فروشگاه های خرده فروشی چگونه درآمد کسب می کنند؟

ساخت وبلاگ

خرده فروشی یک صنعت خدمات است و فروشگاه های خرده فروشی با ارائه خدمات ساخت کالاها برای خرید راحت مشتریان ، درآمد کسب می کنند.

خرده فروشان لازم نیست خودشان کالا را تولید کنند ، اگرچه برخی از خرده فروشان کالاهای برچسب خصوصی خود را طراحی و به فروش می رسانند.

همچنین بخوانید: خرده فروشی چیست؟

مدل کسب و کار: چگونه فروشگاه های خرده فروشی و تجارت الکترونیک درآمد کسب می کنند؟

برای درک چگونگی کسب درآمد فروشگاه های خرده فروشی ، اجازه دهید نگاهی به مدل اصلی کسب و کار برای مشاغل خرده فروشی بیندازیم و سپس در مورد برخی از تغییرات این مدل بحث کنیم.

Buy at wholesale price —> Add markup —-> Sell at retail price —->حاشیه سود ناخالص

Retail Business Model: How Retail Businesses Make Money

این اثر هنری توسط Retail Dogma ، Inc. تحت CC توسط 4. 0 محموله مجاز است. در این حالت آنها منطقه ای را در فروشگاه های خود فراهم می کنند تا بازرگانان بتوانند محصولات خود را به نمایش بگذارند و تنها در صورت فروپاشی این محصولات ، خرده فروش کمیسیون دریافت می کند که معمولاً حدود 40 ٪ است

مدل کسب و کار حمل و نقل به این شکل خواهد بود:

Display products —-> Sell to customers —->دریافت ٪ کمیسیون قیمت خرده فروشی (حاشیه سود ناخالص)

عوامل مؤثر بر نحوه درآمدزایی فروشگاه های خرده فروشی

اکنون که مدل های اصلی کسب و کار مورد استفاده در خرده فروشی و تجارت الکترونیک را مشاهده کرده ایم ، اجازه دهید به عوامل مختلفی که بر سودآوری خرده فروشان تأثیر می گذارد ، نگاهی بیندازیم.

1. حاشیه سود ناخالص

در Oder برای فروشگاه های خرده فروشی برای کسب درآمد ، ابتدا باید محصولاتی را که می فروشند با قیمت قابل توجهی پایین تر از آنچه می خواهند برای مشتری نهایی بفروشند ، تهیه کنند. این قیمت عمده فروشی نامیده می شود و معمولاً بین 40 ٪ تا 60 ٪ قیمت خرده فروشی نهایی است. برای فروشگاه های مواد غذایی و فروشگاه های راحتی ، این حاشیه ناخالص پایین تر است (بیشتر در دهه 20) و آنها از حجم بالایی که می فروشند و نرخ گردش مالی موجودی آنها سرمایه گذاری می کنند.

ما معیارهای مختلفی را توسط بخش خرده فروشی در صفحه معیارهای خرده فروشی خود گردآوری کرده ایم.

با این حال؛خرده فروشان معمولاً تمام وقت با قیمت خرده فروشی اصلی نمی فروشند. در طول سال ، آنها برای دستیابی به اهداف فروش خود و پاکسازی کالاهایی که خریداری کرده اند ، فروش و تبلیغات را اجرا می کنند.

به همین دلیل است که هرکسی که وارد تجارت خرده فروشی یا تجارت الکترونیک شود و بخواهد از فروشگاه خرده فروشی خود درآمد کسب کند ، باید بتواند بین حاشیه ورودی در مقابل حاشیه تحقق یافته تفاوت قائل شود. عدم ایجاد این تمایز منجر به برنامه ریزی نادرست و احتمالاً عدم کسب درآمد به دلیل داشتن حاشیه تحقق یافته که برای پرداخت هزینه های خرده فروشی کافی نیست.

برای اطلاعات بیشتر مقاله ما را در مورد انواع ناخالص در مورد انواع ناخالص بخوانید.

خرده فروشان در حالی که محصولات خود را تهیه می کردند ، باید بالاترین حاشیه ورودی را از تأمین کنندگان بدست آورند و سپس حاشیه های تحقق یافته نهایی را پس از اجرای تمام تبلیغات خود برای سال بفهمند تا ببینند آیا آنها حاشیه ناخالص کافی برای حمایت از هزینه های عملیاتی خود تولید می کنند. این حاشیه تحقق یافته همان چیزی است که در صورت P& L/درآمد نشان می دهد.

از ابزار برنامه ریزی Markdown برای پیش بینی حاشیه نهایی تحقق یافته خود استفاده کنید.

2. سربار خرده فروشی

Retail overheads affecting how retail stores make money

به منظور ارائه خدمات به مشتریان خود ، فروشگاه های خرده فروشی هزینه های خاصی برای پرداخت هزینه دارند.

این شامل اجاره فروشگاه ، هزینه کارمندان ، هزینه های مدیر ، هزینه انبارداری و هزینه های فروش و بازاریابی خواهد بود.

برای اطلاعات بیشتر ، راهنمای رایگان ما در مورد مدیریت P& L را بخوانید

به همین دلیل است که حاشیه ناخالص اولیه باید به اندازه کافی بالا باشد تا بتواند همه این هزینه ها را بپردازد و در پایان سود خالص را از عملیات خرده فروشی یا تجارت الکترونیک بازگرداند.

3. تهیه منابع یا خرید

حتماً متوجه شده اید که پولی که یک فروشگاه خرده فروشی در پایان می دهد ، تابعی از فروش یا درآمد است.

برای اینکه بتوانید فروش خوبی داشته باشید ، خرده فروش باید محصولاتی را که تقاضا دارند و فروش خوبی دارند ، تهیه کند. این محصولات همچنین باید در حاشیه ناخالص به اندازه کافی فروخته شوند ، همانطور که قبلاً بحث شد.

در حقیقت ، تهیه محصولات اشتباه نه تنها بر فروش تأثیر می گذارد بلکه بر حاشیه تجارت نیز تأثیر می گذارد. این امر به این دلیل است که اگر این محصولات به فروش نرسند ، باید تخفیف پیدا کنند و این منجر به حاشیه های تحقق یافته پایین تر می شود.

یکی دیگر از عواملی که باید هنگام خرید در نظر بگیرید نیز میزان موجودی است که خریداری می کنید.

اگر سطح موجودی شما خیلی پایین باشد ، فرصت های فروش را از دست می دهید و بودجه فروش خود را تحویل نمی دهید ، و از این رو نیز پول بودجه ای را از فروشگاه خرده فروشی یا تجارت الکترونیکی خود خارج نمی کنید.

از طرف دیگر ، اگر سطح موجودی شما خیلی زیاد باشد ، هزینه های ذخیره سازی شما افزایش می یابد و در نهایت برای پاک کردن موجودی اضافی باید محصولات خود را تخفیف دهید.

اطلاعات بیشتر در مورد مدیریت موجودی را بخوانید

فرآیند محاسبه دقیق میزان موجودی مورد نیاز برای فروشگاه خرده فروشی یا تجارت الکترونیک خود را برای خرید باز خوانده می شود.

برای خرید ماشین حساب باز است

ما این روند را در جزئیات در راهنمای رایگان خود توضیح می دهیم: برای خرید باز: به چه مقدار موجودی نیاز دارید؟

فروشگاه های خرده فروشی چقدر سود کسب می کنند؟

میزان پول بدست آمده (سود خالص) در پایان سال تابعی از فروش/درآمد تحویل شده در طول سال است.

سود قبل از مالیات برای خرده فروشان در ایالات متحده معمولاً حدود 3 ٪ تا 5 ٪ درآمد است. برخی از خرده فروشان بهتر عمل می کنند و برخی سودهای کمتری را نیز به دست می آورند و بین انواع مختلف بخش های خرده فروشی بسیار متفاوت است. ما متوجه شده ایم که خرده فروشان تخصصی تمایل به ارائه حاشیه سود بالاتری دارند.

همچنین بخوانید: خرده فروشی چیست؟

حاشیه خرده فروشی براساس دسته بندی

ما لیستی از معیارهای خرده فروشی را توسط بخش خرده فروشی برای مرجع گردآوری کرده ایم و در اینجا عکس فوری برای حاشیه ناخالص و سود قبل از مالیات بر اساس طبقه بندی ارائه شده است.

 

دسته بندیحاشیه ناخالصسود پیش از مالیات
لباس47 ٪3%
لوازم31. 2 ٪2. 6 ٪
خواربار28. 2 ٪2. 3 ٪
مبلمان44. 7 ٪3. 7 ٪
لوازم آرایشی46 ٪6. 8 ٪
داروخانه26. 8 ٪3. 9 ٪
لوازم اداری40. 9 ٪5. 3 ٪

حاشیه خرده فروشی براساس دسته بندی

به همین دلیل حداکثر رساندن فروش یک هدف اصلی برای هر خرده فروش است ، زیرا سود نهایی ٪ از این تعداد درآمد خواهد بود. با این حال؛همانطور که در اینجا نشان دادیم ، اگر این فروش ها با تخفیف بیش از حد در حاشیه ناخالص پایین بیایند ، این امر بر سود خالص تأثیر می گذارد و حتی می تواند منجر به ضرر شود.

خرده فروشان همیشه سعی می کنند تعادل بین افزایش فروش خود را برقرار کنند ، در حالی که حاشیه های کمتری در این روند دارند. آنها معمولاً این کار را با اجرای تبلیغات فروش تاکتیکی انجام می دهند. اگر تبلیغات فروش کار نمی کند یا فروش اضافی را هدایت نمی کند ، بهتر است این ارتقاء را متوقف کنید ، به طوری که شما همزمان فروش و حاشیه را از دست نخواهید داد.

با توجه به اینکه حاشیه سود خالص خرده فروشی بسیار کم است ، بسیار مهم است که صاحبان خرده فروشی و تجارت الکترونیک روی تمام شماره هایی که بر سودآوری نهایی آنها تأثیر می گذارد ، تمرکز کنند.

آنها باید با بودجه مناسب فروش ، که بعد از آن بر تمام مراحل برنامه ریزی تأثیر می گذارد ، از خرید تا پایان بودجه P& L شروع کنند.

ما تمام دانش و ابزارهای مورد نیاز برای تسلط بر امور مالی خرده فروشی و تجارت الکترونیکی خود را در برنامه های عضویت خود ترکیب کرده ایم ، در صورت تمایل می توانید آنها را بررسی کنید.

خط پایین

خرده فروشی یکی از مهمترین بخش های اقتصاد است و ارزش زیادی را برای مشتریان ، کارمندان و صاحبان فروشگاه های خود فراهم می کند.

خرده فروشان با ارائه خدمات خود در حاشیه های ناخالص معقول درآمد کسب می کنند. این حاشیه ناخالص سپس هزینه های خرده فروشی را پرداخت می کند و سود خالص نهایی را به صاحبان مشاغل خرده فروشی یا تجارت الکترونیک تحویل می دهد.

با توجه به حاشیه سود باریک که این صنعت را توصیف می کند ، برای صاحبان خرده فروشی و مدیران بسیار مهم است که شماره های خود را بشناسند و در طول سال آنها را با دقت تماشا کنند و در صورت لزوم اقدامات اصلاحی انجام دهند.

اطلاعات بیشتر در مورد مالی خرده فروشی را بخوانید

خرده فروش و بنیانگذار خرده فروشی Dogma ، Inc.

راشا 14 سال تجربه خرده فروشی و تجارت الکترونیک دارد. او در سال 2008 تجارت تجارت الکترونیک را آغاز کرده است و بعداً در H& M ، Bath & Body Works ، گروه ویکتوریا راز و گروه برجسته کار کرد. او در 4 کشور مختلف زندگی کرده است ، به 3 زبان مختلف صحبت می کند و دارای لیسانس در علوم دارویی و MBA در مدیریت و بازاریابی استراتژیک است.

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 19 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 23:56