سرمایه گذاری برای بچه ها: 5 نکته برای موفقیت

ساخت وبلاگ

ارین گبلر مربی مالی شخصی و نویسنده ای با بیش از یک دهه تجربه است. او در نوشتن در مورد سرمایه گذاری ، رمزنگاری ، سهام و موارد دیگر تخصص دارد. کار او در وب سایت های عمده مالی از جمله Bankrate ، Fox Business ، اعتبار کارما ، دلار ساده و موارد دیگر منتشر شده است.

چارلز یک متخصص و مربی بازار سرمایه در سطح ملی با بیش از 30 سال تجربه در زمینه توسعه برنامه های آموزشی عمیق برای رشد متخصصان مالی است. چارلز در تعدادی از موسسات از جمله گلدمن ساکس ، مورگان استنلی ، اجتماعی ژنرال و بسیاری دیگر تدریس کرده است.

جس فلدمن بیش از پنج سال است که مشغول نوشتن و ویرایش است و در حال حاضر روی موضوعات مالی تمرکز دارد. او به عنوان یک سردبیر همکار در تیم پروژه های ویژه ، پروژه های برند Tentpole را در سراسر سیستم عامل های مختلف می نویسد ، ویرایش و توسعه می دهد. وی از زمان پیوستن به فضای مالی ، علاقه ای به یافتن راه هایی برای ایجاد موضوع پیچیده امور مالی برای نسل های جوان ، به ویژه از طریق Tiktok پیدا کرده است. جس دارای مدرک روزنامه نگاری از کالج روزنامه نگاری دانشگاه مریلند فیلیپ مریل است.

mom and son looking at something on laptop

تعادل / damircudic

یک مطالعه جدید که توسط Greenlight Financial Technology ، Inc انجام شده است ، نشان داد که 86 ٪ از نوجوانان علاقه مند به سرمایه گذاری هستند ، اما بسیاری از آنها به اندازه کافی اعتماد به نفس ندارند. و با توجه به سرمایه گذاری موضوعی نیست که بسیاری از کودکان در مدارس یاد می گیرند ، اغلب به والدین و سرپرستان می افتد تا این مهارت مهم زندگی را به فرزندان خود بیاموزند.

راب فلان ، معلم امور مالی شخصی دبیرستان و بنیانگذار The Startup Simple ، گفت: "اگر فرزند شما علاقه ای به سرمایه گذاری نشان می دهد ، لحظه ای را به اشتراک بگذارید تا آنچه را که انجام می دهید و چرا سرمایه گذاری می کنید ، به اشتراک بگذارید."پای آنها را پیدا کنید

در این مقاله ، ما اصول اولیه آنچه را که اصول سرمایه گذاری برای آموزش فرزند شما ، انواع حساب های سرمایه گذاری را در نظر گرفته است ، و نحوه باز کردن یک حساب سرمایه گذاری متناسب با نیازهای فرزند شما ، پوشش خواهیم داد.

غذای اصلی

 • قبل از اینکه یک رویکرد مفید برای سرمایه گذاری داشته باشید ، برخی از اصول اساسی مانند علاقه مرکب ، تنوع و تحمل ریسک را به فرزند خود بیاموزید.
 • در حالی که افراد زیر سن قانونی نمی توانند حساب کارگزاری خود را باز کنند ، والدین می توانند به آنها کمک کنند تا سرمایه گذاری در یک حساب حضانت ، 529 برنامه یا Roth IRA را آغاز کنند.
 • شما می توانید به فرزند خود کمک کنید تا با تدریس در مورد تعیین هدف ، ایجاد یک نمونه کار متنوع و موارد دیگر ، سرمایه گذاری را درک کند.
 • وقتی نوبت به پرداخت مالیات رسیده است ، از این فرصت استفاده کنید تا به فرزند خود در مورد پیامدهای مالیاتی سرمایه گذاری آموزش دهید ، زیرا ممکن است مالیات هایی به درآمد سرمایه گذاری آنها بدهکار باشد.

بچه ها در مورد سرمایه گذاری چه چیزی باید بدانند؟

سرمایه گذاری ابزاری است که می توان برای ایجاد ثروت از آن استفاده کرد ، و این اغلب مرحله بعدی پس از پس انداز است.

قبل از اینکه به خرید سهام یا سرمایه گذاری در وجوه متقابل با فرزند خود بپردازید ، مهم است که با برخی از اصول اساسی شروع کنید. آموزش این اصول قبل از شروع سرمایه گذاری ، این اصول را به آنها می دهد و پایه ای محکم تری به آنها می دهد تا بتوانند آموزش سرمایه گذاری خود را بسازند.

سرمایه گذاری یک مفهوم پیشرفته تر است. هنگام آموزش آن به کودکان ، باید بر روی آموزش موجود در مورد بودجه بندی ، پس انداز و سایر اصول مالی بسازید. Phelan پیشنهاد می کند فرزند شما را تشویق کند تا ابتدا از طریق کوزه ها در خانه و بعداً در یک بانک (با کمک شما) نجات دهد تا آن بنیاد را بسازد.

هنگامی که زمینه وجود دارد و فرزند شما آماده یادگیری سرمایه گذاری است ، در اینجا چند اصل اساسی برای شروع وجود دارد:

 • علاقه مرکب: مهم است که فرزند شما درک کند که چرا سرمایه گذاری در وهله اول بسیار قدرتمند است. اهمیت زمان در بازار را به آنها بیاموزید: هرچه جوان تر شروع کنید ، شانس بهتری برای کسب درآمد بیشتر دارید. و به آنها نشان دهید که نه تنها چگونه علاقه مرکب می تواند هنگام سرمایه گذاری به نفع آنها باشد ، بلکه همچنین چگونه می تواند در هنگام بدهی علیه آنها کار کند.
 • تنوع: یکی از مهمترین اصول سرمایه گذاری این نیست که تمام تخم های خود را در یک سبد قرار دهید. به کودک خود اهمیت داشتن اوراق بهادار مختلف در سبد خود را به جای سرمایه گذاری در یک شرکت واحد ، به فرزند خود بیاموزید.
 • تحمل ریسک: از سنین جوانی ، به فرزند خود در مورد تجارت ریسک و پاداش یاد دهید. سرمایه گذاری هایی که دارای پاداش بالقوه بالایی هستند ، اغلب خطرات بالاتری دارند ، و مهم است که تعادل خود را پیدا کنید که از این نظر مناسب برای اهداف سرمایه گذاری و جدول زمانی خود باشید.
 • صبر: مانند اکثر چیزهای زندگی ، سرمایه گذاری به زمان نیاز دارد. به فرزند خود بیاموزید که سرمایه گذاری یک طرح خوب و غنی نیست. هدف این است که به جای انتظار بازگشت سریع ، پول را به بازار و تماشای آن برای سالها رشد کنیم. این درس از ابتدا انتظارات واقع بینانه تر از سرمایه گذاری را به فرزند شما می دهد.

انواع حساب های سرمایه گذاری برای بچه ها

کودکان زیر 18 سال به طور کلی نمی توانند حساب کارگزاری خود را باز کنند. با این حال ، انواع مختلفی از حساب ها وجود دارد که به طور خاص برای جوانانی که می خواهند سرمایه گذاری کنند طراحی شده اند.

حساب کارگزاری حضانت

یک حساب حضانت مانند حساب UGMA یا UTMA نوعی حساب کارگزاری است که یک فرد بالغ از طرف یک خردسال باز می شود. بزرگسالی که حساب را باز می کند - که به عنوان متولی شناخته شده است - می تواند به حساب کمک کند و سرمایه گذاری ها را انتخاب کند. وقتی کودک 18 یا 21 ساله می شود ، بسته به وضعیت ، آنها کنترل حساب را به دست می گیرند.

یک کلمه احتیاط با حساب های UGMA و UTMA این است که کمک ها یک هدیه غیرقابل برگشت برای کودک محسوب می شوند ، به این معنی که نمی توانید پول را پس بگیرید. و هنگامی که کودک به سن اکثریت رسید ، آنها می توانند هر کاری را که می خواهند با بودجه انجام دهند.

529 برنامه

یک برنامه 529 یک حساب سرمایه گذاری با مالیات است که برای کمک به خانواده ها برای صرفه جویی در کالج طراحی شده است. وجوه در یک برنامه 520 تا زمانی که در حساب کاربری داشته باشند ، بدون مالیات رشد می کنند. و تا زمانی که از وجوه برای پرداخت هزینه های تحصیلی واجد شرایط ، از جمله شهریه ، شهریه و اتاق و هیئت مدیره استفاده کنید ، در مورد برداشت های خود مالیات نمی پردازید.

نکته اصلی این حساب ها این است که اگر پول برای هزینه های تحصیلی واجد شرایط استفاده نشود ، مالیات بر درآمد را بر برداشت ها و همچنین مجازات 10 ٪ اضافی در مورد درآمد پرداخت می کنید.

حضانت راث ایرا

یک حساب نهایی برای در نظر گرفتن افتتاح فرزند شما ، Roth IRA حضانت است. این یک حساب کاربری با مالیات است که در آن مشارکت با دلار پس از مالیات انجام می شود. وجوه سپس در حساب بدون مالیات رشد می کند و فرزند شما می تواند آنها را در هنگام بازنشستگی بدون مالیات برداشت کند. این نوع حساب به طور خاص برای کمک به کودک شما در بازنشستگی کمک می کند. متولی مانند یک حساب کارگزاری حضانت ، حساب را مدیریت می کند تا اینکه کودک به سن اکثریت (18 یا 21 در اکثر ایالت ها) برسد ، و سپس آنها حساب را به دست می گیرند.

برای مشارکت در Roth IRA حضانت ، فرزند شما باید درآمد کسب کرده باشد ، و کمک ها نمی تواند از 6000 دلار یا درآمد کسب شده آنها تجاوز کند ، هر کدام پایین باشد. با این حال ، یک عضو خانواده یا دوست می تواند این سهم را از طرف فرزند شما نیز انجام دهد.

از آنجا که مشارکتهای Roth در انتهای جلو مالیات می شوند ، می توانند در هر زمان از حساب خارج شوند (فقط کمک ها ، نه درآمد). علاوه بر این ، هر دو سهم و درآمد در Roth IRA می توانند بدون مجازات برای پرداخت هزینه های واجد شرایط مانند کالج یا خرید خانه اول استفاده شوند.

نحوه باز کردن حساب سرمایه گذاری برای بچه ها

آیا شما آماده باز کردن حساب سرمایه گذاری برای فرزند خود هستید؟هر یک از سه حساب که در بالا ذکر کردیم مزایا و معایب خاص خود را دارد. با این حال ، حساب های حضانت بیشترین انعطاف پذیری را فراهم می کند زیرا محدودیتی در مورد آنچه فرزند شما می تواند از آن استفاده کند وجود ندارد.

هنگامی که تصمیم گرفتید نوع حساب را باز کنید ، باید شرکت کارگزاری مناسب را نیز انتخاب کنید. بسیاری از شرکت های کارگزاری آنلاین برای انتخاب وجود دارند ، و انتخاب مناسب برای وضعیت مالی خانواده شما می تواند چالش برانگیز باشد.

قبل از انتخاب حساب ، موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • چه نوع اوراق بهادار می خواهید برای فرزند خود خریداری کنید
 • هزینه های مرتبط با بنگاه مورد نظر شما مانند هزینه های معامله
 • رابط کاربری
 • انواع حساب های موجود
 • هر ویژگی دیگری که برای شما مهم است ، مانند کنترل والدین مانند دسترسی محدود

هنگام باز کردن حساب ، کارگزاران معمولاً اطلاعات شخصی را از مشتریان خود ، از جمله اطلاعات شناسایی مالی و مالیاتی درخواست می کنند. خبر خوب این است که به محض انتخاب کارگزار و اطلاعات خود را ارائه می دهید ، می توانید در عرض چند دقیقه حساب را باز و تأمین کنید.

نکاتی برای آموزش بچه ها در مورد سرمایه گذاری

منابع بیشتری از همیشه برای کودکان و بزرگسالان در هر سنی وجود دارد تا در مورد امور مالی و سرمایه گذاری شخصی بیاموزند. از مدرسه گرفته تا رسانه های اجتماعی گرفته تا کتابهای الکترونیکی ، گزینه ها بی پایان هستند.

فلان گفت: "اگر مدرسه آنها یک کلاس مالی شخصی یا انتخابی ارائه می دهد ، آنها را ثبت نام کنید.""همه مدارس برای فارغ التحصیلی نیاز به امور مالی شخصی ندارند ، اما بسیاری هنوز هم کلاس را به عنوان یک انتخابی ارائه می دهند."

اگر کلاس مالی شخصی در مدرسه کودک شما وجود ندارد - و حتی اگر وجود داشته باشد - هنوز هم می توانید در خانه انجام دهید تا در مورد این موضوع مهم به آنها آموزش دهید.

اهداف سرمایه گذاری را با آنها تعیین کنید

فلان گفت: "وقتی من امور مالی شخصی را به سالمندان دبیرستان آموزش می دهم ، بخش سرمایه گذاری ما همیشه با اهداف شروع می شود و آنچه را که می خواهیم در آینده کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت به دست آوریم ، تعیین می کنیم."

شروع با اهداف مالی خاص مزایای مختلفی دارد. اول ، این به فرزند شما می آموزد که با پول خود عمدی باشد. و دوم ، همچنین به شما کمک می کند تا به آنها آموزش دهید تا سبد سرمایه گذاری خود را با اهداف خود مطابقت دهند زیرا اهداف کوتاه مدت و بلند مدت به رویکرد متفاوتی نیاز دارند.

با یک نمونه کار متنوع شروع کنید

همانطور که گفته شد ، تنوع یکی از مهمترین اصول سرمایه گذاری است ، و این یکی از مواردی است که می خواهید بلافاصله به فرزند خود آموزش دهید. در مورد روشهای مختلفی که می توانند نمونه کارها خود را متنوع کنند با آنها صحبت کنید. و از این فرصت برای بحث در مورد وجوه متقابل و صندوق های مبادله ای (ETF) استفاده کنید ، که ساخت یک سبد متنوع با سرمایه گذاری های اندک را برای آنها آسان می کند.

سرمایه گذاری های آنها را با هم مرور کنید

سرمایه گذاری یک تلاش بلند مدت است ، اما به جوان خود بیاموزید که یک رویکرد کاملاً تنظیم شده و برای همیشه انجام ندهد. هرچه پیرتر می شوند و در واقع شروع به سرمایه گذاری در دارایی های مختلف می کنند ، یک بار در ماه یا چهارم یک بار برنامه ریزی کنید تا در کنار هم بنشینید و سرمایه گذاری های آنها را بررسی کنید.

انجام این کار به آماده سازی آنها برای فراز و نشیب های بازار کمک می کند. وقتی سرمایه گذاری های آنها ارزش خود را از دست می دهد ، می توانید از طریق احساسات یا نگرانی های آنها با آنها صحبت کنید ، و همچنین در مورد چگونگی تأثیر اقتصاد کلی روی سبد آنها صحبت کنید. خبر خوب این است که آنها به طور کلی در نهایت سرمایه گذاری های خود را دوباره می بینند ، که این یک فرصت یادگیری دیگر برای آنها است.

از آنها بخواهید درآمد خود را سرمایه گذاری کنند

هنگامی که فرزند شما شغلی دارد و درآمد خود را شروع می کند ، در نظر بگیرید که آنها برخی از درآمد خود را سرمایه گذاری کنید. آنها قادر خواهند بود حتی بیشتر از سرمایه گذاری های خود مالکیت بیشتری کسب کنند و اهمیت متناسب با سرمایه گذاری های خود را با بقیه بودجه خود درک کنند. برای نوجوانی که درآمد کسب می کند ، فلان توصیه می کند این بودجه را در یک Roth IRA حضانت قرار دهید.

اگر کودک شما کمک هزینه ای کسب کند ، می توانید این روند را حتی زودتر شروع کنید. با هم ، می توانید آنها را در طی مراحل کنار گذاشتن برخی از وجوهی که در یک حساب دریافت می کنند ، طی کنید.

آن را سرگرم کننده کنید

کودکان می توانند دارای توجه کوتاه باشند و سرمایه گذاری می تواند موضوعی پیچیده باشد. برای درگیر نگه داشتن آنها ، راه هایی برای لذت بخش تر و شخصی سازی تجربه پیدا کنید. علاوه بر ساختن یک نمونه کارها متنوع ، بخش کوچکی از حساب خود را برای سرمایه گذاری در شرکت هایی که از آنها هیجان زده هستند ، کنار گذاشته است. این احساس مالکیت و ارتباط با برندی را که از آنها استفاده می کند و دوست دارد ، به آنها می دهد.

سعی کنید تعادل بین سرمایه گذاری جالب و هیجان انگیز برای فرزندتان بدون بازی کردن آن پیدا کنید. هدف این است که به کودک خود اصول سرمایه گذاری طولانی مدت را آموزش دهید و اگر فقط روی سرمایه گذاری در سهام فردی تمرکز کنید ، ممکن است با درس اشتباه دور شوند.

همچنین می توانید با بررسی مربیان مختلف مالی در سیستم عامل هایی مانند YouTube و Tiktok ، با بچه های خود ملاقات کنید. اما مهم است که تحقیقات خود را انجام دهید و با احتیاط ادامه دهید.

فلان گفت: "به آنها کمک کنید تا از منابع خوب سرمایه گذاری اطلاعات در رسانه های اجتماعی پیروی کنند.""بسیاری از تأثیرگذار مشکوک وجود دارند که استراتژی های پرخطر را برای سرمایه گذاری در سیستم عامل هایی مانند اینستاگرام و تیکتوک تحت فشار قرار می دهند ، بنابراین این را به عنوان یک لحظه یادگیری برای هر دو شما رفتار کنید و قبل از دنبال کردن یک حساب ، منابع مختلف اطلاعات را با هم ارزیابی کنید."

مالیات بر حساب سرمایه گذاری یک کودک

قبل از باز کردن یک حساب سرمایه گذاری برای فرزند خود ، درک پیامدهای مالیاتی مهم است. مالیات بر سرمایه گذاری فرزند شما بسته به حسابی که انتخاب می کنید متفاوت خواهد بود. همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم ، هر دو برنامه 529 و Roth IRA اجازه می دهند تا پول بدون مالیات رشد کند و واجد شرایط برداشت بدون مالیات باشد ، تا زمانی که شرایط خاصی را برآورده کند.

اما عواقب مالیاتی برای یک حساب حضانت کمی متفاوت است. با این نوع حساب ، فرزند شما تحت آنچه به عنوان "مالیات کدی" شناخته می شود ، مالیات بر درآمد سرمایه گذاری خود پرداخت می کند. اولین 1100 دلار از درآمد ناشناخته فرزند شما (که شامل درآمد سرمایه گذاری است) بدون مالیات است. 1100 دلار بعدی با نرخ مالیات فرزند شما مالیات می شود. هر درآمدی بالاتر از 2200 دلار با نرخ مالیات والدین مالیات می گیرد ، با فرض اینکه این بالاتر از کودک باشد.

به یاد داشته باشید که تشکیل اظهارنامه مالیاتی برای حساب سرمایه گذاری فرزندتان می تواند یک فرصت یادگیری دیگر باشد. آنها را در این روند درگیر کنید تا در مورد تشکیل مالیات و پیامدهای مالیاتی سرمایه گذاری به آنها آموزش دهید.

سوالات متداول (سؤالات متداول)

چگونه برای بچه ها سهام خریداری می کنید؟

در حالی که کودکان نمی توانند حسابهای سرمایه گذاری خود را باز کنند ، والدین می توانند حساب های حضانت را از طرف خود باز کنند و به آنها در خرید سهام در آنجا کمک کنند. پس از باز کردن حساب ، می توانید از آن به عنوان یک ابزار تدریس برای کمک به فرزندتان در خرید سهام در شرکت هایی که از آنها هیجان زده هستند استفاده کنید.

چگونه یک کودک باید با 20 دلار سرمایه گذاری کند؟

امروزه ساختن یک سبد سرمایه گذاری متنوع و تنها با مقدار کمی پول آسان است. اگر فرزند شما 20 دلار برای شروع کار دارد ، سرمایه گذاری آن را در یک صندوق شاخص در نظر بگیرید که S& P 500 یا کل بازار سهام را ردیابی می کند تا آنها بتوانند با یک سرمایه گذاری فقط در معرض بازار گسترده ای قرار بگیرند.

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 23 تاريخ : پنجشنبه 10 فروردين 1402 ساعت: 1:34