امور مالی یاهو

ساخت وبلاگ

برخی از قسمت های این صفحه در نسخه مرورگر فعلی شما پشتیبانی نمی شوند. لطفاً به نسخه مرورگر اخیر ارتقا دهید.

بازارهای ایالات متحده در 7 ساعت 30 دقیقه باز می شوند

آینده S& P

DOW Futures

آینده Nasdaq

آینده راسل 2000

نفت خام

نقره

یورو/دلار

پیوند 10 ساله

GBP/USD

USD/JPY

BTC-USD

CMC Crypto 200

ftse 100

نیکی 225

محاسبه ارزش ذاتی McCormick & Company ، Incorporated (NYSE: MKC)

امروز ما با استفاده از جریان نقدی آینده مورد انتظار و تخفیف آنها به ارزش امروز ، از طریق یک روش تخمین ارزش ذاتی McCormick & Company ، Incorporated (NYSE: MKC) اجرا خواهیم کرد. ما به همین مناسبت از مدل تخفیف نقدی (DCF) استفاده خواهیم کرد. باور کنید یا نه ، پیروی از آن خیلی دشوار نیست ، همانطور که از مثال ما خواهید دید!

ما به طور کلی معتقدیم که ارزش یک شرکت ارزش فعلی تمام نقدی است که در آینده تولید می کند. با این حال ، DCF فقط یک معیار ارزیابی در بین بسیاری است و بدون نقص نیست. اگر می خواهید در مورد جریان نقدی با تخفیف اطلاعات بیشتری کسب کنید ، دلیل اصلی این محاسبه را می توان با جزئیات در مدل تجزیه و تحلیل Simply Wall ST خواند.

محاسبات

ما قصد داریم از یک مدل DCF دو مرحله ای استفاده کنیم که همانطور که از نام بیان می شود ، دو مرحله از رشد را در نظر می گیرد. مرحله اول به طور کلی یک دوره رشد بالاتری است که به سمت ارزش ترمینال می رود و در دوره "رشد پایدار" دوم اسیر می شود. برای شروع ، ما باید تخمین های ده سال آینده جریان نقدی را دریافت کنیم. در صورت امکان از برآوردهای تحلیلگر استفاده می کنیم ، اما در صورت وجود این موارد ، جریان نقدی آزاد قبلی (FCF) را از آخرین برآورد یا ارزش گزارش شده خارج می کنیم. ما فرض می کنیم شرکت هایی که جریان پول نقد آزاد را کاهش می دهند ، سرعت انقباض آنها را کند می کند و شرکت هایی که جریان پول نقد آزاد دارند ، در طی این دوره سرعت رشد خود را کند می بینند. ما این کار را انجام می دهیم تا نشان دهیم که رشد در سالهای اولیه نسبت به سالهای بعد تمایل به کند شدن بیشتر دارد.

به طور کلی فرض می کنیم که امروز یک دلار در آینده با ارزش تر از یک دلار است ، بنابراین ارزش این جریان های نقدی آینده را به ارزش تخمینی آنها در دلار امروز تخفیف می دهیم:

پیش بینی جریان نقدی 10 ساله (FCF)

2023

2024

2025

2026

2027

2028

2029

2030

2031

2032

FCF ($ ، میلیون ها دلار)

منبع تخمین نرخ رشد

ارزش فعلی (میلیون ها دلار) تخفیف @ 6. 4 ٪

("EST" = نرخ رشد FCF که توسط Simply Wall ST تخمین زده می شود) ارزش فعلی جریان نقدی 10 ساله (PVCF) = 7. 1B دلار آمریکا

مرحله دوم به عنوان ارزش ترمینال نیز شناخته می شود ، این جریان نقدی تجارت پس از مرحله اول است. به دلایلی از نرخ رشد بسیار محافظه کارانه استفاده می شود که نمی تواند از رشد تولید ناخالص داخلی یک کشور فراتر رود. در این حالت ما از میانگین 5 ساله عملکرد اوراق قرضه دولت 10 ساله (2. 0 ٪) برای برآورد رشد آینده استفاده کرده ایم. به همان روشی که در دوره "رشد" 10 ساله ، ما با استفاده از هزینه سهام 6. 4 ٪ ، جریان نقدی آینده را به ارزش امروز تخفیف می دهیم.

مقدار ترمینال (تلویزیون) = FCF2032× (1 + گرم) ÷ (R - G) = 1. 2B $ آمریکا (1 + 2. 0 ٪) ÷ (6. 4 ٪ - 2. 0 ٪) = 27B دلار آمریکا

مقدار فعلی مقدار ترمینال (PVTV) = تلویزیون / (1 + R) 10 = 27B دلار آمریکا (1 + 6. 4 ٪) 10 = 15B دلار آمریکا

ارزش کل یا ارزش سهام ، سپس مجموع ارزش فعلی جریان نقدی آینده است که در این حالت 22B دلار آمریکا است. برای به دست آوردن ارزش ذاتی در هر سهم ، ما این را با تعداد کل سهام برجسته تقسیم می کنیم. در مقایسه با قیمت سهام فعلی 82. 9 دلار آمریکا ، این شرکت در زمان نوشتن به ارزش عادلانه ظاهر می شود. ارزیابی ها ابزارهای نادرست هستند ، اما مانند یک تلسکوپ - چند درجه حرکت می کنند و در یک کهکشان متفاوت به پایان می رسند. این را در خاطر داشته باشید.

فرضیات

اکنون مهمترین ورودی ها به یک جریان نقدی با تخفیف ، نرخ تخفیف و البته جریان نقدی واقعی است. بخشی از سرمایه گذاری با ارزیابی شخصی شما از عملکرد آینده یک شرکت ارائه می شود ، بنابراین خودتان را امتحان کنید و فرضیات خود را بررسی کنید. DCF همچنین چرخه احتمالی یک صنعت یا نیازهای سرمایه آینده یک شرکت را در نظر نمی گیرد ، بنابراین تصویری کامل از عملکرد بالقوه یک شرکت ارائه نمی دهد. با توجه به اینکه ما به عنوان سهامداران بالقوه به دنبال مک کورمیک هستیم ، هزینه سهام به عنوان نرخ تخفیف به جای هزینه سرمایه (یا متوسط هزینه سرمایه ، WACC) که بدهی را تشکیل می دهد ، به عنوان نرخ تخفیف استفاده می شود. در این محاسبه ما از 6. 4 ٪ استفاده کرده ایم که مبتنی بر بتا اهرم 0. 800 است. بتا اندازه گیری نوسانات سهام است ، در مقایسه با بازار به طور کلی. ما بتا خود را از میانگین بتا صنعت شرکتهای قابل مقایسه در سطح جهانی دریافت می کنیم ، با محدودیت تحمیل شده بین 0. 8 تا 2. 0 که این یک محدوده معقول برای یک تجارت پایدار است.

تجزیه و تحلیل SWOT برای مک کورمیک

استحکام - قدرت

بدهی به خوبی تحت پوشش درآمد است.

ضعف

درآمد طی یک سال گذشته کاهش یافته است.

سود سهام در مقایسه با 25 ٪ برتر پرداخت کنندگان سود سهام در بازار مواد غذایی کم است.

گران بر اساس نسبت P/E و ارزش منصفانه تخمین زده شده.

فرصت

پیش بینی می شود درآمد سالانه برای 4 سال آینده رشد کند.

تهدید

بدهی به خوبی توسط جریان نقدی عملیاتی پوشانده نشده است.

سود سهام تحت پوشش جریان نقدی قرار نمی گیرد.

پیش بینی می شود درآمد سالانه کندتر از بازار آمریکا رشد کند.

مراحل بعدی:

ارزیابی از نظر ساخت پایان نامه سرمایه گذاری شما تنها یک طرف سکه است و این تنها یکی از عوامل بسیاری است که شما باید برای یک شرکت ارزیابی کنید. مدل DCF یک ابزار مناسب برای ارزیابی سهام نیست. در عوض ، بهترین استفاده برای یک مدل DCF ، آزمایش فرضیات و نظریه های خاص است تا ببینیم آیا آنها منجر به کم ارزش بودن شرکت می شوند یا بیش از حد ارزش گذاری می کنند. به عنوان مثال ، تغییر در هزینه شرکت از حقوق صاحبان سهام یا نرخ بدون ریسک می تواند به میزان قابل توجهی بر ارزش گذاری تأثیر بگذارد. برای مک کورمیک ، سه مورد اساسی وجود دارد که باید آنها را کشف کنید:

خطرات: شما باید از 3 علامت هشدار دهنده برای مک کورمیک آگاه باشید (1 کمی ناخوشایند است!) ما قبل از در نظر گرفتن سرمایه گذاری در شرکت ، از آن پرده برداشتیم.

درآمد آینده: نرخ رشد MKC چگونه با همسالان خود و بازار گسترده تر مقایسه می شود؟برای سالهای آینده با تعامل با نمودار انتظار رشد تحلیلگر رایگان ما ، به تعداد اجماع تحلیلگر عمیق تر بروید.

سایر گزینه های با کیفیت بالا: آیا همه جانبه های خوبی را دوست دارید؟لیست تعاملی ما از سهام با کیفیت بالا را کاوش کنید تا ایده ای در مورد آنچه در آنجا وجود دارد ممکن است گم شوید!

ps. برنامه Simply Wall ST هر روز برای هر سهام در NYSE ارزیابی جریان نقدی با تخفیف انجام می دهد. اگر می خواهید محاسبه سایر سهام را پیدا کنید ، فقط در اینجا جستجو کنید.

در مورد این مقاله بازخورد دارید؟نگران محتوا هستید؟مستقیماً با ما در تماس باشید. از طرف دیگر ، تیم تحریریه ایمیل (AT) SimplyWallst.com.

این مقاله توسط Simply Wall ST از نظر ماهیت کلی است. ما فقط بر اساس داده های تاریخی و پیش بینی های تحلیلگر فقط با استفاده از یک روش بی طرفانه ارائه می دهیم و مقالات ما در نظر گرفته نمی شود که مشاوره مالی باشند. این توصیه ای برای خرید یا فروش سهام نیست و اهداف شما یا وضعیت مالی شما را در نظر نمی گیرد. هدف ما این است که تجزیه و تحلیل متمرکز بلند مدت را که توسط داده های اساسی هدایت می شود ، ارائه دهیم. توجه داشته باشید که تجزیه و تحلیل ما ممکن است در آخرین اطلاعیه های شرکت حساس به قیمت یا مواد کیفی عامل نباشد. به سادگی Wall ST در هیچ سهام ذکر شده هیچ موقعیتی ندارد.

به یک جلسه تحقیقاتی کاربر پرداخت شده بپیوندید ، شما در حالی که به ما کمک می کند تا ابزارهای سرمایه گذاری بهتری را برای سرمایه گذاران شخصی مانند خودتان بسازید ، یک کارت هدیه آمازون 30 دلاری دریافت خواهید کرد. اینجا ثبت نام کنید

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 21 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 21:51