گوشه یادگیری

ساخت وبلاگ

خواندن یک فعالیت اساسی برای یادگیری برای دوره های سطح کالج است. خوانش های اختصاصی شما را برای یادداشت برداری در حین سخنرانی آماده می کند و نمونه ها و جزئیات دیگری را برای شما ارائه می دهد که ممکن است در کلاس پوشانده نشود. همچنین ، طبق تحقیقات ، قرائت ها دومین منبع شایع از سؤالات امتحان است (Cuseo ، Fecas & Thompson ، 2007).

خواندن یک کتاب درسی کالج به طور موثری تمرین می کند و باید متفاوت از خواندن یک رمان ، کتاب طنز ، مجله یا وب سایت باشد. تبدیل شدن به یک خواننده مؤثر فراتر از تکمیل خواندن در متن کامل یا برجسته است. استراتژی های متنوعی وجود دارد که می توانید برای خواندن مؤثر و حفظ اطلاعاتی که می خوانید استفاده کنید.

نکات و ایده های سریع زیر را برای استفاده بیشتر از زمان خواندن خود در نظر بگیرید:

 • زمان برنامه ریزی برای خواندن. خواندن یک چیز آسان است زیرا اغلب موعد مقرر وجود ندارد. با برنامه ریزی هر هفته برای انجام خواندن خود برای هر کلاس ، احتمالاً خواندن را تکمیل می کنید که گویی این یک تکلیف است. تولید یک راهنمای مطالعه یا مجموعه ای از یادداشت ها از خواندن می تواند به شما در هدایت تفکر شما در هنگام خواندن کمک کند.
 • خود را برای موفقیت آماده کنید. مکانی را انتخاب کنید که منجر به خواندن شود. یک هدف معقول برای خواندن ایجاد کنید ، و محدودیت زمانی برای مدت زمان کار شما خواهد بود. این تکنیک ها باعث می شود که خواندن احساس کنترل داشته باشد و شروع به کار و پایان خواندن را آسان تر می کند.
 • یک استراتژی خواندن خاص را انتخاب و استفاده کنید. استراتژی های بسیاری وجود دارد که به شما در خواندن و حفظ اطلاعات به شما کمک می کند (PRR یا SQ3R - به جزوه و فیلم ها مراجعه کنید). با انتخاب آگاهانه راهی برای نزدیک شدن به خواندن خود ، می توانید اولین مرحله از آماده سازی امتحان یا نوشتن مقاله را آغاز کنید. به یاد داشته باشید: خوانندگان خوب نویسندگان قوی تری می سازند.
 • درک خود را کنترل کنید. وقتی یک بخش را تمام کردید ، از خود بپرسید ، "ایده اصلی در این بخش چیست؟ آیا می توانم به یک سؤال امتحان در مورد این موضوع پاسخ دهم؟"سؤالات در پایان فصل ها به ویژه برای جلب توجه شما و ارزیابی درک مطلب بسیار مناسب است. اگر در یادآوری اطلاعات یا پاسخ دادن به سؤالات مربوط به متن مشکل دارید ، از طریق متن جستجو کنید و به دنبال نکات و پاسخ های کلیدی باشید. تکنیک های خود تصحیح مانند تجدید نظر در متن برای ارزیابی درک مطلب شما ضروری است و یک روش مشخصه خوانندگان پیشرفته است (Caverly & Orlando ، 1991).
 • همانطور که می خوانید یادداشت کنید. این که آیا آنها حاشیه نویسی در حاشیه کتاب هستند ، یا یادداشت هایی روی یک کاغذ جداگانه. از طریق یادداشت های خود با خواندن درگیر شوید - سؤال کنید ، به سؤالات پاسخ دهید ، ارتباط برقرار کنید و در مورد چگونگی ادغام این ایده ها با سایر منابع اطلاعاتی (مانند سخنرانی ، آزمایشگاه ، سایر خوانش ها و غیره) فکر کنید.

آیا می خواهید کمی عمیق تر شیرجه بزنید؟نگاهی به نکات مربوط به Kathleen King در زیر بیندازید تا به شما کمک کند بیشترین استفاده را از خواندن خود داشته باشید و برای موفقیت بخوانید. خواهید دید که برخی شبیه به نکات فوق هستند ، اما برخی رویکردها و ایده های جدید ارائه می دهند. ببینید چه چیزی برای شما مفید است:

 1. بخوانید با نور خوب و در یک میز یا میز.
 2. سر و صدای پس زمینه را به حداقل برسانید. موسیقی راک بلند شما را به خواننده بهتری تبدیل نمی کند. در مورد سایر حواس پرتی نیز همین اتفاق می افتد: صحبت با هم اتاقی ها ، بچه هایی که در این نزدیکی ، تلویزیون یا رادیو بازی می کنند. به خودتان یک محیط آرام بدهید تا بتوانید روی متن تمرکز کنید.
 3. کاغذ و قلم را در دسترس نگه دارید.
 4. قبل از شروع خواندن ، در مورد هدف خواندن فکر کنید. چرا معلم خواندن را اختصاص داده است؟قرار است از آن چه چیزی خارج شوید؟افکار خود را پایین بیاورید.
 5. بررسی خواندن. به عنوان قطعه ، زیرنویس ها نگاه کنید. چه چیزی در چاپ تاریک وجود دارد یا برجسته است؟آیا تصاویر یا نمودارهایی وجود دارد؟
 6. رویکرد خود را استراتژی کنید: مقدمه و نتیجه گیری را بخوانید ، سپس به عقب برگردید و کل تکلیف را بخوانید ، یا خط اول را در هر پاراگراف بخوانید تا ایده ای از چگونگی پیشرفت ایده ها بدست آورید ، سپس به عقب برگردید و از ابتدا بخوانید.
 7. اسکن را به طور مؤثر: کل خواندن را اسکن کنید و سپس روی جالب ترین یا مناسب ترین قسمت ها تمرکز کنید تا با جزئیات بخوانید.
 8. احساس آنچه را که از شما انتظار می رود با خواندن احساس کنید. توجه داشته باشید که وقتی می توانید لاغر شوید و وقتی نیاز به درک هر کلمه دارید.
 9. همانطور که می خوانید بنویسید. یادداشت برداری کنید و به متن صحبت کنید. مفاهیم را با جزئیات توضیح دهید. صفحات را علامت گذاری کنید. سوال بپرس. سوالات آزمون احتمالی را بنویسید. آنچه را که علایق یا شما را به وجود می آورد بنویسید. حدس و گمان در مورد دلیل
 10. اگر گیر کردید: فکر کنید و در مورد جایی که گیر کرده اید بنویسید. فکر کنید که چرا آن مکان خاص دشوار بود و چگونه ممکن است در بلوک شکسته شوید.
 11. ضبط و کاوش در سردرگمی خود. سردرگمی مهم است زیرا این اولین مرحله در درک است.
 12. هنگامی که ادامه کار دشوار می شود ، و شما خواندن را درک نمی کنید ، بخش های خود را کاهش می دهید و دوباره می خوانید. سعی کنید آنها را برای کسی توضیح دهید ، یا شخص دیگری را بخواند و از طریق آن صحبت کنید.
 13. تکالیف طولانی را به بخش ها تقسیم کنید. 10 صفحه را بخوانید (و یادداشت کنید) سپس کار دیگری انجام دهید. بعداً 10 صفحه بعدی و غیره را بخوانید.
 14. برای یادگیری جزئیات مهم در مورد کتاب ، مقدمه ها و خلاصه ها را بخوانید. برای کسب اطلاعات در مورد ساختار و حرکت ایده ها به فهرست مطالب نگاه کنید. از این فهرست برای جستجوی نام ها ، مکان ها ، ایده ها استفاده کنید.

(استراتژی های خواندن دکتر کاتلین کینگ. بسیاری از ایده های فوق از سخنرانی دکتر لی هاگن ، متخصص سابق خواندن در مرکز مهارتهای دانشگاهی ISU است. https://www.ghc. edu/sites/default/files/منابع دانشجویی/اسناد/یادگیری.)

کنجکاو برای یادگیری بیشتر؟ویدیوی خواندن ما را بررسی کنید و آنچه را که باید بگوییم بشنوید!< Pan> تکالیف طولانی را به بخش ها تقسیم کنید. 10 صفحه را بخوانید (و یادداشت کنید) سپس کار دیگری انجام دهید. بعداً 10 صفحه بعدی و غیره را بخوانید.

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 16 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 22:16