مراحل تبدیل شدن به یک کارگزار گمرک دارای مجوز

ساخت وبلاگ

Freight ship loading cargo container in port

لورل دلانی بنیانگذار و رئیس جمهور تجارت جهانی ، آموزشی ویبولیتین است. او همچنین نویسنده سه کتاب در زمینه صادرات است.

تقریباً مانند یک حمل و نقل حمل و نقل یا کارشناس لجستیکی در مورد صادرات ، کارگزاران دارای مجوز گمرکی افراد ، انجمن ها ، شرکت ها یا مشارکت هایی هستند که توسط گمرک و حفاظت از مرزهای ایالات متحده (CBP) مجوز و تنظیم می شوند. در اینجا شش موردی که برای تبدیل شدن به یک کارگزار گمرکی باید بدانید:

شما باید واجد شرایط باشید

برای تبدیل شدن به یک کارگزار گمرک ، شما باید یک شهروند آمریکایی باشید ، حداقل 18 سال سن داشته باشید و در زمان آزمون کارگزار گمرک ، کارمند دولت فدرال نباشید. اگر همه این موارد برای شما اعمال می شود ، حرکت کنید. اگر حتی یکی از این موارد برای شما صدق نمی کند ، اینجا را متوقف کنید. شما در حال حاضر نمی توانید یک کارگزار گمرک شوید.

شما باید در مورد واردات دانش داشته باشید

آگاهی از واردات به این معنی است که شما باید از رویه های ورود برخوردار باشید. شرایط ورود؛ارزش گذاری ؛جریمه و مجازات ؛طبقه بندی؛و نرخ ، وظیفه ، مالیات و هزینه کالاهای وارداتی. به عنوان یک کارگزار دارای مجوز ، شما اطلاعات لازم و پرداخت های مناسب را به نمایندگی از مشتریان خود به CBP ارسال می کنید و هزینه این سرویس را به مشتریان پرداخت می کنید. مهم است که شما در طی فرآیند واردات نظارت و کنترل مسئول را نشان دهید. شما این کار را با گذراندن امتحان نشان خواهید داد.

شما باید امتحان کنید

این امتحان در اکثر بنادر خدمات CBP در چهارشنبه چهارم آوریل و چهارمین چهارشنبه اکتبر برگزار می شود. اطمینان حاصل کنید که در درگاه ای که می خواهید به عنوان کارگزار تمرین کنید یا تجارت گمرک را انجام دهید ، درخواست کنید. شما مسئول اثبات اثبات تمام الزامات واجد شرایط بودن هستید (به عنوان مثال ، عکس I. D. ، اثبات ثبت نام). CBP باید قبل از امتحان ، درخواست ثبت نام آزمون و 390 دلار هزینه را دریافت کند.

این امتحان چهار ساعت و نیم طول می کشد و شامل 80 سوال است. هر سوال بهترین پاسخ واحد را دارد (در بعضی موارد ، همانطور که در زیر ذکر شد ، دو پاسخ قابل قبول متفاوت وجود دارد). با این حال ، هیچ مجازاتی برای حدس زدن وجود ندارد ، بنابراین باید به هر سؤال پاسخ دهید. برای گذراندن امتحان ، باید به 75 ٪ پاسخ صحیح یا بهتر برسید. اگر نتوانید امتحان را تصویب کنید ، می توانید آن را دوباره پس بگیرید.

نمونه سوال امتحان نمونه:

یک فارغ التحصیل کالج اخیر مجوز کارگزار گمرکی ایالات متحده را در 5 دسامبر 2009 دریافت کرد. در 31 ژانویه 2012 ، این فرد به جرم قاچاق مواد مخدر به ایالات متحده از طریق منطقه ال پاسو ، تگزاس محکوم شد. در تاریخ 2 آوریل 2012 ، این کارگزار برای مجوز منطقه در لاردو ، تگزاس درخواست کرد. کدام یک از گفته های زیر صحیح نیست؟

آ. گمرک و حفاظت از مرزهای ایالات متحده (CBP) ممکن است مجوز فرد را برای مدت زمانی که بیش از یک سال نباشد ، به حالت تعلیق درآورد.

ب. CBP می تواند مجوز فرد را لغو کند.

ج. مدیر بندر ممکن است مجوز منطقه ای را برای لارودو ، تگزاس رد کند.

د. CBP ممکن است مجوز صادر شده از طریق ال پاسو را لغو کند.

ه. CBP ممکن است بلافاصله مجوز کارگزار را لغو کند.

پاسخ در زیر ذکر شده است.

شما باید درخواست مجوز ارسال کرده و هزینه های مناسب را بپردازید

با فرض اینکه امتحان را گذرانده اید ، هزینه درخواست مجوز کارگزار 200 دلار است. همچنین هزینه بررسی و پردازش اثر انگشت وجود دارد. به عنوان یک متقاضی ، شما باید تحت تحقیقات پیش زمینه ای قرار بگیرید که شامل تجزیه و تحلیل اثر انگشت و بررسی منابع شخصیت ، گزارش های اعتباری و هرگونه سابقه دستگیری است.(توجه: دستگیری ها یا محکومیت ها لزوماً مانع صدور مجوز نمی شوند.)

درخواست شما باید توسط CBP بررسی و تأیید شود

سه سطح بررسی وجود دارد: تحقیقات پیش زمینه چندگانه ، یک تحقیقات پیش زمینه ثانویه مدیر بندر CBP ، و در آخر ، همان مدیر بندر CBP توصیه ای را به دفتر مرکزی CBP در واشنگتن ، D. C ارائه می دهد. دستیار کمیسر ، دفتر تجارت بین المللی ، به شما توصیه می کندآیا درخواست شما تأیید شده است

شما باید شش ماه برای پردازش درخواست خود برنامه ریزی کنید

مدت زمان لازم برای تکمیل فرایند درخواست مجوز می تواند بسته به چندین عامل متفاوت باشد ، اما به طور کلی ، CBP برای صدور مجوز در طی شش ماه از درخواست کار می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به کجا مراجعه کنید؟

آداب و رسوم ایالات متحده و حفاظت از مرزها

تسهیل و اداره تجارت

شعبه انطباق کارگزار

خیابان 1300 پنسیلوانیا ، NW

Attn: خیابان 1400 لیتر

واشنگتن D. C. 20229

پاسخ به سوال آزمون نمونه: A یا E ؛استناد (ها) 19 CFR 111. 53 (الف) و (ب)

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 40 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 21:14