رابطه بین اخبار و بازارها چیست؟بینش از پنجمین کنفرانس سالانه اخبار و مالی

ساخت وبلاگ

نظریه های مربوط به چگونگی ترکیب بازارها ، دانشگاهیان و سیاستگذاران مجذوب مدتهاست و همچنین رهبران تجارت و موسسات مالی. تکامل رسانه های دیجیتال منظره ای به طور فزاینده ای پیچیده را ایجاد کرده است ، جایی که رسانه های اجتماعی و سایر اشکال اخبار آنلاین فوری بازارهای سرمایه را تا درجات مختلف تأثیر می گذارند.

مطالعه چگونگی تأثیر رسانه ها بر بازارها نیز در حال تحول است ، و بین پیشرفت در فناوری و در دسترس بودن داده ها برای تجزیه و تحلیل متنی ، مرزهای جدید در مطالعه اخبار و تأثیر آن بر حرکات بورس اوراق بهادار مورد بررسی قرار می گیرد.

پنجمین کنفرانس سالانه اخبار و دارایی ، که توسط برنامه مطالعات مالی دانشکده تجارت کلمبیا و با حمایت مالی توسط The Financial Times برگزار می شود ، یک گروه متخصص از رهبران بین رشته ای را برای بحث در مورد تحقیقات فعلی در این زمینه جمع آوری کرد. این پست مجموعه ای از نکات برجسته را از رویداد امسال به دست می آورد و برخی از مضامین اصلی مطرح شده را بررسی می کند.

چه چیزی باعث پرش بازار سهام می شود؟

این سؤال که چه عواملی باعث می شود بازار سهام به طور قابل توجهی حرکت کند ، ممکن است مانند یک ساده به نظر برسد ، اما برای اسکات بیکر ، استاد دارایی در دانشکده مدیریت Kellogg ، مقاله وی به دنبال پاسخ دادن به آن چندین سال در ساخت بود.

اسکات و همکارانش از مدارس تجاری Kellogg ، Stanford و Chicago Buoth با دانشجویان فارغ التحصیل و کارشناسی کار کردند تا به صورت دستی با استفاده از روزنامه های روز بعد ، به صورت دستی ، با استفاده از روزنامه های روز بعد ، کدگذاری کنید تا توضیحات خود را پیدا کنند. سپس چندین رمزگذار وظیفه طبقه بندی علت را بر عهده داشتند ، این منشأ جغرافیایی و رتبه بندی اعتماد به نفس آنها به روزنامه نگار است که گزارش داده است.

این تجزیه و تحلیل به یک بازه زمانی 120 ساله از سال 1900 تا 2020 پرداخت و چندین دوره از نوسانات قابل توجه را نشان داد ، مانند در دوران رکود بزرگ در دهه 1930. در اواخر دهه 1990 و بحران مالی جهانی 2007 نیز در زمان حباب Dot-Com نیز وجود داشت. اخیراً ، شروع بیماری همه گیر Coronavirus باعث بالاترین نسبت روزهای بزرگ حرکت بازار بین فوریه و مارس 2020 نسبت به هر دوره دیگر یک ماهه دیگر به سال 1900 شد.

در حالی که افزایش حرکت بازار در اطراف این رویدادهای تعریف کننده ERA انتظار می رود ، نتایج این تجزیه و تحلیل همچنین نشان می دهد که چگونه دلایل جهش بازار سهام با گذشت زمان تغییر کرده است. به عنوان مثال ، در دوره پس از جنگ از سال 1945 تا 2016 هیچ موردی از پرش های بازار صرفاً به سیاست تجارت نسبت داده نشده است. سپس از سال 2017 تا 2019 ، تقریباً 40 ٪ از تغییرات بزرگ در بازار ناشی از اخبار مربوط به سیاست تجارت و به طور خاص اخبار مربوط به جنگ تجاری ایالات متحده و چین بود.

درک علل پرش های بازار تاریخی می تواند در تشخیص ریسک یا هدایت سیاست های آینده استفاده شود. برای سازمانهایی که به دنبال درک این موضوع هستند که چرا حوادث بازار رخ می دهد ، چگالی بالای موجودیت در مقالات FT مرتبط با زبان علل می تواند از طریق مجوز داده از راه حل های یکپارچه FT سرمایه گذاری شود. جدول زمانی از FT می تواند بهترین دیدگاه را در مورد اتفاقات رخ دهد ، و این امکان را فراهم می کند تا رویدادهای بازار در یک سری زمانی ترسیم شود تا بتواند علیت را بهتر بشناسد.

"چه چیزی باعث پرش بازار سهام می شود؟"ارائه شده توسط اسکات بیکر - جلسه کامل را در اینجا تماشا کنید.

چگونه موسسات مالی اخبار را تفسیر می کنند

بحث پانل روز دانشگاهیان ، روزنامه نگاران و دست اندرکاران را برای بحث گسترده تر در مورد تعامل بین اخبار و بازارها گرد هم آورد.

Russ Wermers ، استاد دارایی بانک مرکزی آمریکا ، از طریق یافته های مقاله خود با نگاهی به رابطه بین انتشار خبرنامه های خبری و معاملات نهادی با مهر و موم شده صحبت کرد. این آزمایش از وقایع منظم اخبار مانند گزارش های درآمد نادیده گرفته و در عوض به آنچه راس "رویدادهای خبری غیرقابل پیش بینی" می نامید ، متمرکز شد. اینها می تواند هر چیزی باشد که مدیرعامل آن را به سمت انتشار محصول جدید کند.

این تجزیه و تحلیل نشان داد که بسیاری از موسسات پس از انتشار یک خبر خبری مربوطه ، و به طور کلی در همان جهت با احساسات ، بین 15 تا 30 دقیقه تجارت می کنند. در حالی که مترجمان سریع اخبار وجود دارند ، سایر موسسات روزها و در برخی موارد هفته ها برای تجارت بر این اساس می گذرانند.

راس و همکارانش نتوانستند تشخیص دهند که آیا موسسات از یادگیری ماشین استفاده می کنند یا به سادگی خواندن اخبار را می خوانند ، با این حال ، "رویدادهای خبری غیرقابل پیش بینی" گزارش شده توسط FT اکنون می تواند در قالب قابل خواندن دستگاه استفاده شود. از طریق ترکیبی از برچسب زدن به تازگی ، شناسه سهام منحصر به فرد و امکان اجرای تجزیه و تحلیل احساسات ، موسسات می توانند زمان لازم برای ایجاد تجارت را به میزان قابل توجهی کاهش دهند.

با ارائه دیدگاه سمت خرید در پانل ، ماتیاس UHL ، رئیس Analytics & Quant Modeling در UBS ، بینشی در مورد چگونگی استفاده از اخبار به عنوان بخشی از فرایند سرمایه گذاری آنها ارائه می دهد. ماتیاس این چالش را برجسته کرد که اگر همه مدیران نمونه کارها شما در حال خواندن اخبار باشند ، هرکدام می توانند این اطلاعات را متفاوت درک کنند. آنها با ساختن مدل های کمی که طیف گسترده ای از منابع خبری را در یک سیگنال جهت دار بازار تقطیر می کنند ، با این مبارزه می کنند.

مدیران دارایی هم اکنون می توانند از مجموعه داده FT برای تقویت نمودار دانش خود استفاده کنند. یک بایگانی تاریخی از محتوای FT با داده های Point in Time از سال 2018 وسیله ای برای درک تأثیر اخبار بر عملکرد دارایی در افق های زمانی مختلف و متعاقباً آگاهی از انتخاب دارایی را فراهم می کند.

"تفسیر واکنش های بازار به اخبار Covid" - بحث کامل پانل را در اینجا تماشا کنید.

FT Solutions یکپارچه سازمانها را قادر می سازد تا اطلاعات مهم را بهتر کشف کنند ، در گردش کار ادغام شوند و روندهای نقطه ای را برای تصمیم گیری های سریعتر و مطمئن تر انجام دهند.

محتوای FT در یک قالب قابل خواندن از هر ارائه دهنده API شخص ثالث دیگر در دسترس نیست. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی استفاده از روزنامه نگاری Financial Times برای تصمیم گیری سریعتر سرمایه گذاری ، لطفاً با تیم راه حل های یکپارچه FT ما در تماس باشید.

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 22 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 21:24