آرشیو اخبار

ساخت وبلاگ

پرداخت سهامداران بالاتر از سود خالص برای یک در چهار شرکت FTSE 100

  • تحقیقات دانشگاه شفیلد به رهبری 28 درصد از شرکت های FTSE 100 ، 37 درصد از شرکت های S& P 500 و 29 درصد از S& P Europe 350 بیشتر از آنچه در آخرین سال حسابداری خود ایجاد کرده اند ، در سود خالص پرداخت کرده اند.
  • بحران Coronavirus نقاط ضعف در بنگاه های تثبیت شده ناشی از "زیاده روی" پیش از ثبت را نشان داده است
  • کارشناسان خواستار تعمیرات اساسی در قوانین حسابداری برای "بازگرداندن شرکت" ، کاهش خطرات برای مالیات دهندگان و ایجاد مقاومت در برابر شوک های آینده هستند

City of London

براساس تحقیقات جدید به رهبری دانشگاه شفیلد ، بیش از یک چهارم (28 درصد) شرکت FTSE 100 بیشتر از توزیع سهامداران نسبت به درآمد خالص در آخرین سال حسابداری خود صرف کردند.

در ایالات متحده ، برای 37 درصد از پرداخت سهام سهامداران شرکت S& P 500 پس از بهره و مالیات بالاتر از سود بود ، در حالی که رقم شرکت های S& P اروپا 350 29 درصد بود.

به طور متوسط ، شرکت های S& P 500 87 درصد از درآمد خالص خود را برای سود سهام و بازپرداخت بین سالهای 2009 تا سپتامبر 2019 صرف کردند ، در حالی که شرکت 600 یورو Stoxx بین سالهای 2010 تا 2018 72 درصد سود خالص را پرداخت کرده است. از ژانویه 2019 ، شرکت های آمریکایی126. 8 درصد از جریان نقدی آزاد خود را پرداخت کرده است ، در مقایسه با 78. 9 درصد برای شرکت های اروپایی.

تیم متخصصان گزارش جدید-از دانشگاه شفیلد ، ملکه مری ، دانشگاه لندن و دانشکده بازرگانی کپنهاگ-گفتند که یافته های آنها تمایل به مدیریت شرکت ها برای به حداکثر رساندن پرداخت سهامداران کوتاه مدت دارد. آنها هشدار دادند كه ذخایر شركت "توخالی" شده است و آنها را در برابر فروپاشی ركودهای اقتصادی آسیب پذیرتر می كند.

پروفسور آدام لیور ، استاد حسابداری و جامعه و مدیر مرکز تحقیقات در زمینه حسابداری و امور مالی در زمینه (Crafic) در دانشکده مدیریت دانشگاه شفیلد ، گفت: "در نگاه اول ، همه گیر Covid-19 می تواند به عنوان یک اکوژن کلاسیک درک شودشوک ': رویدادی از خارج از سیستم اقتصادی که باعث ایجاد اختلال و تجزیه می شود. اما گزارش ما نشان می دهد که تصمیمات مدیریتی طی یک دهه گذشته باعث آسیب پذیر بودن شرکت ها شده است.

وی گفت: "تمرکز آنها بر پرداخت های کوتاه مدت باعث می شود رکود اقتصادی حتی عمیق تر شود ، هزینه های دولت ها را بسیار بزرگتر کند و نیاز به مداخله بانک مرکزی را افزایش می دهد.

وی گفت: "یک قرارداد جدید بین نیروی کار ، کارفرمایان ، سرمایه گذاران و دولت مورد نیاز است و باید هدف اجتماعی و اخلاقی مرحله مرکزی شرکت را قرار دهد. همانطور که به سمت نوسانات و اختلال در آب و هوا حرکت می کنیم ، باید به طور جدی در مورد توافق نامه هایی که باید جعل شود و فداکاری هایی که باید انجام شود برای ایجاد مقاومت اجتماعی و اقتصادی در برابر شوک ها فکر کنیم ، و شرکت های خود را قادر می سازیم تا به طور مؤثرتری برای یک کارآزمایی کار کنند. دامنه گسترده تر و فراگیر تر از ذینفعان. "

و همچنین پرداخت سهامداران "فوق العاده بالا" ، محققان از افزایش شرکت هایی که بدهی های کم درجه ای را ریسک می دهند ، کشف کردند که می تواند به ناخواسته کاهش یابد-به طور بالقوه ایجاد مشکلات سرمایه گذاری و نقدینگی در شرایط فعلی. آنها همچنین در ترازنامه شرکتها ، دارایی های نامشهود را پیدا کردند که در برابر نوشتن های آسیب پذیر آسیب پذیر هستند که می توانند بنگاه ها را به سمت سهامداران منفی سوق دهند.

یکی از پنج شرکت S& P 500 و 16 درصد از شرکت های 600 یورو STOXX 600 بیش از 80 درصد سود خالص را به سهامداران پرداخت می کنند و همچنین دارایی های نامشهود خطرناک به ارزش بیش از 100 درصد از درآمد حفظ شده خود را در اختیار دارند.

کارشناسان هشدار می دهند که شرکت های تثبیت شده اکنون با مشکل روبرو هستند که با توجه به ضررهای عملیاتی ، دارایی های خطرناک خود را کاهش می دهند. آنها همچنین ممکن است به سرمایه جدید نیاز داشته باشند تا بتوانند از آنجا که رتبه های اعتباری خود را کاهش می دهد و بازارهای سهام عدالت را خشک می کنند ، به سرمایه جدید بپردازند.

به عنوان یک "عدالت اجتماعی" ، دانشگاهیان خواستار اصلاحات برای جلوگیری از "توزیع ناهموار اجتماعی درآمد و ریسک" ، از جمله:

  • شناخت قوی تر در قانون شرکت و قوانین حسابداری مبنی بر اینکه تعهد اصلی مدیریت محافظت از پایگاه سرمایه شرکت است تا بتواند در برابر شوک ها مقاومت کند و نیازهای متعدد ذینفعان را تأمین کند.
  • بازپس گیری قوانین حسابداری به گونه ای که ارزیابی دارایی ها بر اساس معاملات واقعی و نه برآورد ذهنی از جریان های نقدی آینده انجام شود.
  • تنوع بیشتر در مالکیت و حاکمیت در اقتصادهای ملی.

پروفسور اندرو بیکر ، استاد اقتصاد سیاسی در دانشگاه شفیلد ، گفت: "یافته های ما سؤالات اساسی در مورد عدالت اجتماعی را مطرح می کند. در جامعه ای با حداقل عادلانه ، باید برای شهروندان خود که بدون هیچ گونه تقصیر خود ، بیشتر از خطر شکنندگی محکم و بازده درآمدی درآمدهای شرکت را تحمل می کنند ، از سطح محافظت برخوردار باشد.

"این حمایت باید با استفاده مجدد از شرکت برای ارتقاء" اقتصاد عادلانه "، بهبود مقاومت اقتصادی و بهزیستی اجتماعی آغاز شود ، جایی که شهروندان می توانند به طور منطقی انتظار داشته باشند که مقامات نظارتی از این نوع آسیب پذیری ها حمایت کنند."

اطلاعات اضافی

دانشگاه شفیلد

دانشگاه شفیلد با تقریباً 29000 از درخشان ترین دانشجویان از بیش از 140 کشور جهان ، که در کنار بیش از 1200 نفر از بهترین دانشگاهیان از سراسر جهان ، یاد می گیرند ، یکی از دانشگاه های پیشرو در جهان است.

شفیلد یکی از اعضای معتبر گروه مؤسسات پیشرو در زمینه تحقیق ، در انگلستان ، آموزش و تحقیقات در سطح جهانی را در طیف گسترده ای از رشته ها ارائه می دهد.

با استفاده از قدرت کشف و درک ، کارکنان و دانشجویان در دانشگاه متعهد هستند که روشهای جدیدی را برای تحول دنیایی که در آن زندگی می کنیم پیدا کنند.

شفیلد تنها دانشگاهی است که در ساندی تایمز 100 بهترین سازمان های غیرانتفاعی برای کار برای سال 2018 فعالیت می کند و برای هشت سال گذشته در پنج دانشگاه برتر انگلستان برای رضایت دانشجویان توسط آموزش عالی زمان رتبه بندی شده است.

شفیلد شش برنده جایزه نوبل در بین کارمندان و دانشجویان سابق دارد و فارغ التحصیلان آن در ادامه مواضع مسئولیت بزرگ و تأثیرگذاری در سراسر جهان را دارند و در زمینه های منتخب خود کمک های چشمگیری می کنند.

شرکای و مشتری های تحقیقاتی جهانی شامل بوئینگ ، رولز رویس ، یونیلور ، AstraZeneca ، Glaxo Smithkline ، زیمنس و ایرباس و همچنین بسیاری از سازمان های دولتی انگلیس و خارج از کشور و بنیادهای خیریه هستند.

مخاطب

برای اطلاعات بیشتر لطفا تماس بگیرید:

Sophie Armor Media و افسر روابط عمومی 0114 222 3687 07751 400 287 Sophie. [email protected]. ac. uk

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 15 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 22:11