استراتژی های معاملاتی با استفاده از نشانگر RSI

ساخت وبلاگ

trading strategies using RSI

شاخص قدرت نسبی یا RSI یک شاخص فنی محبوب است که به درک منطقه بیش از حد و بیش از حد در بازار سهام کمک می کند. از شاخص RSI می توان در چشم انداز چند بعدی برای توسعه استراتژی های معاملاتی سودآور استفاده کرد.

نحوه خواندن نشانگر RSI

خواندن RSI بین 0 تا 100 سطح نوسان می کند. سطح RSI 30 به طور سنتی برای نشان دادن منطقه Oversold استفاده می شود و سطح RSI 70 به عنوان منطقه ای بیش از حد در نظر گرفته می شود.

جوانب مثبت و منفی نشانگر RSI

جوانب شاخص RSI

  1. نشانگر RSI به راحتی قابل اجرا و درک است.
  2. نشانگر RSI در منطقه غیر محرمانه بهترین کار را می کند.
  3. شاخص RSI در یافتن سطح معکوس کلیدی کمک می کند.
  4. از شاخص RSI می توان برای یافتن از دست دادن حرکت استفاده کرد

منفی نشانگر RSI

  1. نشانگر RSI سیگنال های کاذب را در طول منطقه روند ارائه می دهد.
  2. نشانگر RSI حجم را به طور کامل در سطح معکوس کلیدی نادیده می گیرد.

استراتژی های معاملاتی با استفاده از نشانگر RSI

استراتژی 1: یافتن سطح ورود

این استراتژی برای یافتن سطح ورود برای موقعیت طولانی و کوتاه با استفاده از نشانگر RSI استفاده می شود.

ایجاد موقعیت طولانی

بیشتر معامله گران در حالی که از RSI برای ایجاد موقعیت طولانی استفاده می کنند اشتباه بزرگی در ایجاد موقعیت طولانی ایجاد می کنند وقتی سطح RSI به 30 سطح سقوط می کند اما این روش صحیح برای ایجاد موقعیت های طولانی نیست زیرا وقتی سطح RSI زیر 30 سقوط می کند ، این فقط نشان می دهد، فروشندگان از نظر ماهیت پرخاشگر هستند. سطح صحیح برای ایجاد موقعیت طولانی زمانی است که RSI زیر سطح 30 قرار می گیرد و شروع به حرکت بالاتر از سطح 30 می کند. نکته ای که از جایی که از سطح 30 به سمت بالا حرکت می کند ، نقطه ورود برای ایجاد موقعیت های طولانی است.

ایجاد موقعیت کوتاه

در اینجا همچنین بیشتر معامله گران با استفاده از RSI برای ایجاد موقعیت کوتاه ، در ایجاد موقعیت کوتاه اشتباه می کنند در حالی که سطح RSI به 70 سطح می رسد اما این روش صحیح برای ایجاد موقعیت های کوتاه نیست زیرا وقتی سطح RSI بالاتر از 70 سطح حرکت می کند ، فقط نشان می دهداینکه خریداران از نظر ماهیت پرخاشگر هستند. سطح صحیح برای ایجاد موقعیت کوتاه زمانی است که Falls RSI به سطح 70 می رسد و شروع به حرکت به زیر سطح 70 می کند. نکته ای که از جایی که از سطح 70 به سمت پایین حرکت می کند ، نقطه ورود برای ایجاد موقعیت های کوتاه است.

هر دو روش در استراتژی 1 بهترین کار را در منطقه غیر ارسالی انجام می دهند. در هر دو روش بازرگانان باید متوقف شوند تا از خسارات غیر ضروری جلوگیری کنند.

نحوه استفاده از RSI با پایین دوتایی

پایین دوتایی از دو قسمت پایین معادل ساخته شده است. وقتی می بینیم که شکل گیری پایین دوم با حجم بالا همراه است ، از نظر فنی به عنوان یک منطقه پشتیبانی قابل اعتماد در نظر گرفته می شود. در همین حال ، برای اعتبارسنجی همان ، اگر RSI نیز از 30 سطح (منطقه Oversold) از منطقه پشتیبانی به سمت بالا حرکت کند ، این امر به ما تأیید مضاعف در مورد منطقه پشتیبانی می دهد. این اعتماد به نفس برای ایجاد موقعیت طولانی می دهد.

استراتژی 2: استفاده از واگرایی RSI

واگرایی چیست

هنگامی که قیمت سهام و نشانگر فنی در جهت های مختلف حرکت می کند ، گفته می شود که از نظر طبیعت واگرایی است. هنگامی که قیمت سهام در حال تبدیل شدن به اوج های جدید است اما شاخص از حرکت در جهت صعودی با همان حرکت درون خطی با قیمت سهام خودداری می کند ، پس می توان نتیجه گرفت که بازار ، حرکت خود را از دست داده است.

RSI می تواند نشان دهنده واگرایی مثبت یا منفی نسبت به قیمت سهام زیربنایی باشد. نشانگر RSI می تواند سیگنال های اولیه را برای معکوس روند ارائه دهد و از چنین سیگنالهایی برای ایجاد موقعیت های تجاری استفاده می شود. نوشتن گزینه تماس با واگرایی منفی یک استراتژی خوب است و نوشتن گزینه با واگرایی مثبت یک استراتژی خوب است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نمونه های مصور استراتژی های معاملاتی با استفاده از نشانگر RSI ، می توانید این فیلم را تماشا کنید.

استراتژی 3: یافتن روند بازار

هنگامی که یک روند تعیین شده در بازار حاکم است (یا صعودی یا نزولی) ، شاخص RSI سیگنال کاذب می دهد. هنگامی که نشانگر RSI در حدود 50/70 سطح معلق می شود ، نشان می دهد که بازار در منطقه گرایش است و همچنین حرکت شاخص RSI بین سطح 50/70 نیز نشانگر خلق و خوی صعودی بازار است. پس از آن ، اگر نشانگر RSI در حدود 30/50 سطح نوسان کند ، سیگنال نزولی را نشان می دهد.

نحوه استفاده از سطح RSI 50

این استراتژی در بین بازرگانان اصلاح شده بسیار محبوب است. وقتی می بینیم نشانگر RSI بین سطح 50/70 در حال نوسان است ، خوب است وقتی RSI 50 سطح را لمس می کند ، سهام را خریداری کنید و اگر این سطح با سطح اصلاح فیبوناچی دو برابر شود یا وقتی می بینیم که قیمت در حال آزمایش بالا با بالا استحجم ، سپس این سطح قابل اطمینان تر می شود.

نتیجه

قدرت سطح RSI در سادگی آن در اجرای و درک آن نهفته است. اگر از شاخص RSI در زمان مناسب در بورس سهام (عمدتا در منطقه غیر منطقه ای) استفاده کنیم ، نتایج رضایت بخش می بخشد. حتی اگر ، استراتژی های توضیح داده شده در این پست می تواند هم توسط مبتدیان و هم توسط متخصصان مورد استفاده قرار گیرد ، توصیه می شود که ، استراتژی 1 باید توسط مبتدیان استفاده شود و هنگامی که ما یک پایه محکم در مورد نحوه استفاده از آن بدست آوریم ، می توانیم دو استراتژی بعدی را امتحان کنیمواد

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 24 تاريخ : دوشنبه 25 ارديبهشت 1402 ساعت: 18:06