بیت کوین در مقابل طلا: کدام یک باید بخرید؟

ساخت وبلاگ

Gold bars and fiat money

رکود اقتصادی Covid-19 ممکن است شما را در مورد چگونگی حفظ ثروت خود فکر کرده باشد. بسیاری از سرمایه گذاران دارایی های فروشگاهی مانند بیت کوین و طلا را راه هایی برای حفظ ثروت می دانند. به عنوان مثال ، طلا هزاران سال از آن به عنوان یک دارایی کالاهای ایمن و ایمن و پرچین تورم به رسمیت شناخته شده است. اما فلز گرانبها با دارایی جدید ، بیت کوین ، به همراه سایر ارزهای رمزنگاری مقایسه شده است. در طول دهه گذشته ، بیت کوین از نظر قیمت بالا رفته است. هر دو دارایی نوید فوایدی مانند تنوع را می دهند اما با اشکالاتی نیز همراه هستند.

در نظر داشته باشید که با یک دارایی مالی کار کنید زیرا به دنبال ساخت پرتفوی خود در برابر رکود یا ضد تورم هستید.

جوانب مثبت و منفی بیت کوین

مفهوم بیت کوین به عنوان یک سیستم نقدی الکترونیکی به همتا توسط یک چهره ناشناس در سال 2008 ایجاد شد. تحت نام مستعار Satoshi Nakamoto ، این شخص (یا گروه) سیستم را توصیف می کند ، که به دو طرف اجازه می دهد تا مستقیماً با یکدیگر معاملات انجام دهندبدون درگیر شدن شخص ثالث.

محبوبیت بیت کوین به دلیل چندین عامل افزایش یافته است: این یک تنوع نمونه کارها مانند طلا است. همچنین این پتانسیل را دارد که بر خلاف ارزهای فیات ، که ارزهای صادر شده توسط دولت هستند که توسط یک کالای فیزیکی پشتیبانی نمی شوند و توسط بانکهای مرکزی کنترل می شوند ، یک فروشگاه بلند مدت با ارزش با یک منبع ثابت که از ارزش آن محافظت می کند ، باشد.

جذابیت با رمزنگاری منجر به تعدادی از هواداران قوی شده است. کسانی که به دارایی اطمینان دارند معتقدند که افزایش قیمت آن فقط نوک کوه یخ است. ارقامی مانند مدیرعامل Galaxy Digital Mike Novogratz سرمایه گذاری برای غلبه بر سرمایه بازار طلا ، که در حال حاضر بیش از 11 تریلیون دلار است ، تنها در طی چند سال. برخی حتی آن را "طلای دیجیتال" می نامند.

با این حال ، جنبش سرمایه گذاری مسئول اجتماعی (SRI) از بیت کوین انتقاد می کند زیرا استخراج ارز دیجیتال مقادیر گسترده ای از انرژی را مصرف می کند. یک نتیجه از این امر این است که یک حامی اولیه بیت کوین ، تسلا ، اخیراً پذیرش Cryptocurrency خود را کاهش داده است. هنگامی که مدیرعامل الون مسک هزینه زیست محیطی استخراج معادن را دلیل این امر به دلیل تعلیق قیمت بیت کوین به وجود آورد.

همچنین نگرانی هایی در مورد ایمنی تجارت در ارز دیجیتال به دلیل پتانسیل نقض امنیتی وجود دارد.

جوانب مثبت و منفی طلا

طلا به عنوان یک فروشگاه استثنایی از ارزش هزاره در نظر گرفته شده است و هنوز هم هست. علاوه بر این ، این یک دارایی ملموس است که مردم می توانند به راحتی از طریق نسل ها عبور کنند. فرهنگ اطراف طلا یکی از مزایای آن است. این یک دارایی اصلی است که در شرایط مختلف اقتصادی در دسترس معامله گران با همه پیشینه است. بنابراین ، حتی اگر سرمایه گذاران خرده فروشی ارزهای رمزپایه را درک نکنند ، می توانند طلا بخرند.

و افراد تنها کسانی نیستند که به طلا ایمان می آورند. بانک های مرکزی همچنین برای کمک به ایجاد ثبات و رشد اقتصادی به ارزش آن متکی هستند. خود ایالات متحده تا دهه 1970 از استاندارد طلا استفاده کرد - که برخی از سرمایه گذاران معتقدند به دلیل نوسانات ارزهای فعلی گزینه ای امن تر است. برخی دیگر همچنین احساس می کنند که این قابلیت اطمینان و طول عمر ممکن است ارزهای رمزنگاری شده مانند مدیرعامل و بنیانگذار گلدکس ، سیلویا کاراسکو باشد. کاراسکو خاطرنشان می کند که چندین ارز رمزنگاری ممنوع شده است و ممکن است بیت کوین همان سرنوشت را به اشتراک بگذارد.

اما این بدان معنا نیست که ارزش طلا همیشه یکسان است. قیمت آن طی سالها در نوسان بوده است ، و درآمد فعلی را به روشی که سایر سرمایه گذاری ها می توانند ایجاد نمی کنند.

طلا همچنین تأثیر محیطی دارد. کلیه عملیات معدن خطرات احتمالی ، از جمله آلودگی آب ، انتشار سمی و کاهش تنوع زیستی را ایجاد می کند. همچنین دارای تاریخچه ای است که مربوط به نقض حقوق بشر و تأمین بودجه درگیری های مسلحانه است.

بیت کوین در مقابل طلا: مقایسه دو گزینه

طلا اعتماد بسیاری از سرمایه گذاران را دارد. اگرچه بیت کوین سن خود را ندارد ، اما محبوبیت زیاد آن نشان دهنده علاقه واقعی سرمایه گذار است. بنابراین ، بیایید آنچه را که می توانند به شما ارائه دهند مقایسه کنیم.

  1. هر دو بیت کوین و طلا نسبت به سایر دارایی ها کمتری دارند. در حال حاضر ، فقط 18. 79 میلیون بیت کوین در گردش وجود دارد ، اما در نهایت به 21 میلیون نفر رسید. طلا نیز مانند بسیاری از منابع طبیعی دیگر محدود است. قانون عرضه و تقاضا قیمت های بالاتری را برای هر دو افزایش می دهد.
  2. ایمنی و شفافیت. طلا با خطرات کمتری نسبت به برخی سرمایه گذاری های دیگر همراه است. سیستم فعلی برای تجارت آن نسبتاً قوی است ، و فاسد کردن دارایی دشوار است. معامله گران بیت کوین به دلیل رمزگذاری آن ، عدم وجود یک سیستم مرکزی و الگوریتم های پیچیده نیز از فساد در امان هستند. با این حال ، نگرانی های ایمنی وجود دارد. اشتباهات ساده می تواند فاجعه بار باشد ، و مواردی مانند مرگ و میر کوهستان منجر به خسارات اساسی شده است.
  3. این دو دارایی دارای همان ویژگی بارز نقدینگی بالا هستند. طلا به طور کلی یکی از مایع ترین دارایی ها محسوب می شود. همیشه جمعیت قابل توجهی از فروشندگان و خریداران در انتظار وجود دارد. بنابراین ، می توانید بدون از دست دادن مبلغ قابل توجهی در این فرآیند ، آن را به پول نقد تبدیل کنید. به همین ترتیب ، بیت کوین بیشتر اوقات نقدینگی زیادی دارد.
  4. طلا به اندازه بیت کوین بی ثبات نیست. قیمت بیت کوین می تواند با خشونت نوسان کند ، که این یک هنجار برای ارزهای رمزنگاری است. نادر و فقدان یک مقام مرکزی در این فرهنگ و همچنین فرهنگ عامه کمک می کند. هر دو روند سیاسی و اجتماعی بر رمزنگاری تا حد بالاتری نسبت به طلا تأثیر می گذارد و دومی به گزینه قابل اطمینان تر تبدیل می شود. به عنوان نمونه ، قیمت بیت کوین از زیر 1000 دلار در سال 2017 به بیش از 19000 دلار افزایش یافت ، که تا اواسط سال 2018 به 8000 دلار کاهش یافت.
  5. مقدار پایهطلا چندین کاربرد دارد ، از جواهرات گرفته تا دندانپزشکی گرفته تا تولید الکترونیکی. این هم لکه دار نمی شود و به راحتی حمل می شود. بیت کوین در کاربردهای دنیای واقعی فناوری blockchain نقش داشته است. همچنین از یک جمعیت جهانی پشتیبانی می کند که فاقد دسترسی به روش های سنتی تأمین مالی یا بانکداری است ،

بیت کوین در مقابل طلا: کدام یک برای شما مناسب است؟

Bitcoin

متنوع سازی یک نمونه کارها می تواند به کاهش ریسک و از دست دادن احتمالی کمک کند. بیشتر سرمایه گذاران این تاکتیک را به نوعی در استراتژی سرمایه گذاری خود درج می کنند. بسیاری معتقدند بیت کوین و طلا می توانند کمک کنند. بیت کوین یک دارایی غیر با همبستگی محسوب می شود ، به این معنی که مستقیماً به بازار سهام گره خورده است. بنابراین ، یک تخصیص کوچک به بیت کوین در یک حساب سنتی پتانسیل بهبود بازده را بدون افزایش قابل توجه در نوسانات کلی دارد.

طلا همچنین می تواند از طریق تنوع ، از منابع مالی شما محافظت کند. همچنین می تواند به شما کمک کند تا در برابر تورم یا یک بحران مالی محافظت کنید زیرا تمایل به حرکت بر خلاف دلار دارد. سرمایه گذارانی که می خواهند امنیت بیشتری داشته باشند ، بهتر از این گزینه مناسب هستند.

در مقایسه ، بیت کوین به طور کلی انتخاب خطرناک است. این غیر متمرکز و ناپایدار است که می تواند منجر به خسارات قابل توجهی شود. در حالی که بسیاری از سرمایه گذاران می خواهند در نتیجه فناوری قرار بگیرند ، فقط کسانی که مایل به پذیرش هزینه های احتمالی رمزنگاری هستند باید در نظر داشته باشند که آن را به سبد خود اضافه کنند. طلا همچنین با ریسکی همراه است ، اما سابقه طولانی تری دارد و باعث می شود سرمایه گذاران بتوانند زمان خرید یا فروش آنها را آسانتر کنند و از این طریق از آنها محافظت می کنند.

با این حال ، هر سرمایه گذار علاقه مند به بیت کوین باید بداند که هر روز تغییراتی ایجاد می شود. یکی از بزرگترین نقاط قوت دارایی ، دسترسی جهانی آن است ، اما ممکن است محدودیت ها رشد کند. به عنوان نمونه ، چین اخیراً استخراج بیت کوین را ممنوع اعلام کرد. این حرکت ممکن است جدول را برای قوانین و مقررات بیشتر در سایر کشورها نیز تعیین کند.

خط پایین

طلا و بیت کوین هر کدام در بازار نقش دارند. هرکدام با جوانب مثبت و منفی خود همراه هستند که برای انواع خاصی از سرمایه گذاران جذاب خواهد بود. بیت کوین قول بازده و تنوع بالقوه بالایی را می دهد ، اما با هزینه امنیت. GOLD هنگامی که آن را به نمونه کارها خود اضافه می کنید ، از زمان تنظیم آن ، مدیریت ریسک بیشتری را تضمین می کند ، اما قول کمتری در مورد بازده دارد. علاوه بر این ، هر دو گزینه با نگرانی های اخلاقی همراه هستند.

نکاتی برای سرمایه گذاری

  • هر سرمایه گذار مجموعه ای از اهداف را دارد. برخی ترجیح می دهند ریسک را به حداقل برسانند ، از پول خود محافظت کنند ، بنابراین سرمایه گذاری های پایدار را انتخاب می کنند. برخی دیگر ترجیح می دهند سود را به حداکثر برسانند و نوسانات بیشتری را بپذیرند. هیچ استراتژی کاملی وجود ندارد. همه اینها به سرمایه گذار بستگی دارد - و مشاوره مالی محکم. پیدا کردن یک مشاور مالی واجد شرایط لازم نیست سخت باشد. ابزار رایگان SmartAsset با حداکثر سه مشاور مالی در منطقه شما مطابقت دارد و می توانید با مسابقات مشاور خود بدون هیچ هزینه ای مصاحبه کنید تا تصمیم بگیرید کدام یک برای شما مناسب است. اگر آماده پیدا کردن مشاور هستید که می تواند به شما در رسیدن به اهداف مالی خود کمک کند ، اکنون شروع کنید.
  • بیت کوین ممکن است نسبتاً جدید و هیجان انگیز باشد ، اما این تنها دارایی جایگزین در آنجا نیست. سرمایه گذاران می توانند نمونه کارها خود را از طریق طیف گسترده ای از سرمایه گذاری های جایگزین از جمله املاک و مستغلات ، هنرهای زیبا و موارد دیگر متنوع کنند.

اعتبار عکس: © iStock.com/Mediterranean ، © iStock.com/da-kuk ، © iStock.com/Sanfel

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 14 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 21:16