ارز مجازی: تعریف ، انواع ، مزایا و مضرات

ساخت وبلاگ

جیک فرانکنفیلد یک نویسنده با تجربه در طیف گسترده ای از موضوعات خبری تجاری است و کارهای وی در Investopedia و New York Times در میان دیگران نمایش داده شده است. وی کار و تحقیقات گسترده ای را در زمینه جمع آوری فیس بوک و داده ها ، تجربه اپل و کاربر ، blockchain و fintech ، و cryptocurrency و آینده پول انجام داده است.

دکتر جفردا آر. براون یک مشاور مالی ، مربی معتبر آموزش مالی و محقق است که بیش از یک حرفه بیش از دو دهه به هزاران مشتری کمک کرده است. او مدیرعامل شرکت های مالی Xaris و یک تسهیل کننده دوره برای دانشگاه کرنل است.

ارز مجازی یک نمایش دیجیتالی از ارزش است که فقط به صورت الکترونیکی موجود است. از طریق نرم افزار تعیین شده ، موبایل یا برنامه های رایانه ای ذخیره و معامله می شود. معاملات مربوط به ارزهای مجازی از طریق شبکه های ایمن ، اختصاصی یا از طریق اینترنت انجام می شود. آنها توسط احزاب خصوصی یا گروه های توسعه دهندگان صادر می شوند و بیشتر تنظیم نشده اند.

ارزهای مجازی زیر مجموعه ای از ارزهای دیجیتال هستند و انواع دیگر ارزهای دیجیتالی مانند ارزهای رمزنگاری شده و نشانه های صادر شده توسط سازمان های خصوصی را شامل می شوند. مزایای ارزهای مجازی شامل سرعت معاملات سریعتر و سهولت استفاده است. مضرات ارزهای مجازی این است که می توان آنها را هک کرد و به دلیل تنظیم آنها ، تعداد زیادی از سرمایه گذاران را ارائه نمی دهد.

غذای اصلی

 • ارزهای مجازی بازنمایی دیجیتالی از ارزشی هستند که معاملات آنها در شبکه های آنلاین یا اینترنت انجام می شود.
 • همه ارزهای مجازی ارزهای دیجیتالی هستند ، اما برعکس درست نیست.
 • ارزهای مجازی توسط سازمانهای خصوصی یا گروههای توسعه دهندگان صادر می شود و بیشتر تنظیم نشده است.
 • ارزهای مجازی با حذف واسطه ها از این روند ، سرعت معامله را افزایش می دهند ، اما آنها همچنین مستعد هک ها و کلاهبرداری های آنلاین هستند.

درک ارزهای مجازی

ارزهای مجازی نوعی ارز دیجیتال است. آنها توسط احزاب خصوصی مانند گروهی از توسعه دهندگان یا سازمان ها صادر می شوند و فقط برای استفاده آنلاین در نظر گرفته شده اند - آنها مانند پول کاغذ تجسم فیزیکی ندارند. بنابراین ، آنها با نمایندگی های دیجیتالی ارز صادر شده از بانک مرکزی ، که به عنوان ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) نیز شناخته می شود ، متفاوت هستند.

اصطلاح ارز مجازی در سال 2012 به وجود آمد ، هنگامی که بانک مرکزی اروپا (ECB) آن را برای طبقه بندی انواع "پول دیجیتال در یک محیط کنترل نشده تعریف کرد ، که توسط توسعه دهندگان خود صادر و کنترل می شود و به عنوان یک روش پرداخت در بین اعضای یک مجازی خاص استفاده می شودانجمن."سرویس درآمد داخلی (IRS) در ایالات متحده ارزهای مجازی را "بازنمایی های دیجیتالی از ارزش که به عنوان یک واحد حساب ، یک فروشگاه ارزش و یک واسطه مبادله عمل می کنند" توصیف می کند.

هر دو تعریف ، گرچه به اندازه کافی گسترده برای شامل چندین ویژگی از ارزهای مجازی است ، اما ممکن است امروز کاملاً صحیح نباشد.

جهان ارزهایی که ممکن است مجازی تلقی شود ، از سال 2012 به طور قابل توجهی گسترش یافته است تا اشکال مختلفی از پول را شامل شود که به تعریف ECB از این اصطلاح پایبند نیستند. به عنوان مثال ، برخی ارزهای رمزنگاری شده ، که نوعی ارز مجازی محسوب می شوند ، مانند XRP Ripple ، توسط یک جامعه مجازی کاملاً کنترل نشده و مورد استفاده قرار نمی گیرند.

ارزهای مجازی نیز نتوانسته اند به عنوان یک روش پرداخت یا متوسط مبادله در جامعه اصلی ، از بین بروند. آنها استفاده را محدود کرده اند ، گاهی اوقات در جوامع بازی و سایر اوقات به عنوان دارایی سرمایه گذاری سوداگرانه. این که آیا آنها به عنوان یک فروشگاه ارزش مانند طلا ظاهر شده اند ، همچنان جای سوال دارد.

همچنین این سؤال در مورد مقررات وجود دارد. اگرچه ارزهای مجازی در اکثر قریب به اتفاق حوزه های قضایی مالی کنترل نشده اند ، اما این وضعیت به آرامی در حال تغییر است. بیت کوین ، رمزنگاری با بزرگترین سرمایه در بازار ، مناقصه قانونی در السالوادور است.

در ایالات متحده ، خانه پیشرفته ترین بازارهای مالی جهان ، ارزهای مجازی تنظیم نشده است. اما مقررات به طور جدی توسط مقامات مورد توجه قرار می گیرد. کمیسیون اوراق بهادار و بورس تجارت (SEC) می خواهد مبادلات رمزنگاری را تحت نظارت خود قرار دهد. مقررات مربوط به stablecoins ، شکل دیگری از ارز مجازی نیز در کارت ها است. معاملات مالیات IRS که شامل انواع خاصی از ارزهای مجازی مانند ارزهای رمزنگاری شده است.

فدرال رزرو قصد دارد مقاله ای را منتشر کند که تأثیر انتشار ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) بر اقتصاد ایالات متحده را ارزیابی کند. اگرچه CBDC ها ارزهای مجازی نیستند ، مقاله فدرال رزرو ممکن است بر مقررات ارز مجازی تأثیر بگذارد ، همانطور که در حال حاضر توسط سازمان های دولتی مورد بحث قرار گرفته است.

انواع ارزهای مجازی

بسته به شبکه عملیاتی آنها ، ارزهای مجازی به شرح زیر طبقه بندی می شوند:

ارز مجازی بسته

یک ارز مجازی بسته ، همانطور که از نام آن پیداست ، در یک اکوسیستم کنترل شده و خصوصی فعالیت می کند. نمی توان آن را به یک ارز مجازی دیگر یا به یک ارز فیات در دنیای واقعی تبدیل کرد. نمونه هایی از ارزهای مجازی بسته ارز در سیستم های بازی است. اگرچه چنین ارزهایی را می توان در محیط های مربوطه (در این مورد بازی) استفاده کرد ، اما نمی توان آنها را به نقدی در دنیای واقعی تبدیل کرد. نمونه دیگر ارزهای مجازی بسته مایل هواپیمایی است. آنها توسط احزاب خصوصی صادر می شوند ، فقط می توانند مایل های اضافی را خریداری کنند و نمی توانند به ارزش پولی مرتبط با آنها تبدیل شوند.

ارز مجازی را باز کنید

ارزهای مجازی باز نیز به عنوان ارزهای مجازی قابل تبدیل شناخته می شوند زیرا می توانند به اشکال دیگر پول تبدیل شوند. آنها در اکوسیستم های باز کار می کنند و می توانند به یک ارز دیگر یا در داخل سکو و یا خارج از آن تبدیل شوند. نمونه هایی از ارزهای مجازی باز استابلها و ارزهای رمزنگاری شده است. بیت کوین و اتریوم ، دو ارز بزرگ رمزنگاری شده توسط سرمایه در بازار ، می توانند به سایر ارزهای رمزپایه یا ارزهای خاص فیات تبدیل شوند. این فرایند تبدیل یک معامله تجاری توسط IRS در نظر گرفته می شود و مالیات می شود.

اگرچه بیشتر ارزهای مجازی باز دارای یک مجموعه غیر متمرکز هستند ، اما ارزهای رمزنگاری شده مانند XRP Ripple در طراحی متمرکز هستند ، به این معنی که یک آژانس مرکزی مسئول تولید و توزیع آنها است.

توکن های اولیه ارائه سکه (ICO) بسته به شبکه ای که در آن کار می کنند و استفاده در نظر گرفته شده آنها می توانند ارزهای مجازی باز یا بسته باشند.

مزایای ارزهای مجازی

مزایای ارزهای مجازی به شرح زیر است:

 • ارزهای مجازی هزینه های تولید و ذخیره فیزیکی گران ندارند.
 • ریل های فناوری ارزهای مجازی سرعت معامله را افزایش داده و مرزهای جغرافیایی را از بین می برد.
 • ارزهای مجازی غیرمتمرکز می توانند واسطه ها را در طی معاملات پولی از بین ببرند و ارتباط مستقیمی بین دو طرف معامله گر برقرار کنند.
 • ارزهای مجازی را می توان برای تکمیل معاملات خودکار برنامه ریزی کرد. به عنوان مثال ، قراردادهای هوشمند در مورد blockchain Ethereum می توانند بدون مداخله انسانی ، در حساب های سپرده گذاری و آزاد شوند.
 • ارزهای مجازی مخازن دیجیتالی ارزش هستند و می توانند ارزش را به مجموعه های مختلف اشیاء ، از نشانه های بازی گرفته تا آثار هنری اختصاص دهند.

معایب ارزهای مجازی

مضرات ارزهای مجازی به شرح زیر است:

 • ارزهای مجازی اهداف جذاب برای هکرها هستند. چندین مورد از هک کردن شبکه های blockchain برای ارزهای رمزنگاری شده ، نوعی ارز مجازی وجود دارد.
 • اگرچه آنها هزینه های تولید یا ذخیره سازی فیزیکی ندارند ، ارزهای مجازی هزینه های مرتبط دیگری نیز دارند. به عنوان مثال ، کاربران Cryptocurrency موظفند آنها را در کیف پول های دیجیتال ذخیره کنند. در مبادلات معاملاتی ، ارزهای رمزپایه نیز هزینه حضانت دارند.
 • ارزهای مجازی می توانند مشمول کلاهبرداری شوند. چندین پیشنهاد اولیه سکه (ICO) ، که در پی اجرای قیمت در قیمت های cryptocurrency محبوبیت پیدا کردند ، در واقع کلاهبرداری بودند که در آن توسعه دهندگان خصوصی نشانه های بی ارزش را برای شبکه های فرضی فروختند. نشانه ها را نمی توان به ارزهای دیگر تبدیل کرد.
 • ارزهای مجازی کنترل نشده ، منابع قانونی را به سرمایه گذاران ارائه نمی دهند زیرا توسط اشخاص خصوصی صادر می شوند و در بیشتر موارد توسط مقامات مالی تنظیم نمی شوند.
 • ارزهای مجازی که در مبادلات معامله می شوند ، مانند ارزهای رمزنگاری ، می توانند در معرض نوسانات قیمت بسیار بی ثبات باشند.

تفاوت بین ارزهای دیجیتال ، ارزهای مجازی و ارزهای رمزنگاری شده

حتی اگر آنها به صورت یکسان و عملکردی به صورت مشابه به نظر برسند ، در واقع ارزهای دیجیتال ، مجازی و رمزنگاری متفاوت هستند. ذکر شده در زیر نکات اصلی تفاوت بین سه نوع ارز است:

 • تمام ارزهای مجازی و ارزهای رمزنگاری ارزهای دیجیتالی هستند. با این حال ، همه ارزهای دیجیتال متعلق به این دو دسته نیستند. به عنوان مثال ، CBDC ها ارزهای مجازی یا ارزهای رمزنگاری نیستند.
 • ارزهای دیجیتال قابل تنظیم یا تنظیم نشده است. یک نمونه از ارز دیجیتال تنظیم شده CBDC است. نمونه هایی از ارزهای دیجیتالی کنترل نشده بیت کوین و اتریوم است. اکثریت قریب به اتفاق ارزهای مجازی تنظیم نشده است ، در حالی که ارزهای رمزنگاری شده در هیچ حوزه قضایی تنظیم نمی شوند.
 • همه ارزهای دیجیتال از نظر رمزنگاری امن نیستند. ارزهای رمزنگاری همیشه از رمزنگاری برای تأمین امنیت شبکه های خود استفاده می کنند ، در حالی که ارزهای مجازی ممکن است برای تأمین امنیت شبکه های خود از رمزنگاری استفاده کنند.

خط پایین

ارزهای مجازی بازنمایی دیجیتالی از ارزش هستند که فقط به صورت الکترونیکی می توانند وجود داشته باشند. معاملات آنها در شبکه های آنلاین یا اینترنت انجام می شود. نمونه هایی از ارزهای مجازی شامل نشانه ها و ارزهای رمزنگاری شده است. ارزهای مجازی نوعی جدید از ارز است و به همین ترتیب ، عمدتاً تنظیم نشده است. اما این وضعیت در حال تغییر است و تعداد فزاینده ای از سازمان های دولتی و کشورها پیامدهای معرفی ارزهای مجازی را به اقتصاد خود در نظر می گیرند.

سؤالات متداول برای ارزهای مجازی

ارزهای مجازی چیست؟

ارزهای مجازی بازنمایی های دیجیتالی از ارزشی هستند که معاملات آنها فقط از طریق شبکه های الکترونیکی یا اینترنت انجام می شود. آنها تجسم فیزیکی ندارند.

انواع مختلف ارزهای مجازی چیست؟

بسته به نوع شبکه ای که در آن کار می کنند ، ارزهای مجازی را می توان به ارزهای مجازی باز و بسته تقسیم کرد. عملکرد قبلی در یک اکوسیستم باز و می تواند به سایر ارزهای مجازی یا ارزهای فیات تبدیل شود ، در حالی که استفاده و مسئله دومی به اکوسیستم بسته محدود می شود.

تفاوت بین ارزهای مجازی ، دیجیتال و رمزنگاری چیست؟

تمام ارزهای مجازی و ارزهای رمزنگاری ارزهای دیجیتالی هستند. اما برعکس درست نیست - نه همه ارزهای دیجیتال ارزهای مجازی یا ارزهای رمزنگاری هستند. به عنوان مثال ، CBDC ها ارزهای دیجیتالی هستند ، اما آنها نه ارزهای مجازی هستند ، که کنترل نشده و نه رمزنگاری هستند ، که شبکه های غیر متمرکز هستند.

مزایای ارزهای مجازی چیست؟

ارزهای مجازی نیازی به هزینه های تولید یا ذخیره فیزیکی ندارند. آنها همچنین با از بین بردن واسطه ها از فرآیند و از بین بردن مرزهای جغرافیایی ، معاملات را سرعت می بخشند. ارزهای مجازی همچنین می توانند برای معاملات خاص مانند انتشار وجوه سپرده برنامه ریزی شوند.

مضرات ارزهای مجازی چیست؟

آرایش دیجیتالی ارزهای مجازی باعث می شود آنها اهداف جذاب برای هکرها باشند. ارزهای مجازی همچنین هزینه های مربوط به ذخیره و نگهداری آنها هزینه های مرتبط دارند ، مانند کیف پول های دیجیتال و حضانت. همانطور که چرخه رونق و شلوغی ICO نشان داد ، اکوسیستم ارز مجازی نیز مستعد کلاهبرداری است.

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 17 تاريخ : پنجشنبه 10 فروردين 1402 ساعت: 0:42