5 جلسه مختلف تجارت فارکس: کدام یک برای شما مناسب است؟

ساخت وبلاگ

Forex Trading Sessions

آیا جلسات معاملاتی فارکس را می شناسید؟معاملات فارکس یا فارکس به طور خلاصه ، یک بازار جهانی است که در آن ارزها معامله می شوند. وقتی صحبت از جلسات معاملات فارکس می شود ، پنج نوع جلسه وجود دارد که معامله گران از آن انتخاب می کنند: جلسه نیویورک (9-5 EST) ، جلسه لندن (2-4 GMT) ، جلسه توکیو (11-3 JST) ،جلسه سیدنی (6-8 AEST) و جلسه اروپا. کدام را باید انتخاب کنید؟بیایید دریابیم!

بازار فارکس بطور روزانه به طور روزانه باز است و به معامله گران دسترسی 24 ساعته به جفت ارز ارائه می دهد. با این حال ، این بدان معنا نیست که هر ساعت از این بیست و چهار برای اهداف معاملاتی فارکس به همان اندازه فعال است. روز فارکس در واقع به پنج جلسه جداگانه تقسیم می شود: سیدنی ، نیویورک سیتی (NYC) ، توکیو ، لندن و فعال ترین جلسه بازار فارکس:

این جلسات معاملاتی فارکس هر یک تقریباً سه ساعت طول می کشد.

5 جلسه مختلف تجارت فارکس

هر جلسه معاملاتی فارکس با یک سطح نقدینگی متفاوت در بازارهای فارکس و همچنین درجات مختلف نوسانات یا حرکت در قیمت ارز مشخص می شود.

جلسه سیدنی

روز فارکس از اوایل ساعت 12 صبح EST در سیدنی ، استرالیا آغاز می شود. این جلسه معاملاتی فارکس نسبتاً ساکت است و تا حدود ساعت 03:00 بعد از ظهر ادامه دارد.

سیدنی یک جلسه فارکس آرام محسوب می شود و به معامله گران فرصت کافی می دهد تا معاملات را قبل یا بعد از ساعات کار انجام دهند.

جفت های فارکس استرالیا برای تجارت در جلسه فارکس سیدنی خوب تلقی می شوند:

ساعت معاملات فارکس در جلسه فارکس سیدنی:

- دوشنبه - Thur ، 12 صبح - 03 PM EST

- جمعه ، 12 صبح - 02 بعد از ظهر EST

جلسه اروپا

جلسه اروپا رایج ترین بازار از زمان شروع ساعات اولیه صبح در اروپا است و تا حدود ساعت 13:00 EST طول می کشد. یکی از مزایای آن این است که معمولاً معامله گران کمتری در این منطقه زمانی فعال هستند که می توانند مزیت خود را نسبت به سایر بازارهای شلوغ تر فراهم کنند. این زمان تجارت همچنین امکان تعطیلات طولانی تر را بدون از دست دادن هیچگونه فعالیت تجاری امکان پذیر می کند.

وقتی تصمیم می گیرید بازار تجارت را انجام دهید ، در مورد جلسه اروپا فکر کنید. این منطقه زمانی برای معامله گران که ترجیح می دهند در طول شب کار کنند ایده آل است ، اما اگر قصد دارید چندین استراحت را بین جلسات انجام دهید یا اگر به یک روز کاری کوتاه تر نیاز دارید که قبل از 13:00 EST پایان یابد ، بهترین انتخاب شما نباشد.

جفت های اصلی در جلسه اروپا هستند:

ساعات معاملات فارکس در جلسه فارکس اروپا عبارتند از:

دوشنبه - جمعه: 01:00 صبح تا 12:30 بعد از ظهر EST.

شنبه و یکشنبه: بسته شد.

جلسه لندن

بازار فارکس با جلسه فارکس لندن ادامه می یابد که تمام شب باز است و حدود ساعت 05:00 بامداد GMT بسته می شود و به معامله گران فارکس زمان زیادی برای انجام معاملات قبل از رفتن به محل کار یا پایان دادن به روز خود می دهد. معاملات در این جلسه فارکس می تواند کمی چالش برانگیز باشد زیرا فعالیت تمایل دارد به نزدیکتر از معاملات فارکس نزدیک شود.

جفت اصلی در جلسه لندن است:

 • یورو/دلار
 • GBP/USD
 • AUD/USD
 • NZD/USD
 • USDCAD (جفت های اصلی در هر جلسه یکسان هستند)

جلسات تجارت فارکس لندن می تواند زمان بسیار خوبی برای تجارت باشد زیرا قیمت ها در این دوره تمایل به حرکت شدید و سریع دارند. عوامل دیگری که ممکن است جلسه لندن را ایده آل کند عبارتند از:

ساعات معاملات فارکس لندن:

دوشنبه - جمعه: 05:00 صبح - 04:00 بعد از ظهر GMT (21 ساعت) *همپوشانی از ساعت 03. 30 صبح تا 04. 30 صبح GMT است و آن را "کراس اوور" یا "صلیب طلایی" نامیده می شود. بازارهای اروپایی ساعت 08:00 صبح GMT باز می شوند و ایالات متحده در ساعت 17 بعد از ظهر GMT افتتاح می شود

جلسه فارکس لندن یکی از سه جلسه ارزی است ، در کنار نیویورک (از 16:00 تا 20:00) و توکیو (21: 00-24: 00). همپوشانی بین هر سه جلسه حدود یک ساعت در هر دو جهت اتفاق می افتد.

جلسه آسیایی

جلسه آسیایی محبوب ترین است ، اما این بدان معنی نیست که برای همه مناسب است. اگر در این زمان از روز تجارت می کنید ، مواردی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید. اول از همه ، اگر شغلی دارید که ساعتهای شما با کسانی که در آن طرف جهان نیستند مطابقت نداشته باشد (یعنی آسیا ، استرالیا و غیره).

مدیریت تجارت در این مدت می تواند دشوار باشد. دوم ، جلسه آسیا زمانی است که بسیاری از اعلامیه های اساسی اساسی در آسیا انجام می شود - فکر می کنید NBS تولید PMI یا اعلامیه CPI ژاپن.

نه تنها این بدان معنی است که احتمالاً در طول روز نوسانات زیادی وجود خواهد داشت ، بلکه اگر در طول جلسه ایالات متحده تجارت می کنید ، ممکن است ارزیابی نحوه واکنش بازارها دشوار باشد.

سرانجام ، به دلیل این اختلاف منطقه زمانی و تمام آن نوسانات ، معمولاً در ساعات معاملات آسیا نسبت به سایر جلسات نقدینگی کمتری وجود دارد.

جفت های اصلی در جلسه آسیایی هستند:

ساعات معاملات فارکس آسیایی: 22:00 - 07:00 EST

جلسه نیویورک

جلسه معاملاتی فارکس نیویورک فعال ترین است و به بازرگانان فرصت های زیادی برای تجارت در طول روز در اختیار بازرگانان قرار می دهد. بازار فارکس توکیو همچنین از آنجا که تا 11:00 بعد از ظهر EST باز است ، فرصت کافی را برای معامله گران فارکس ارائه می دهد ، به این معنی که می توانید قبل از رفتن به رختخواب ، به طور بالقوه در برخی معاملات شرکت کنید.

جلسه نیویورک از 22:00 EST تا 05:00 AM EST است. ساعات معاملات با جلسه لندن همپوشانی دارد و فرصت دوم برای معامله گران فارکس در اروپا را نشان می دهد. آنها می توانند از این فرصت استفاده کنند تا قبل یا بعد از افتتاح بازار اروپایی خود در ساعت 08:00 GMT به معاملات بپردازند ، این بدان معنی است که آنها در طول روز زمان کافی برای کشف بازار نیویورک دارند.

جفت های اصلی در جلسه نیویورک هستند:

 • یورو به دلار آمریکا (یورو/دلار)
 • دلار آمریکا به ین ژاپنی (USD/JPY)
 • پوند انگلیس به دلار آمریکا (GBP/USD)
 • طلا به دلار آمریکا Xauusd

حجم معاملات فارکس در جلسه نیویورک 60 ٪ بیشتر از جلسه لندن است. این بدان معنی است که شما در طول جلسه نیویورک شانس بیشتری برای یافتن فرصت های تجاری و قیمت های بهتر دارید.

کدام جلسه برای شما مناسب است و چرا؟

قبل از اینکه بتوانید تصمیم بگیرید که کدام جلسه برای سبک تجارت شما مناسب است ، مهم است که درک کنید که هر یک از آنها چه چیزی را تشکیل می دهد. بیایید ویژگی های اصلی جلسات و نحوه همکاری آنها را تجزیه کنیم:

جلسه اروپا:

جلسه معاملاتی اروپا محبوب ترین مورد در اروپا است و این زمانی است که اکثریت بزرگی از معامله گران را فعال می کنید. از حدود 12 بعد از ظهر طول می کشد. GMT تا حدود ساعت 11:30 بعد از ظهر هر روز به جز یکشنبه که آخرین معاملات در حدود ساعت 11 بعد از ظهر انجام می شود ، تا صبح دوشنبه حدود نیمه شب ، وقتی همه دوباره شروع می شوند.

این در کل 16 ساعت در روز به ما می دهد که این جلسه به مدت پنج روز از هفت روز اجرا می شود! دلیل تجارت مردم در این ساعت ها این است که به دلیل تمام فعالیت هایی که در بازارهایی مانند FX Spot و CFDS انجام می شود ، نقدینگی بالایی وجود دارد (قراردادهای اختلاف). ممکن است نوسانات زیادی وجود نداشته باشد اما قطعاً فعالیت زیادی وجود دارد.

خصوصیات جلسه اروپا

-وقتی به طور کلی بیشترین معامله گران را پیدا خواهید کرد

-نقدینگی بالا به دلیل کلیه فعالیتهای تجاری که در بازارهایی مانند FX Spot و CFDS اتفاق می افتد وجود دارد (قراردادهای اختلاف)

بی ثباتی اما اقدامات زیادی!

جلسه ایالات متحده:

جلسه معاملاتی ایالات متحده از حدود ساعت 12 صبح تا حدود ساعت 11:30 بعد از ظهر هر روز به جز شنبه و یکشنبه که آخرین معاملات در حدود نیمه شب انجام می شود ، برگزار می شود ، تا صبح دوشنبه که همه دوباره شروع می شوند ، ادامه دارد. این به ما 16 ساعت در هر روز معاملاتی می دهد که این جلسه به مدت شش روز از هفت روز اجرا می شود! دلیل تجارت مردم در این ساعت ها این است که به دلیل تمام فعالیت هایی که در بازارهایی مانند FX Spot و CFDS انجام می شود ، نقدینگی بالایی وجود دارد (قراردادهای اختلاف). ما ممکن است نوسانات زیادی نداریم اما قطعاً اقدامات زیادی در بازارهای خود انجام می دهیم!

 • این یکی در شب اتفاق می افتد - ویژه بین ساعت 12 صبح - 11:30 بعد از ظهر GMT
 • این جلسه شبیه به اروپایی است زیرا به دلیل تمام فعالیت در بازارهایی مانند FX Spot و CFD (قراردادهای اختلاف) در این ساعت ها ، نقدینگی بالایی وجود دارد. ما همچنین نوسانات کمتری داریم اما اقدامات زیادی داریم!

جلسه

جلسه معاملاتی آسیا از حدود ساعت 00 صبح - 11 بعد از ظهر برگزار می شود. هر روز به جز شنبه جایی که حدوداً نیمه شب به پایان می رسد ، تا صبح یکشنبه که همه دوباره شروع می کنند. این به ما در کل 16 ساعت در هر روز تجارت می دهد که این جلسه به مدت پنج روز از هفت روز اجرا می شود!

دلیل تجارت مردم در این ساعت ها این است که نقدینگی کم وجود دارد ، به این معنی که ما فعالیت زیادی در بازارهای خود رخ نمی دهیم. اشتباه نکنید ، قطعاً برخی از اقدامات وجود دارد اما تمایل به کمتر از سایر جلسات دارد.

 • این جلسه در صبح - به ویژه بین ساعت 12 صبح - 11 بعد از ظهر اتفاق می افتد. GMT
 • نقدینگی زیادی وجود ندارد ، بنابراین انتظار اقدامات تجاری زیادی را ندارید! هنوز هم حرکت وجود دارد ...
 • ویژگی های جلسه آسیا: این یکی از نقدینگی پایین و نه به همان اندازه اقدامات تجاری در مقایسه با اروپایی یا ایالات متحده است (اما این بدان معنی نیست که آنها کاملاً مرده اند!)

جلسه

جلسه معاملاتی استرالیا بسیار شبیه به آسیا است به جز اینکه هر روز بین 11 صبح تا 12 صبح برگزار می شود ، تا نیمه شب ادامه می یابد که همه دوباره شروع می کنند. این به ما در کل 16 ساعت در هر روز تجارت می دهد که این جلسه به مدت پنج روز از هفت روز اجرا می شود! دلیل تجارت مردم در این ساعت ها این است که نقدینگی کم وجود دارد ، به این معنی که ما فعالیت زیادی در بازارهای خود رخ نمی دهیم. اشتباه نکنید ، قطعاً هنوز هم فعال است اما تمایل به کمتر از سایر جلسات دارد.

 • این یکی در صبح اتفاق می افتد - ویژه بین ساعت 11 صبح - 12 صبح GMT
 • نقدینگی کم و نه به همان اندازه اقدامات تجاری در مقایسه با اروپایی یا ایالات متحده وجود ندارد (اما این بدان معنی نیست که آنها کاملاً مرده اند!)
 • جلسه استرالیا: این یکی از نقدینگی کم و فعالیت کمتری نسبت به سایر جلسات دارد. هنوز هم حرکت وجود دارد ...

جلسه لندن

جلسه معاملاتی لندن از حدود ساعت 07 صبح - 08 بعد از ظهر هر روز برگزار می شود به جز شنبه که در حدود نیمه شب به پایان می رسد ، تا صبح یکشنبه به طول می انجامد که همه دوباره همه شروع می کنند. این به ما 16 ساعت در هر روز معاملاتی می دهد که این جلسه به مدت پنج روز از هفت روز اجرا می شود!

دلیل تجارت مردم در این ساعت ها این است که به دلیل اینکه بیشتر بازارهای کلیدی ما به طور همزمان باز هستند ، نقدینگی بالایی وجود دارد ، این بدان معنی است که ما فعالیت های زیادی در بازارهای خود داریم. این قطعاً فعال ترین جلسه معاملاتی از همه است.

 • این یکی در صبح - به ویژه بین ساعت 07 صبح - 08 بعد از ظهر GMT اتفاق می افتد
 • نقدینگی و اقدامات بالایی وجود دارد!(این هم زمانی است که همه افراد دیگر در حال تجارت هستند!)
 • ویژگی های جلسه لندن: این یکی از نقدینگی بالایی دارد زیرا شامل تمام بازارهای اصلی است که به معنی تن عمل است! این تا کنون ، فعال ترین جلسه معاملاتی در آنجا است.

زمان صرفه جویی در نور روز در فارکس چقدر است

زمان صرفه جویی در نور روز (DST) سیستم قوانینی است که ساعت را در ماه های تابستان یک ساعت تنظیم می کند. در فارکس ، DST به عنوان روش دیگری برای تجزیه جلسات مختلف معاملاتی استفاده می شود.

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 13 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 21:28