نام شرکت در مقابل نام تجاری: تفاوت چیست؟

ساخت وبلاگ

آیا می‌دانستید، می‌توان نام کسب‌وکار خود را در خانه شرکت‌ها ثبت کرد، اما سپس با یک یا حتی چندین نام مختلف برای شرکت خود معامله کرد؟برخی از کسب‌وکارها در بریتانیا می‌توانند چندین نام تجاری داشته باشند که تنها نام اصلی آن‌ها همان نامی است که در خانه شرکت‌ها ثبت شده است. ممکن است تعجب کنید که چرا برخی از سازمان ها تصمیم به انجام این کار می گیرند و آیا مزایایی وجود دارد یا خیر. درک تفاوت بین نام شرکت و نام تجاری برای صاحبان مشاغل و به ویژه کسانی که تازه شروع به کار کرده اند بسیار مهم است.

تعریف نام شرکت، نامی است که یک تجارت ثبت شده با آن شناخته می شود. نام شرکت باید در کلیه مکاتبات رسمی مانند نامه ها و فاکتورها استفاده شود و برخی از مشاغل نیز ممکن است موظف باشند نام شرکت خود را در محل خود نشان دهند. نام تجاری وضعیتی را توصیف می کند که یک شرکت به صورت روزانه با نامی متفاوت از نامی که در خانه شرکت ها ثبت کرده است، تجارت می کند.

در این مقاله، مزایا و معایب استفاده از نام تجاری در مقابل نام شرکت و همچنین عواملی را که یک صاحب کسب و کار باید قبل از انتخاب این مسیر در نظر بگیرد، بررسی خواهیم کرد.

فهرست مطالب

نام شرکت چیست؟

هنگامی که کسب و کار خود را در خانه شرکت ها ثبت می کنید، در حال ایجاد یک شرکت محدود هستید. داشتن نام شرکت ثبت شده به سرمایه گذاران و مشتریان بالقوه نشان می دهد که شما یک اپراتور قانونی هستید. یک کسب و کار برای ثبت باید دارای یک نام منحصر به فرد باشد و اگر قبلاً یک تجارت ثبت شده با همین نام وجود داشته باشد امکان ثبت شرکت وجود ندارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انتخاب نام برای کسب و کار خود، به وبلاگ ما در مورد چگونگی پیدا کردن نام مناسب برای کسب و کار خود مراجعه کنید.

طبق شرایط قانون شرکت‌ها در سال 2006، برای پذیرش و ثبت شرکت در خانه شرکت‌ها، باید شرایط زیر را رعایت کند:

  • نمی تواند این تصور را ایجاد کند که تجارت با دولت HM یا هر مقام محلی یا عمومی مرتبط است
  • نمی‌تواند شامل کلمات یا عبارات حساس باشد، مگر اینکه تأیید قبلی داشته باشد
  • نباید با نام یک شرکت ثبت شده دیگر یکسان یا خیلی شبیه باشد
  • باید شامل پایان مناسب (یعنی Ltd، CIC، Plc) و
  • نباید شامل کاراکترها، علائم نگارشی یا نمادهای خاصی باشد

کلمات حساس شامل اصطلاحاتی هستند که می توانند بحث برانگیز یا سیاسی توهین آمیز باشند. آنها عباراتی هستند که دلالت بر یک شرکت می تواند وضعیت ویژه خاصی داشته باشد. نمونه هایی از این موارد شامل کلماتی مانند "سلطنتی" ، "اعتماد" یا "انجمن" است.

بنابراین ، چگونه می توانید از شرایط حساس برای نام شرکت خود جلوگیری کنید؟ساده ترین راه استفاده از یک ابزار آنلاین ، مانند Checker نام شرکت Tide است. نه تنها به شما می گوید که نام شرکت شما در دسترس است ، بلکه اگر نام انتخابی شما حاوی هر یک از کلمات حساس باشد ، به شما هشدار می دهد.

پس از تصمیم گیری در مورد نام جدید شرکت خود ، می توانید از سرویس ثبت نام رایگان شرکت Tide برای ثبت نام شرکت خود به صورت رایگان در خانه شرکت ها استفاده کنید. و همچنین سریع و راحت ، ما حتی هزینه اختلاط شما را برای شما پرداخت خواهیم کرد.

شرکت خود را به صورت رایگان با جزر و مد آماده برای داشتن صاحب مشاغل ثبت کنید؟در یک فرآیند ساده ، شرکت محدود انگلیس خود را ثبت کرده و یک حساب بانکی تجارت جزر و مد را به صورت رایگان باز کنید. در عرض چند دقیقه درخواست دهید و ما حتی هزینه اختلاط 12 پوندی شما را نیز پرداخت خواهیم کرد. رویاهای خود را به واقعیت تبدیل کنید و امروز شرکت خود را ثبت کنید! کتاب آموزش بورس...

ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 17 تاريخ : پنجشنبه 10 فروردين 1402 ساعت: 0:59