شکستن خط

ساخت وبلاگ

نمودارهای شکست سه خطی در قرن نوزدهم در ژاپن سرچشمه گرفته است و گفته می شود که این تکنیک در تجارت برنج استفاده شده است. این یکی دیگر از شکل های قدیمی نمودار است که از ژاپن به همراه امثال نمودارهای Renko ، Kagi و Heikin-Ashi سرچشمه گرفته است. نمودار Line-Break توسط استیو نیسون در کتاب خود Beyond Candlesticks به دنیای غرب معرفی شد.

اینها به دلیل مقدار پیش فرض معکوس سه که به طور معمول مورد استفاده قرار می گیرند ، به عنوان سه خط شکست شناخته می شوند. اما این نمودارها را می توان با استفاده از هر مقدار معکوس دیگر نیز ترسیم کرد. از این رو ، نام عمومی مناسب می تواند نمودارهای خط شکسته باشد. آنها همچنین به عنوان قیمت سه مرحله ای جدید ، نمودارهای سه مرحله ای معکوس ، نمودارهای معکوس جعبه ، نمودارهای معکوس خط یا سه نمودار معکوس جعبه شناخته می شوند.

سه خط شکن یک نام گسترده است بنابراین ما به آن خواهیم چسبید. آنها در خاور دور در حال استفاده گسترده هستند اما در جای دیگر آنقدر شایع نیستند. اما این روش نمودار در بیشتر سیستم عامل های نمودار موجود است. نمودار خط شکن متعلق به خانواده نمودار یک بعدی مانند P& F ، Renko و Kagi است. این نمودارهای مستقل از زمان فقط قیمت را ترسیم می کنند و عملکرد قیمت جدید فقط در صورت حرکت قیمت در نمودار ضبط می شود که با یک معیار خاص مطابقت دارد. این ژانر از نمودارها به میزان زیادی سر و صدا را از بین می برد و نمودارهای طرح را با الگوهای به راحتی قابل خواندن از بین می برد.

نمودارهای P& F قیمت های طرح را به صورت عمودی بر اساس یک ارزش جعبه تعریف شده توسط کاربر و ارزش معکوس. آنها از نظر ماهیت پویاتر هستند و الگوهای قیمت نوسان را نشان می دهند. نمودارهای رنکو به صورت مورب ترسیم شده و کاربر باید هنگام ترسیم آنها فقط ارزش آجر را تعریف کند. آنها همچنین حرکت قیمت را به تعداد آجر تقسیم می کنند و الگوهای نوسان را نشان می دهند. نمودارهای شکست خط فقط به یک متغیر نیاز دارند تا نمودار را بسازید که به عنوان مقدار معکوس شناخته می شود.

نمودار خط شکست ، سری میله هایی را نشان می دهد که نشان دهنده افزایش و در حال کاهش قیمت ها است. پارامتر کلیدی که در نقشه نمودار شرکت می کند ، تعداد آخرین میله های ساخت نوار فعلی است.

توجه به این نکته حائز اهمیت است که میله های موجود در این نمودار معمولاً "خط" نامیده می شوند. استراحت خط بر اساس قیمت بسته شدن ، بنابراین قیمت فعلی را می گیرد و آن را با قیمت های بسته شدن میله های قبلی (خطوط) مقایسه می کند. تعداد میله های قبلی که در محاسبه مشخص شده در تنظیمات نمودار شرکت می کنند.

ساخت مرحله به مرحله #

هر نمودار شمعدانی سهام را بگیرید. اگر توجه کنید ، قیمت های موجود در جعبه قبلی وجود دارد. اگر آنها را از نمودارها حذف کنیم ، نویز را از نمودار حذف می کند و اطلاعات مربوط به قیمت مرتبط را ضبط می کند. این شمع با فلش نشان داده شده است.

بیایید آن شمع ها (مثالهای نشان داده شده در جعبه های آبی) را از نمودار حذف کرده و جعبه ها را وصل کنیم

این به نمودار خط خط 1 خط خط تبدیل می شود.

محاسبه شکست خط #

متداول ترین تعداد تنظیم خط خط 3 است. این بدان معنی است که قیمت بسته شدن خط فعلی با قیمت بسته شدن خط سوم قبل مقایسه می شود.

تنظیمات نمودار برای شکست خط

تنظیمات نمودار برای شکست خط

هر قیمت بسته شدن جدید دارای سه نتیجه ممکن است:

  • یک خط جدید با همان رنگ - وقتی قیمت در همان جهت پیش می رود ، بسازید.
  • یک خط جدید با رنگ مخالف - هنگامی که تغییر قیمت برای ضمانت واژگونی کافی است ، بسازید.
  • هیچ خط جدیدی اضافه نمی شود که قیمت روند آن را گسترش ندهد یا تغییر برای ضمانت وارونگی کافی نیست.

در مثال بالا مناطقی را نشان می دهد که رنگ خط تغییر کرده است. جعبه ها سطح نوار سوم را نشان می دهند ، وقتی می شکند ، رنگ خط تغییر می کند.

انواع خط #

فقط چهار نوع خط وجود دارد

  1. خطوط بالا - در حین صعود شکل می گیرد.
  2. خطوط پایین - در حین رکود شکل می گیرد.
  3. خطوط پیش بینی شده - در طی یک بازه زمانی داخلی ، یک خط بالقوه بالا که بر اساس قیمت فعلی شکل می گیرد (قبل از تعیین قیمت بسته شدن واقعی).
  4. خطوط پیش بینی شده - در طی یک بازه زمانی داخلی ، یک خط پایین بالقوه که بر اساس قیمت فعلی شکل می گیرد (قبل از تعیین قیمت بسته شدن واقعی).

استفاده از نمودارهای شکست خط #

بسیار شبیه به نمودارهای Kagi و نمودارهای Renko ، نمودارهای شکست خط به دلیل روشی که آنها را فیلتر می کنند و حرکات قیمت را به راحتی هضم و درک می کند ، محبوب است. برخی از کاربردهای معمولی از نمودارهای شکست خط ، یافتن پشتیبانی و مقاومت ، شکستن لکه بینی و کشف الگوهای نمودار کلاسیک است.

پشتیبانی و مقاومت - اغلب اوقات ، نمودارهای شکست خط زمینه های پشتیبانی و مقاومت را نشان می دهد.

الگوهای #

الگوهای محبوب قیمت مانند سر و شانه ، فنجان و دسته ، سازندهای در حال گسترش ، مثلث ، الگوهای گرد نیز در نمودارهای خط شکسته نیز کاربرد و معتبر است. تفاوت اصلی این است که این الگوهای موجود در نمودارهای خط خط ، الگوهای قیمت منهای عنصر زمان هستند. تغییر در مقدار معکوس ما را قادر می سازد تا بزرگی این سازندها را تغییر دهیم.

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 17 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 20:41