چگونه می توان مهارت ها و ویژگی های خود را تجزیه و تحلیل کرد

ساخت وبلاگ

برای تجزیه و تحلیل مهارت ها و ویژگی های خود ، و نحوه ارتباط آنها با مهارت های دانشکده های پزشکی ، به دنبال آن باشید ، به این فکر کنید:

 1. خصوصیات شخصی شما (ویژگی ها)
 2. مهارت های شما ، از جمله:
 • آ. مهارتهای توسعه یافته از طریق مطالعات دانشگاهی شما
 • ب. مهارتهای توسعه یافته در طول تجربه کاری شما
 • ج. مهارت هایی که از طریق فعالیت های خارج از برنامه درسی ایجاد شده اند

تجزیه و تحلیل لیست چک لیست مهارت های خود

 • یک ویژگی شخصی یک کیفیت یا مشخصه یک شخص است
 • دانشکده های پزشکی همه لیست هایی از خصوصیات مورد نظر خود دارند
 • مهارت ها به طور کلی آموزش داده می شوند و از طریق آموزش می توان بهبود یافت
 • به آنچه در آن خوب هستید فکر کنید - لیست کنید
 • با مهارت های خود خاص باشید
 • نشان دهید که قبلاً از مهارت های خود استفاده کرده اید

ویژگی های شخصی چیست؟

یک ویژگی شخصی یک کیفیت یا مشخصه شخص است. این کیفیت چیزی ذاتی در مورد آنها مانند مهربانی ، جاه طلبی و حساسیت نشان می دهد. ویژگی ها با مهارت ها متفاوت هستند. مهارت ها به طور کلی آموزش داده می شوند و از طریق آموزش می توان بهبود یافت. نمونه ای از مهارت ، ارتباط غیر کلامی است.

به صورت جداگانه ، شما مجموعه ای از خصوصیات یا ویژگی هایی را خواهید داشت که باعث درخشش شما می شود. خصوصیات شخصی شما بر سبک زندگی روز به روز و نحوه پاسخگویی به موقعیت های مختلف تأثیر می گذارد. بنابراین ، هرچه خود را بهتر بشناسید ، بهتر می توانید در موقعیت های مختلف اجرا کنید. از جمله روند درخواست دانشکده پزشکی.

خصوصیات خاصی با ساختن پزشکان خوب همراه است! این موارد عبارتند از: حرفه ای ، آرام ، همدلی ، توجه ، فروتنی ، اشتیاق ، قابل اعتماد ، خود انگیزه ، نگرش مثبت ، تیم گرا و یک ارتباط دهنده مؤثر. شما قطعاً چند مورد از این موارد را خواهید داشت ، اما داشتن همه آنها ضروری نیست ، دانستن نقاط قوت خود به جای اینکه سعی کنید کمی از همه چیز در مصاحبه واقعی تر باشد.

چگونه می توانم ویژگی های شخصی خود را شناسایی کنم؟

به احتمال زیاد شما این تجزیه و تحلیل را برای برنامه پزشکی خود انجام می دهید. به یاد داشته باشید ، ویژگی های شخصی شخصی هستند. هیچ تنظیم درست یا اشتباهی وجود ندارد ، آنها بازتاب این هستند که شما چه کسی هستید ، هیچ دو نفر یکسان نخواهند بود.

برای یافتن ویژگی های شخصی خود ، با نوشتن 10 ویژگی که فکر می کنید شما را به بهترین وجه توصیف می کند ، شروع کنید. سپس از دوستان و خانواده بخواهید که همین کار را انجام دهند. ویژگی های شخصی شما برای کسانی که شما را بهتر می شناسند مشخص خواهد بود. به دنبال ویژگی های ذکر شده چندین بار باشید و سپس نمونه های خاصی را در جایی که این موارد را نشان داده اید پیدا کنید.

خلاصه ویژگی های شخصی خود را خلاصه کنید!

 • 10 ویژگی را بنویسید که بهترین توصیف شما را دارند
 • از دوستان و خانواده بخواهید همین کار را انجام دهند
 • چندین بار به دنبال ویژگی های ذکر شده باشید
 • نمونه های خاصی از نحوه نشان دادن این ویژگی ها را پیدا کنید

دوره بیانیه شخصی دانشکده پزشکی

دوره یک روزه آنلاین متمرکز بر توسعه اظهارات شخصی برای دانشکده پزشکی است

بررسی بیانیه شخصی دانشکده پزشکی

بازخورد 1-1 شخصی و بررسی بیانیه شخصی دانشکده پزشکی خود

دانشکده های پزشکی چگونه به ویژگی های شخصی نگاه می کنند؟

دانشکده های پزشکی همه لیست هایی از خصوصیات مورد نظر خود را در متقاضیان بالقوه دارند و در مصاحبه آزمایش می کنند. به عنوان مثال ، دانشگاه آکسفورد به دنبال آگاهی اخلاقی ، ظرفیت کار پایدار و شدید و کنجکاوی فکری در بین سایر خصوصیات است. دانستن اینکه مناطق قدرتمند شما در کجا قرار دارد ، در مصاحبه به شما مزیت می دهد زیرا وقت خود را برای آماده سازی آماده کرده اید.

مهارت ها: آنها چه چیزی هستند و چه چیزی را نشان می دهند؟

مهارت ها به طور کلی آموزش داده می شوند و از طریق آموزش می توان بهبود یافت. نشان دادن چگونگی ایجاد مهارت از مطالعات دانشگاهی ، تجربه کار و فعالیت های خارج از برنامه ، راهی عالی برای نشان دادن دانشکده های پزشکی است که شما قادر به یادگیری هستید.

برخی از مهارت ها خاص از قبیل فشار دادن قفسه سینه با استتوسکوپ است. برخی از مهارت ها غیر اختصاصی هستند و در نتیجه قابل انتقال مانند مهارت های تحلیلی هستند. برجسته کردن مهارت های قابل انتقال به ویژه در طول مصاحبه های شما مفید است زیرا آنها نشان می دهند که چگونه ممکن است شما به عنوان پزشک عمل کنید.

هنگام فکر کردن در مورد چه مهارتهایی که دارید ، ممکن است برای گروه بندی آنها به سه دسته مفید باشد: مهارتهای توسعه یافته از طریق مطالعه دانشگاهی ، مهارتهای توسعه یافته از طریق تجربه کار و مهارتهای توسعه یافته از طریق فعالیتهای خارج از برنامه.

چگونه می توانم مهارت های خودم را شناسایی کنم؟

شناسایی مهارت های خود را می توان با فکر کردن در مورد آنچه در آن خوب هستید ، انجام دهید ، چگونه نشان داده اید که در این کار خوب هستید و چگونه در این عمل بهتر شده اید. در جدول زیر 5 نمونه از 3 نوع مهارت مورد بحث در بالا ذکر شده است. این لیست برای کمک به شروع کار شما در نظر گرفته شده است ، مهارت های بیشتری وجود دارد که می توانید نشان دهید!

مهارت های مربوط به مهارت های کار دانشگاهی از مهارت های تجربه کار از فعالیت های خارج از برنامه

 • مهارت های تحلیلی
 • مدیریت زمان
 • یادگیری مستقل
 • مهارت های تحقیق
 • مهارتهای ارائه

مهارت های ارتباطی

 • کار گروهی
 • حل مسئله
 • ابتکار عمل
 • سازگاری و انعطاف پذیری

مهارت های خاص یعنی توانایی موسیقی

 • رقابت پذیری
 • رهبری
 • خلاقیت
 • صبر

چگونه مهارت های خود را شناسایی کنیم

 • یک جدول مانند قسمت بالا ایجاد کنید
 • رویدادها/ دستاوردها را از هر یک که برای شما مهم است لیست کنید
 • به این فکر کنید که در این رویدادها/ دستاوردها چه مهارتهایی را نشان داده اید

این روش مفید است زیرا نمونه هایی را برای هر مهارت ارائه می دهد ، بنابراین می توانید از اظهارات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

چگونه می توان مهارت ها و ویژگی های شخصی را در بیانیه شخصی خود نشان داد

کلید نشان دادن مهارت ها و ویژگی های شما خاص بودن است! از نمونه ای از زمانی استفاده کنید که مهارت یا ویژگی خود را نشان داده اید و آنچه را که از آن آموخته اید بگویید تا در بیانیه شخصی خود اظهاراتی ارائه دهید و اعتبار بیشتری را مصاحبه کنید.

در اینجا یک نکته به نقطه شکست در مورد چگونگی انجام این کار ، با استفاده از مهارت های تحلیلی به عنوان نمونه آورده شده است!

این تکنیک برای لیست مهارت ها یا ویژگی های موجود در بیانیه شخصی شما مفید است و همچنین هنگام ساخت پاسخ مصاحبه بسیار مفید است. از آنجا که مهمترین نمونه های خاص برای ارائه زمینه کارکنان پذیرش دانشکده پزشکی را برجسته می کند!

1. مهارت را معرفی کنید و وقتی از آن استفاده کردید

"من هنگام تکمیل یک مقاله گسترده در مورد چرخه عمر سنجاقک ها برای یک مسابقه نوشتن مقاله بیولوژیکی مدارس لندن ، مهارت های تحلیلی خود را نشان دادم و بهبود دادم."

2. بگویید که چگونه از مهارت استفاده کرده اید

وی گفت: "هنگام نوشتن مقاله ، بیش از 30 مقاله علمی را در مورد این موضوع خواندم و تجزیه و تحلیل کردم. هنگام نگاه به این مقالات ، مجبور شدم اطلاعات را تجزیه و تحلیل کنم تا ببینم آیا از کیفیت بالایی برخوردار است ، مربوط به مقاله و سپس نتیجه گیری از اطلاعات است. "

3. آنچه را از این تجربه آموخته اید بگویید و اگر مهارت را توسعه دادید

وی گفت: "نوشتن این مقاله به من آموخت که همه اطلاعات موجود در مقالات علمی مرتبط نیست و مقایسه اطلاعات از مقالات مختلف می تواند به نتیجه گیری های مفید کمک کند. من احساس می کنم که از طریق نوشتن این مقاله ، مهارت های تحلیلی من بهبود یافته است. "

4- اهمیت بازگشت مهارت به پزشکی را نشان دهید!

"مهارت های تحلیلی برای پزشکان مهم است ، زیرا از آنها برای ارزیابی تحقیقات جدید از مقالات علمی و نتیجه گیری های خود به عنوان بخشی از مسئولیت" یادگیری مادام العمر "استفاده می شود."

سخنان پایانی

هنگام تجزیه و تحلیل مهارت ها و ویژگی های خود ، حتماً به خودتان صادق باشید و از نمونه های قوی و خاص استفاده کنید. فقط چیزهای زیادی وجود دارد که می توانید در 4000 شخصیت یک بیانیه شخصی و مدت زمان محدودی در مصاحبه ، معلمان پذیرش را نشان دهید ، بنابراین بر روی ارائه کیفیت ، از نمونه های پشتیبان استفاده کنید.

استفاده از نمونه های خاص و خاص واقعاً به یک دانشکده پزشکی نشان می دهد که شما برای تأمل و تجزیه و تحلیل مهارت ها و ویژگی های خود قبل از استفاده ، و بینش قوی در مورد آنچه باعث می شود شما را تیک بزنید! آنها این را دوست دارند ، زیرا برای دانشجویان پزشکی و پزشکان مهم است که بتوانند آنچه را که در آن خوب هستند تشخیص دهند و درک کنند که چه چیزی می توانند برای تیم چند رشته ای به ارمغان بیاورند.

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 23 تاريخ : پنجشنبه 10 فروردين 1402 ساعت: 1:27