سهام نوآوری در حباب نیست: ما معتقدیم که آنها در قلمرو با ارزش عمیق قرار دارند

ساخت وبلاگ

کتی Ark را تأسیس کرد تا صرفاً روی سرمایه گذاری در نوآوری مختل کننده و ضمن افزودن ابعاد جدید به تحقیق ، تمرکز کند. از طریق یک رویکرد تحقیقاتی باز ، کتی معتقد است که ARK می تواند فرصت های سرمایه گذاری در مقیاس بزرگ ناشی از نوآوری های فناوری را شناسایی کند.

در طول حرفه من ، در مواقعی که استراتژی های نوآوری مختل کننده از نفع خود خارج شده است ، نگرانی اصلی من در اطراف مشتریان ما به وجود آمده است. شاید تحت تأثیر عناوین منفی در رسانه ها و نوسانات ذاتی استراتژی ما ، برخی از مشتری ها در نزدیکی چرخه های بازار فروخته شده اند و آنچه را که در غیر این صورت می تواند خسارات موقت را به ضررهای دائمی تبدیل کند ، تبدیل کرده اند.

به همین دلیل ، ARK تمرکز قابل توجهی را بر روی افق زمانی سرمایه گذاری پنج ساله ما قرار می دهد و به طور مداوم با مشتریان ما از طریق وبلاگ ها ، خبرنامه ها ، مصاحبه های رسانه ای ، وبینارها و سایر فیلم ها مانند سریال ماهانه "در دانستن" ارتباط برقرار می کند. پیام اصلی ما این است که نوآوری مشکلات را حل می کند و انتظار می رود زندگی انسان را با سرعت شتاب در طی پنج تا ده سال آینده تغییر دهد. ما همچنین تأکید می کنیم که در حین اصلاحات از نوسانات استفاده می کنیم و اوراق بهادار خود را به سمت بالاترین سهام محکومیت خود متمرکز می کنیم. نتیجه تعامل با مشتریان ما بهتر از آنچه بسیاری از ناظران پیش بینی کرده اند ، حفظ دارایی بوده است. سال به روز ، جریان های ما به میزان قابل توجهی از خروج ما برخوردار بوده است ، [1] نشان می دهد که با تعادل ، سرمایه گذاران فرایند سرمایه گذاری مدیریت فعال ما و افق زمانی سرمایه گذاری بلند مدت را درک می کنند.

از نظر تاریخی و طبق تحقیقات ما ، این غلظت اوراق بهادار ما در حین اصلاحات منجر به عملکرد مطلق و عملکرد نسبی قابل توجهی در هنگام بازگشت بازار شده است. [2]طبق تخمین های فعلی ما ، تنها یک بار دیگر در تاریخ ARK ، در پایان سال 2018 ، تحقیقات ما چنین پتانسیل رشد خوش بینانه ای را طی پنج سال آینده نشان داده است. [3]

به نظر می رسد پس از اصلاح نزدیک به 11 ماه ، به نظر می رسد که سهام نوآوری وارد قلمرو با ارزش عمیق شده است ، ارزیابی آنها بخشی از سطح اوج است. بسیاری از بدبینان سال گذشته بازده های بزرگ ما را به "ماندن در خانه" نسبت دادند و انتظار داشتند که اصول آنها امسال رو به وخامت بگذارد. به عنوان مثال ، از زمان اوج خود در 19 اکتبر 2020 ، قیمت سهام زوم تقریباً 68 ٪ به سطحی کاهش یافته است که از اول ژوئن 2020 دیده نمی شود ، همانطور که در زیر نشان داده شده است. [4]با این حال ، از زمان پایان سه ماهه مالی خود در ژوئیه 2020 ، درآمد زوم و EBITDA به ترتیب 58 ٪ و 53 ٪ افزایش یافته است. سه ماهه گذشته ، به طور سال گذشته ، در برابر 367 ٪ افزایش در عمق بحران Coronavirus ، درآمد زوم 35 ٪ و EBITDA آن ، 52 ٪ افزایش یافته است. [5]از نظر ما ، بحران Coronavirus یک چرخه "RIP و جایگزین" را در فضای ارتباطی 1. 5 تریلیون دلاری شرکت آغاز کرد ، اولین چرخه جایگزین جایگزین محصول از زمان ظهور اینترنت تقریباً 30 سال پیش. ما اعتقاد نداریم که این تغییر "موقتی" بوده است. این تحول که توسط "ماندن در خانه" تحریک شده است ، در دنیای کار ترکیبی و "رقابت" به "ارتباط برقرار می شود".

بزرگنمایی (ZM)docusign (docu)teladoc (TDOC)
اوج به کاهش درصد کاهش قیمت-68 ٪-56 ٪-70 ٪
ماه قبل با آن قیمت سهام6/20206/20201/2020
درآمد سالانه در آن سه ماهه (میلیارد ها)2. 7 دلار1. 4 دلار0. 7 دلار
درآمد سالانه در طول Q321 (میلیارد ها)4. 2 دلار2. 2 دلار2. 1 دلار
درصد تغییر58. 4 ٪59. 4 ٪188. 5 ٪
آخرین نرخ رشد درآمد سه ماهه Yoy35. 2 ٪42. 4 ٪80. 6 ٪
EBITDA سالانه در آن سه ماهه (میلیون ها نفر)807. 6 دلار$ -100. 4$ -24. 4
EBITDA سالانه در Q3'21 (میلیون ها نفر)1238. 6 دلار67. 2 دلار$ -17. 3
درصد تغییر53. 4 ٪166. 9 ٪29. 5 ٪
وزن در NASDAQ (QQQ)0. 29 ٪0. 19 ٪0. 00 ٪
وزن در S& P 5000. 00 ٪0. 00 ٪0. 00 ٪

فقط برای اهداف اطلاعاتی و نباید مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه ای برای خرید ، فروش یا نگه داشتن امنیت خاص در نظر گرفته شود.

منبع: Ark Investment Management LLC ، داده های تهیه شده از شخص ثالث (بلومبرگ)

در این وبلاگ ، ما می خواهیم روند تفکر ARK را در این زمان مهم در بازار سهام با شما به اشتراک بگذاریم. ما از سوالات ، نظرات و بازخورد سازنده شما استقبال می کنیم.

در ضمن و مثل همیشه ، ما در این زمان برکت سال ، با خانواده و دوستان خود اوقات فوق العاده ای را برای شما آرزو می کنیم.

آیا تورم نوآوری مختل کننده را از بین برده است؟

از اواسط فوریه 2021 ، بسیاری از شاخص های بازار مبتنی بر گسترده به ثبت رسیده اند و در این فرآیند ، از سهام رشد به سمت "ارزش" و سهام دفاعی ، از جمله Faangs دور می شوند. مهمترین دلایل این چرخش ، ترس از این است که تورم یک مشکل کوتاه مدت مربوط به تنگناهای زنجیره تأمین نیست ، بلکه نتیجه پاسخ های بیش از حد پولی و سیاست مالی به کرونوویروس و انواع آن است. در ارتباط با چرخه های اقتصادی قوی ، تورم به نفع "سهام ارزش" ، به ویژه انرژی ، خدمات مالی ، صنعتی و مواد است. در عین حال ، با افزایش نرخ تخفیف و کاهش ارزش فعلی جریان نقدی آینده ، نرخ بهره بالاتر تمایل به آسیب رساندن به دارایی های طولانی مدت مانند سهام رشد تهاجمی دارد. به طور معمول ، شرکت های اصلی این سهام ، سودآوری کوتاه مدت را قربانی می کنند و به طور تهاجمی برای سرمایه گذاری در فرصت های رشد قابل توجهی سرمایه گذاری می کنند. در نوامبر سال 2021 ، جروم پاول ، رئیس فدرال رزرو اظهار داشت که تورم ممکن است "گذرا" نباشد ، توربوشارژ چرخش به سمت سهام ارزش و به سرمایه گذاران دلیل بیشتری برای فروش از دست دادن مالیاتی در فضای نوآوری با کاهش سال می بخشد.

آیا استراتژی ها و الگوریتم های کمتری باعث ترس از تورم می شوند؟

همانطور که در مورد اعماق کرونوویروس در سال گذشته اتفاق افتاد ، به نظر می رسید که استراتژی های مبتنی بر کمیت و الگوریتم بر فعالیت بازار سهام در سه ماه اول چرخش در اوایل سال جاری و سپس دوباره اخیراً حاکم است. با برخی تخمین ها ، معاملات الگوریتمی تقریباً 70 ٪ از کل معاملات در ایالات متحده و حتی درصد بالاتر در دوره های نوسانات افزایش یافته را تشکیل می دهد. سال گذشته ، همانطور که بازار سهام در ماه مارس و آوریل به واقعیت زشت کروناویروس پاسخ می داد ، به نظر می رسید که استراتژی های کم و الگوریتمی به طور ساده در دو متغیر - سطح پول نقد در ترازنامه های شرکت و نرخ سوختگی نقدی - به دست می آید و فقط درچند هفته ، آنها بسیاری از سهام را 50-75 ٪ خرد کردند. [6]پیروان حرکت و مفسران بازار این تجارت "آشکار" را پذیرفتند ، اما آنها اشتباه کردند. بسیاری از این سهام در فضای ژنومی قرار داشتند ، فن آوری های اساسی آنها برای مقابله با کرونوویروس بسیار مهم است: توالی ژنومی ، زیست شناسی مصنوعی ، فناوری mRNA ، یادگیری ماشین و آزمایش تشخیصی مولکولی. در برابر خرد متعارف ، خرید آن سهام حرکت درستی بود.

در بعضی مواقع امسال ، به نظر می رسید که تورم و نرخ بهره شعله ور می شود ، به نظر می رسید که مجدداً و الگوریتم ها بر فعالیت تجاری حاکم است. این بار ، به نظر می رسید که آنها از یک متغیر استفاده می کنند: ارزیابی های بالا بر اساس درآمد کوتاه مدت سهام که در طول کرونوویروس سود می بردند. درعوض ، آنها از بخش های مختلفی مانند انرژی و خدمات مالی طرفداری می کردند ، دو گروه که معتقدیم با حمل و نقل الکتریکی خودمختار و کیف پول های دیجیتال/امور مالی غیر متمرکز (DEFI) به طور چشمگیری و به ترتیب مختل می شوند. بار دیگر ، مفسران بازار - سرمایه گذاران ، استراتژیست ها ، معامله گران با فرکانس بالا و دیگران - از تأثیرگذار پیروی کردند و هشدار دادند در مورد اشتباهات انجام شده در حباب فناوری و مخابراتی.

به نظر ما ، این پاسخ های پاولوویان به همان اندازه اشتباه در روزهای ابتدایی بحران کروناویروس اثبات می شوند. آنها به عقب به نظر می رسند و نمی دانند که شرکت هایی که امروزه سرمایه گذاری می کنند ، سودآوری کوتاه مدت را به یک دلیل مهم قربانی می کنند: برای سرمایه گذاری در عصر نوآوری ، امثال آن که جهان هرگز شاهد آن نبوده است. این عصر جدید به لطف پنج سیستم عامل اصلی نوآوری در حال تحول است: توالی DNA ، روباتیک ، ذخیره انرژی ، هوش مصنوعی و فناوری blockchain. بر خلاف شرکت های فلج شده توسط سهامداران کوتاه مدت که خواستار سود و سود سهام خود هستند "اکنون" ، شرکت های واقعاً نوآورانه در این جرم هستند.

به نظر می رسد فلج سرمایه گذاری یا حساسیت معیار ریشه در حافظه عضلانی ایجاد شده در طول فناوری فناوری و مخابراتی و سپس دوباره در طول بحران مالی جهانی در سال 2008-09 دارد. با این حال ، اگر تحقیقات ما صحیح باشد ، شرکت هایی که به صورت اسطوپی بر سودآوری کوتاه مدت متمرکز شده اند ، به اندازه کافی سرمایه گذاری نکرده اند تا از فرصت های رشد انفجاری مرتبط با پنج سیستم عامل نوآوری که جوانه زنی شده اند از زمان کاشت بذر آنها در 20 سال که در این فناوری به پایان رسیده اند ، سرمایه گذاری کنند. و حباب از راه دور. درعوض ، بسیاری احتمالاً از "تخریب خلاق" رنج می برند. حتی Faangs می تواند به عنوان همگرایی فناوری blockchain و هوش مصنوعی در تلاش های به اصطلاح "متاور" برای از بین بردن نقش های جمع کننده داده های متمرکز ، تحریک قدرت اقتصادی به سازندگان و مصرف کنندگان آسیب ببیند.

سایر بازارها ترس از تورم را تأیید نمی کنند

شاید عجیب و غریب ، ما امسال با صحبت از "حباب" در بازارهای سهام عمومی تشویق شده ایم زیرا ارزش های مرتبط با نوآوری های مختل کننده از بین رفته است. چرا؟ ... زیرا بازارهای دیگر ترس از تورم را برای ماندن در اینجا تأیید نمی کنند. به عنوان مثال ، شاخص های بازار عمومی مبتنی بر گسترده ، در نزدیکی رکورد هستند ، ارزیابی آنها در سطحی که از زمان حباب فناوری و مخابراتی دیده نمی شود. در اوایل دهه هشتاد ، به عنوان تورم اقتصاد ایالات متحده را ویران کرد ، نسبت دوازده ماهه قیمت (PE) نسبت S& P 500 به پایین 6. 8 برابر سقوط کرد ، تقریباً یک چهارم از سطح امروز. [7]کدام بازار اشتباه کرده است: سهام مرتبط با نوآوری مختل کننده یا شاخص های سهام عمومی مبتنی بر گسترده؟به همین ترتیب ، ارزش گذاری بازار سهام خصوصی به لطف دور پی در پی ، تقریباً رکورد بالایی دارد. [8]آخرین نمونه ، Nubank ، امسال با یک دور بودجه با ارزش 25 میلیارد دلار آغاز شد و در این ماه 60 ٪ بیشتر با بیش از 40 میلیارد دلار عمومی شد. در همین حال ، سهام Mercadolibre ، یک تجارت الکترونیکی خوب ، رقابتی الکترونیکی و سهام FinTech که تقریباً با همان نرخ رشد می کنند ، به نصف کاهش یافته است. [9]سرانجام ، به نظر می رسد که بازار اوراق قرضه هشدار می دهد که فدرال رزرو سخت نمی شود. از ماه فوریه ، منحنی عملکرد که با تفاوت بین بازده در وثیقه 10 ساله خزانه داری اندازه گیری می شود و یادداشت 2 ساله خزانه داری از 159 امتیاز پایه به 80 امتیاز پایه مسطح شده است ، [10] با اشاره به افزایش احتمال رکود اقتصادی ،تورم پایین یا هر دو در طول سال آینده.

از نظر ما ، دیوار نگرانی ساخته شده در پشت سهام چندگانه بالا برای سهام در فضای نوآوری به خوبی برای سهام است. قوی ترین بازارهای گاو نر از یک دیوار نگرانی بالا می روند ، واقعیتی که به نظر می رسد کسانی که با حباب فناوری و مخابراتی مقایسه می کنند ، فراموش می کنند. در سال 1999 هیچ دیوار نگرانی وجود نداشته و یا بازار سهام را آزمایش نکرده است. این بار در اطراف ، دیوار نگرانی به ارتفاعات عظیم رسیده است.

آیا خطر می تواند کاهش یابد؟

من کار خود را در حالی که در دانشگاه در اواخر دهه هفتاد بود ، شروع کردم که تورم در حال افزایش بود. در آن زمان ، بیشتر اقتصاددانان معتقد بودند که تورم گذرا است ، به جز DRS. عذاب و مرگ - هنری کافمن از برادران سالومون و آل ووجنیلور اول بوستون - و میلتون فریدمن. من با شاهد این اختلاف نظر ، از این احتمال که می توانم در تورم اشتباه کنم ، حساس هستم. گفته می شود ، اعتقاد من در حال رشد است که تعجب بزرگتر برای بازارها ، کاهش قیمت - چه چرخه ای و چه سکولار - خواهد بود و این ، پس از فروپاشی امسال ، چندین سهام بالاتر می تواند در طول سال آینده به طرز چشمگیری چرخانده شود.

مورد سکولار برای کاهش "خوب" قدرتمند است. طبق تحقیقات ما ، که در حول قانون رایت متمرکز است ، پنج سیستم عامل نوآوری نیروهای تورم را معرفی می کنند که با گذشت زمان ایجاد می کنند و در هر بخش ، صنعت و شرکت در سطح جهان تأثیر می گذارند. طبق قانون رایت ، تحقیقات ما [11] نشان می دهد که هزینه های مرتبط با هر دو برابر شدن تجمعی در تعداد کل ژنوم های انسانی که با فن آوری های طولانی خوانده شده توالی شده است ، 28 ٪ کاهش می یابد و هزینه های مربوط به خواندن های کوتاه ، 40 ٪. در همین حال ، هر دو برابر شدن تجمعی در تعداد روبات های صنعتی و باتری های تولید شده ، به ترتیب 50 ٪ و 28 ٪ کاهش می یابد. علاوه بر این ، هزینه های آموزش هوش مصنوعی با نرخ 60 ٪ در سال رو به کاهش است. به طور تحریک آمیز ، این سیستم عامل ها در حال همگرا هستند و پتانسیل کاهش هزینه های چشمگیر تر را به عنوان خوراک منحنی S و تقویت یکدیگر ایجاد می کنند. طبق تحقیقات فعلی ما ، به عنوان مثال ، همگرایی بین و در بین روباتیک ، ذخیره انرژی و هوش مصنوعی باعث ایجاد تاکسی های خودمختار و پتانسیل رشد قابل توجهی خواهد شد: تا سال 2030 ، شبکه های تاکسی خودمختار می توانند از هیچ درآمدی امروز تا 9-10 تریلیون دلار در سطح جهان مقیاس بگیرند. که ، هنگامی که با افزایش بهره وری از زمان آزاد شده از پشت چرخ ، می تواند بیش از 20 تریلیون دلار باشد. برای چشم انداز ، تولید ناخالص داخلی ایالات متحده امروز تقریباً 21 تریلیون دلار است. به عبارت دیگر ، تورم "خوب" می تواند منجر به نرخ رشد بیش از حد برای شرکت هایی شود که در سمت راست تغییر قرار دارند.

موضوع ادواری کاهش تورم موضوع مورد بحث بسیار بیشتر است. تنگناهای زنجیره تامین که بسیار بیشتر از آنچه انتظار می‌رفت دوام آورده است، بحث را برانگیخته است، به‌ویژه اکنون که شاخص احساسات مصرف‌کننده دانشگاه میشیگان در عمق بحران کرونا به سطحی کمتر از آن کاهش یافته است.[12]از آنجایی که پرداخت های محرک نرخ پس انداز را به 33 درصد در بهار 2020 افزایش داد، هزینه های مصرف کننده برای کالاها - که تقریباً یک سوم کل مصرف در ایالات متحده را تشکیل می دهد - افزایش یافت و مشاغلی را که تعطیل شده بودند غافلگیر کرد. قبل از شیوع ویروس کرونا، کسب‌وکارها نه تنها به دلیل تنش‌های تجاری بین ایالات متحده و چین، بلکه به دلیل وارونگی منحنی بازدهی در اواخر تابستان 2019 در حالت «خطر خاموش» قرار داشتند. با تعطیل شدن کسب‌وکارها. در اوایل سال 2020، برخی از مصرف‌کنندگان برگشتند و از پرداخت‌های محرک دولتی برای «احتکار» کالاها استفاده کردند و سطح «موجودی» را در خانه‌ها و گاراژهای خود افزایش دادند. با تشدید برخی از مشکلات زنجیره تامین، مصرف کنندگان از ترس خالی شدن قفسه ها در اوایل سال جاری خریدهای تعطیلات را آغاز کردند و نرخ تورم CPI را به 6. 8 درصد در نوامبر 2021 رساند. در همان زمان، نرخ پس انداز مصرف کننده در ایالات متحده به زیر 8 درصد کاهش یافت. محدوده قبل از بحران کروناویروس، فضای کمتری را برای مصرف و احتکار در آینده باقی می‌گذارد.

در نتیجه، رشد مصرف احتمالاً در طی سه تا شش ماه آینده به طور قابل توجهی کاهش می یابد، درست زمانی که گلوگاه های زنجیره تامین در حال رفع شدن هستند و به طور بالقوه کسب و کارها را با موجودی های مازاد مواجه می کند. اگر درست بگوییم، طی سه تا شش ماه آینده، بازار احتمالاً بیشتر بر روی ریسک رکود در ایالات متحده، کندی جدی در اقتصاد چین و بازارهای نوظهور و احتمالاً کاهش شگفت‌انگیز تورم تمرکز خواهد کرد. قیمت‌های برخی از کالاها در حال حاضر قرمز چشمک می‌زنند: قیمت آهن 36 درصد کاهش یافته است، شاید در واکنش به آشفتگی املاک در چین، در حالی که شاخص خشک باری بالتیک 39 درصد، قیمت DRAM 27 درصد و قیمت چوب در ایالات متحده 35 درصد کاهش یافته است. 13]حتی قیمت نفت، که تا همین اواخر یک شاخص برجسته قابل توجه بود، 15 درصد کاهش یافته است.[14]به طور معمول، در طول کاهش سرعت، پذیرش فناوری‌های جدید تسریع می‌شود، زیرا کسب‌وکارها و مصرف‌کنندگان تمایل بیشتری به تغییر رفتار دارند. به نظر می‌رسد بسیاری از رهبران فناوری که اکنون به آنها متوسل شده‌اند در قلمرو ارزشی عمیقی هستند.

سهام نوآوری در یک حباب نیست: ما معتقدیم که آنها در قلمرو ارزشی عمیق هستند

در اواخر دهه نود ، سرمایه گذاران سهام عدالت سهام ارزش را به نفع سهام رشد ، به ویژه آنهایی که در فضاهای فناوری ، مخابراتی و بیوتکنولوژی بودند ، نادیده گرفتند. اینترنت و تأثیرات شبکه آن معجزه آسا به نظر می رسید ، به اندازه کافی که سرمایه گذاران رویای را تعقیب کنند: نوسانات در صعود یک چیز زیبا بود. متأسفانه ، سرمایه بیش از حد فرصت های کمی را تعقیب کرد - فناوری ها بسیار گران قیمت بودند و برای زمان نخست آماده نبودند. به عنوان مثال ، هزینه توالی اولین ژنوم کل انسان در آن زمان 2. 7+ میلیارد دلار بود. شرکت های فنی و مخابراتی مانند سیسکو ، اوراکل ، هیولت-پاکارد ، اینتل و WorldCom شرکت هایی نبودند که بعداً تراشه های ابر ، نرم افزاری را به عنوان یک سرویس یا اطلاعات مصنوعی ایجاد کنند. با این حال ، سهام آنها به ارزیابی های گزاف رسید. باز هم ، سرمایه گذاران در حال تعقیب رویا بودند - اغلب با چشم های چشم به عنوان تنها متریک ارزیابی. مدیران ارزش معتقد بودند كه ارزش گذاری شركت ها با توجه به تعداد چشم های بالقوه آنها كه در 10 سال در سطح جهان خدمت می كنند ، به خوبی پایان نمی یابد و درست بودند. روز حسابداری بیش از حد انتظار طول کشید ، اما در 10 مارس 2000 ، حباب پشت سر هم و سهام با ارزش خاموش شد.

سرمایه گذاران-به ویژه سرمایه گذاران نهادی-امروزه در سال 2000-03 و سپس دوباره توسط ذوب شدن مالی در سال 2008-09 ویران شدند. نوسانات به یک کلمه بد تبدیل شده است زیرا هر سنبله در شاخص نوسانات (VIX) از سال 2000 با بازار خرس همراه بوده است. به نظر می رسد سرمایه گذاران به جای گشت و گذار و تحقیق در مورد فرصت های هیجان انگیز سرمایه گذاری در فضای نوآوری در حال رشد ، معیارهای خود را بغل می کنند و به دنبال گذشته برای موفقیت در آینده هستند. معیارها سرمایه گذاران را به شرکت هایی که قبلاً از موفقیت قابل توجهی برخوردار بوده اند ، راهنمایی می کند.

معیارهای عدالت مبتنی بر گسترده می توانند به دلیل نوآوری مختل کننده آسیب ببینند

از آنجا که اقتصاد جهانی در حال تحمل بزرگترین تحول فن آوری در تاریخ است ، بیشتر معیارها می توانند به روش آسیب برسند. بر خلاف بسیاری از سهام مربوط به نوآوری ، معیارهای سهام در حال فروش با قیمت های رکورد بالا و نزدیک به رکورد بالایی هستند ، 26 برابر برای S& P 500 و 127x برای NASDAQ برای دوازده ماه دنباله دار. [15]با این حال ، پنج سیستم عامل اصلی نوآوری که شامل 14 فناوری هستند ، احتمالاً نظم جهانی موجود را که معیارها نشان می دهند ، تغییر می دهند. در نتیجه ، ما معتقدیم که استراتژی های سرمایه گذاری "امتحان شده و واقعی" در طی پنج تا ده سال آینده به عنوان توالی DNA ، روباتیک ، ذخیره انرژی ، هوش مصنوعی و مقیاس فناوری blockchain ناامید خواهد شد و همگرا است.

با داشتن یک افق زمانی سرمایه گذاری پنج ساله ، پیش بینی های ما برای این سیستم عامل ها نشان می دهد که استراتژی های ما امروز می تواند نرخ بازده سالانه 30-40 ٪ را در طی پنج سال آینده ارائه دهد. به عبارت دیگر ، اگر تحقیقات ما صحیح باشد - و من معتقدم که تحقیقات ما در مورد نوآوری در دنیای مالی بهترین است - پس استراتژی های ما در پنج سال آینده سه برابر به ارزش Quintuple خواهد شد. با این حال ، با نزدیک شدن امسال ، به نظر می رسد که سرمایه گذاران بیشتر به "بازی ایمن" علاقه مند هستند و به معیارهایی نزدیک می شوند که از نظر ما بعید به نظر می رسد حتی در طی ده سال آینده بازده متوسط را نیز ایجاد کنند. تقریباً مانند سالهای اولیه تحقیقات ARK در مورد و سرمایه گذاری در وسایل نقلیه برقی (TSLA) و بیت کوین ، به نظر می رسد نوآوری مختل کننده در قلمرو با ارزش عمیق قرار دارد. براساس هشت سال گذشته تحقیقات ما ، این فرصت ها از 10 تا 12 تریلیون دلار امروز یا تقریباً 10 ٪ از کلاه جهانی بازار سهام عمومی به 200+ تریلیون دلار در طی ده سال آینده مقیاس می شود.

ما اجازه نخواهیم داد که معیارها و خطاهای ردیابی استراتژی های خود را به سمت نظم جهانی موجود گروگان بگیرند. بحران Coronavirus به طور دائم شیوه کار جهان را تغییر داد و مصرف کنندگان و مشاغل را در عصر دیجیتال بسیار سریعتر و عمیق تر از آنچه در غیر این صورت اتفاق می افتاد ، تحریک کرد. رد استراتژی های نوآوری به عنوان "ماندن در خانه" در مورد یک نکته مهم: نوآوری مشکلات را به شکلی حل می کند که مصرف کنندگان و مشاغل با تسکین ، اشتیاق و لذت اتخاذ می کنند. مهم برای موفقیت در سرمایه گذاری ، حرکت به سمت راست تغییر خواهد بود ، از صنایع و شرکت هایی که در صندلی های "تخریب خلاق" گرفتار شده و افراد را در حاشیه اصلی "نوآوری مختل کننده" قرار می دهند ، جلوگیری می کند.

تخمین جریان دارایی ARK از 12/16/21 (YTD)

ARK تجزیه و تحلیل انقباض/گسترش استراتژی نوآوری خود را در دوره های آشفتگی بازار انجام داد (داده های به روز شده از 30 سپتامبر 2021)

لطفاً توجه داشته باشید که ARK این بیانیه را از نسخه اصلی خود اصلاح کرد تا هرگونه تصور غلط در بازار را روشن کند. این بیانیه در مورد استراتژی های نوآوری مختل کننده ARK به طور گسترده اعمال می شود و به هیچ محصول یا صندوق خاصی اشاره نمی کند. این بیانیه براساس تحقیقات ARK ، دیدگاه های فعلی و فرضیات ARK است و ضمانتی برای نتایج آینده نیست. پیش بینی ها ذاتاً محدود هستند و به آنها اعتماد نمی شود. پیش بینی های ارائه شده در این وبلاگ براساس تحقیقات ARK در مورد نوآوری مختل کننده و افق زمانی 5 ساله ما است. خطرات و نوسانات ذاتی در ارتباط با نوآوری وجود دارد.

داده های تهیه شده از شخص ثالث (BBG از تاریخ 12/16/21)

داده های تهیه شده از شخص ثالث (BBG از تاریخ 12/16/21)

داده های تهیه شده از شخص ثالث (BBG از تاریخ 12/16/21)

داده های تهیه شده از شخص ثالث (BBG از تاریخ 12/16/21)

نقطه شماره 5 "اندازه و ارزیابی های معامله به اوج های جدید"

داده های تهیه شده از شخص ثالث (BBG از تاریخ 12/16/21)

داده های تهیه شده از شخص ثالث (BBG از تاریخ 12/16/21)

شاخص احساسات مصرف کننده دانشگاه میشیگان: آوریل 2020 = 70. 8 ، دسامبر 2021 = 70. 4 ، نوامبر 2021 = 67. 4 ؛http://www.sca. isr. umich. edu/

داده های تهیه شده از شخص ثالث (BBG از تاریخ 12/16/21 تاریخ بسته و شروع متفاوت: آهن: بالا در تاریخ 7/16/21 ، بالتیک: بالا در 10/25/21 ، DRAM: HIGH در 7/9/21، الوار: بالا در 5/10/21 ، روغن: 85. 41 بالا در 10/25/21)

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 18 تاريخ : پنجشنبه 10 فروردين 1402 ساعت: 0:51