چرخش بخش چیست؟نحوه کار و اهمیت آن در سرمایه گذاری

ساخت وبلاگ

برایان بیرز یک ویراستار دیجیتال ، نویسنده ، تولید کننده نامزد امی و متخصص محتوا با 15+ سال تجربه نوشتن در مورد امور مالی و حسابداری شرکت ، تجزیه و تحلیل اساسی و سرمایه گذاری است.

Cierra Murry متخصص در بانکداری ، کارت های اعتباری ، سرمایه گذاری ، وام ، وام و املاک و مستغلات است. وی مشاور بانکی ، نماینده امضای وام و داور با بیش از 15 سال تجربه در تجزیه و تحلیل مالی ، کارشناسی ارشد ، مستندات وام ، بررسی وام ، انطباق بانکی و مدیریت ریسک اعتباری است.

Skylar Clarine با طیف وسیعی از تجربه از جمله فناوری دامپزشکی و مطالعات فیلم ، یک متخصص و متخصص در امور مالی شخصی است.

چرخش بخش چیست؟

چرخش بخش حرکت پولی است که در سهام از یک صنعت به صنعت دیگر سرمایه گذاری می شود زیرا سرمایه گذاران و بازرگانان مرحله بعدی چرخه اقتصادی را پیش بینی می کنند.

اقتصاد در چرخه های منطقی قابل پیش بینی حرکت می کند. صنایع مختلف و شرکت هایی که بر آنها حاکم هستند بسته به چرخه ، شکوفا می شوند یا لاغر می شوند.

این واقعیت ساده یک استراتژی سرمایه گذاری را ایجاد کرده است که مبتنی بر چرخش بخش است. حتی آن دسته از سرمایه گذاران که کل استراتژی خود را بر اساس چرخش بخش پایه نمی گذارند ، عاقلانه برای پیش بینی چرخه خواهند بود.

غذای اصلی

 • اقتصاد در یک چرخه قابل پیش بینی از رونق به سمت شلوغی و بازگشت دوباره حرکت می کند.
 • سرمایه گذاران سهام سعی می کنند ماههای بعدی چرخه بعدی را پیش بینی کنند. آنها پول خود را به صنایعی منتقل می کنند که تمایل دارند در چرخه بعدی بهترین عملکرد را داشته باشند.

درک چرخش بخش

چرخش بخش به عنوان یک تئوری از تجزیه و تحلیل داده های دفتر ملی تحقیقات اقتصادی (NBER) ظاهر شد که نشان می دهد که چرخه های اقتصادی حداقل از سال 1854 نسبتاً سازگار بوده اند.

به لطف یک کادر از دولت و اقتصاددانان دانشگاهی ، ما شروع ، مدت زمان و پایان هر چرخه تجارت گذشته را از اواسط قرن نوزدهم می شناسیم.

انجام تغییرات در چرخه در زمان واقعی سخت تر است. شناخته شده است که NBER اعلام کرده است که رکود اقتصادی بیش از یک سال پس از این واقعیت به پایان رسیده است.

این به یک سرمایه گذار کمک نمی کند تا از پایان یک چرخه و شروع مرحله بعد استفاده کند. خوشبختانه علائم دیگری نیز وجود دارد که می تواند به سرمایه گذاران کمک کند تا تعیین کنند که پول آنها باید برای استفاده از چرخش بخش سرمایه گذاری شود.

چرخه بازار در چهار مرحله

بازارهای سهام با چرخه اقتصادی حرکت نمی کنند. آنها در انتظار چرخه اقتصادی حرکت می کنند ، یا حداقل سعی می کنند. چرخه بازار را می توان به چهار مرحله تقسیم کرد:

 • پایین بازار: به یک نقطه پایین بلند مدت رسیده است.
 • بازار گاو نر: بازار از پایین بازار تجمع می کند.
 • بازار برتر: بازار گاو نر شروع به صاف شدن می کند.
 • Bear Market: در اینجا ما دوباره پایین می رویم. این پیشرو در پایین بازار بعدی است.

بیشتر اوقات ، بازارهای مالی سعی می کنند وضعیت اقتصاد را در هر جایی از سه تا شش ماه تا آینده پیش بینی کنند. این بدان معناست که چرخه بازار معمولاً از چرخه اقتصادی جلوتر است.

ما از اواسط دهه 1800 شروع ، میانه و پایان هر چرخه اقتصادی را می دانیم. پیش بینی مورد بعدی سخت تر است.

این برای سرمایه گذاران بسیار مهم است زیرا بازار همیشه شروع به بهبودی می کند در حالی که اقتصاد در چاله های رکود اقتصادی است ،

چرخه اقتصادی در چهار مرحله

در اینجا چهار مرحله اساسی چرخه اقتصادی به همراه برخی از بخش هایی که تمایل به شکوفایی در هر مرحله دارند ، آورده شده است. به خاطر داشته باشید که اینها معمولاً چرخه بازار را تا چند ماه دنبال می کنند.

رکود کامل

این زمان خوبی برای مشاغل یا افراد متقاضی کار نیست. تولید ناخالص داخلی (تولید ناخالص داخلی) در حال جمع آوری ربع چهارم است. نرخ بهره در حال کاهش است. انتظارات مصرف کننده به پایین رسیده است. منحنی عملکرد طبیعی است. بخش هایی که از لحاظ تاریخی بیشترین سود را در این مرحله کسب کرده اند عبارتند از:

 • چرخه و حمل و نقل (نزدیک به آغاز)
 • فن آوری
 • صنعتی (نزدیک پایان)

بهبودی زودهنگام

همه چیز شروع به برداشتن می کند. انتظارات مصرف کننده در حال افزایش است. تولید صنعتی در حال رشد است. نرخ بهره به پایین رسیده است و منحنی عملکرد در حال شروع به کار است. از نظر تاریخی ، بخش های موفق در این مرحله عبارتند از:

 • صنعتی (نزدیک به آغاز)
 • مواد اصلی
 • انرژی (نزدیک پایان)

بهبودی دیر

نرخ بهره ممکن است به سرعت در حال افزایش باشد و منحنی عملکرد صاف است. انتظارات مصرف کننده در حال کاهش است و تولید صنعتی مسطح است. بخش های تاریخی سودآور در این مرحله شامل موارد زیر است:

 • انرژی (نزدیک به آغاز)
 • خدمات (نزدیک پایان)

رکود زودرس

اقتصاد کلی بد به نظر می رسد. انتظارات مصرف کننده در بدترین حالت قرار دارد. تولید صنعتی در حال کاهش است. نرخ بهره در بالاترین آنها قرار دارد و منحنی عملکرد مسطح یا حتی معکوس است. از نظر تاریخی ، بخش های زیر در این زمانهای خشن مورد علاقه خود قرار گرفته اند:

 • خدمات (نزدیک به آغاز)
 • خدمات رفاهی
 • چرخه و حمل و نقل (نزدیک به پایان)

خط پایین

با توجه به این الگوی ، معامله گران سعی می کنند پیش بینی کنند که کدام شرکت ها در مرحله آینده یک چرخه اقتصادی موفق خواهند بود. به همان اندازه مهم می تواند نشانه هایی باشد که بازار در مورد شرایط اقتصادی آینده نشان می دهد. تماشای علائم telltale می تواند به شما این بینش را بدهد که معامله گران مرحله معتقدند اقتصاد در چه مواردی قرار دارد.

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 17 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 20:51