چگونه صندوق های بیمه مبادله در عمل کار می کنند

ساخت وبلاگ

How exchange insurance funds work in practice

تجارت مشتق Cryptocurrency محبوبیت به دست آورد ، و اندازه آن از سال 2020 به طرز چشمگیری گسترش یافته است. طبق گفته CryptoCompare ، حجم در مشتقات رمزنگاری از ژوئن 2020 10 بار رشد داشته و از ماه مه 2022 ، به 3. 19 تریلیون دلار رسیده است. در پلتفرم برچسب سفید مقیاس پذیر ما قراردادهای آتی دائمی را برای صرافی ها و کارگزاران ارائه می دهیم تا مجموعه ای بزرگتر از گزینه های پیشرفته معاملاتی را برای کاربران خود در اختیار مشتریان خود قرار دهیم.

یک صندوق بیمه نقش مهمی در تجارت مشتقات هم در Cryptocurrency و هم در صرافی های سنتی دارد. صندوق های بیمه به عنوان یک مکانیسم دفاعی عمل می کنند و اطمینان حاصل می کنند که ضرر و زیان غیر منتظره قرارداد را از معاملات اهرمی در هنگام فراتر از حاشیه اولیه پوشش می دهد. در عین حال ، یک صندوق بیمه تضمین می کند که معامله گران سودآور سود خود را دریافت می کنند.

برای درک نیاز به صندوق های بیمه ، ما در درجه اول با توجه به مواردی که موقعیت های اهرمی در معرض انحلال قرار می گیرند ، به تعریف تجارت اهرم اشاره خواهیم کرد. سپس مستقیماً به توضیح صندوق های بیمه ، منبع تأمین اعتبار آنها ، مواردی که صندوق های بیمه به معامله گران پرداخت می کنند و مزایا و مضرات چنین وجوهی را پرداخت می کند.

تجارت و انحلال اهرم

معاملات اهرم ، همچنین به عنوان تجارت حاشیه شناخته می شود ، نوعی مکانیسم معاملاتی است که به کاربران امکان می دهد با پول بیشتری نسبت به آنچه دارند تجارت کنند. این یک نکته کلیدی است که تجارت اهرم را جذاب می کند و مشتریان را قادر می سازد تا سود بیشتری را از تغییرات نسبتاً اندک در قیمت دارایی ایجاد کنند. با این حال ، اهرم می تواند به همان اندازه سود و ضرر یک معامله گر را افزایش دهد.

برای شروع تجارت و باز نگه داشتن موقعیت حاشیه ، کاربر باید پول اولیه را که وثیقه نامیده می شود ، قرار دهد. از طریق اهرم ، معامله گران می توانند قدرت خرید خود را افزایش دهند که ممکن است چندین برابر بیشتر از وثیقه سپرده شده باشد. در زیر ما آن را در یک مثال در نظر خواهیم گرفت.

مثال: جین 5000 دلار به حساب خود واریز می کند و قصد دارد 10 برابر اهرم را بگیرد. در نتیجه ، او می تواند قدرت تجارت خود را به 50،000 دلار افزایش دهد و تجارت کوتاه یا طولانی را شروع کند.

جین به شدت به افزایش قیمت برای اتریوم اعتقاد دارد و هدف او اهرم بالایی است. بنابراین او موقعیت طولانی در مورد قرارداد آتی ETH/USDT را باز می کند زیرا معاملات آینده اجازه تجارت با اهرم بالاتر را می دهد. او تخمین می زند که قیمت اتریوم 10 ٪ افزایش خواهد یافت و 5000 دلار درآمد کسب می کند. بدون اهرم ، سود جین 10 برابر کمتر خواهد بود و فقط 500 دلار به دست می آید.

متأسفانه برای جین ، قیمت اتریوم بدتر می شود و وقتی 10 ٪ کاهش می یابد ، موقعیت جین به طور خودکار انحلال می شود و او حاشیه اولیه 5000 دلار خود را از دست می دهد.

انحلال مانع از دست دادن جین بیشتر از آنچه واریز شده است. با این حال ، در بازارهای بی ثبات ، قیمت ها در معرض لغزش قرار می گیرند ، بنابراین یک موقعیت اهرمی می تواند در شکاف قیمت قرار بگیرد ، که می تواند منجر به از دست دادن فوری سهام عدالت شود که بیشتر از حاشیه اولیه باشد. در نتیجه ، معامله گران موقعیت های خود را از دست می دهند و ممکن است سرمایه کافی برای پرداخت سود به سایر شرکت کنندگان در بازار نداشته باشند.

در مبادله مبتنی بر کتاب ، معمولاً یک طرف مقابل برای تجارت جین وجود دارد. فرض کنید که آلن با مبلغ سپرده برابر بر روی همان ابزار کوتاه بازی می کند.

هنگامی که قیمت اتریوم با 10 ٪ به 1800 دلار کاهش می یابد ، آلن سود (2،000 دلار - 1800 دلار) * 25 یا 5،000 دلار در موقعیت کوتاه خود ، هنگامی که جین مبلغ دقیقی را از دست می دهد ، و موقعیت طولانی او انحلال می شود. اگر قیمت اتریوم بالا برود ، نتیجه برعکس خواهد بود - آلن 5000 دلار از دست می دهد و جین سود می برد.

  • در مورد وخامت قیمت اتریوم ، 1800 دلار قیمت ورشکستگی برای جین است یا به عبارت دیگر ، این یک قیمت است که ضرر ناشی از تغییر قیمت برابر با وثیقه باشد.
  • در یک بازار نقطه ، جین اگر قیمت اتریوم به 0 دلار کاهش یابد ، حاشیه اولیه خود را از دست می دهد. با این حال ، با اهرم 10 برابر ، 10 ٪ تغییر قیمت یا در مورد ما 1800 دلار ، برای موقعیت اهرمی کافی است که بی ارزش شود.
  • در بازار اهرم ، مبادله ای باید فوراً موقعیت جین را نقد کند تا تضمین کند که او بیشتر از وثیقه خود از دست نمی دهد.

در یک بازار رمزنگاری بی ثبات ، لغزش قیمت وجود دارد که منجر به موقعیت هایی می شود که موقعیت ها می توانند زیر قیمت ورشکستگی بسته شوند. این بدان معناست که جین می تواند در شرایطی به پایان برسد که پول بیشتری نسبت به حاشیه اولیه خود بدهکار باشد و علاوه بر این ، آلن سود کمتری کسب می کند.

بار دیگر ، قیمت ورشکستگی قیمتی است که ضررهای موقعیتی دقیقاً برابر با حاشیه اولیه است.

سیستم عامل های cryptocurrency قصد دارند با بستن موقعیت های از دست دادن بالاتر از قیمت ورشکستگی - با قیمت انحلال ، از موقعیت های توضیح داده شده در بالا جلوگیری کنند.

قیمتی که یک موقعیت در آن بسته می شود ، قیمت بسته شدن نامیده می شود. این نزدیک به قیمت نقدینگی در یک بازار نقدینگی و قیمت ورشکستگی در یک بازار غیرقانونی است.

رابطه بین ورشکستگی ، بسته شدن و قیمت انحلال در زیر نشان داده شده است.

انحلال موقعیت طولانی از موقعیت کوتاه

(سناریوی جین) (سناریوی آلن)

در سناریوی جین ، هنگامی که قیمت اتریوم کاهش می یابد ، بسته به نقدینگی بازار ، قیمت بسته شدن بین انحلال (1850 دلار) و قیمت ورشکستگی (1800 دلار) قرار خواهد گرفت. پس از انحلال ، جین حاشیه خود را از دست می دهد و سرمایه باقی مانده است. سهام بین انتقال و ورشکستگی به صندوق بیمه.

اکنون هنگامی که موقعیت جین زیر قیمت ورشکستگی بسته شده است ، به وضعیت خود باز می گردیم. بیایید بگوییم ، با قیمت 1،790 دلار.

جین اکنون (2،000 دلار - 1،790 دلار) * 25 یا 5،250 دلار بدهکار است ، اما او فقط 5000 دلار واریز کرده است. جین چه باید کرد؟وثیقه جین سپرده حداکثر او می تواند از دست بدهد. در آن لحظه ، یک صندوق بیمه بیرون می آید و جین را به دلیل بیش از حد ضرر وی جبران می کند. در پاراگراف بعدی ، ما روی صندوق بیمه و منبع تأمین مالی آن تمرکز خواهیم کرد.

صندوق بیمه و منبع تأمین مالی آن

صندوق بیمه یک خزانه داری ارز است که سود برای معامله گران سودآور و جبران خسارات اضافی ناشی از معامله گران ورشکسته را تضمین می کند. در مثال ما ، صندوق بیمه هنگامی که قیمت اتریوم پایین تر از 1800 دلار است ، تمام ضررهای متحمل شده توسط جین را به دست می آورد و برای سود وی در یک موقعیت کوتاه موفق به آلن پرداخت می کند.

همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم ، در یک بازار نقدینگی با مقدار کافی خریداران و فروشندگان و لغزش پایین ، موقعیت جین در جایی بین قیمت انحلال و ورشکستگی بسته خواهد شد ، بنابراین صندوق بیمه با تفاوت بین قیمت بسته شدن و افزایش می یابدقیمت ورشکستگی. در شرایط مخالف ، هنگامی که موقعیتی زیر قیمت ورشکستگی بسته می شود ، صندوق بیمه باید تفاوت بین قیمت بسته شدن و ورشکستگی را به یک معامله گر بپردازد ، که پول بیشتری را از دست داد که حاشیه اولیه او بود.

تأمین مالی و بازپرداخت صندوق بیمه

مزایا و معایب

مزیت داشتن صندوق بیمه این است که صندوق های بیمه برای جلوگیری از موارد انحلال خودکار و انحلال (ADL) در نظر گرفته شده است. ADL روشی مختل کننده است که توسط مبادلات cryptocurrency استفاده می شود وقتی موقعیت های از دست دادن معامله گران از طریق انحلال اجباری موقعیت های معامله گر مخالف ، که سودآور است ، پوشانده می شود. این روش برای معامله گران که ریسک را با دقت مدیریت می کنند بسیار مجازات کننده است.

وجوه بیمه از طریق اسپرد بین قیمت های بسته شدن و ورشکستگی تامین مالی می شوند، جایی که قیمت پایانی توسط یک مبادله انگیزه ایجاد می شود. بنابراین، برخی از صندوق‌های بیمه می‌توانند با ایجاد جریان‌های ورودی بیشتر به صندوق بیمه رشد غیرقابل کنترلی داشته باشند، جایی که مکانیسم تأمین مالی شفاف به نظر نمی‌رسد. علیرغم اینکه صندوق‌های بیمه به سرمایه کافی برای محافظت از سود و زیان معامله‌گران نیاز دارند، بیش از حد وجوه بیمه می‌تواند نشانه‌ای از یک مکانیسم انحلال تهاجمی باشد.

نتیجه

صندوق بیمه بخش کلیدی هر صرافی ارز دیجیتال است که معاملات اهرمی را پیشنهاد می کند. پلتفرم‌های کریپتو صندوق‌های بیمه را راه‌اندازی می‌کنند تا از معامله‌گران در برابر ضررهای قابل توجه محافظت کنند، تا اطمینان حاصل شود که معامله‌گران سودآور درآمدهای خود را دریافت می‌کنند، و از وقوع انحلال‌های اهرم‌افکن خودکار (ADL) جلوگیری می‌کنند، که می‌تواند برای یک معامله‌گر موفق مخرب باشد.

وجوه بیمه از طریق موقعیت‌های منحل‌شده تامین مالی می‌شوند، یعنی با فاصله بین قیمت بسته شدن و ورشکستگی اگر قیمت انحلال موقعیت بالاتر از قیمت ورشکستگی آن افزایش یابد. برعکس، اگر قیمت انحلال کمتر از قیمت ورشکستگی باشد، صندوق بیمه خسارت را پوشش می دهد.

مقدار کافی پول در صندوق می تواند نشان دهنده ایمنی باشد. با این حال، بیمه بیش از حد می تواند غیر شفاف باشد و به طور غیرقابل کنترلی رشد کند.

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 21 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 21:21