان

روزهای گزینه تماس فرضی تا زمان انقضا ، تتا و قیمت گزینه.

یونانیان محاسبات ریاضی هستند که برای اندازه گیری تأثیر عوامل مختلف - از جمله نوسانات و زمان انقضاء - با رفتار قیمت گزینه ها طراحی شده اند. به طور خاص 2 یونان وجود دارد که می توانند به شما در انتخاب تاریخ انقضا بهینه کمک کنند.

دلتا ، که ا ز-1 تا 1+ متغیر است ، حساسیت یک گزینه را نسبت به قیمت سهام زیرین اندازه گیری می کند. اگر دلتا برای یک قرارداد گزینه های خاص 0. 70 باشد ، به عنوان مثال ، هر 1 دلار حرکت توسط سهام زیرین پیش بینی می شود که منجر به حرکت 0. 70 دلار در قیمت گزینه شود. یک دلتا 0. 70 همچنین حاکی از احتمال 70 درصدی است که این گزینه در زمان انقضا در پول باشد. به طور کلی ، احتمال اینکه گزینه در زمان انقضا سودآور باشد ، گزینه گران تر خواهد بود. از طرف دیگر ، احتمال پیشنهادی Delta کمتر است ، احتمالاً گزینه ارزان تر خواهد بود.

تتا به دلیل گذشت زمان ، معروف به زمان پوسیدگی ، میزان مقدار در گزینه را از دست می دهد. تتا به طور معمول برای تماس ها و قرار دادن های خریداری شده منفی است و برای تماس ها و قرار دادن های فروخته شده مثبت است. اگر XYZ با 50 دلار معامله می شد و 50 روز اعتصاب با 150 روز تا زمان انقضا حق بیمه 5. 30 دلار و تتا 0. 018 را داشت ، ممکن است پیش بینی کنید که این گزینه ممکن است حدود 0. 018 دلار در روز از دست بدهد تا زمان انقضا ، همه چیز دیگر برابر باشد.

جدول همراه بیانگر چگونگی رفتار تتا به مرور زمان و رابطه آن با حق بیمه یک گزینه است.

برای یافتن دلتا یا تتا برای یک قرارداد گزینه ها ، به زنجیره گزینه ها برای سهام خاص نگاه کنید.

3. ماشین حساب احتمال

اگر می خواهید محاسبه دقیق تری از احتمال اینکه تاریخ انقضاء خاص با قیمت های مختلف اعتصاب در پول باشد ، می توانید از ماشین حساب احتمال Fidelity استفاده کنید. به صفحه تحقیق گزینه ها در Fidelity.com بروید ، برگه نقل قول ها و ابزارها را انتخاب کنید و سپس یک نماد تیک را وارد کنید یا وارد Active Trader Pro شوید.

ماشین حساب احتمال شما را قادر می سازد تا هدف قیمت سهام ، تاریخ انقضا و پارامترهای نوسانات را تنظیم کنید تا شانس سهام یا شاخص زیرین را به قیمت خاصی برساند. این ماشین حساب همچنین به شما امکان می دهد تا برای تعیین احتمال تجارت موفق ، تاریخ های مختلف انقضا را وارد کنید.

به عنوان مثال ، شما می توانید احتمال وجود سهام زیربنایی را که به قیمت های مختلف Breakeven (به عنوان مثال ، 52 دلار ، 53 دلار ، 54 دلار) تا مارس ، آوریل و مه می رسد ، مشاهده کنید. با استفاده از این اطلاعات ، می توانید ارزیابی کنید که چقدر می خواهید برای تاریخ های مختلف انقضا بپردازید.

زمان تصمیم گیری

البته هنگام تجارت گزینه ها ملاحظات دیگری نیز وجود دارد. این موارد شامل انتخاب سهام زیربنایی است که گزینه با آن مطابقت دارد ، نقدینگی قرارداد گزینه ، استراتژی خاصی که در نظر می گیرید و قیمت اعتصاب در میان دیگران است. و درک همه خطرات و پیچیدگی های مربوط به گزینه های معاملاتی بسیار مهم است.

انتخاب تاریخ انقضا ، علاوه بر این تصمیمات دیگر ، می تواند به شما کمک کند تا به طور بالقوه شانس کسب تجارت خود را در پول بهبود بخشید. هنگام انتخاب تاریخ انقضا ، در مورد تعادل زمان و هزینه است.

مراحل بعدی برای در نظر گرفتن

ایده های جدید و داده های جدید را در مورد گزینه ها دریافت کنید.

در اینجا 5 مرحله برای تهیه یک برنامه تجارت گزینه ها آورده شده است.

در مورد تماس های تحت پوشش ، قرار دادن محافظ ، پخش ، حکیم ، کاندورها و موارد دیگر بیاموزید.

معاملات گزینه ها ریسک قابل توجهی را شامل می شود و برای همه سرمایه گذاران مناسب نیست. برخی از استراتژی های گزینه های پیچیده خطر بیشتری دارند. قبل از گزینه های معاملاتی ، لطفاً ویژگی ها و خطرات گزینه های استاندارد را بخوانید. در صورت درخواست ، مستندات پشتیبانی از هرگونه ادعاها ، در صورت درخواست ، مبدل می شود.

اطلاعات حقوقی مهم در مورد نامه الکترونیکی که ارسال خواهید کرد. با استفاده از این سرویس ، شما موافقت می کنید آدرس ایمیل واقعی خود را وارد کنید و فقط آن را برای افرادی که می شناسید ارسال کنید. این نقض قانون در برخی از حوزه های قضایی است که به طور دروغین خود را در نامه الکترونیکی شناسایی کنید. تمام اطلاعاتی که شما ارائه می دهید توسط Fidelity فقط به منظور ارسال نامه الکترونیکی از طرف شما استفاده می شود. خط موضوع نامه الکترونیکی که ارسال می کنید "Fidelity.com:" خواهد بود.

ثبت نام در دیدگاه های وفاداری ®

یک ایمیل هفتگی از تفکر فعلی جوانب مثبت ما در مورد بازارهای مالی ، استراتژی های سرمایه گذاری و امور مالی شخصی دریافت کنید.

2. روز گذشته گزینه های سهام عدالت آخرین تجارت جمعه قبل از انقضا یا سومین جمعه ماه است. این همچنین به طور کلی روز گذشته است که یک سرمایه گذار ممکن است به شرکت کارگزاری خود از قصد خود برای انجام یک تماس با سهام منقضی یا قرار دهد. با این حال ، شرکت های کارگزاری ممکن است مهلت قبلی را برای اطلاع از قصد خریدار گزینه برای ورزش تعیین کنند. در مورد روش ها و مهلت های آن برای آموزش برای استفاده از هرگونه گزینه سهام ، با کارگزاری خود در مورد کارگزاری خود تماس بگیرید. اگر جمعه تعطیلات باشد ، آخرین روز معاملات روز پنجشنبه قبل خواهد بود. منبع: CBOE ، از 2 ژوئیه 2018.

3. IV تخمینی از نوسانات آینده سهام زیرین بر اساس قیمت گزینه ها است. این برآورد می تواند در هنگام تدوین استراتژی شما ابزاری مفید باشد - به ویژه اگر شما سهام بی ثبات را هدف قرار می دهید. نوسانات تاریخی (HV) این است که سهام زیربنایی چقدر بی ثبات بوده است.

ماشین حساب احتمال یک ابزار تحقیقاتی است که برای کمک به سرمایه گذاران خود مستقر در مدل سازی استراتژی های مختلف گزینه ها ارائه شده است. معیارها و ورودی های وارد شده با اختیار کاربر است و فقط برای راحتی کاربر است. ماشین حساب احتمال توسط Liquidpoint ، LLC ، یک شرکت مستقل که به وفاداری وابسته نیست ، ارائه می شود. اطلاعات به دست آمده از ماشین حساب احتمال فقط برای اهداف اطلاعاتی است و نباید مشاوره یا راهنمایی سرمایه گذاری ، پیشنهاد یا درخواست پیشنهاد خرید یا فروش اوراق بهادار یا توصیه یا تأیید با وفاداری از هرگونه استراتژی امنیتی یا سرمایه گذاری در نظر گرفته شود. وفاداری هیچ استراتژی یا رویکردی خاص برای سرمایه گذاری در مورد سهام غربالگری را تأیید یا اتخاذ نمی کند. وفاداری هیچ تضمینی در مورد اطلاعات ارائه شده دقیق ، کامل یا به موقع ندارد و هیچ گونه ضمانتی در مورد نتایج حاصل از استفاده از آن ارائه نمی دهد. تعیین کنید که اوراق بهادار بر اساس اهداف سرمایه گذاری ، تحمل ریسک ، وضعیت مالی و سایر عوامل فردی برای شما مناسب است و آنها را به صورت دوره ای ارزیابی مجدد کنید.

نظرات و نظرات بیان شده ممکن است منعکس کننده سرمایه گذاری های وفاداری نباشد. این نظرات نباید به عنوان توصیه ای برای یا علیه هر استراتژی خاص امنیتی یا تجارت مشاهده شود. دیدگاه ها و نظرات در هر زمان بر اساس بازار و شرایط دیگر قابل تغییر است.

Fidelity Brokerage Services LLC ، عضو NYSE ، SIPC ، خیابان 900 Salem ، Smithfield ، RI 02917

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 15 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 23:21