مدیر عاملان رمزنگاری و بنیانگذاران "مرگ ناگهانی" - آنچه را می دانیم ، آنچه را که نمی دانیم

ساخت وبلاگ

اخبار مربوط به کشته شدن دو مدیر عامل اصلی رمزنگاری در یک هفته ، باعث شده است که ادعاهای و روایات توطئه آمیز ایجاد شود و در طی سالها پیوندهای شوم بین گذشت و سایر میلیاردرها و چند میلیونر از این صنعت را بیان کند.

Tiantian Kullander و Vyacheslav Taran ، که هر دو در دو هفته گذشته درگذشت ، ثروت تخمین زده می شود که میلیاردها دلار ارزش داشته باشد و اکنون با وجود شواهد محدود و بدون هیچ نتیجه ای که به عنوان نتیجه درگذشت ، در مرکز روایت های توطئه جدید در رسانه های اجتماعی قرار دارند. نقشه ای در برابر آنها یا بازی ناپاک دیگر.

این تنها یک ماه پس از توسعه دهنده Cryptocurrency میلیونر ، نیکولای موسگی ، 29 ساله ، در پورتوریکو غرق شد.

گذشت آنها باعث شد برخی از افراد به صورت آنلاین به جستجوی سایر مرگ های مرموز یا غیر قابل توضیح و ناپدید شدن بپردازند ، مجدداً با اندکی برای اتصال این افراد فراتر از منبع ثروت خود.

نوسانات cryptocurrency ، رسوایی های مختلف مجاور آن ، و ابزار مورد علاقه آن به عنوان یک جایگزین غیرمتمرکز برای سیستم های بانکی سنتی (با پتانسیل گسترده برای پولشویی) ، مکالمه چشمگیر و نظریه پردازی وحشی را دعوت کرده است ، حتی اگر شواهد یا فاقد یا عدم وجود باشد. گزارش های مربوط به هرگونه مرگ و میر جدید ، این مکالمات نشان می دهد ، برای بهره برداری توسط ذهنیت توطئه ای رسیده است.

با توجه به این نکته ، نیوزویک در تلاش برای جدا کردن برخی از این موضوعات ، تاریخچه ساخت و ساز را برای وقایع اخیر مورد بررسی قرار داد.

کشته شدن تعدادی از کارآفرینان مهم رمزنگاری ، توطئه هایی را ایجاد کرده اند که دیگران مرگ آنها را ترسیم کرده اند. Tiantian Kullander ، Nikolai Mushegian و Vyacheslav Taran ، که ثروت خود را در بازارهای ارز دیجیتال رقم زدند ، همه در طی بیش از یک ماه درگذشت. Roslan Rahman/AFP/GETTY

پاییز

از جمله اولین مرگ و میر ناشی از سوخت در برخی از محافل تئوری توطئه ، این است که 28 ساله پاییز رادک ، که در سال 2014 درگذشت.

مدیرعامل مبادله ارز First Meta Pte Ltd ، Radtke در سنگاپور درگذشت ، در حالی که دادگاه Coroner سنگاپور حکم مرگ وی را به عنوان خودکشی حکم داد.

Coroner ، که توسط Straits Times در سنگاپور ذکر شده است ، هیچ بازی ناخوشایندی پیدا نکرد و خاطرنشان کرد که او قبل از مرگ به دنبال روشهای خودکشی بوده و در مورد استرس خود به دوستان و همکاران اعتماد کرده است.

حتی قبل از نتیجه گیری یک تاج ، هنوز حساب های سوداگرانه پیرامون مرگ وی وجود داشت ، با یک مقاله توسط Slate که می گوید مرگ وی "بثورات" به نظر می رسید.

علیرغم نتیجه گیری پزشکی قانونی، به نظر می رسد که رادکه به طور گمراه کننده ای به عنوان مرتبط با مرگ های اخیر شناخته شده است، حتی اگر بیش از هشت سال پیش درگذشت.

Cryptocurrency Deaths Autumn Radtke

جرالد کاتن

یکی از بحث برانگیزترین موارد مرگ در صنعت ارزهای دیجیتال جرالد کاتن، بنیانگذار Quadriga CX، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال کانادا بود که در ماه عسل خود با همسرش جنیفر رابرتسون در سال 2018 در جیپور هند درگذشت.

بر اساس تحقیقات انجام شده توسط Canada's Globe and Mail، کاتن، 30 نفر به دلیل عوارض مربوط به بیماری کرون درگذشت و رابرتسون با جسد خود به کانادا بازگشت.

قیمت بیت کوین قبل از مرگ او شروع به سقوط کرده بود و شرکت او در مسیر از دست دادن میلیون ها دلار بود.

در زمان مرگ، او بیش از 250 میلیون دلار کانادا (200 میلیون دلار) دارایی خالص و رمزهای عبور حساب های کوادریگا داشت. طبق یک مستند نتفلیکس در مورد او، حداقل 110000 مشتری تحت تأثیر قرار گرفتند.

با این حال، پس از بررسی کمیسیون اوراق بهادار انتاریو، مشخص شد که Quadriga CX اساسا یک "طرح پونزی" است. تحقیقات نشان داد که کاتن «حساب‌های جعلی Quadriga» ایجاد کرده، از وجوه جعلی استفاده کرده و معاملات واقعی انجام داده و روی ارزش ارز دیجیتال شرط‌بندی کرده است.

 • بررسی واقعیت: آیا چین جمعیت جام جهانی را محو کرد تا هواداران بدون ماسک را پنهان کند؟
 • بررسی واقعیت: آیا بنیانگذار گروه واگنر از جورج دبلیو بوش در شام پوتین پذیرایی کرد؟
 • بررسی حقایق: آیا «حقایق» روز شکرگزاری ترامپ اشاره ای به «روز شکرگزاری» نکرده است؟
 • بررسی واقعیت: آیا عکس برداری از جمجمه فوتبالیست سعودی یاسر الشهرانی واقعی بود؟

در گزارش خود، کمیسیون اوراق بهادار انتاریو ثبت کرد: "سقوط پلتفرم معاملاتی دارایی های رمزنگاری شده Quadriga CX (Quadriga) ناشی از کلاهبرداری توسط جرالد کاتن، بنیانگذار و مدیر عامل Quadriga است."

Cryptocurrency Deaths Gerald

جرالد "گری" کاتن همانطور که در مستند نتفلیکس "به هیچ کس اعتماد نکنید: شکار پادشاه رمزارز" دیده می شود. نتفلیکس

گزارش حسابرس Est & Young همچنین نشان داد که وجوه به شخص Cotten و سایر طرف‌ها منتقل شده است. در مقاله‌ای توسط بی‌بی‌سی آمده است که 33 میلیون دلار کانادا (24. 5 میلیون دلار) کمبود بودجه وجود دارد.

با این حال، برخی معتقدند که او هنوز زنده است، به دلیل غلط املایی نامش در گواهی فوتش، و اینکه وصیت نامه اش را درست چند روز قبل از ماه عسل آماده کرده بود.

سایر سرمایه گذاران Quadriga معتقد بودند که کاتن مرگ خود را جعل کرده و با میلیون ها نفر به عنوان بخشی از یک "کلاهبرداری خروج از کشور" فرار کرده است، در حالی که برخی معتقد بودند او چهره خود را توسط یک جراح پلاستیک اصلاح کرده است و دیگر قابل تشخیص نیست.

در یک مقطع ، خواستار قبر کوتن برای کالبد شکافی برای کالبد شکافی روی بدن "برای تأیید هویت آن و علت مرگ" وجود داشت.

با این وجود ، نظریه های توطئه اطراف تأیید نشده اند ، و به نظر نمی رسد که هیچ ارتباط واضحی بین او و دیگران که اخیراً درگذشته اند وجود دارد.

متیو ملون

در همان سال ، متیو ملون ، وارث بانکی و میلیاردر رمزنگاری ، به طور غیر منتظره ای درگذشت. بنا بر گزارش ها ، ملون با مواد مخدر مشکلات طولانی مدت داشت. ارزش خالص وی روی کاغذ توسط پول حدود 1 میلیارد دلار گزارش شده است.

او و جرالد كوتن به ادعاهای توطئه آمیز در مورد مرگ آنها جلب شده اند.

یک منبع ناشناس در سال 2018 به دیلی میل گفت در مورد سوء ظن آنها مبنی بر اینکه ملون به دلیل رمزنگاری وی "قتل" شده است.

آنها گفتند: "صدها میلیون دلار مفقود شده اند ، احتمالاً برای همیشه."

"متیو همیشه می گفت" آنها "برای گرفتن او بیرون بودند. شاید او درست بود؟"

با این حال ، این ادعای همچنان غیرقابل توصیف است و به همان نوع ادعاهای توطئه گر که درگذشت مرگ و میر سایر میلیاردرهای رمزنگاری را احاطه کرده است ، مرتبط نیست.

Cryptocurrency Deaths Matthew Mellon

Mirkea Popescu

سه سال بعد ، در سال 2021 ، سرمایه گذار بیت کوین رومانیایی Mircea Popescu درگذشت ، به گفته انواع منابع رسانه ای ، این ثروت بیش از 2 میلیارد دلار ارزش داشت. به نظر می رسد این رقم بر اساس دارایی های تخمین زده شده وی از 30،000 بیت کوین در اوج رمزنگاری قبل از مرگ وی است.

گفته می شود که Popescu در سواحل کاستاریکا غرق شده است ، و طبق گزارش های پخش کننده کاستاریکا Teletica ، گزارش می داد که وی در حال حاضر از بین رفته است.

میلیاردر در وبلاگ خود با عنوان Trilema نوشت که وی MPEX را در سال 2012 آغاز کرد ، که در مقاله مجله بیت کوین به عنوان "مبادله اوراق بهادار بیت کوین" شرح داده شده است. مقاله ای از سایت خبری Crypto Coindesk ادعا کرد که MPEX در سال 2014 توسط کمیسیون اوراق بهادار و بورس ایالات متحده مورد بررسی قرار گرفته است.

نام Popescu در مکالمات پیرامون آخرین مرگ و میر میلیاردرهای رمزنگاری شده منتشر شده است ، و برخی از آنها به شباهت بین غرق شدن وی و نیکولای مشقی اشاره می کنند.

با این حال ، به نظر می رسد دلایل قابل توجهی وجود دارد که باور داشته باشید که مرگ پوپسکو واقعاً تصادفی بوده است.

تیلتیکا گزارش داد که نگهبانان نجات در نزدیکی ساحل جایی که او غرق شد (Playa Hermosa) گفت که "این یک منطقه شنا نیست".

"علاوه بر این ، آنها توصیه می کنند که هرگز به تنهایی وارد دریا نشوید ، بدون نگهبانان ، افراد یا گشت و گذار در این نزدیکی هست که در صورت اضطراری از آنها کمک بخواهند."

Cryptocurrency Deaths Mircea Popescu

نمای منطقه Playa Hermosa در کاستاریکا که جسد Mircea Popescu پس از غرق شدن بازیابی شد. Ezequiel Becerra/Getty

مقاله ای در سال 2017 توسط کاستاریکا استار گزارش داد که به دنبال دو غرق شدن ، پناهگاه حیات وحش Playa Hermosa به بازدید کنندگان توصیه می کند "در این ساحل شنا نکنند".

این امر به شدت از این ایده حمایت می کند که مرگ پوپسکو ناشی از شنا وی در آبهای خطرناک است.

یک پست وبلاگ 2021 توسط "هانا ویگینز" ، که پیش از این خود را به عنوان "رئیس کاربردی خانواده Mircea Popescu" معرفی می کرد (و به نظر می رسد Popescu در وبلاگ خود شناسایی می کند) هیچ بازی ناعادلانه ای را ارائه نمی دهد ، اظهار داشت: "بزرگترین مردی که تا به حال زندگی کرده است درگذشت. صبح انجام یکی از کارهایی که او بهترین دوست داشت: بازی در اقیانوس. "

در حالی که گزارشی از بازی ناخوشایند توسط مقامات در گزارش ها از زمان مرگ وی تأیید نشده است (با برخی از کاربران رسانه های اجتماعی که فکر می کنند آیا یک طرح وجود دارد) شواهد کافی وجود ندارد که منجر به نتیجه گیری شود.

نیکولای

اولین گروه در بین گروه کارآفرینان قابل توجه رمزنگاری که امسال درگذشت ، نیکولای موسگی بود.

به گفته کوندسك ، مشهایی ، توسعه دهنده اولیه Makerdao ، به عنوان "بزرگترین پروتکل مالی غیرمتمرکز" توصیف شده است - نوع فناوری مالی طراحی شده برای حذف اشخاص ثالث و مؤسسات متمرکز از معاملات پولی.

مقاله ای (Paywalled) توسط یک روزنامه پورتوریکا ، ال نووو دیا ، که در روز درگذشت وی منتشر شد ، اظهار داشت که اداره پلیس پورتوریکو گفت که مشیژیان "با جریان های دریایی" در ساحل Condado در سان خوان.

ترجمه ای از این مقاله اظهار داشت: "براساس گزارش پلیس ، این حادثه در ساعت 9:15 بامداد گزارش شده است. هنگامی که به مقامات هشدار داده شد که این مرد ، که به عنوان نیکولای آرکدی موچگیان [sic] شناخته شده است ، کشیده شده است."

"گزارش شده است:" پرسنل نجات موفق به نجات بدن وی شدند که دیگر علائم حیاتی را نشان نمی دهد. "

در اوایل همان روز ، مشقی یک پیام پارانوئید منتشر کرد که تهدیدهای مربوط به زندگی وی را در صفحه توییتر خود اعلام کرد.

آخرین توییت خود اظهار داشت: "سیا و موساد و پدو نخبگان به نوعی حلقه باج خواهی قاچاق جنسی را از جزایر پورتوریکو و کارائیب در حال اجرا هستند."

"آنها قصد دارند من را با لپ تاپ کاشته شده توسط GF سابق من که جاسوس بود ، قاب کنند. آنها مرا به مرگ شکنجه می کنند."

در ادامه ، در 9 نوامبر 2022 ، گزارش نیویورک پست اظهار داشت که پلیس سان خوان به این تابلو تأیید کرده است "که مرگ مشیژیان هنوز در دست بررسی است اما در حال حاضر یک قتل محسوب نمی شود."

مقاله ای در تاریخ 4 نوامبر 2022 ، مقاله توسط سایت خبری Crypto Decrypt همچنین ادعا كرد كه روزنامه نگاران آن سوابق پلیس سن خوان را به دست آورده اند كه نشان می دهد محققان هیچ مدرکی از بازی ناخوشایند پیدا نکرده اند.

این اظهار داشت: "پلیس در هنگام معاینه اولیه بدن مشیژی ،" هیچ نشانه ای از خشونت "پیدا نکرد ، اگرچه او یک لک کوچک به جمجمه خود متحمل شد."

مشیجی پیش از این توییت های دیگری راجع به کارتل کلاهبرداری که او را هدف قرار داده بود ، از جمله دیگر توییت های توطئه آمیز ارسال کرده بود.

با این حال ، پس از درگذشت وی ، بروک پیرس ، میلیاردر دوست و رمزنگاری ، به نیویورک پست گفت: "مادرش توضیح داد که مرگ وی هیچ ارتباطی با توییت های [توطئه] وی ندارد."

"او یک مرد زیبا و یک کودک در قلب بود. او همچنین یک بینایی باورنکردنی بود ، من اغلب مردم را درخشان نمی نامم اما نیکولای درخشان بود. و افراد درخشان گاهی اوقات لبه جنون را می روند."

در این مقاله همچنین آمده است که پیرس "به این باور رسید که غرق شدن نه تصادفی بوده است و نه نتیجه بازی ناپاک-با اشاره به اینکه خود به خود تحمیل شده است."

پیرس به پست گفت: "" آژانس های اطلاعاتی در حال شکار پیشگامان رمزنگاری نیستند. "

"اگر دولت در این زمینه مردم را از بین می برد ، می دانم."

با این وجود توییت های دیگری از جامعه رمزنگاری ایجاد کرد که ظن بازی ناپاک را بیان کرد.

این منابع همچنین به نیویورک پست گفتند که مشقی از بیماری روانی رنج می برد ، روانپزشک را دیده بود ، و خاطرنشان کرد که او سیگار می کشد یک مقدار "فوق العاده" حشیش.

Condado Beach در سان خوان ، جایی که جسد موسگی پیدا شده است ، بنا بر گزارش ها نیز خطرناک است. مقاله ای در سال 2017 برای تولید کننده FloatSuit Airtime Aludime Inc. با عنوان "بحران غرق شدن در سواحل پورتوریکو" اظهار داشت: "در ساحل Condado ، یک مقصد توریستی مورد علاقه ، طبق گفته های داوطلبانه LifeGuards ، حداقل یک غرق در هر 3. 5 روز وجود دارد."

Cryptocurrency Deaths Nikolai Mushegian

نمای منطقه Condado در سان خوان ، پورتوریکو ، که در آن جسد نیکولای مشقی کشف شد. ریکاردو آردونگو/گتی

گابریل سوان در مصاحبه ای برای این قطعه گفت: "در یک روز شلوغ می توانیم 5 غرق کنیم."

وی افزود: "از نظر فنی ، این یک ساحل گشت و گذار زیاد است ، بدون اینکه هیچ محافظ نجات نداشته باشد."

"اما هتل هایی در ساحل و یک فضای مهمانی وجود دارد و مردم حتی اگر نباید شنا می کنند."

یک راهنمای گردشگری سان خوان اظهار داشت که "ساحل Condado برای شنا یا حمام کردن بی خطر نیست ، آب دارای جریان های بسیار خطرناکی است.

"نه بزرگسالان و نه کودکان نباید در ساحل Condado شنا کنند."

مانند مورد Mircea Popescu ، این به شدت نشان می دهد که هرچه اتفاقاتی که منجر به مرگ وی می شد ، مشقی در آبهای بسیار خطرناکی بوده است.

به نظر می رسد ، هیچ مدرکی فراتر از توییت ها (توسط برخی از کسانی که او را به عنوان پارانویا می شناختند) وجود ندارد تا نشان دهند که توطئه ای در پشت مرگ وی وجود داشته است.

ویاچسلاو تاران

در 25 نوامبر 2022 ، بنیانگذار باشگاه فارکس و میلیاردر ویاچسلاو تاران ، که در پروژه های مرتبط با blockchain سرمایه گذاری کرده بود ، در یک سقوط هلیکوپتر در نزدیکی خانه خود در جنوب شرقی فرانسه درگذشت.

الکساندر ماکوگونوف ، سخنگوی سفارت روسیه در پاریس ، به خبرگزاری ایالتی Tass گفت: "سفارت روسیه مرگ ویاچسلاو تاران را در تصادف هلیکوپتر که روز جمعه در منطقه ویلفرانچ-سور-مریم رخ داد ، تأیید می کند."

"نمایندگان کنسولگری روسیه در Villefranche-sur-Mer با خانواده متوفی در تماس هستند تا همه امور اداری را حل کنند."

Cryptocurrency Deaths Vyacheslav Taran

نمای Airbus H130 ، همان هلیکوپتر مدل که Vyacheslav Taran هنگام درگذشت در یک تصادف در آن قرار داشت. Lionel Bonaventure/AFP/GETTY

پخش کننده عمومی فرانسوی فرانسه بلو در گزارش 25 نوامبر نوشت که این سانحه در آب و هوای "بسیار خفیف" رخ داده است ، با یک خلبان که با این منطقه در راس Airbus H130 آشنا شده است ، یک هواپیمای تور چند میلیون دلاری که به نظر می رسد برتر استخط در سراسر جهان.

Pro-Kremlin News Outlet Life. ru ، ادعا کرد که Taran "دشمن در روسیه" در رابطه با تجارت رمزنگاری وی وجود دارد-بخشی که اهمیت جدیدی در کشور کسب کرده است ، که اقتصاد آن تا حد زیادی توسط تحریم های بین المللی از بازارهای جهانی قطع شده است. در پاسخ حمله روسیه به اوکراین.

Life. ru ، که به عنوان هدف قرار دادن مخالفان و چهره های مخالف در روسیه و خارج از کشور با مواد فاش شده یا به خطر انداختن شناخته شده است ، مقاله ای در مورد مرگ منتشر کرد.

با توجه به هیچ منبع ذکر شده ، این پیشنهاد می کند که تاران در معاملات روزمره تجارت خود ، مشتریان را از بین برده است و خاطرنشان می کند که بانک روسیه مجوزهای مبادلات خود را برای "نقض مکرر قوانین اوراق بهادار توسط شرکت ها" لغو کرده است.

این فروشگاه نوشت: "فقط به طور رسمی ، این پنج فروشنده فارکس 35 میلیون روبل به سرمایه گذاران خود مدیون هستند."

"چقدر پول از کیف پول شهروندان روسی در واقعیت بیرون کشیده شد ، هیچ کس نمی داند. به همین دلیل است که تاران بسیاری از مشتری ها و دشمنان ناراضی را در روسیه دارد ، که به خوبی می توانند او را به خارج از کشور برسانند."

خانواده تاران پس از مرگ وی بیانیه ای را منتشر کردند و اظهار داشت: "ما به طور قاطع انکار می کنیم که وی در هر راهی با خدمات اطلاعاتی روسیه یا دولت روسیه درگیر شده است و ما نیز به طور قاطع انکار می کنیم که وی در پولشویی برای نخبگان روسیه شرکت کرده است."یا در هر فعالیت غیرقانونی دیگری.

"اینها ساختگی کاملاً بی اساس و دروغهای آشکار هستند که در این زمان بسیار دشوار غم و اندوه ما را پیچیده اند."

خانواده افزودند که هیچ چیز "" مرموز "در مورد مرگ وجود ندارد و" همه باید صبر کنند تا تحقیقات قبل از پرش به نتیجه گیری یا گمانه زنی درباره نظریه های توطئه دیوانه ، کامل شود. "

آنها افزودند: "مهمتر از همه ، او یک دوست ، شوهر و پدر وفادار و پشتیبان بود و ما مودبانه درخواست می کردیم که حافظه وی با اطلاعات دروغین یا گمانه زنی های بی اساس تحقیر نشود."

این که آیا مرگ وی به طور مستقیم با سمت رمزنگاری تجارت وی ارتباط داشته است ، ناشناخته است ، اگرچه او اکنون در بین بیش از ده ها بازرگان روسی قرار دارد و نماینده صنایعی مانند سوخت های فسیلی ، حمل و نقل و رسانه ها است که تحت شرایط گاهی اوقات مظنون درگذشتند ، با چند نفربا داشتن سابقه انتقاد نسبت به دولت روسیه ، جنگ یا رئیس جمهور ولادیمیر پوتین.

 • بررسی واقعیت: آیا از "بافت جنین سقط شده" به عنوان تقویت کننده طعم استفاده می شود؟
 • بررسی واقعیت: تصویر "گزارش بی بی سی" درباره "دستگیری" تام هنکس برای سوءاستفاده
 • بررسی واقعیت: آیا ویروس "زامبی" پس از تهدید 48. 500 سال برای بشریت از خواب بیدار شده است؟
 • بررسی واقعیت: آیا توییتر محدودیت های نادرست COVID-19 خود را برطرف کرده است؟

با این حال ، نزدیک به مرگ او ، روایت های توطئه گر پیرامون گذر تاران ، حداقل در سطح ، به نظر می رسد که زودرس باشد.

همچنین هیچ مدرک شناخته شده ای وجود ندارد که حادثه غم انگیز وی را با سایر مرگ های ذکر شده در اینجا مرتبط کند.

کولر تیانسی

در همان هفته درگذشت تاران ، Tiantian Kullander ، بنیانگذار شرکت دارایی دیجیتال Amber Group ، در 23 نوامبر 2022 در خواب درگذشت. طبق بیانیه مطبوعاتی گروه کهربا ، گفته می شود شرکت وی 3 میلیارد دلار ارزش داشته استبشر

در بیانیه ای از Amber Group آمده است: "این با عمیق ترین غم و قلب سنگین است که ما شما را از درگذشت دوست و بنیانگذار خود ، تیانیان کولاندر ، که به طور غیر منتظره ای در خواب خود در 23 نوامبر 2022 درگذشت ، به شما اطلاع می دهیم.

"Tiantian (یا" TT "، همانطور که او با محبت شناخته شده بود) برای تأسیس کهربا و ستونی از موفقیت ما نقش مهمی داشت. او قلب و روح خود را در هر مرحله از رشد خود به شرکت گذاشت. عقل ، سخاوت ، فروتنی ، کوشش و خلاقیت او. "

Cryptocurrency Deaths Tiantian Kullander Portrait

او توسط همسر و پسرش زنده مانده است.

با این وجود ، مرگ وی توسط نظریه پردازان توطئه به عنوان مشکوک رفتار می شود ، با این ادعا که "برادر بزرگ" او را به قتل رساند ، تاران و موسگی. این ادعاها بدون شواهد ارائه شده است.

باز هم ، چیزی برای تأیید توهین های بازی ناپاک وجود ندارد. در واقع ، با مرگ وی اخیراً اعلام شد ، تنها اطلاعات موجود در آنجا سوداگرانه است.

چرا این تئوری ها ریشه گرفته اند؟

حساب هایی که مرگ این سرمایه گذاران ثروتمند رمزنگاری شده و چهره ها را به هم می پیوندند ، به نظر می رسد تلاشی فرصت طلبانه برای حک کردن روایت بر اساس چیزی بیش از ظن است - مبنای مشترکی برای تئوری های توطئه برای شکوفایی.

جوامع cryptocurrency غالباً در علل و فلسفه های ضد استقرار ، شک و تردید در سیستم های بانکی سنتی پیدا کرده اند و به دنبال مهندسی گزینه های دیگر برای موسسات پولی متمرکز و مسیرهای مالی هستند.

نوآوری نسبی رمزنگاری به نوبه خود باعث سوء ظن در بین سیاستمداران و چهره های نهادی شده است ، که مایل به تقویت مقررات در بازاری است که (به طور سنتی حداقل) آزادی گرایی خود را جشن می گرفت.

این بی اعتمادی متقابل بین رهبران تأسیس و کسانی که از آن حمایت می کنند ، شایستگی های cryptocurrency یک محیط ظاهراً ایده آل را برای روایت های سوداگرانه و توطئه گرایانه برای شکوفایی ایجاد می کند.

 • بررسی واقعیت: آیا ویدیویی نشان می دهد که طرفداران ژاپن پس از از دست دادن جام جهانی زباله را رها می کنند؟
 • بررسی واقعیت: آیا بازیکنان سعودی قول Rolls-Royces را برای پیروزی در جام جهانی دادند؟
 • بررسی واقعیت: آیا سرهنگ Vindman پیام "اسپم" درباره الون ماسک توییت کرد؟
 • آیا وسایل هواپیمایی چین به روسیه منابع است؟آنچه ما می دانیم ، آنچه ما نمی کنیم

داستانهای گذشته در مورد کلاهبرداران بدنام رمزنگاری مانند Ruja Ignatova و Satish Kumbhani ، و تاریخچه گسترده تری از کلاهبرداری ها و کلاهبرداری ها در بازار ، به پرورش این مفهوم کمک می کند - احتمالاً در بین قهرمانان Cryptocurrency و منتقدین ذاتی نیز وجود دارد. این بیشتر در پشت صحنه ادامه دارد.

رمز و راز پیرامون بنیانگذار بیت کوین ، Satoshi Nakamoto ، نشانگر مه شنوایی و شایعه ای است که از بدو تولد بازار را احاطه کرده است.

پروفسور دیوید یرماک ، که در NYU Ste به Bitcoin & Cryptocurrences آموزش می دهد ، به Newsweek گفت که اسرار مانند این ، همراه با میلیاردها دلار گسترش یافته در سراسر بازار ، به گمانه زنی ها دامن زده است.

یرمک گفت: "البته مورد کلاسیک فتنه ، چهارگوش است و ناپدید شدن Satoshi Nakamoto نیز برای بسیاری از افراد کانونی است."

"در این موارد و موارد دیگر ، همیشه ظن در مورد مرگ شخصی وجود دارد تا آنها بتوانند با دارایی های رمزنگاری که عموماً تنظیم نشده اند و ردیابی آن دشوار است ، غافل شوند."

فروپاشی اخیر FTX به این موضوع توجه بیشتری می کند و بیشتر علاقه عمومی به این موضوع را به خود جلب می کند. هنگامی که یکی از بزرگترین مبادلات رمزنگاری در جهان ، پس از رسوایی مربوط به مدیرعامل سابق آن سام بانمن فرید ، سقوط کرد.

ارتباط FTX با سیاست آمریکا در حال حاضر این زمینه را برای روایت های گمراه کننده جدید که منافع ویژه ای از دولت های ایالات متحده و اوکراین را به خود اختصاص داده است ، فراهم کرده است.

در اوایل سال جاری ، فروپاشی Terrausd و خواهرش Cryptocurrency Luna منجر به وحشت در سراسر بازارهای رمزنگاری شد و دوباره به این ظن بیشتر مبنی بر اینکه بازیکنان برتر این کشور از سرمایه گذاران خود در سراسر جهان حمایت می کنند.

 • FTX Crypto Debacle حملات محافظه کارانه به تجارت "بیدار"
 • FTX می گوید هکرها پس از تشکیل پرونده ورشکستگی ، دارایی های "قابل توجهی" را به سرقت بردند
 • شریک FTX تام بردی اعتراف می کند 16 میلیارد دلاری رمزنگاری در توییتر: "متاسفم"
 • مقررات روشن تنها راه تمدن دارایی دیجیتال غرب است

پروفسور V. جرارد کامیزیو از کالج حقوق واشنگتن ، که قانون ارز مجازی را آموزش می دهد ، به نیوزویک گفت که نوزادی Cryptocurrency شاید عامل اصلی در ایجاد روایت های توطئه ای باشد.

کامیزیو گفت: "ممکن است استدلال شود که Crypto نظریه های توطئه را ترسیم می کند زیرا Crypto و صنایع مرتبط با آن هنوز نسبتاً جدید هستند و حتی توسط سرمایه گذاران رمزنگاری نیز درک نشده اند."

"علاوه بر این ، تا به امروز تمایل به جذب بنیانگذاران و مدیریتی که خارج از محافل صنعت خدمات مالی و مالی عادی هستند.

"علاوه بر این ، صنعت رمزنگاری ممکن است به عنوان سیستم ها و ساختارهای نظارتی موجود در خارج و داشتن درجه ای از اساطیر آزادیخواهانه پیرامون آنها تلقی شود.

"سرانجام ، بیشتر شرکت های رمزنگاری شرکت های دولتی نیستند که تحت الزامات گسترده افشای عمومی قرار دارند ، بنابراین فقدان اطلاعات عمومی در مورد فعالیت های آنها وجود دارد."

Comizio افزود: اخیر خرابی های مبادله تجارت رمزنگاری ، مانند ورشکستگی FTX ، "در معرض عموم قرار گرفته است. مسری که می تواند در نتیجه ده ها شرکت دیگر گسترش یابد".

وی افزود: این همه منجر به بحث و گمانه زنی در مورد یک صنعت مخفی با بسیاری از پیوندهای پنهان صنعت شده است. "

کریستین کاتالینی ، بنیانگذار آزمایشگاه Cryptoeconomics MIT ، به نیوزویک گفت که در حالی که او مطمئن نیست که آیا رمزنگاری "این روزها نسبت به سایر بخش های جامعه ، از سیاست گرفته تا واکسن ها ، کم و بیش مستعد نظریه های توطئه است."مدیریت مالی عناوین آسیب دیده را تشدید کرده بود.

وی گفت: "در Crypto با لونا ، FTX و همچنین برخی از ورشکستگی های دیگر که امسال دیده ایم ، شکست های چشمگیری صورت گرفته است ، اما این فقط نشان دهنده ماهیت کم کیفیت و کنترل نشده برخی از این شرکت کنندگان است."

در هر صورت ، درک شده (و در بعضی موارد مادی) ذاتی در تجارت رمزنگاری ، در کنار مفاهیم بی اعتمادی برخی از طرفداران آن ، به طور مشاجره به ایجاد آب و هوای ایده آل برای نظریه پردازی توطئه کمک کرده اند.

ادعاهای مربوط به مرگ و میر اخیر و تاریخی برخی از سرمایه گذاران بزرگتر آن به نظر می رسد که علامت آن است و در بهترین حالت کاملاً مبتنی بر گمانه زنی ها است.

Newsweek به بنیاد اندرو دبلیو ملون ، لیبرتکس ، گروه کهربا ، Bitfinnex'ed ، همکار سابق پاییز Radtke و یک آدرس تماس با Quadrigacx برای اظهار نظر رسیده است.

بروزرسانی 12/06/22 ، 09:30 دقیقه بعد از ظهر ET: این مقاله به روز شد تا یک نظر از خانواده Vyacheslav Taran را شامل شود.

تصحیح 12/07/22 ، 8:15 دقیقه بعد از ظهر ET: این مقاله اصلاح شده است تا بیان شود که روزنامه گزارش در مورد مرگ موسهگی در پورتوریکو مستقر است ، نه کاستاریکا. ما برای اشتباه رخ داده عذر میخواهیم.

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 21 تاريخ : پنجشنبه 10 فروردين 1402 ساعت: 0:19