راهنمای نهایی شما برای سرمایه گذاری سهام پنی

ساخت وبلاگ

ویلفرد پارتو ، یک اقتصاددان ایتالیایی ، یک بار در باغ خود بیرون بود.

وقتی گیاهان نخود خود را مشاهده کرد ، دید که الگوی جالبی پدیدار می شود.

تقریباً 80 ٪ از نخود فرنگی او فقط از 20 ٪ گیاهان وی بود.

این واقعیت عجیب و غریب در ذهن او دفن شده است که فقط در هنگام انجام یک کار مهم بعداً حفر می شود.

یکی از دوستان از او خواسته بود که مالکیت زمین در ایتالیا را مطالعه کند.

و ببین ، او دید که دوباره همان الگوی ظهور کرده است. نزدیک به 80 ٪ از زمین متعلق به 20 ٪ از جمعیت بود.

این بار ، او اجازه نداد که کشف خود به خواب زمستانی برود. در حالی که او این ایده را بیشتر مورد بررسی قرار داد ، این نسبت دوباره و دوباره ظاهر می شد.

اگر به اطراف خود نگاه کنید ، از منظم شگفت انگیز که این الگوی در زندگی روزمره ما نیز ظاهر می شود ، شوکه خواهید شد.

80 ٪ کالری ما از 20 ٪ غذایی که می خوریم می آید.

80 ٪ از خوشبختی ما 20 ٪ از افراد زندگی ما تعیین می شود.

80 ٪ از ثروت متعلق به 20 ٪ از جمعیت است.

80 ٪ از لباس هایی که می پوشیم فقط 20 ٪ از کمد لباس های ما را تشکیل می دهند.

80 ٪ از ثروتی که ما گرفته ایم از 20 ٪ تصمیماتی که می گیریم حاصل می شود.

فتبه نظر می رسد که این قانون برخی از قانون های پوشیده از آهن است.

80 ٪ از نتایج از 20 ٪ دلایل حاصل می شود

80% of Results Come From 20% of Causes

حدس بزنید که این نسبت ، که به آن اصل پارتو گفته می شود ، در مورد مطالعه سرمایه گذاری های احتمالی سهام ، از جمله سهام پنی ، پرداخت می کند.

در اینجا ست کلارمن ، یکی از موفق ترین و قابل تشخیص ترین سرمایه گذاران جهان با همین نسبت است.

اطلاعات به طور کلی از قانون مشهور 80/20 پیروی می کنند: 80 درصد اول اطلاعات موجود در 20 درصد اول زمان صرف شده جمع آوری می شود. ارزش تجزیه و تحلیل بنیادی عمیق منوط به کاهش بازده حاشیه ای است.

بنابراین نتیجه می گیرد که وقتی صحبت از سهام پنی می شود ، دو روش وجود دارد که می توان در آنها سرمایه گذاری کرد.

با دقت کافی در مورد شرکت انجام دهید و تا حد امکان گزارشی کامل ارائه دهید.

از اصل 80/20 پیروی کنید. به دنبال آن 20 ٪ بینش باشید که 80 ٪ از اطلاعات مربوط به سهام خود را به شما می دهد.

من در سالهای اخیر به طور فزاینده ای به سمت رویکرد دوم جلب شده ام.

من اکنون اعتقاد دارم که انجام تحقیقات عمیق در مورد سهام می تواند ضد تولید باشد.

درعوض ، شما فقط باید به 4 یا 5 مورد مهم توجه کنید ، و سپس سهام را با چنین تخفیف عمیق خریداری کنید که اگر چیزی پیش نرود ، روند نزولی محدود است ، اما اگر اوضاع به درستی پیش برود ، صعود بزرگی برای گرفتن وجود دارد.

جای تعجب نیست ، این رویکردی است که من برای سرمایه گذاری در چیزی به عنوان پاداش - و در هر زمان خطرناک اگر با دقت انجام نشود - به عنوان سهام پنی توصیه می کنم!

صفر در 4 یا 5 شاخص که فکر می کنید بیشترین اهمیت را دارند و هنگامی که سهام در بیشتر این سیگنال ها سبز می شود ، بررسی کنید که آیا با تخفیف عمیق با ارزش ذاتی قابل تشخیص آن در دسترس است یا خیر.

اگر بله ، وقت آن است که ماشه را بکشید. خودشه.

این سس مخفی برای سرمایه گذاری در سهام پنی در همان جا است. سهام که با قیمت پایین 50 روپیه در هر سهم یا پایین تر تجارت می کنند و یک مدل تجاری اساسی دارند و کاملاً سوداگرانه نیستند.

من این سس مخفی را چارچوب جامد من برای سرمایه گذاری در سهام پنی می نامم - چارچوبی که بیش از حد وقت شما را نمی گیرد و در عین حال نتایج بلند مدت افسانه ای را ارائه می دهد.

اکنون ، احتمالاً شما ممکن است از شرکتی به نام Star Paper Mills نشنیده باشید.

آیا نام سیستم عامل های Tanla زنگ زنگ می زند؟

این سهام پنی خوب است. اما این موارد شما از سهام Mill Penny نیست. این سهام موجودی است که صفحه نمایش سهام من در چند سال گذشته در زمان های مختلف صفر شده است.

این چیزی است که آنها طی یک دوره یک ساله بازگشتند.

 • A 4-Bagger in Star Paper Mills (سال 2016)
 • تقریباً 10 خنجر در گرافیت هند (سال 2017)
 • 3 خنجر در تامیل نادو پتروپروژوکتس (سال 2017) و
 • نزدیک به 10 خنجر در سکوهای تانلا (سال 2020)

این بازده فوق العاده ای است. آنها پتانسیل کسب درآمد باورنکردنی را در سهام پنی برجسته می کنند که ارائه شده از رویکرد صحیح برخوردار است.

چارچوب محکم من تلاشی برای صفر در مورد چنین رویکردی است و همانطور که می بینید ، نتایج بسیار دلگرم کننده بوده است.

حال ، این چارچوب دقیقاً چیست؟قطعات تشکیل دهنده آن چیست و هر حرف در مخفف چیست؟

وقت آن است که پرده ها را در این چارچوب بالا ببرید و جزئیات کامل را فاش کنید.

پنج ایده وجود دارد که من آن را برای استفاده از سهام پنی سمت راست بسیار مهم می دانم.

معروف به جامد برای فراخوان آسان ، عملاً طرح جدا کردن مردان از پسران در جهان سهام پنی است.

در اینجا جزئیات هر مؤلفه سیستم جامد من برای انتخاب سهام پنی آورده شده است

S برای ترازنامه قوی است

یکی از اصلی ترین دلایلی که شرکت ها شکست می خورند این است که آنها بدهی زیادی را به دست می آورند. بدهی در زمان های خوب به آنها خدمت می کند اما وقتی چرخه تبدیل می شود و تجارت کند می شود ، مرغ های اهرم برای خروس به خانه می آیند. همان بدهی که به آنها در ایجاد سوابق سود جدید کمک کرد ، به یک آلباتروس در اطراف گردن تبدیل می شود و بقا را دشوار می کند.

من فکر می کنم پیتر لینچ درست بود - وقتی که بدهی ندارید ، ورشکستگی سخت است.

به طور مداوم بدهی کم در مقایسه با سهام عدالت به این معنی است که شرکت کارهای مهم چندانی را درست انجام می دهد. مواردی مانند تأمین اعتبار رشد داخلی آن ، ایجاد سود خوب از طریق چرخه کامل بازار و تخصیص سرمایه به خوبی.

با وجود بدهی های پایین که چیزهای مثبت زیادی را نشان می دهد ، جای تعجب است که ترازنامه قوی یکی از مؤلفه های مهم چارچوب جامد سرمایه گذاری در سهام پنی است.

تاریخچه بدهی به سهام سهام مورد نظر را بررسی کنید. اگر به طور مداوم زیر یکی باشد ، این شرکت یک علامت بزرگ را در برابر نام خود قرار داده است.

o برای اپراتورهای مالک است

با توجه به انتخاب ، شما چه چیزی را ترجیح می دهید ، شرکتی که مدیریت در آن پوستی ندارد یا شرکتی که مدیریت آن دارای یک سهام قابل توجه باشد ، وجود ندارد؟

این دومی خواهد بود ، اینطور نیست؟شرکت هایی که در آن مدیریت مالکیت قابل توجهی دارند ، تمایل دارند به گونه ای فعالیت کنند که ایجاد ثروت سهامدار بلند مدت از اهمیت زیادی برخوردار باشد.

این ایده همچنین از پشتیبانی دانشگاهی برخوردار است.

مقاله ای در مورد جستجوی آلفا ، مطالعه ای را که در ایالات متحده انجام شده است استناد می کند و کشف می کند که وقتی مدیر عاملان 10 ٪ یا بیشتر شرکتی را که اداره می کنند ، داشته باشد ، نمونه کارها از چنین شرکتهایی که گزارش می شود سالانه 5 ٪ از بازار بین سالهای 1988 و 2010 بهتر است. این نشانگر بالاتر است. عملکرد بیش از 95 ٪ از صندوق های متقابل در ایالات متحده که به طور فعال توسط مدیران صندوق های باتجربه اداره می شوند.

من مطمئن هستم که یک مطالعه مشابه در هند نتایج ضرب و شتم در بازار را به همان اندازه چشمگیر نشان می دهد.

به همین دلیل برای جهان سهام پنی من ، من واقعاً علاقه مند می شوم اگر مالکیت مروج در شرکت 30 ٪ یا بیشتر باشد. هر چیزی کمتر از این و من ممکن است علاقه ای نداشته باشم.

L برای زنده ماندن در کسب و کار طولانی مدت است

این شاید تنها مؤلفه چارچوب باشد که کیفی تر از کمی است. به عبارت دیگر ، کاهش این کار به یک عدد دشوار است. علاوه بر این ، این آینده نیز به نظر می رسد و مانند سایر مؤلفه ها اطلاعاتی از واقعیت های گذشته کسب نمی کند.

در اینجا من به دنبال شرکت هایی نیستم که سریعترین تولید کنندگان باشند. فکر نمی کنم توانایی خاصی برای انجام این کار داشته باشم. درعوض ، من به دنبال شرکت هایی هستم که مدلهای تجاری آنها احتمالاً حداقل چند سال از این پس خواهد بود.

اگر این شرکت از یک صنعت در حال مرگ باشد و به طور مداوم گزارش درآمدهای سقوط را گزارش کرده است ، این یک پرچم بزرگ قرمز خواهد بود.

از طرف دیگر ، من به شرکتی که به آرامی نسبت به سایرین در حال رشد است یا در معرض مبهم های چرخه تجارت است ، مهم نیستم. تا زمانی که یک مدل تجاری پایدار داشته باشد و برای ماندن در اینجا باشد ، رای من خواهد بود. این مؤلفه چارچوب عمدتاً برای اطمینان از عدم درگیر شدن با یک تله ارزش در صنعت در حال مرگ یا در حال کاهش است.

من برای تولید درآمد هستم

این شرکت باید سابقه سودآوری را به صورت مداوم در سطح پایین داشته باشد. یک سال عجیب و غریب ضرر خوب است. با این حال ، اگر تاریخ گذشته نشان می دهد که شرکت به طور مرتب ضرر و زیان را متحمل می شود ، باید بلافاصله دور ریخته شود.

علاوه بر این ، اگر سهام در حال حاضر هیچ سود حاصل نمی کند اما یک شرکت با رشد بالا است و قول می دهد در آینده سود بزرگی کسب کند ، حتی باید از این سهام نیز اجتناب شود. خرید چنین سهام به شدت در قلمرو گمانه زنی ها قرار گرفت و ما باید به عنوان سرمایه گذاری های بلند مدت از خرید آنها برخوردار باشیم.

برای سهام پنی نیز باید رویکرد مشابهی انجام شود. مهم نیست که آینده چقدر روشن باشد ، شرکت باید در زمان سرمایه گذاری به طور مداوم سودآور باشد. در صورت عدم موفقیت ، باید از سرمایه گذاری در چنین شرکتهایی به هر قیمتی اجتناب شود.

D برای تخفیف عمیق در ارزیابی ها است

فیزیکدان بزرگ ریچارد فاینمن بر این عقیده بود که اگر همه دانش در یک هولوکاست هسته ای نابود شود و اگر فقط یک جمله وجود داشته باشد که اجازه زندگی در آن را داشته باشد ، باید این فرضیه اتمی باشد که همه چیز از اتم هایی ساخته شده است که حرکت می کننددر حرکات دائمی ، وقتی که کمی از هم فاصله دارند و به محض فشردن در یکدیگر ، یکدیگر را جذب می کنند ، جذب یکدیگر می شوند.

من به شدت این نظر را دارم که اگر دنیای سرمایه گذاری چنین گزینه ای را برای تصویب فقط یک جمله داشت ، این اصل حاشیه ایمنی بود.

افراد مختلف روشهای مختلفی برای ارزیابی یک شرکت و رسیدن به حاشیه ایمنی دارند. در هسته اصلی این همه فرض ساده ای برای خرید سهام با تخفیف به ارزش ذاتی خود است به طوری که اگر چیزی پیش نرود ، روند نزولی محدود است و اگر کارها به درستی پیش برود ، سودهای محکمی برای گرفتن وجود دارد.

در جهان سهام پنی ، من به دنبال حاشیه ایمنی بزرگ و چربی هستم. در حالت ایده آل ، من دوست دارم به معاملات سهام با تخفیف بزرگ نگاه کنم نه تنها ارزش کتاب آن بلکه آنچه بنیامین گراهام برای تماس با شبکه های خالص یعنی معاملات سهام با 20 ٪ تخفیف به دارایی های خالص فعلی کمتر از همه بدهی ها استفاده می کرد.

هر چهار سهام ذکر شده در بالا ، شبکه های خالص در زمانی بودند که چارچوب روی آنها صفر شد. به همین دلیل است که وقتی اوضاع به نفع آنها تبدیل شد ، آنها به دست آوردند.

خرید سهام با حاشیه ایمنی از نظر تئوری آسان است اما من دیده ام که سرمایه گذاران زیادی هنگام استفاده از آن در عمل نقشه را از دست می دهند. آنها یا در نهایت با استفاده از متریک اشتباه به پایان می رسند یا در انتخاب چند متری مناسب برای متریک مانند درآمد شرکت یا ارزش کتاب آن کاملاً لیبرال هستند.

ایده این است که از بین نروند مگر اینکه کسی بداند که کسی معامله خوبی را انجام می دهد. به همین دلیل من اصرار دارم که سهام را در نظر بگیرم فقط در صورت معامله با تخفیف بزرگ با ارزش کتاب خود ، ترجیحا تخفیف به ارزش خالص خود یعنی دارایی های خالص فعلی خود را کمتر از همه بدهی ها.

این پس از آن است. این چارچوب جامد در اینجا است. ساده و در عین حال بسیار مؤثر. هر شباهتی به اصول سرمایه گذاران با ارزش عمیق مانند بن گراهام و والتر شلس صرفاً همزمان نیست.

من بسیار تحت تأثیر این افسانه ها هستم و به همین دلیل سعی کرده ام رویکردهای سرمایه گذاری آنها را تا آنجا که می توانم کپی کنم.

تمرکز بی رحمانه آنها بر به حداقل رساندن نزولی حتی قبل از شروع تمرکز بر روی صعود ، ما را در چیزی که به اندازه سهام پنی در معرض خطر است ، در جای خود قرار می دهد.

با این حال ، ساده لوحانه خواهد بود که با استفاده از چارچوب جامد ، نرخ 100 ٪ ضربه را در سهام پنی فرض کنید. همانطور که پیتر لینچ می گوید ، در این تجارت هیچ کس نمی تواند 10 بار از 10 باشد.

اگر 6 بار از 10 درست باشید ، این یک دستاورد بزرگ خواهد بود و این دقیقاً همان چیزی است که تلاش ما خواهد بود. علاوه بر این ، تلفات به میزان 40 ٪ -50 ٪ در تعداد کمی از سهام پنی اجتناب ناپذیر است.

با این حال ، از آنجا که احتمالاً برنده بیشتری نسبت به بازندگان و تعداد کمی از برندگان بزرگ مانند مواردی که قبلاً برجسته شده بودند ، بازده طولانی مدت از چنین رویکردی بسیار عالی خواهد بود.

آیا سهام پنی برای سرمایه گذار کوچک ایمن است؟

خوب ، اگر فقط در هر سهام پنی سرمایه گذاری کنید به امید بازپرداخت سریع ، سهام پنی خطرناک است.

با این حال ، سهام من ترجیح می دهم فقط سهام پنی نیستند. این سهام پنی است که از معیارهای فیلتراسیون محکم من عبور کرده است و من انتظار دارم که اکثریت قریب به اتفاق آنها هم از قابلیت اطمینان برخوردار باشند و هم پتانسیل ارائه سود قابل توجهی را در 1-2 سال داشته باشند.

فقط برای قرار دادن اوضاع ، در هر مقطع زمانی ، چارچوب محکم من بیش از 90 ٪ سهام پنی موجود در بازار را رد می کند.

و سپس حتی از آنهایی که مرحله اول را پشت سر می گذارند ، من فقط 1-2 سهام را که تجزیه و تحلیل می کنم دوست دارم. سهام مانند آنهایی که قبلاً دیدیم و در طی 12 ماه آینده بازده های خارق العاده ای به دست آوردند.

چقدر باید در سهام پنی سرمایه گذاری کند؟

سهام پنی ذاتاً خطرناک تر از سهام آبی یا درپوش میانی است.

از طرف روشن تر ، آنها پتانسیل رشد عظیمی را ارائه می دهند. برای یک سهام خوب پنی غیر معمول نیست که در طی چند ماه یک مولتی مگس را بچرخاند. اما در کنار هم ، ریسک بالایی وجود دارد.

مشترکین باید توجه داشته باشند که همه سهام پنی تمایل به عملکرد برتر ندارند.

در واقع ، ما شاهد بودیم که سهام پنی 80-90 ٪ را فرو می برد.

به همین دلیل سهام پنی برای کسانی که مشخصات ریسک کم دارند توصیه نمی شود. حتی برای مشترکانی که اشتها برای ریسک کمی بیشتر دارند ، توصیه می کنیم بیش از 5 ٪ -7 ٪ از نمونه کارها در سهام پنی سرمایه گذاری نشود.

این بدان معنی است که جسد ای که فرد برای سهام پنی کنار می گذارد نباید بیش از 5 ٪ -7 ٪ از کل پول اختصاص داده شده به سهام باشد.

بهترین سهام پنی برای خرید کدام است؟

خوب ، ما نمی توانیم از طریق این مقاله توصیه های سهام را ارائه دهیم.

با این حال ، اگر در طی چند ماه گذشته از فیلتر جامد به صفر در سهام پنی سمت راست استفاده کرده اید ، می توانستید به سهام مانند مواد شیمیایی بدل ، مواد شیمیایی Thirumalai ، مسکن اشیانا ، S Chand & Company ، Polyols Gulshan و غیره برسید.

این سهام است که به تنهایی در مدت چند ماه 60 ٪ -70 ٪ بازده داده اند ، بنابراین قدرت چارچوب جامد ما در افتخار سهام پنی سمت راست را تأیید می کنند.

واقعیت این است که ما صدها کتاب خوانده ایم. بخشهای گزارش تحقیقاتی تجزیه و تحلیل شده است. و تقریباً در هر استراتژی سرمایه گذاری در آنجا بوده است.

ما حتی چندین مورد از این استراتژی ها را امتحان کرده ایم.

و بعد از این همه ، ما به ساده ترین و موثرترین قوانین رسیدیم تا تصمیم بگیریم که سهام پنی واقعاً ارزش خرید دارد.

و ما همه اینها را در چارچوب جامد خود قرار داده ایم.

ما به شدت اعتقاد داریم که این چارچوب یکی از ساده ترین راه ها برای کسب درآمد از سهام پنی را ارائه می دهد.

سرمایه گذاری سهام پنی مبارک

ویراستار Rahul شاه ، Profer Hunter Equitymaster Agora Research Private Limited (تحلیلگر تحقیق)

سؤالات متداول در سهام پنی

1. سهام پنی چیست؟

سهام پنی سهام شرکتهای ذکر شده با قیمت پایین با قیمت پایین است.

این سهام معمولاً قیمت سهم کم دارند ، به طور معمول کمتر از 100 روپیه و اغلب کمتر از 50 روپیه.

در بازار ایالات متحده ، این سهام کمتر از یک دلار یعنی برای سکه ها تجارت می کند. از این رو نام

این سهام ، به طور کلی ، نقدینگی ضعیفی در بازار دارند ، یعنی حجم معاملات آنها کم است. معمول است که سهام پنی کمتر از هزار سهم در روز تجارت کند.

شما می توانید لیست سهام پنی هندی و نحوه عملکرد آنها در اینجا را مشاهده کنید.

2. آیا باید در سهام پنی سرمایه گذاری کنید؟

این که آیا شما در سهام پنی سرمایه گذاری می کنید کاملاً به اشتهای ریسک شما در بازار سهام بستگی دارد. سهام پنی بی ثبات ترین و غیرقانونی ترین سهام موجود در بازار است.

بنابراین ، آنها بسیاری از چالش ها را به یک سرمایه گذار که در سایر دسته های سهام وجود ندارد ، ارائه می دهند.

این سهام به دلیل تحویل بازده MultiBagger در چند ماه بدنام است تا در طی چند هفته آینده از بین برود و تمام سود را کنار بگذارد.

به دلیل ماهیت غیرقانونی آنها ، ایجاد موقعیتی قابل توجه در سهام پنی بسیار دشوار است. به همین دلیل است که مدیران صندوق بیشتر از آنها دوری می کنند.

حجم معاملات پایین آنها همچنین باعث می شود که آنها در برابر اپراتورهای بازار که این سهام را خریداری می کنند با تنها قصد افزایش قیمت ، آسیب پذیر شوند.

هنگامی که سرمایه گذاران خرده فروشی ساده لوح آنها را به سمت سهام دنبال می کنند ، سهام خود را رها می کنند. بنابراین ، اپراتورها سودهای خوش تیپ را رزرو می کنند و سرمایه گذاران خرده فروشی را با ضررهای عظیمی ترک می کنند.

از طرف دیگر ، سهام پنی این پتانسیل را دارد که بیشترین سود را در مقایسه با سایر سهام موجود در بازار ارائه دهد.

سهام پنی اساساً قوی انتخاب شده ، این پتانسیل را دارد که در طی 1-3 سال سود بیشتری از 1000 ٪ داشته باشد. این تقریباً در مورد Largecaps غیرممکن است.

این دلیل اصلی محبوبیت آنها است.

بنابراین ، در بورس سهام ، سهام پنی متعلق به "بالاترین خطر ممکن برای بالاترین بازده بالقوه" است.

این واقعیتی است که شما باید هنگام سرمایه گذاری در سهام پنی بپذیرید.

3. چقدر باید در سهام پنی سرمایه گذاری کنید؟

سهام پنی ذاتاً از BlueChips یا Midcaps خطرناک تر است.

آنها پتانسیل رشد عظیمی را ارائه می دهند. برای یک سهام خوب پنی غیر معمول نیست که یک ماه چند ماه یکبار یک کیسه را بچرخاند. اما در کنار هم ، ریسک بالایی وجود دارد. معمول است که سهام پنی 80-90 ٪ را وقتی همه چیز ترش می شود ، فرو می برد.

به همین دلیل است که سهام پنی برای کسانی که مشخصات ریسک کم دارند مناسب نیست.

حتی اگر مشخصات ریسک بالایی داشته باشید ، ما معتقدیم که بیش از 5 ٪ از سبد سهام یک شخص در سهام پنی سرمایه گذاری نمی شود.

4- چگونه سهام پنی Multibagger را انتخاب کنیم؟

سهام پنی شمشیرهای دو لبه کشنده جهان سرمایه گذاری است.

در حالی که آنها به طور بالقوه بزرگترین پتانسیل صعودی هر گروه از سهام را نشان می دهند ، می توانند ثروت را سریعتر از هر گروه دیگر از بین ببرند.

شما می توانید شروع به جستجو با صفحه نمایش سهام EquityMaster کنید تا بهترین سهام پنی Multibagger را پیدا کنید.

به طور خاص ، به دنبال این خصوصیات باشید.

 • ترازنامه قوی: به دنبال بدهی پایین ، تراز پول بالا و نسبت فعلی بیشتر از 1 یعنی دارایی های فعلی بیشتر از بدهی های جاری باشید. Screener Screener EquityMaster می تواند به شما در یافتن شرکت های بدون بدهی کمک کند.
 • هلدینگ مروج بالا: هرچه بالاتر باشد بهتر است. این نشان می دهد که مروج در بازی پوستی دارد. مروج خرید سهام از بازار نشانه خوبی است. برای یافتن سهام در جایی که مروج در حال افزایش سهام است ، از صفحه نمایش سهام EquityMaster استفاده کنید. از شرکت های تعهد مروج خودداری کنید. Screener Screener EquityMaster شما را تحت پوشش قرار داده است - سهام با تعهد مروج بالا.
 • کیفیت تجارت: این سؤالات را بپرسید. آیا این یک تجارت خوب است؟آیا اصول قوی است؟آیا بعد از چند سال خواهد بود؟آیا سود کسب می کند؟برای یافتن سهام پنی ، از Screener سهام EquityMaster استفاده کنید.
 • جریان نقدی: آیا تجارت از عملیات خود پول نقد ایجاد می کند؟اگر بله ، پس در حال رشد است؟چگونه از پول نقد استفاده می شود؟
 • ارزیابی های ارزان: همیشه ایده خوبی است که سهام آنها را در هنگام ارزان بودن خریداری کنید. بررسی کنید که آیا سهام زیر ارزش کتاب خود معامله می کند یا خیر. حاشیه ایمنی حداقل 20 ٪ زیر ارزش کتاب نقطه ورود خوبی است.

Screener Screener EquityMaster به شما در یافتن کم ارزش ترین شرکت ها کمک می کند. یک صفحه نمایش بسیار مفید برای سهام پنی ، قیمت پایین برای سهام است.

5- چگونه با سهام پنی اشتباه نگیریم؟

برای انتخاب بهترین سهام پنی به یک چارچوب بسیار قوی نیاز دارید.

چارچوبی که نه تنها شما را قادر می سازد تا در سهام پنی سمت راست با قیمت مناسب به صفر برسید بلکه به شما در جلوگیری از بازنده های بزرگ نیز کمک می کند.

در اینجا چند نکته وجود دارد.

 • از تمام سهام پنی با بدهی بالا خودداری کنید. نسبت بدهی به سهام بیشتر از 0. 5 یک شماره سخت است.
 • از همه ضرر و زیان های پنی خودداری کنید. برای شرکت های بدهی بالا ، صفحه نمایش سهام EquityMaster را بررسی کنید.
 • از تمام سهام پنی با نگه داشتن مروج کم (زیر 40 ٪) و سهام پنی با تعهد مروج خودداری کنید.
 • از تمام سهام پنی که جریان پول نقد از عملیات را تولید نمی کنند ، خودداری کنید.
 • به دلیل برخی از عوامل خارجی مانند تغییر در مقررات دولت ، از تمام سهام پنی که در آن تجارت در معرض خطر است ، خودداری کنید.
 • از تمام سهام پنی که ارزان نیستند خودداری کنید. اصرار بر خرید حداقل 20 ٪ زیر ارزش کتاب.

برای یافتن بهترین سهام پنی ، از صفحه نمایش سهام EquityMaster استفاده کنید. صفحه نمایش به شما امکان می دهد سهام را بر اساس معیارهای خود نمایش دهید.

درباره مدیر سهام

از سال 1996 ، EquityMaster منبع عقاید صادقانه و معتبر در مورد سرمایه گذاری در هند بوده است. با تحقیقات محکم و تجزیه و تحلیل عمیق ، Equitymaster به سمت ساخت خوانندگان خود اختصاص داده شده است- هر روز باهوش تر ، با اعتماد به نفس و ثروتمندتر. در اینجا به همین دلیل صدها هزار خواننده در بیش از 70 کشور گسترش یافته است که به شرکت حقوقی اعتماد دارند.

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 33 تاريخ : پنجشنبه 10 فروردين 1402 ساعت: 0:47