انواع کلاس های دارایی و استراتژی های تخصیص

ساخت وبلاگ

یکی از مهمترین تصمیمات مربوط به سبد سرمایه گذاری شما نحوه انتخاب دارایی های خود است."تخصیص دارایی" به نحوه تقسیم یک نمونه کارها در بین انواع مختلف سرمایه گذاری (همچنین به عنوان کلاس دارایی) که برای سرمایه گذاری در دسترس هستند ، اشاره دارد.

نمونه هایی از کلاس های دارایی شامل سهام ایالات متحده ، اوراق بهادار ، سرمایه گذاری های خارجی ، املاک و مستغلات ، کالاها و دارایی های جایگزین مانند فلزات گرانبها است. بیشتر کارشناسان سرمایه گذاری موافق هستند که تخصیص دارایی تعیین کننده مهمی از عملکرد نمونه کارها است.

اصل اساسی در تخصیص دارایی ، مشاهده مستند است که دسته های مختلف سرمایه گذاری ها نرخ بازده و سطح نوسانات قیمت - یا ریسک - را با گذشت زمان نشان داده اند.

این نمودار از سال 2000 تا 2021 بهترین و بدترین کلاس دارایی را از بالا به پایین به پایین می رساند. از سال به سال دیگر ، هیچ چیزی در این مورد وجود ندارد که کدام کلاس دارایی بهترین مجریان باشد. با متنوع سازی سرمایه گذاری های خود در چندین کلاس دارایی ، شما به طور بالقوه ریسک و نوسانات را کاهش می دهید ، زیرا رکود در یک کلاس سرمایه گذاری ممکن است با بازده مطلوب در دیگری جبران شود یا حتی جبران شود.

نحوه اختصاص دارایی خود به عوامل مختلفی بستگی دارد ، از جمله اهداف سرمایه گذاری ، نگرش به ریسک و سرمایه گذاری ، بازده مطلوب ، سن ، درآمد ، افق زمانی و حتی اعتقاد شما به آنچه بازار در مدت زمان نزدیک و طولانی مدت انجام خواهد داد. با تغییر شرایط شما ، احتمالاً تخصیص دارایی شما با گذشت زمان باید تنظیم شود.

به عنوان مثال: بیایید بگوییم هدف سرمایه گذاری شما رشد دارایی قابل توجهی است ، شما یک افق 10 تا 15 ساله دارید و شما مایل به فرض ریسک بالایی هستید. ممکن است شما تصمیم بگیرید که درصد بیشتری از دارایی های خود را در سهام (با غلظت بالاتری در سهام کوچک و متوسط درپوش) قرار دهید که ممکن است بازده بالاتری داشته باشد ، اما میزان خطر بیشتری را در بر می گیرد.

یکی دیگر از سرمایه گذاران با یک افق زمانی 5 ساله ، که هدف وی حفظ مدیر است و چه کسی خطر قابل توجهی نمی خواهد ، ممکن است سرمایه گذاری بیشتری در درآمد ثابت و سهام سود سهام بزرگ داشته باشد.

سرمایه گذاران موفق ، انگیزه جمع آوری پول خود را در جدیدترین کلاس دارایی محبوب نادیده می گیرند. ما معتقدیم که شما می توانید هر بازار را در دراز مدت به یک فرصت بالقوه ثروتمند سازی تبدیل کنید و به طور مناسب ، هزینه دلار به طور متوسط و دوباره تعادل حساب خود را انجام دهید.

رابطه بین ریسک و بازگشت

ریسک به طور معکوس با بازگشت مرتبط است. به طور کلی ، هرچه ریسکی که مایل به فرض آن هستید بالاتر باشد ، پتانسیل بازده بالاتر و پتانسیل بیشتر برای از دست دادن بیشتر می شود.

سرمایه گذاران انتظار دارند که در ازای پذیرش ریسک بیشتر با بازده بالاتر پاداش بگیرند و در ازای ریسک پایین بازده کمتری را بپذیرند. هدف اصلی در طراحی و مدیریت یک سبد سرمایه گذاری ، حداکثر رساندن بازده کل در حالی است که ریسک کلی را در یک سطح قابل قبول نگه می دارد.

به طور کلی ، هرچه بازده مورد انتظار برای سرمایه گذاری بیشتر باشد ، خطر در تلاش برای بازپرداخت بیشتر می شود. هرچه افق زمانی سرمایه گذاری شما طولانی تر باشد ، نوسانات بیشتری نیز می توانید از عهده آن برآیید و بیشتر سرمایه گذاری های خود را به دارایی های با ریسک بالاتر اختصاص دهید و نمونه کارها خود را تهاجمی تر کنید.

با افق سرمایه گذاری طولانی تر ، فرصت بهتری برای عبور از چندین چرخه اقتصادی دارید. یک بازه زمانی کوتاه تر معمولاً به یک رویکرد محافظه کارانه تر نیاز دارد زیرا شما زمان کمتری برای تلاش برای بهبودی از رکود بازار دارید. با نزدیک شدن زمان برای تبدیل سرمایه گذاری های خود به پول نقد که می تواند برای یک هدف خاص استفاده شود ، ممکن است بخواهید سرمایه گذاری ها را در ترکیب نوسانات پایین کلاس های دارایی اختصاص دهید.

همبستگی: انتخاب کلاسهای دارایی متنوع برای کاهش خطر

ترکیب انواع کلاسهای دارایی در یک نمونه کارها ، متنوع سازی نامیده می شود. هدف از تنوع ، صرفاً سرمایه گذاری های مختلف نیست ، بلکه ترکیب سرمایه گذاری های مکمل است به گونه ای که نمونه کارها حاصل بهترین بازده را برای کمترین میزان ریسک در افق زمانی سرمایه گذار ارائه می دهد. برای تحقق این امر ، به درک مفهوم همبستگی کمک می کند.

همبستگی شباهت حرکات قیمت سرمایه گذاری را با گذشت زمان اندازه گیری می کند. هنگامی که قیمت دو سرمایه گذاری مختلف به طور یکسان حرکت می کند ، گفته می شود که آنها دارای همبستگی 1. 0 هستند. هنگامی که قیمت ها دقیقاً در جهت مخالف حرکت می کنند ، همبستگی آنه ا-1. 0 است. همبستگی 0 به این معنی است که حرکات قیمت با یکدیگر ارتباط ندارد ، بنابراین حرکت قیمت یک سرمایه گذاری در پیش بینی حرکت قیمت دیگری مفید نیست.

یک نمونه کارها متنوع از کلاس های دارایی تشکیل شده است که با یکدیگر ارتباط نزدیکی ندارند. به عنوان مثال ، می گویند یک نمونه کارها شامل سهام در شرکت های آمریکایی در دسته های بزرگ ، وسط کلاه و کلاه های کوچک است. این نمونه کارها به خوبی متنوع نیست ، زیرا از نظر تاریخی تمام کلاسهای سهام ایالات متحده تمایل به همبستگی نزدیک دارند. افزودن کلاسهای دارایی بسیار همبسته مانند سرمایه گذاری های خارجی ، اوراق قرضه و اوراق بهادار املاک و مستغلات به تنوع این نمونه کارها به میزان قابل توجهی می افزاید.

تنوع نمی تواند سود یا تضمین ضرر را تضمین کند ، اما می تواند به شما در مدیریت انواع و سطح ریسک شما کمک کند.

یک یادداشت مهم برای سرمایه گذاران مسلمان آمریکایی:

گزینه های سرمایه گذاری در اوراق بهادار مجاز ثابت تقریباً صفر است.

به همین دلیل ما صندوق سرمایه خردمند Azzad را برای نمایندگی این کلاس دارایی ایجاد کردیم.

البته وقتی سرمایه گذاری استراتژی آنها در صندوق متقابل اختصاصی ما سرمایه گذاری می شود ، به مشتریان هزینه برنامه جداگانه ای پرداخت نمی شود.

مشتری برای هرگونه هزینه ای که توسط صندوق شارژ می شود ، هزینه می شود.

لطفاً برای اطلاعات بیشتر دفترچه صندوق را بارگیری و بخوانید.

مرز کارآمد

برنامه بسته بندی اخلاقی عزاد مبتنی بر یک استراتژی سرمایه گذاری برنده جایزه به نام "تئوری مدرن نمونه کارها (MPT)" است.

این تئوری مفهومی به نام مرزی کارآمد را در بر می گیرد.

این رابطه بین ریسک و بازده برای اوراق بهادار مختلف سرمایه گذاری را بررسی می کند. مرز کارآمد را می توان به عنوان یک خط خمیده روی یک نمودار بیان کرد. نمودار نمودار ، که به عنوان انحراف استاندارد بیان شده است ، در محور افقی بیان شده و در محور عمودی باز می گردد.

خط مرزی کارآمد از نقاط موجود در نمودار تشکیل شده است که نشان دهنده آن است که در آن خطر برای نرخ بازده معین به حداقل می رسد و در جایی که بازده برای یک درجه معین از ریسک به حداکثر می رسد. به عبارت دیگر ، گفته می شود که اوراق بهادار که در امتداد مرز کارآمد قرار می گیرند ، بهینه سازی می شوند (معروف به میانگین واریانس.

نظارت و تعادل تخصیص دارایی خود

همانطور که قبلاً اشاره شد ، تخصیص دارایی شما ممکن است با گذشت زمان تغییر کند. آنچه در گذشته مناسب بود ممکن است امروز درست نباشد ، و آنچه امروز کار می کند ممکن است در آینده برای شما مناسب نباشد. این می تواند نتیجه شرایط اقتصادی یا تغییر در شرایط و یا اهداف سرمایه گذاری باشد.

مشاور مالی Azzad شما با شما همکاری خواهد کرد تا تعیین کند که آیا استراتژی تخصیص دارایی شما برای وضعیت مالی شما مناسب است یا خیر.

تیم سرمایه گذاری ما در تلاش است تا فرصت ها را در بازارهای جهانی پیش بینی کند. بر اساس تحلیل کلان اقتصادی ما ، ما از لحاظ تاکتیکی استراتژی های خود را برای اطمینان از اینکه آنها به طور مناسب تراز شده اند تا از حرکات بازار استفاده کنند ، تعادل می یابیم. در نتیجه ، تخصیص دارایی استراتژی شما ممکن است با گذشت زمان تغییر کند.

علاوه بر این ، رشد یا کاهش در کلاسهای دارایی ممکن است باعث تغییر نسبت تخصیص دارایی شما شود. به همین دلیل ، ما استراتژی های تخصیص دارایی خود را به صورت دوره ای رصد می کنیم و در صورت لزوم نمونه کارها شما را مجدداً تعادل می دهیم.

تعادل مجدد نمونه کارها شامل تغییر وجوه از یک دارایی به کلاس دیگری برای بازگشت به نسبت هایی است که تعیین کرده ایم برای سبد سرمایه گذاری شما مناسب است. این یک استراتژی است که برای کنترل احساسات شما طراحی شده است ، به خصوص هنگامی که بازارها به طور غیرمعمول بی ثبات هستند.

مثال (ها): بیایید بگوییم که در تاریخ 1 ژانویه ، حساب شما در استراتژی تهاجمی متوسط جهانی ما سرمایه گذاری شده است. با توجه به این استراتژی ، 85 درصد از دارایی های شما در سهام موجود است (در بین بزرگ ، کوچک ، میانه ، املاک و مستغلات ، فلزات گرانبها و غیره متنوع است) و 15 درصد در سبد درآمد ثابت ما است که توسط صندوق سرمایه Azzad Wise نشان داده شده است. بشر

در پایان یک سال ، بازار سهام بسیار خوب عمل کرده است و در نتیجه متوجه می شوید که نسبت های شما تغییر کرده است.

اکنون ، 95 درصد از ارزش نمونه کارها شما در سهام است و 5 درصد در درآمد ثابت است ، حتی اگر شما هیچ تغییری در سرمایه گذاری خود ایجاد نکرده اید. براساس شرایط تحقیق و شرایط بازار سرمایه گذاری ما ، ما به طور خودکار حساب شما را دوباره تعادل می دهیم. تعادل مجدد منجر به فروش برخی سهام و سرمایه گذاری درآمدهای درآمد ثابت خواهد شد.

در صورت غرق شدن سهام ، برعکس صادق خواهد بود. شما ممکن است یک کلاس دارایی دیگر را بفروشید و به اندازه کافی در سهام سرمایه گذاری کنید تا به درصد اصلی خود برگردید.

از طرف دیگر ، شما می توانید هر پول نقد جدیدی را که قادر به سرمایه گذاری در کلاس های دارایی هستید که اکنون درصد پایین تری از دارایی ها را نسبت به آنچه ترجیح می دهید ، هدایت کنید.

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 23 تاريخ : پنجشنبه 10 فروردين 1402 ساعت: 0:31