اهرم در تجارت رمزنگاری چیست؟

ساخت وبلاگ

leverage trading

شما احتمالاً قبلاً با ایده "ریسک بالا ، پاداش بالا" آشنا هستید. ویژگی اهرم در Crypto کاربران را قادر می سازد تا در مورد این ایده عمل کنند. صرافی ها ویژگی اهرم را برای کمک به کسانی که دارای دارایی های کوچک هستند برای استفاده بیشتر از پول خود ارائه می دهند.

با استفاده از اهرم ، می توانید به تعداد بیشتری از دارایی های مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید تا بتوانید بدون خرید آنها با مقادیر بیشتری تجارت کنید. در واقع ، هیچ خریدی در این زمینه وجود ندارد. در عوض ، این شامل وام گرفتن دارایی است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این گزینه ، خواندن را ادامه دهید.

اهرم در تجارت رمزنگاری چیست؟

اهرم نوعی وام است. در معاملات اهرم ، وام گرفتن رمزنگاری به معامله گران این امکان را می دهد تا هرگونه معامله ای را که می خواهند انجام دهند ، تأمین کنند ، بر اساس مسیری که فکر می کنند قیمت Crypto ممکن است وارد شود. تصمیم معاملاتی ایده آل بر اساس تحقیقاتی است که آنها انجام داده اند. استفاده از وجوه وام گرفته شده برای تجارت به آنها "اهرم" در بازار می دهد. از این رو نام

البته علاقه به دلیل وام گرفتن دارایی متهم است. مبادلات مختلف رمزنگاری انواع مختلفی از وام ها را امکان پذیر می کند. وام می تواند طیف گسترده ای از سود را به شما بدهد - هر چیزی از 10 برابر تا 100x.

اهرم به بهترین وجه با یک دارایی ناپایدار جفت می شود. معامله گران از نوسانات در قیمت ها به نفع خود استفاده می کنند و این اهرم به آنها کمک می کند تا معامله بهتری داشته باشند. بنابراین اهرم یک مفهوم مخصوصاً محبوب در رمزنگاری است زیرا این نوع بازار بسیار بی ثبات است.

ویژگی اهرم مفید است زیرا به معامله گران این امکان را می دهد تا با چیزی بیشتر از آنچه در واقع در اختیار دارند تجارت کنند. مخاطب گسترده تر به دلیل این گزینه می تواند به تجارت دسترسی پیدا کند.

تجارت اهرم چگونه کار می کند؟

بیایید به یک مثال نگاه کنیم تا کار تجارت اهرم را درک کنیم. فرض کنید شما می خواهید با نشانه ETH به ارزش 500 پوند تجارت کنید زیرا ادغام اتریوم به تازگی اتفاق افتاده است و فکر می کنید شانس سود بسیار زیاد است. اما شما فقط 50 پوند در کیف پول خود دارید. ویژگی 10 برابر اهرم در تبادل رمزنگاری به شما امکان می دهد از آنچه برای دسترسی به ETH به ارزش 500 پوند (یعنی 50 پوند ضرب 10) استفاده کنید. به این دلیل است که 50 پوند می تواند به عنوان وثیقه برای وام 10 برابر بودجه استفاده شود.

وثیقه داده شده برای وام در تجارت اهرم نیز به عنوان "حاشیه" شناخته می شود.

اما چرا کسی این وام عظیم را برای چنین حاشیه کوچکی به شما می دهد؟خوب ، شما یک قطره کوچک در اقیانوس بازار گسترده تجارت اهرم هستید ، اما آنها می دانند که همه این موارد اضافه می شود. میلیون ها کاربر وجود دارند که 50 حاشیه پلتفرم را به این سکو می دهند ، به طوری که ارائه دهنده خدمات را با مبلغی ترک می کند که به هر حال چندان کوچک نیست.

این به طور گسترده ای است که چگونه می توان از کارهای تجاری استفاده کرد. اما تفاوت های زیادی در مورد آن وجود دارد. برای شرکت در تجارت اهرم در Crypto ، به یک مشتق نیاز خواهید داشت. مشتقات همان چیزی هستند که باعث می شود اعمال بسیار متفاوت از خرید شیب و هودلینگ باشد ، به این امید که به آرامی ثروتمند شوید.

نقش مشتقات در اهرم

معامله گران از ابزاری به نام مشتقات برای نشان دادن قرارداد بین دو طرف پیشنهاد قیمت پیش بینی شده دارایی دیجیتال استفاده می کنند. تصور کنید که شما یک قرارداد را تخمین زده اید که قیمت ETH را تخمین زده اید. این نوع قرارداد ، که به عنوان یک قرارداد مشتقات شناخته می شود ، می تواند اظهار داشته باشد که انتظار دارید ETH یک پیاده روی سه برابر را تجربه کند. شما در برابر مانده حساب 50 پوند (حاشیه) 500 پوند قرض داده اید. حال اگر قیمت ETH حتی توسط چند روپیه کاهش یابد ، هلدینگ شما می تواند بدون اینکه سود به شما بدهد ، انحلال شود و باز هم مجبور به پرداخت بهره به عنوان بدهی هستید. این خطری است که شما با این نوع قرارداد مشتق می کنید.

این قراردادهای مشتقات توسط قیمت و تاریخ رمزنگاری از قبل تصمیم گرفته شده است. سه نوع قرارداد مشتقات وجود دارد که می تواند توسط معامله گران برای اعمال رمزنگاری استفاده شود:

  • قراردادهای مشتقات معاملات آتی: تحت این نوع قرارداد ، طرفین موظفند در آینده با قیمت توافق شده در یک زمان یا تاریخ خاص در یک زمان یا تاریخ خاص خریداری یا بفروشند.
  • قراردادهای مشتقات دائمی: طرف پیمانکاری در اینجا می تواند رمزنگاری درگیر را بدون تاریخ انقضا ثابت خریداری یا بفروشد. چنین قراردادهایی را می توان به طور نامحدود برگزار کرد ، و نیازی به انقضاء قرارداد در هنگام انقضا نیست.
  • قراردادهای مشتقات گزینه ها: قرارداد از این نوع همچنین به طرفین درگیر این امکان را می دهد تا در آینده دارایی خاص را با قیمت مشخص خریداری یا بفروشند. با این حال ، بر خلاف آینده ، یک قرارداد گزینه ها این امکان را به کاربر می دهد که تصمیم بگیرد که آیا آنها می خواهند دارایی را در پایان خریداری کنند یا خیر. هیچ تعهدی قانونی برای خرید آن وجود ندارد.

انتخاب قرارداد مشتقات مورد استفاده در اعمال اهرم رمزنگاری از معامله گر تا معامله گر متفاوت است. این کاملاً به استراتژی معاملاتی معامله گر و ارزیابی ریسک بستگی دارد. صرف نظر از اینکه چقدر با دقت انتخاب می کنید ، همه چیز می تواند به هر صورت پیش برود. بنابراین ، در حالی که تجارت اهرم یک رفع سریع برای عدم نقدینگی است ، اما خطرات آن همراه است.

مزایای اهرم برای تجارت رمزنگاری

شاید تا به حال مشخص شده باشد که چرا گاهی اوقات استفاده از اهرم ایده بدی نیست. به طور خلاصه، معاملات اهرمی فرصتی را برای معامله در اندازه های بزرگ با حداقل سرمایه در کیف پول خود ارائه می دهد. بنابراین حرکت های کوچک قیمت در بازار می تواند به سودهای سنگین تبدیل شود.

از آنجایی که اهرم مقداری پول آزاد می کند، به معامله گران اجازه می دهد تا از طریق مشتقات در دارایی های متعدد سرمایه گذاری کنند. آنها می توانند موقعیت های زیادی را بدون به خطر انداختن اندازه موقعیت باز کنند.

این نه تنها به تنوع پرتفوی کمک می کند، بلکه شانس کسب سود را افزایش می دهد.

با این اوصاف، بهتر است فقط در صورتی که یک معامله گر باتجربه هستید و به اندازه کافی ذخیره دارید، در معاملات اهرمی شرکت کنید.

نحوه مدیریت ریسک با معاملات اهرمی

همه شرکت ها معمولاً خطراتی را در بر می گیرند. هر چند بزرگ یا کوچک، مهم است که از آنها آگاه باشید. به عنوان مثال، اگر با یک حساب تجاری کوچک بیش از حد معامله کنید، در صورتی که بازار بر علیه آنها باشد، ممکن است تمام سرمایه خود را از دست بدهید. بنابراین، در حالی که معاملات اهرمی به شما امکان می دهد سود خود را افزایش دهید، عکس آن نیز صادق است. گاهی اوقات، با خطرات بزرگ، ضررهای بزرگی نیز به همراه دارد.

مفهوم معاملات اهرمی ممکن است به دلیل این خطرات ترسناک باشد. به همین دلیل است که چند ابزار مدیریت ریسک وجود دارد که می‌توانید به آنها کمک کنید تا ریسک را به حداقل برسانید.

  • سفارشات توقف ضرر: ویژگی توقف ضرر به معامله گران این امکان را می دهد تا برای مقداری که می خواهند در موقعیت های باز خود از دست بدهند، محدودیتی تعیین کنند.
  • سفارشات برداشت سود: از سوی دیگر، این نوع سفارش با محدودیتی در میزان سودی که یک معامله گر می تواند در یک موقعیت باز کسب کند، همراه است.
  • پوشش ریسک: این ابزار مدیریت ریسک به معامله گران اجازه می دهد تا دو موقعیت متضاد را باز کنند که یکدیگر را جبران می کنند.

استفاده از همه این ابزارها و اطمینان از این که فقط آگاهانه ریسک می کنید، تفاوت را ایجاد می کند.

نتیجه

معاملات اهرمی به وضوح یک گزینه هیجان انگیز به نظر می رسد. چه کسی نمی خواهد کمتر سرمایه گذاری کند و بیشتر درآمد داشته باشد؟اما، در سوییچ، ما همیشه خوانندگان خود را تشویق می‌کنیم که به تحقیقات خود ادامه دهند، و تاکید ویژه‌ای بر نیاز به آن با استفاده از اهرم در معاملات ارزهای دیجیتال داریم. مطمئناً نباید بدون انجام تحقیقات کافی و مقداری پول به آن وارد شوید.

قبل از انتخاب مسیر اهرمی مطمئن شوید که مفهوم و خطرات اساسی را درک کرده اید. علاوه بر این، شروع کوچک همیشه ایده خوبی است.

سلب مسئولیت: محصولات کریپتو و NFTها غیرقابل تنظیم هستند و می توانند بسیار خطرناک باشند. ممکن است هیچ رجوع نظارتی برای ضرر و زیان ناشی از چنین معاملاتی وجود نداشته باشد. اطلاعات ارائه شده در این پست نباید به عنوان مشاوره سرمایه گذاری/مالی از سوی CoinSwitch در نظر گرفته شود. هر اقدامی که بر روی اطلاعات انجام شود باید به عهده خود کاربر باشد.

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 16 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 20:58