دست زدن به کودکان بیش از حد فضول

ساخت وبلاگ

دوران کودکی دارای ویژگی های شخصیتی بسیاری است که الگوهای رفتاری کودکان را تشکیل می دهد. یکی از این ویژگی‌ها تمایل کودکان به کنجکاوی «آزاردهنده» است، به دنبال اطلاعاتی در مورد چیزهایی که ممکن است در آن مرحله نامربوط یا فراتر از پایگاه دانش آنها تلقی شوند.

در بسیاری از مواقع، والدین و بزرگسالانی که از کودکان مراقبت می کنند، تمایل دارند که کودکان کنجکاو را بیش از حد فضول بدانند نه اینکه آنها را افرادی با تلاش سوزان برای دانش تلقی کنند. در حالی که برخی از والدین کودکان را به دلیل انجام «پرسش‌های ناخوشایند» خفه می‌کنند، برخی دیگر بچه‌ها را به خاطر زیاده‌روی تنبیه می‌کنند.

گریس کتف، مدیر اجرایی (عملیات) بنیاد سِس یارا، یک سازمان کودک محور در لاگوس، گفت: «هرچقدر هم که با سؤالات آنها احساس ناراحتی می کنید، از کودک فضول خود نخواهید که ساکت شود.

Ketefe گفت که کودکان از طریق مشاهده، کاوش و پرسش از بزرگسالان مورد اعتماد که در بیشتر موارد والدین آنها هستند، یاد می گیرند.

او گفت که تفتیش عقاید مداوم توسط کودکان بر اساس اعتمادی است که به والدین خود دارند و انتظار آنها از اینکه والدین باید همه چیز را بدانند.

Ketefe خاطرنشان کرد: «همه کودکان عموماً کنجکاو هستند. آنها می خواهند چیزهای زیادی را بفهمند. والدین باید بدانند که کودکان کنجکاو و گاهی بیش از حد مضطرب هستند و باید مرتباً به آنها اطمینان داده شود که همه چیز درست است. ممکن است لازم باشد به آنها توضیح دهید که برخی از چیزهایی که آنها نگران آن هستند، خطر یا آسیبی را که در نظر گرفته شده است، ندارد.

با این حال، این فعال حقوق کودک توصیه کرد که والدین می توانند برای جلوگیری از افراط و تفریط کودکان مرزهایی تعیین کنند.

به عنوان مثال، شما می توانید به آنها در مورد نگرش هایی مانند نیاز به در زدن قبل از ورود به اتاق بگویید، به خصوص اگر درب شما بسته باشد. به آنها بگویید تلفن شما خصوصی است و به آنها اطمینان دهید که اگر چیزی وجود دارد که باید بدانند، شما همیشه به آنها خواهید گفت."

یک والدین و کارشناس روابط رسانه ای، ایفئوما نکم، گفت که رسیدگی به یک کودک فضول مستلزم تلاش مشترک هر دو والدین است.

او خاطرنشان کرد که چنین کودکانی صرف نظر از ماهیت سؤالاتی که می پرسند، شایسته توضیح هستند. نکم گفت: «نباید شکاف ارتباطی وجود داشته باشد.«وظیفه والدین است که اجازه دهند چنین فرزندی به سؤالات خود پاسخ دهد. والدین ممکن است مجبور شوند کودک را در مورد آنچه که در حال بررسی است، آگاه کنند.»

نکم همچنین اظهار داشت که وقتی کودکان بیش از حد کنجکاو هستند، این می تواند اشاره ای به تأثیر محیط آنها بر آنها و نیاز والدین به نظارت آنها باشد.

وی افزود: "در بعضی از خانواده ها ، هنگامی که آنها میهمان هستند ، به کودکان اجازه می دهند در اطراف بازی کنند و از این طریق از این حفاظت استفاده می کنند. من به والدین توصیه می کنم که هنگام بازدید از آنها ، فرزندان خود را بهانه کنند ، به خصوص هنگامی که بحث های حساس درگیر می شوند. آنها همچنین می توانند کودکان را به روشی مودبانه اصلاح کنند وقتی متوجه می شوند که به طور غیرضروری دلپذیر هستند. "

یک روانشناس مشاوره و مدیر اجرایی ، بنیاد HOSEC ، Ibukunoluwa Otesile ، گفت که والدین مؤثر مستلزم آن است که والدین خود را به دانش اساسی در رشد مغز تجهیز کنند و بدانند که چگونه می توانند بین "مفاهیم نزدیک به کنجکاوی و دلهره" را ترسیم کنند.

اوتسیل گفت: "هر والدین از دانستن اینکه چهار مرحله از رشد شناختی وجود دارد ، هر کودکی که توسط ژان پیاژه جمع شده است ، بهره مند می شوند."

وی اظهار داشت: "مرحله سنسوریموتور از بدو تولد تا دو سال است. در این دوره ، کودک از طریق حواس و دستکاری اشیاء در مورد جهان می آموزد. مرحله دوم بین دو تا هفت سالگی است. در این زمان کودک حافظه و تخیل را توسعه می دهد. آنها همچنین می توانند چیزهایی را به صورت نمادین درک کنند و ایده های گذشته و آینده را درک کنند.

"مرحله قبل از عمل زمانی است که کودکان به دنبال درک دنیایی هستند که از طریق تفسیر خود در آن زندگی می کنند. این اغلب کافی نیست و این زمانی است که سؤال به یک سطح کاملاً جدید منتقل می شود. آنها در مورد همه چیز کنجکاو می شوند. آنها فقط می خواهند بدانند و بدانند و بدانند.

وی گفت: "در مرحله عملیاتی بتونی ، هفت تا 11 سالگی ، کودکان از وقایع خارجی و همچنین احساساتی غیر از خودشان آگاه می شوند. آنها کمتر خودمختار می شوند و درک می کنند که همه افکار ، اعتقادات یا احساسات خود را به اشتراک نمی گذارند. در مرحله آخر ، سنین 11 سال و بزرگتر ، کودکان قادر به استفاده از منطق برای حل مشکلات ، مشاهده دنیای اطراف خود و برنامه ریزی برای آینده هستند. "

اوتسیل گفت: والدین باید سؤال را "سن مناسب" بدانند و خاطرنشان كرد كه صبور بودن و صادقانه بودن با كودكان در پاسخ دادن ، روشی مؤثر برای رسیدگی به آن است.

به گفته وی ، کودکان تمایل به دلخراش دارند زیرا در مورد دنیای اطراف خود کنجکاو هستند - عملی که او آن را "کاملاً طبیعی" توصیف کرد.

او گفت ، "با این حال ، یک افراط وجود دارد که باید در غیر این صورت بررسی شود ، می تواند با افزایش سن بدتر شود و به بستر عادت های ضد اجتماعی آزار دهنده مانند استراق سمع ، چرت زدن در اطراف چیزهای خصوصی افراد دیگر و حتی گوش دادن به مکالمات تلفنی تبدیل شود.

"این می تواند نشانه اضطراب باشد. بعضی از کودکان بیش از حد مضطرب هستند. آنها اضطراب جدایی دارند و نگران همه چیز هستند. در برخورد با کودکانی مانند این ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که به طور مداوم به آنها اطمینان دهید که همه چیز خوب است یا خوب خواهد بود و همیشه پشت آنها خواهید داشت. این می تواند پاسخی به یک تروما یا یک حادثه در زندگی آنها باشد. "

این روانشناس هشدار داد که نباید از کودکان بسیار کنجکاو خواسته شود که تعطیل شوند ، هشدار داد که انجام این کار فقط باعث کنجکاوی می شود و به اضطراب کودکان می افزاید. وی افزود: "به بهترین سؤال که می توانید به این سوال پاسخ دهید."

یک جامعه شناس در دانشگاه ایبادان ، دکتر Omobowale Ayokunle ، گفت که بودن غیرمعمول بودن نشانه این است که کودک برخی از اطلاعات را به نمایش می گذارد و باید از آن استقبال کند.

وی توصیه کرد: "نباید به چنین کودکان گفته شود که تعطیل شوند."بسیاری از والدین این نوع کودکان را بدبخت می دانند. آنها را ساکت نگه دارید و شروع به تنظیم مجدد آنها از طریق مجازات کنید. "

آیوكون اظهار داشت كه كودكانی كه معمولاً باید بزرگ شوند تا به سخنرانان عمومی احترام گذاشته شوند ، به دلیل اجتماعی شدن مجدد كه در معرض آن قرار گرفته بودند ، از چنین استعدادی محروم شدند.

وی گفت: درخواست از کودکان نوسی برای تعطیل شدن می تواند آنها را پس بگیرد و بر سلامت روانی آنها تأثیر بگذارد.

این جامعه شناس افزود: "والدین باید چنین ارزشی را به عنوان کالایی که باید برای پیشرفت کودک در زندگی پرورش یابد ، تشخیص دهند. راهی وجود دارد که می توان اطلاعاتی را به آنها منتقل کرد که بسته به سن کودکان ، بدون اینکه خام باشد ، به اندازه کافی آموزنده خواهد بود. اگر کودک بیش از حد کنجکاو باشد ، نشانه مثبت داشتن یک رهبری کاریزماتیک است. این چیزی است که باید در چارچوب محیط پرورش یابد و کشته نشود. "

یک استاد روانشناسی ، Oni Fagboungbe ، همچنین تأیید کرد که اگر فرزندانشان به طور غیرقانونی کنجکاو باشند ، والدین نباید زحمت بکشد.

روانشناس گفت: "این بدان معنی است که چنین کودکی دارای هوشیاری بالایی است. وی اظهار داشت: "والدین نباید ضریب هوشی را بکشند."آنها باید تلاش کنند تا به چنین کودکان پاسخ دهند و آنها را در مورد پیامدهای رفتاری آن عمل آموزش دهند. اما اگر آنها چیزهایی را برای آنها توضیح ندهند ، می توانند ضریب هوشی را از بین ببرند. "

کپی رایت پانچ.

کلیه حقوق محفوظ است. این مطالب و سایر محتوای دیجیتالی در این وب سایت ممکن است تکثیر ، انتشار ، پخش ، بازنویسی یا توزیع مجدد به طور کامل یا جزئی و بدون مجوز کتبی قبلی از پانچ.

لطفاً این داستان را به اشتراک بگذارید:

کلیه حقوق محفوظ است. این مطالب و سایر محتوای دیجیتالی در این وب سایت ممکن است تکثیر ، انتشار ، پخش ، بازنویسی یا توزیع مجدد به طور کامل یا جزئی و بدون مجوز کتبی قبلی از پانچ.

اخبار فوری: نیجریه ها هم اکنون می توانند از خانه به دلار آمریکا درآمد کسب کنند ، به شما نشان می دهیم که چگونه مشتری ما طی 2 هفته پس از کسب 13،000 دلار (9،600،000. 00 پوند) با نام دامنه حق بیمه درآمد کسب کرده است. اینجا کلیک کنید

اخبار فوری: نیجریه ها هم اکنون می توانند از خانه به دلار آمریکا درآمد کسب کنند ، به شما نشان می دهیم که چگونه مشتری ما در طی 2 هفته پس از کسب ، نام دامنه حق بیمه را 13،000 دلار (9،100،000. 00 پوند) کسب کرد. اینجا کلیک کنید

Breaking News: نیجریه ها هم اکنون می توانند ما مگامیلیون قرعه کشی 250 میلیون دلار جکپوت دلار آمریکا را از تلفن همراه خود بازی کنند ، برای بازی اینجا را کلیک کنید!- 24lottos.com

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 22 تاريخ : پنجشنبه 10 فروردين 1402 ساعت: 0:16