فارکس با Fibonacci: آیا نسبت طلایی می تواند در بازار ارز به شما پول بدهد؟

ساخت وبلاگ

سوشما یک وبلاگ نویس تمام وقت و کارشناس مالی است. برای یادگیری چگونگی پس انداز و سرمایه گذاری پول خود به طور عاقلانه به Sushma و 10،000 خواننده ماهانه در اینجا بپیوندید.

Forex with Fibonacci: Can the golden ratio make you money in the currency market?

دنباله فیبوناچی و PHI ، نسبت همراهی مرتبط با توالی (که به عنوان نسبت طلایی نیز شناخته می شود) ، اخیراً از سطح محبوبیت برخوردار بوده است که تقریباً با ساخت و سازهای ریاضی دیده نمی شود. برای ناآشنا ، دنباله ای که توسط متن ریاضیات قرن سیزدهم لئوناردو فیبوناچی شرح داده شده است ، لیبیک تعبر ، به شرح زیر است: (0) ، 1 ، 1 ، 2 ، 3 ، 5 ، 8 ، 13 ، 21 ... این یک پیشرفت ساده است- اعداددر دنباله با مجموع دو پیشینیان آنها تعیین می شود. بنابراین- 1+1 = 2 ؛1+2 = 3 ؛2+3 = 5 ؛3+5 = 8 ، و غیره.

The Fibonacci sequence is used across many industries

توالی فیبوناچی در بسیاری از صنایع استفاده می شود

با این حال ، اهمیت دنباله رابطه آن با PHI است: 1. 618 (تقریباً). با صعود یک عدد از دنباله ، مجموع مقادیر دنباله که با شماره قبلی آنها تقسیم می شود ، نزدیکتر به نسبت طلایی نزدیک می شود. بنابراین: 1/1 = 1 ؛2/1 = 2 ؛3/2 = 1. 5 ؛5/3 = 1. 6666 ؛8/5 = 1. 6 ، و غیره (233/144 = 1. 16180555). هم دنباله و هم نسبت این محبوبیت اخیر را به دلیل حضور آنها در تلاش های انسانی ، چه هنری و چه عملی و چه در طبیعت به دست آورده اند.

هنرمندان ، نوازندگان ، فیلسوفان و نویسندگان هزاران سال توالی فیبوناچی و فی را در کار خود گنجانیده اند ، از جمله (احتمالاً) لئوناردو داوینچی. افلاطون ؛سالوادور دالی؛بارتوک و هنرمندان امروزی مانند اعضای ابزار گروه و یک دایره کامل. PHI و دنباله نیز در طبیعت بیان شده اند ، مانند چیدمان شاخه ها روی تنه درخت و رگهای موجود در برگهای آن. چرخش های موجود در پوسته های Nautilus و سوت های موجود در سر گل ها (برخی از گلها دارای تعداد فیبوناچی هستند که دارای گلبرگ هستند). هندسه بلورها ؛نسبت بدن انسان و حتی طبق یک مطالعه در سال 1991 در ساخت ژنوم انسان.

The golden ratio is found in nature and human designs

نسبت طلایی در طبیعت و طراحی های انسانی یافت می شود

این ظرافت نسبت به طور طبیعی و در هنر و معماری است که دنباله را به دست آورده است و PHI یک مفهوم مرموز و اغلب حتی عرفانی را برای بخش قابل توجهی از جمعیت جهان فراهم می کند.(این محبوبیت عرفانی در هیچ بخش کوچکی توسط دنباله فیبوناچی و گنجاندن Phi در پوتبویلر دن براون کد داوینچی افزایش یافت.) و بازارهای مالی ، سهام و بازارهای فارکس ، به ویژه ، مطمئناً می توانند مانند موجوداتی به نظر برسند که دست ساز هستند. اما به نظر می رسد برخی از غیرقابل پیش بینی بودن (و احتمالاً فریبنده) طبیعت را نشان می دهد.

به همین ترتیب ، این حس می کند که استفاده از فیبوناچی و PHI ، با ظرفیت ظاهری آنها برای کمک به ظرافت به هرج و مرج ، برای کسانی که امیدوارند از قله ها و دره های غالباً به نظر برسد ، از ثبات سودآور استفاده می کنند. این مفهومی است که به نظر می رسد برای نویسندگان و کارگردانان نیز جذاب است- به همراه کد فوق الذکر داوینچی ، فیبوناچی در داستانهای فیلیپ کی دیک ظاهر شد. فیلم Wonder Emporium آقای Magorium در سال 2007 ؛و مهمترین و مهمترین آنها برای اهداف ما ، تریلر هوشمند ، تاریک و سرگرم کننده دارن آرونوفسکی PI ، که در آن افراد و سازمان های شکارچی یک نبوغ ریاضی شکنجه شده را برای درک او از نسبت طلایی و دنباله فیبوناچی به امید یافتن کلید در بورس اوراق بهادار می گیرند.(و نام خدا).

آینه کاری ، کسانی که امیدوارند بازار فارکس را با فیبوناچی و فی انجام دهند ، این کار را با سیستمی به نام "اصلاح فیبوناچی" (FR) انجام می دهند. اگر کسی تصور کند که یک حرکت قیمت ارزی روی یک نمودار (همانطور که بیشتر معامله گران فارکس انجام می دهند) ، FR با ترسیم یک "روند" مورب بین پشتیبانی (کاهش قیمت پایین تر) یا مقاومت (قیمت متوقف می شود) از قیمت ارز کار می کند. تغییر دادن. هنگامی که این روند بین خطوط درصد افقی با فیبوناچی (0 ٪ ، 23. 6 ٪ ، 38. 2 ٪ ، 50 ٪ ، 61. 8 ٪ و 100 ٪) در نمودار و روند روند ردیابی نوسانات قیمت قرار می گیرد.

Fibonacci retracements are used as stock price indicators

از پس گرفتن فیبوناچی به عنوان شاخص های قیمت سهام استفاده می شود

اگر این نوع ردیابی به طور مداوم و به طور پیش بینی کار کند ، البته یک معامله گر که می فهمید چگونه می تواند موقعیت های فیبوناچی را ترسیم کند می تواند پول زیادی کسب کند. بنابراین اکنون برای سوال بزرگ: آیا این کار می کند؟بدیهی است ، این یک سؤال مشاجره با طرفداران پرشور (گاهی اوقات بسیار) در هر دو اردوگاه طرفدار و con-fr است. با این حال ، با توجه به تمام داده ها و ماهیت بازار ارز ، متأسفانه احتمال وجود دارد که قابل اعتماد ترین استراتژی نیست. در حقیقت ، بیشتر سایتهای معتبر ردیابی فارکس در وب مشاوره فیبوناچی را به سرمایه گذاران و بازرگانان با تعدادی از سلب مسئولیت ها و هشدارهای هشدار دهنده ارائه می دهند که FR فقط به عنوان یک شاخص و در ترکیب با استراتژی های تجاری سنتی تر استفاده می شود.

این حس را ایجاد می کند که استفاده از نقشه های فیبوناچی برای معاملات فارکس توسط بسیاری (احتمالاً بیشتر) "متخصصان فارکس" به عنوان Chancy ، غیرقابل پیش بینی و به گفته برخی از منتقدان سختگیرانه تر ، کمی یا بهتر از شانس تصادفی در نظر گرفته می شود. به همان اندازه جذاب و هیجان انگیز است که چشم انداز این است که برخی از معادله های اصلی ، راهنما ، شاید حتی نیمه عجیبی را برای پیش بینی همه این اعداد و جهت آنها ، این تعداد واقعاً به همان روشی که تلاش یا کارآیی خاص انسان در طبیعت هدایت نمی شود ، هدایت کنند. ممکن است هدایت شود

همانطور که در هر بازار دیگری اتفاق می افتد ، نوسانات مبادله ارز نتیجه تعداد تقریباً نامتناهی از متغیرها است. به عنوان نمونه رند آفریقای جنوبی را بگیرید. کشش مخصوصاً قوی یا ضعیف از معدن طلا و/یا الماس ، همراه با یک رسوایی بانکی جزئی ، همراه با وضعیت سیاست ، جرم اشتغال ، مسکن ، بازار سهام ، گردشگری و ده ها عامل دیگر که همگی در صعود یا لغزش نقش دارنداز ارزش رند

اکنون همان متغیرهای اعمال شده برای هر ارز معامله شده را تصور کنید ، همه اینها بر یکدیگر تأثیر می گذارد ، و همه تحت تأثیر خرید فارکس ، فروش و تجارت بانکها ، شرکتها ، وجوه و افراد هزاران بار در روز در همه مناطق زمانی واز هر گوشه جهان. Unmentioned تعداد بیشماری از رویدادهای شکل گیری بازار فارکس ، همزمانی ، پیامدها ، روندها ، نگرانی ها ، نگرانی ها و غیره است.

گرچه بدیهی است که آژانسیان FR این پیشنهاد را رد می کنند-آن نوع غالباً تصادفی ، هرج و مرج و به ظاهر کاملاً غیرقابل پیش بینی در بازار پول به سادگی خود را به ردیابی قابل پیش بینی با فرمولی مانند FR وام نمی دهد. از آنجا که سلب مسئولیت در مورد قابلیت اطمینان FR ساخته شده است ، با این حال ، به نظر می رسد فقط یک مورد در مورد غیرقابل اعتماد بودن آن در اینجا ارائه می دهد- اگر احساس می کنید که توالی فیبوناچی و یا نسبت طلایی می توانید در بازار فارکس کمین کنید ، توصیه هایی را که همیشه انجام می دهید. ارزش دنبال کردن و تحقیقات خود را انجام دهید. موفق باشید و تجارت خوب!

درباره نویسنده: جیمز شفلی در بازی مالی خود را به عنوان یک تجارت جک در برخی از تجارت ها قرار می دهد. پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه شیکاگو با مدرک اقتصاد ، شفلی یک نوشتن حرفه ای فوق العاده پرسود را برای وبلاگ های E-Econ آغاز کرد. به عنوان یک حاشیه ، او از یک حرفه ای پر سود به عنوان یک معامله گر سهام و فارکس روز (و شب) لذت می برد. هنگامی که در پشت صفحه کلید خود کاملاً محکم نشود ، شفلی را می توان در پی پله های قهرمان خود ، سودیر ونکاتس ، پیدا کرد و اقتصادهای زیرزمینی را ردیابی کرد.

مشترک در هفتگی Moneymint

هر یکشنبه ما به افرادی مانند شما با نکات ، بینش ها و فرصت های برتر برای مدیریت امور مالی و ایجاد مشاغل آنلاین خود ایمیل می کنیم. بدون اعتیاد به مواد مخدره ، بدون کلاهبرداری ، نه معلمان جعلی. برای دریافت مورد بعدی در زیر ثبت نام کنید.

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 27 تاريخ : دوشنبه 25 ارديبهشت 1402 ساعت: 18:17