خطرات و مزایای رمزنگاری

ساخت وبلاگ

risks versus benefit scale

هر دو خطرات و مزایای مرتبط با ارزهای رمزپایه وجود دارد. آموزش خود قبل از تصمیم گیری بسیار مهم است.

نوسان

قیمت رمزنگاری می تواند در مدت زمان کوتاهی به سرعت بالا و پایین بیاید و عوامل زیادی وجود دارد که به نوسان قیمت کمک می کند.

عدم قطعیت های نظارتی

مقررات دولت تا حد زیادی بر بازارهای جدید تأثیر می گذارد ، و از آنجا که هنوز رمزنگاری جدید است ، ممکن است زمان لازم باشد تا سیاست گذاران دستورالعمل های واضح را تعیین و تکامل دهند.

امنیت و کلاهبرداری

همه ارزهای رمزپایه یا سیستم عامل های معاملاتی برابر نیستند. برخی از سیستم عامل ها نسبت به سایر سیستم ها امن تر هستند و برخی از سکه های جدیدتر می توانند خطر کلاهبرداری بالاتری (کشش فرشکا) نسبت به آنچه که تأسیس شده اند ، باشند.

آیا می دانید؟

بیش از 20. 500 ارز رمزنگاری از اوت 2022 وجود دارد و تقریباً نیمی از آنها از ژانویه 2022 ایجاد شده اند. 1

فنی

رمزنگاری را می توان به صورت خصوصی در یک کیف پول غیر حضانت در یک دستگاه شخصی ، مانند یک برنامه در تلفن یا لپ تاپ خود یا استفاده از متولی مانند وفاداری ذخیره کرد.

هنگام ذخیره در کیف پول ، اگر کلید خصوصی خود را گم کنید ، هارد دیسک شما خراب می شود یا ویروس کیف پول شما را فاسد می کند ، ممکن است بودجه خود را از دست دهید.

محیطی

برخی از ارزهای رمزنگاری شده از معدن برای اعتبارسنجی معاملات استفاده می کنند که ممکن است پیامدهای زیست محیطی به دلیل فرآیند فشرده انرژی داشته باشد.

اما برخی از معدنچیان از انرژی تجدید پذیر استفاده می کنند که در غیر این صورت هدر می رود.

آیا می دانید؟

معدن بیت کوین تخمین زده می شود 92. 17twh در سال 2 ، و نزدیک به 60 ٪ از برق مورد استفاده برای ماشین های معدن بیت کوین از منابع پایدار تهیه می شود. 3

استقلال

ارزهای رمزنگاری شده برای کار بدون کنترل یک دولت یا بانک مرکزی (با نام مستعار) طراحی شده اند.

دسترسی

رمزنگاری را می توان به راحتی در دسترس همه قرار داد - فقط اتصال به اینترنت لازم است.

هزینه های پایین تر و زمان سریعتر

معاملات رمزنگاری تمایل به هزینه های پایین تر و زمان انتقال سریعتر از معاملات سنتی بانکی دارد.

آیا می دانید؟

قراردادهای هوشمند ، مانند مواردی که در اتریوم ساخته شده است ، در صورت برآورده شدن شرایط مشخص شده ، به طور خودکار اجرا می شوند.

شفافیت

ارزهای رمزنگاری شده بر روی فناوری blockchain که کاملاً عمومی و تغییر ناپذیر است ، کار می کنند ، به این معنی که نمی توان آن را تغییر داده یا تغییر داد.

پشتیبانی اصلی

با افزایش محبوبیت رمزنگاری ، مؤسسات مالی و مشاغل اصلی با ارائه و پذیرش ارزهای رمزنگاری شده ، اعتماد و پشتیبانی خود را نشان می دهند.

پتانسیل بازده بالا

اگرچه ارزهای رمزنگاری می توانند بسیار بی ثبات باشند ، اما در گذشته بازده بالایی نیز داشته اند.

Bitcoin graph

در مارس 2017 ، 1 BTC به ارزش 975 دلار ، سپس 20،089 دلار در دسامبر 2017 ، در نوامبر 2021 به 69،045 دلار تمام وقت خود رسید و در حال حاضر از 7 سپتامبر 2022 در 18848 دلار قرار دارد. 4

کارایی گذشته ضمانتی برای نتایج آینده نیست.

خط پایین

همه سکه ها برابر نیستند. شما این پتانسیل را دارید که درآمد زیادی کسب کنید - اما آن را نیز از دست می دهید. قبل از سرمایه گذاری خود را آموزش دهید.

و مانند اینترنت به Crypto فکر کنید. هنگامی که اینترنت برای اولین بار شروع شد ، ما هرگز تصور نمی کردیم که امروز همان چیزی باشد که امروز باشد ، بنابراین آینده ارزهای رمزپایه می تواند امیدوار کننده باشد.

2. دانشکده بازرگانی دانشگاه کمبریج قاضی ، "شاخص مصرف برق بیت کوین کمبریج" ، سپتامبر 2022 ، https://ccaf.io/cbeci/index/comparisons

3. برایان نیار ، "مخلوط پایدار بیت کوین استخراج 59. 5 ٪: شورای معدن BTC ،" ژوئیه 2022 ، https://cointelegraph.com/news/sustainable-bitcoin-mining-power-mix-59-5-btc-مین-قوری

4. "داده های تاریخی برای بیت کوین" ، CoinmarketCap ، سپتامبر 2022 ، https://coinmarketcap.com/currencies/bitcoin/historical-data/

سرمایه گذاری شامل ریسک است ، از جمله خطر ضرر.

رمزنگاری بسیار بی ثبات است ، در هر زمان می تواند غیرقانونی شود و برای سرمایه گذاران با تحمل ریسک بالا است. سرمایه گذاران در Crypto می توانند کل ارزش سرمایه گذاری خود را از دست بدهند.

حضانت و تجارت Crypto توسط Fidelity Digital Asset Services ، LLC ، یک شرکت اعتماد به نفس محدود در ایالت نیویورک ارائه شده است (NMLS ID 1773897). Crypto توسط شرکت بیمه سپرده فدرال یا شرکت حفاظت از سرمایه گذار اوراق بهادار ("SIPC") بیمه نمی شود.

خدمات کارگزاری در حمایت از معاملات اوراق بهادار توسط Fidelity Brokerage Services LLC ("FBS") ارائه شده است ، و خدمات حضانت مرتبط توسط National Services Financial LLC ("NFS") ارائه می شود ، هر یک کارگزار ثبت شده و عضو NYSE و SIPC. نه FBS و نه NFS رمزنگاری را ارائه نمی دهند یا خدمات تجارت یا حضانت را برای چنین دارایی هایی ارائه می دهند.

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 43 تاريخ : پنجشنبه 10 فروردين 1402 ساعت: 1:23