تأثیر نرخ بهره توسط فدرال رزرو تغییر می کند

ساخت وبلاگ

جیمز گرت بالدوین مشاور ، نویسنده و سردبیر تجارت تحقیقات مالی و خبرنامه است.

رابرت کلی مدیر عامل شرکت XTS Energy LLC است و بیش از سه دهه تجربه به عنوان یک مدیر اجرایی تجارت دارد. او استاد اقتصاد است و بیش از 4. 5 میلیارد دلار سرمایه سرمایه گذاری جمع آوری کرده است.

مارکوس ریوز نویسنده ، ناشر و روزنامه نگاری است که نوشته های تجارت و فرهنگ پاپ در چندین نشریه برجسته از جمله نیویورک تایمز ، واشنگتن پست ، رولینگ استون و کرونیکل سان فرانسیسکو ظاهر شده است. او مربی کمکی نوشتن در دانشگاه نیویورک است.

چرا فدرال رزرو وقتی اقتصاد شروع به مبارزه می کند ، نرخ بهره را کاهش می دهد؟این تئوری این است که با کاهش نرخ ، وام گرفتن وام کاهش می یابد ، و این باعث می شود که مشاغل برای استخدام بیشتر افراد و گسترش تولید وام بگیرند. وقتی اقتصاد داغ است ، این منطق برعکس عمل می کند.

هنگامی که نرخ بهره تغییر می کند ، تأثیرات دنیای واقعی بر روشهایی که مصرف کنندگان و مشاغل می توانند به اعتبار دسترسی پیدا کنند تا خریدهای لازم را انجام داده و امور مالی خود را برنامه ریزی کنند. حتی برخی از بیمه نامه های زندگی را تحت تأثیر قرار می دهد.

در اینجا ، ما به تأثیر بخش های مختلف اقتصاد هنگامی که فدرال رزرو نرخ بهره را تغییر می دهد ، از وام و وام گرفتن تا هزینه های مصرف کننده تا بازار سهام ، نگاهی می اندازیم. در این مقاله به بررسی چگونگی پرداخت بیشتر مصرف کنندگان برای سرمایه مورد نیاز برای خرید و اینکه چرا مشاغل با هزینه های بالاتری برای گسترش عملیات خود و تأمین مالی حقوق و دستمزد در هنگام تغییر نرخ های فدرال رزرو می پردازند ، می پردازد. اما نهادهای قبلی تنها مواردی نیستند که به دلیل هزینه های بالاتر رنج می برند ، همانطور که این مقاله توضیح می دهد.

غذای اصلی

  • بانک های مرکزی هنگامی که اقتصاد کاهش می یابد ، نرخ بهره را کاهش می دهد تا دوباره فعالیت اقتصادی و رشد را وارد کند.
  • نرخ ها وقتی اقتصاد داغ است بالا می رود.
  • هدف از کاهش نرخ ، کاهش هزینه وام گرفتن است تا افراد و شرکت ها مایل به سرمایه گذاری و خرج بیشتر باشند.
  • نرخ بهره به بسیاری از جنبه های اقتصاد از جمله نرخ وام و فروش خانه ، اعتبار و مصرف مصرف کننده و حرکات بازار سهام تغییر می کند.
  • نرخ بهره و تورم رابطه مستقیمی دارد ، به این معنی که نرخ ها به منظور کنترل تورم افزایش می یابد.

نیروهای پشت نرخ بهره

نرخ بهره و وام گرفتن

نرخ بهره پایین به طور مستقیم بر بازار اوراق قرضه تأثیر می گذارد ، زیرا بازده همه چیز از خزانه داری ایالات متحده گرفته تا اوراق بهادار شرکت ها تمایل به سقوط دارد و باعث می شود آنها برای سرمایه گذاران جدید کمتر جذاب شوند. قیمت اوراق بهادار به طور معکوس به نرخ بهره حرکت می کند ، بنابراین با کاهش نرخ بهره ، قیمت اوراق قرضه بالا می رود.

به همین ترتیب ، افزایش نرخ بهره ، قیمت اوراق قرضه را پایین می آورد و بر سرمایه گذاران با درآمد ثابت تأثیر منفی می گذارد. با افزایش نرخ ، افراد نیز کمتر به بدهی های موجود وام می گیرند یا دوباره تأمین می کنند ، زیرا انجام این کار گران تر است.

نرخ اولیه

پیاده روی در نرخ فدرال فدرال بلافاصله پرش به نرخ اولیه را نشان می دهد ، که توسط فدرال رزرو به عنوان نرخ وام نخست بانک گفته می شود. نرخ اصلی نشان دهنده نرخ اعتباری است که بانک ها به ارزش ترین مشتریان اعتبار خود گسترش می دهند.

این نرخ همان چیزی است که سایر اشکال اعتبار مصرف کننده بر اساس آن بنا شده است ، زیرا نرخ نخست بالاتر به این معنی است که بانکها هنگام ارزیابی ریسک در شرکت ها و مصرف کنندگان با اعتبار کمتر ، هزینه های وام ثابت و متغیر را افزایش می دهند.

نرخ کارت اعتباری

با استفاده از نرخ اولیه ، بانک ها تعیین می کنند که سایر افراد معتبر بر اساس مشخصات ریسک خود هستند. نرخ ها برای کارت های اعتباری و سایر وام ها تحت تأثیر قرار می گیرند زیرا هر دو نیاز به ریسک گسترده مصرف کنندگان دارند که به دنبال اعتبار برای خرید هستند. وام کوتاه مدت نرخ بالاتری نسبت به مواردی که در نظر گرفته می شود بلند مدت خواهد داشت.

پس انداز

بازار پول و گواهی سپرده (CD) به دلیل افزایش نرخ اولیه افزایش می یابد. از نظر تئوری ، این امر باید پس انداز در بین مصرف کنندگان و مشاغل را افزایش دهد زیرا آنها می توانند بازده بالاتری را برای پس انداز خود ایجاد کنند.

از طرف دیگر ، تأثیر ممکن است این باشد که هر کس با بار بدهی به جای آن به دنبال پرداخت تعهدات مالی خود برای جبران نرخ های متغیر بالاتر مرتبط با کارت های اعتباری ، وام های خانه یا سایر ابزارهای بدهی باشد.

بدهی ملی ایالات متحده

افزایش نرخ بهره باعث افزایش هزینه های وام برای دولت ایالات متحده می شود و باعث افزایش بدهی ملی و افزایش کسری بودجه می شود. براساس کمیته بودجه مسئول فدرال ، تخمین کل بودجه از سال 2022 تا 2031 12. 7 تریلیون دلار خواهد بود. افزایش نرخ فقط نیمی از امتیاز ، کسری را 1 تریلیون دلار افزایش می دهد.

پیش بینی می شود بدهی ملی به عنوان درصد تولید ناخالص داخلی در سال 2031 107. 5 ٪ باشد. اگر نرخ 50 امتیاز پایه بالاتر باشد ، این به 110. 6 ٪ از تولید ناخالص داخلی افزایش می یابد.

سود تجاری

هنگامی که نرخ بهره افزایش می یابد، معمولاً خبر خوبی برای سود بخش بانکی است زیرا آنها می توانند با دلارهایی که وام می دهند، درآمد بیشتری کسب کنند. اما برای بقیه بخش تجارت جهانی، افزایش نرخ سودآوری را به همراه دارد.

به این دلیل که هزینه سرمایه مورد نیاز برای گسترش بیشتر می شود. این می تواند خبر وحشتناکی برای بازاری باشد که در حال حاضر در رکود سود قرار دارد. کاهش نرخ بهره باید باعث افزایش سود بسیاری از کسب و کارها شود، زیرا آنها می توانند با تامین مالی ارزان تر سرمایه به دست آورند و با هزینه کمتر در عملیات خود سرمایه گذاری کنند.

نرخ وام خودرو

شرکت‌های خودروسازی از سیاست نرخ بهره صفر فدرال رزرو بسیار سود بردند، اما افزایش نرخ‌های معیار تأثیر فزاینده‌ای خواهد داشت. در تئوری، نرخ بهره پایین‌تر وام‌های خودرو باید خرید خودرو را تشویق کند، اما این اقلام بزرگ ممکن است به اندازه نیاز فوری به وام گرفتن از کارت‌های اعتباری حساس نباشند.

نرخ وام مسکن

نشانه‌ای از افزایش نرخ می‌تواند وام‌گیرندگان خانه را برای بستن معامله برای نرخ ثابت وام در یک خانه جدید عجله کند. اما نرخ های وام مسکن به طور سنتی بیشتر همراه با بازده اسکناس های 10 ساله خزانه داری داخلی که تا حد زیادی تحت تاثیر نرخ های بهره قرار دارند، نوسان می کند. بنابراین، اگر نرخ بهره کاهش یابد، نرخ وام مسکن نیز کاهش می یابد. نرخ پایین تر وام مسکن به معنای ارزان تر شدن خرید خانه است.

فروش خانه

نرخ بهره بالاتر و تورم بالاتر معمولا تقاضا در بخش مسکن را کاهش می دهد. به عنوان مثال، در یک وام 30 ساله با 4. 65٪، خریداران مسکن می توانند حداقل 60٪ سود در طول مدت سرمایه گذاری خود را پیش بینی کنند.

اما اگر نرخ بهره کاهش یابد، همان خانه با همان قیمت خرید منجر به پرداخت‌های ماهانه کمتر و کل سود پرداختی در طول عمر وام مسکن خواهد شد. با کاهش نرخ وام مسکن، همان خانه مقرون به صرفه‌تر می‌شود - و بنابراین خریداران باید مشتاق‌تر برای خرید باشند.

نرخ وجوه فدرال بر نرخ اصلی تأثیر می گذارد، که بر سایر نرخ های بهره تأثیر می گذارد، مانند نرخ وام مسکن و وام های شخصی.

هزینه های مصرف کننده

افزایش هزینه های استقراض به طور سنتی بر هزینه های مصرف کننده تاثیر می گذارد. هم نرخ کارت اعتباری بالاتر و هم نرخ پس‌انداز بالاتر به دلیل نرخ‌های بانکی بهتر، سوختی را برای کاهش خرید آنی مصرف‌کننده فراهم می‌کنند. هنگامی که نرخ بهره کاهش می یابد، مصرف کنندگان می توانند به صورت اعتباری با هزینه کمتر خرید کنند. این می تواند هر چیزی باشد، از خرید با کارت اعتباری گرفته تا لوازم خانگی خریداری شده با اعتبار فروشگاه تا خودروهای دارای وام.

تورم

تورم زمانی است که قیمت های عمومی کالاها و خدمات در یک اقتصاد افزایش می یابد ، که ممکن است ناشی از از دست دادن ارزش یک کشور یا با استفاده از یک اقتصاد بیش از حد گرم باشد. آنقدر سریع رشد می کند که تقاضا برای کالاها از عرضه و افزایش قیمت ها فراتر می رود.

با افزایش تورم ، نرخ بهره نیز اغلب افزایش می یابد ، به طوری که بانک مرکزی می تواند تورم را تحت کنترل قرار دهد (آنها تمایل دارند 2 ٪ در سال تورم را هدف قرار دهند). با این حال ، اگر نرخ بهره کاهش یابد ، تورم می تواند شروع به تسریع کند زیرا افرادی که با اعتبار ارزان خریداری می کنند می توانند بار دیگر قیمت ها را افزایش دهند.

بازار سهام

اگرچه سودآوری در مقیاس وسیع تر می تواند با افزایش نرخ بهره کاهش یابد ، اما یک افزایش معمولاً برای شرکت هایی که بخش عمده ای از تجارت خود را در ایالات متحده انجام می دهند ، خوب است. دلیل این امر این است که محصولات محلی به دلیل قوی تر دلار ایالات متحده جذاب تر می شوند.

این افزایش دلار تأثیر منفی بر شرکت هایی دارد که در بازارهای بین المللی تجارت قابل توجهی انجام می دهند. با افزایش دلار آمریكا - با توجه به نرخ بهره بالاتر - در برابر ارزهای خارجی ، شركتها در خارج از کشور شاهد کاهش فروش خود از نظر واقعی هستند.

شرکت هایی مانند مایکروسافت ، هرشی ، کاترپیلار و جانسون و جانسون ، در یک مقطع ، در مورد تأثیر افزایش دلار بر سودآوری آنها هشدار داده اند. افزایش نرخ به ویژه برای بخش مالی مثبت است. سهام بانکی تمایل به عملکرد مطلوب در مواقع افزایش افزایش دارد.

اگرچه رابطه بین نرخ بهره و بورس نسبتاً غیرمستقیم است ، اما این دو تمایل دارند در جهت های مخالف حرکت کنند. به عنوان یک قاعده کلی ، هنگامی که فدرال رزرو نرخ بهره را کاهش می دهد ، باعث می شود بازار سهام بالا برود و هنگامی که فدرال رزرو نرخ بهره را بالا می برد ، باعث می شود بازار سهام به طور کلی پایین بیاید. اما هیچ تضمینی مبنی بر نحوه واکنش بازار به هر تغییر نرخ بهره مشخص که فدرال رزرو انتخاب می کند ، وجود ندارد.

تأثیر کلی تغییرات نرخ بهره چیست؟

با افزایش نرخ بهره ، هزینه وام گرفتن پول گران تر می شود. این امر باعث می شود خرید کالاها و خدمات خاص مانند خانه و ماشین پرهزینه تر شود. این به نوبه خود باعث می شود مصرف کنندگان هزینه کمتری را خرج کنند و این باعث کاهش تقاضا برای کالاها و خدمات می شود. اگر تقاضا برای کالاها و خدمات کاهش یابد ، مشاغل کاهش می یابد و کارگران را خاموش می کنند و این باعث افزایش بیکاری می شود. به طور کلی ، افزایش نرخ بهره اقتصاد را کند می کند. کاهش نرخ بهره اثر متضاد دارد.

افزایش نرخ بهره چگونه بر تورم تأثیر می گذارد؟

افزایش نرخ بهره باعث کاهش تورم می شود. با افزایش نرخ بهره ، این باعث می شود کالاها و خدمات گران تر شوند زیرا وام گرفتن پول گران تر می شود. اگر نرخ بهره بیشتر باشد ، هزینه خانه یا ماشین هزینه بیشتری خواهد داشت. این امر باعث می شود مصرف کنندگان هزینه کمتری داشته باشند و تقاضا برای کالاها و خدمات را کاهش دهند. با کاهش تقاضا ، قیمت ها نیز کاهش می یابد و این باعث کاهش تورم می شود.

چه کسی نرخ بهره را کنترل می کند؟

بانک مرکزی یک کشور نرخ بهره را کنترل می کند. تعدیل نرخ بهره برای تحریک یا کاهش سرعت اقتصاد بخشی از سیاست های پولی است که یک بانک مرکزی آن مسئول است. دولت ها مسئول سیاست مالی هستند که شامل تنظیم مالیات است.

خط پایین

هنگامی که اقتصاد از بین می رود ، بانک مرکزی می تواند قدم بردارد تا نرخ ها را کاهش دهد. فدرال رزرو مایل است با استفاده از این ابزار نسبت به افزایش تورم یا رکود اقتصادی واکنش نشان دهد تا هزینه استقراض را کاهش دهد تا شرکت ها و خانواده ها بتوانند بیشتر هزینه کنند و سرمایه گذاری کنند. با هدف حفظ هموار کردن اقتصاد.

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 16 تاريخ : پنجشنبه 10 فروردين 1402 ساعت: 0:30