وام اهرمی چیست؟تأمین مالی چگونه کار می کند ، و مثال

ساخت وبلاگ

آیا کنتون یک متخصص در اقتصاد و قوانین و مقررات سرمایه گذاری است. وی پیش از این نقش های سرمقاله ارشد را در Investopedia و Kapitall Wire برگزار می کرد و دارای مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد از مدرسه جدید تحقیقات اجتماعی و دکتر فلسفه در ادبیات انگلیسی از NYU است.

Peggy James CPA با بیش از 9 سال تجربه در حسابداری و امور مالی ، از جمله محیط های شرکت ، غیرانتفاعی و مالی شخصی است. او اخیراً در دانشگاه دوک مشغول به کار بود و صاحب Peggy James ، CPA ، PLLC ، خدمت به مشاغل کوچک ، افراد غیرانتفاعی ، سولفرونرها ، آزادکار و افراد است.

آریل شجاعت یک ویراستار ، محقق و چکنده با تجربه است. او برای چندین نشریه پیشرو در امور مالی ، از جمله Motley Fool و گذرنامه به وال استریت ، کارهای ویرایش و بررسی واقعیت را انجام داده است.

وام اهرمی چیست؟

وام اهرمی نوعی وام است که به شرکت ها یا افرادی که قبلاً مبلغ قابل توجهی بدهی یا سابقه اعتبار ضعیف دارند ، افزایش یافته است. وام دهندگان وام های اهرمی را برای تحمل بیشتر پیش فرض در نظر می گیرند و در نتیجه ، وام اهرمی برای وام گیرنده هزینه بیشتری دارد.

وام های اهرمی برای شرکت ها یا افراد دارای بدهی تمایل به نرخ بهره بالاتری نسبت به وام های معمولی دارند. این نرخ ها نشان دهنده سطح بالاتر ریسک در صدور وام است.

هیچ قانون یا معیاری برای تعیین وام اهرمی وجود ندارد. برخی از شرکت کنندگان در بازار آن را با گسترش قرار می دهند. به عنوان مثال ، بسیاری از وام ها نرخ شناور را پرداخت می کنند ، به طور معمول بر اساس نرخ ارائه شده بین بانکی لندن (LIBOR) به علاوه مبنای اعلام شده یا حاشیه بازو. LIBOR نرخ معیار محسوب می شود و به طور متوسط نرخ هایی است که بانک های جهانی به یکدیگر وام می دهند.

اگر حاشیه بازو بالاتر از سطح معینی باشد ، وام اهرمی محسوب می شود. برخی دیگر طبقه بندی را بر اساس رتبه اعتباری وام گیرنده ، با وام های دارای درجه پایین سرمایه گذاری ، که توسط آژانس های رتبه بندی Moody's و S& P طبقه بندی می شوند ، طبقه بندی می کنند.

غذای اصلی

  • وام اهرمی نوعی وام است که به شرکتها یا افرادی که قبلاً مبلغ قابل توجهی بدهی یا سابقه اعتبار ضعیف دارند ، افزایش یافته است.
  • وام دهندگان وام های اهرمی را برای تحمل خطر بیشتر پیش فرض در نظر می گیرند و در نتیجه برای وام گیرندگان پرهزینه تر هستند.
  • وام های اهرمی نرخ بهره بالاتری نسبت به وام های معمولی دارند که نشان دهنده افزایش خطر در صدور وام است.

درک وامهای اهرمی

وام اهرمی ساختار یافته ، ترتیب داده شده و حداقل توسط یک بانک تجاری یا سرمایه گذاری اداره می شود. این موسسات به صورت تنظیم کننده خوانده می شوند و متعاقباً ممکن است وام را در فرایندی که به عنوان سندیکا شناخته می شود ، به سایر بانک ها یا سرمایه گذاران بفروشند تا خطر برای موسسات وام را کاهش دهند.

به طور معمول ، بانک ها مجاز به تغییر شرایط هنگام سندیک کردن وام هستند که به آن قیمت Flex گفته می شود. اگر تقاضا برای وام در سطح بهره اصلی در آنچه به عنوان Flex به سمت بالا گفته می شود ، می توان حاشیه بازو را افزایش داد. برعکس ، اگر تقاضا برای وام زیاد باشد ، می توان گسترش بیش از LIBOR را کاهش داد ، که به آن Flex معکوس گفته می شود.

طبق اعلامیه فدرال رزرو ، بانکها باید تا پایان سال 2021 نوشتن قراردادها را با استفاده از LIBOR متوقف کنند. مبادله بین قاره ای ، مقام مسئول LIBOR ، پس از 31 دسامبر 2021 ، انتشار یک هفته و دو ماهه را متوقف خواهد کرد. کلیه قراردادهای با استفاده از LIBOR باید تا 30 ژوئن 2023 انجام شود.

چگونه مشاغل از وام های اهرمی استفاده می کنند؟

شرکت ها به طور معمول برای تأمین مالی ادغام و ادغام (M& A) از وام اهرمی استفاده می کنند ، ترازنامه ، بدهی پالایش یا برای اهداف عمومی شرکت ها را بازآفرینی می کنند. M& A می تواند به شکل خرید اهرم (LBO) باشد. LBO هنگامی اتفاق می افتد که یک شرکت یا شرکت سهام خصوصی یک نهاد دولتی را خریداری کند و آن را خصوصی می کند. به طور معمول ، بدهی برای تأمین مالی بخشی از قیمت خرید استفاده می شود. کمک به ترازنامه زمانی اتفاق می افتد که یک شرکت از بازارهای سرمایه برای تغییر ترکیب ساختار سرمایه خود استفاده کند. معامله معمول برای خرید سهام یا پرداخت سود سهام ، که پاداش نقدی به سهامداران پرداخت می شود ، بدهی را صادر می کند.

وام های اهرمی به شرکتها یا افرادی که قبلاً بدهی بالایی دارند یا سابقه اعتبار ضعیف برای وام گرفتن پول نقد ، هرچند با نرخ بهره بالاتر از حد معمول.

نمونه ای از وام اهرمی

تفسیر و داده های اهرم S& P (LCD) ، که ارائه دهنده اخبار و تجزیه و تحلیل وام های اهرمی است ، در صورت رتبه بندی وام ، وام خود را در جهان وام اهرمی خود قرار می دهد. از طرف دیگر ، وام که غیرقانونی یا BBB یا بالاتر باشد ، اغلب به عنوان وام اهرمی طبقه بندی می شود اگر این گسترش LIBOR به علاوه 125 امتیاز پایه یا بالاتر باشد و با وثیقه اول یا دوم تضمین شود.

تصحیح - 8 مارس 2022: نسخه قبلی این مقاله به طور نادرست از اصطلاح "حاشیه بهره خالص" به جای "حاشیه بازو" استفاده شده است.

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 21 تاريخ : پنجشنبه 10 فروردين 1402 ساعت: 1:03