روانشناسی تجارت

ساخت وبلاگ

شما این مقاله را در یک وبلاگ در مورد الگوریتمی می خوانید و تجارت را کپی می کنید. بنابراین در نگاه اول ، به نظر می رسد هیچ ارتباطی با روانشناسی انسان یا حتی روانشناسی تجارت ندارد. اما این کار را انجام می دهد.

نقص در ذهن انسان دقیقاً به همین دلیل است که باید توجه خود را به روبات ها یا کپی کردن خدمات معاملاتی تغییر دهید. شما می توانید این کار را انجام دهید ، یا روانشناسی تجارت را برای تسلط بر ذهن خود انجام دهید تا بتوانید در بازی چالش برانگیز سرمایه گذاری پیروز شوید.

روانشناسی تجارت موضوعی عظیم است اما نسبتاً ساده است. این اغلب مورد غفلت اکثر معامله گران است ، اما اگر می خواهید یک معامله گر سودآور شوید ، تسلط بر ذهن معامله گر کاملاً بسیار مهم است.

در حرفه حرفه ای من ، صدها وبینار را ضبط کرده ام و در سمینارهای سراسر جهان صحبت کرده ام. همیشه من را متحیر می کرد که موضوع این مقاله تقریباً همیشه محبوب ترین مورد در بین بازرگانان و سرمایه گذاران بود. آنها طیف کاملی از علایق دارند. نحوه ایجاد یک سیستم تجاری ، فیبوناچی ، مقیاس بندی ، الگوهای هارمونیک و غیره ، اما کار روی ذهن خود یکی از این علایق نیست! خوشبختانه ، من می دانم که آنها از کجا آمده اند و چرا معامله گران روانشناسی را نادیده می گیرند.

من؟من خوب هستم ، متشکرم

اول از همه ، مردم حتی نمی دانند که می توانند با روان خود مشکلی داشته باشند. تجارت قرار است یک فعالیت ریاضی/قمار/شرط بندی/مالی باشد ، جایی که دانش ، تجربه و "احساس" برنده می شود. اگر فکر نمی کنید ، افرادی را پیدا کنید که بیت کوین را تجارت می کنند یا در NYSE خرید می کنند ، یا قراردادهای طلا را خریداری می کنند و از آنها می پرسند که در مورد روانشناسی تجارت چقدر می دانند. من به شما شرط می بندم که پاسخ های خنده دار زیادی خواهید شنید ، اکثریت قریب به اتفاق آنها به دور از حقیقت تلقی می شوند.

در اصل ، هر مبتدی می خواهد استراتژی ، شمع ، شاخص ها و غیره را بیاموزد و پس از یادگیری آن چیزها ، آنها فکر می کنند که آماده هستند تا با پول واقعی تجارت را آغاز کنند. غالباً ، آنها حتی نمی خواهند اصول اولیه را بیاموزند و تجارت خود را با این احساس شروع كنند كه "دلار در حال فروپاشی است" یا "طلا باید بالا برود". این احساسات برای آنها کافی است که پس انداز خود را در بازار قرار دهند.

برای این موضوع، دو دلیل محتمل است. اولین مورد این است که مردم واقعاً نمی دانند که روانشناسی عامل اصلی تجارت است. دوم این است که آنها مطمئن هستند که آنچه را که برای سودآور بودن لازم است ، دارند.

جالب اینجاست که این امر می تواند در افراد ثروتمند و به طور کلی موفق ، معمولاً با نفس بزرگ مشاهده شود. یک پزشک ، کارآفرین یا وکیل ، وارد دنیای تجارت می شود و فکر می کند این کار بسیار آسان است زیرا آنها در زندگی حرفه ای خود کاری را انجام داده اند. آنها به معاملات نزدیک می شوند مانند این فقط چیز دیگری است که می توان بدون هیچگونه آماده سازی ویژه ای انجام داد."من این شرکت میلیون دلاری را از ابتدا ساختم ، مطمئناً می توانم چند ارز را تجارت کنم" یا "همسر آرامش ، من جراحی های قلب باز را با چشمان بسته انجام می دهم ، مطمئن هستم که می توانم آتی سودآوری را تجارت کنم."می توانید هر چند؟واقعاً می توانید؟

چرا روانشناسی تجارت کلید تجارت سودآور است

تاکنون ، من روانشناسی تجارت را بدون به اشتراک گذاشتن اثبات واقعی در مورد آن توضیح داده ام. من افرادی را که از اهمیت روانشناسی انسان غافل هستند ، رها کرده ام ، و این خوب نیست. بگذارید یک رویکرد متفاوت را امتحان کنم.

من با بیان این واقعیت شروع می کنم که 70-80 ٪ از مردم هنگام تجارت از دست می دهند. 20-30 ٪ درآمد کسب می کنند. این داده ها متفاوت است اما به طور کلی مطابق با گزارش های کارگزاران است. نکته مهم این است که این نسبت در طول سالها ، ده ها سال تغییر نمی کند و چه کسی می داند ، احتمالاً حتی قرن ها. برای بینش بیشتر در این مورد ، من به شدت توصیه می کنم "یادآوری های یک اپراتور سهام" توسط ادوین لفور را بخوانید. این کتاب چاه واقعی خرد است. این شامل بینش بی انتها در مورد تجارت و سرمایه گذاری است. در سال 1923 ، سالها قبل از اختراع اولین رایانه شخصی منتشر شد.

این کتاب داستان جسی لیورمور ، پیشگام معاملات روزانه ، که در اواخر قرن نوزدهم و بیستم تجارت می کرد ، روایت می کند. در آن زمان ، دسترسی به دانش محدود بود ، هیچ کتاب الکترونیکی ، وبینار و کانال های YouTube وجود نداشت. شما نمی توانید "نحوه تجارت فارکس" را در Google تایپ کنید و 1525372752 در یک ثانیه دریافت کنید. شما هیچ سیستم عامل تجاری ، نمودارهایی با شاخص های پیشرفته و نمودارهای چشمک زن نداشتید. شما اکنون آن را دارید و چه اهمیتی برای تعداد معامله گران سودآور داشته است؟شما نمی خواهید این را باور کنید اما ...

درصد معامله گران سودآور و از دست دادن کم و بیش هنوز یکسان است

صبر کنید چه؟مشترک شدن در 10 کانال YouTube ، شرکت در 10 دوره پرداخت شده و خرید دو صفحه اضافی برای نظارت بر 12 نمودار همزمان ، باعث بهبود نتایج شما و افزایش تعداد معامله گران سودآور نمی شود؟چرا این اتفاق می افتد؟

به این دلیل است که شما می توانید تمام دانش را در جهان داشته باشید و هنوز هم در تجارت مکیده اید! به این دلیل است که دانش مهمترین عامل در تجارت نیست. مهمترین چیز ، تا کنون ، روانشناسی و ذهن شما است.

شما می توانید هفته ها را برای یادگیری برخی از تکنیک های پیشرفته معاملاتی یا ماه ها تسلط بر برخی از مفاهیم پیچیده بگذرانید و هنوز قادر به کسب درآمد با تجارت نیستید. شما می توانید درک کاملی از هر حرکتی داشته باشید اما اگر روان شما در جای اشتباه قرار دارد ، در دراز مدت قادر به سودآوری نخواهید بود.

چرا روانشناسی تجارت را پیچیده می کند؟

این یک موضوع بسیار گسترده است اما خوشبختانه کارشناسان سئو ما به من توصیه می کنند که 2200 مقاله را بنویسم ، بنابراین من فضایی برای توضیح این موضوع دارم.

تصور کنید که شما یک سیگنال تجاری کامل دارید که با استفاده از برخی از تکنیک های پیشرفته درجه یک به دست آورده اید. تشکیل یک خفاش ، سوار بر کرگدن در غروب آفتاب. بله ، بگذارید آن را صدا کنیم.

شما تجارت را باز می کنید و فوراً سود می کنید. سپس ، قیمت معکوس می شود و ضرر قرمز بزرگی را در سهام خود مشاهده می کنید. چه کار میکنی؟

اگر سر خود را مستقیماً روشن کنید ، از دست دادن متوقف خواهید شد و موقعیت شما به سادگی با ضرر کوچک بسته می شود. اگر مستقیم فکر نمی کنید و ذهن شما ضعیف است ، شما در جای خود از دست دادن متوقف نخواهید شد ، یا از این بدتر ، آن را لغو می کنید. شما واکنش نشان می دهید زیرا می ترسید ضرر و زیان داشته باشید و امیدوار هستید که شانس به نفع شما باشد. شما می توانید از اشتباه بودن ترس داشته باشید ، یا نسبت به مهارت های خود بیش از حد اعتماد به نفس داشته باشید ، یا برای یکی از بسیاری از تله های روانشناختی دیگر سقوط کنید. نکته این است که همه این واکنش ها نتیجه یک ذهن ضعیف است. این ذهنیتی نیست که معامله گران موفق دارند.

به عبارت ساده تر ، حتی اگر بهترین سیستم تجاری را دارید ، هنوز هم به نظم و انضباط مناسب ، انگیزه و پایداری برای استفاده صحیح از آن نیاز دارید. برای استفاده صحیح از ابزارهای مدیریت پول و ریسک خود به یک سر خنک نیاز دارید. شما باید بتوانید امیدها ، آرزوها ، ترس ها و احساسات را به طور کامل رها کنید. می دانید چه کسی می تواند این کار را انجام دهد؟معامله گران شگفت انگیز و روبات های به درستی برنامه ریزی شده.

شما فاقد دانش هستید

بیشتر شما احتمالاً تمام دانش لازم را برای کسب درآمد در بازارها دارید. شما کم خریداری می کنید و زیاد می فروشید. البته ، من شوخی می کنم ، تجارت چندان آسان نیست ، اما هنوز هم بسیار ساده است. انسانها تمایل دارند بیش از حد آن را جمع کنند. آنچه خود را سخت می کند خود انسان ها هستند. آنها به دلیل ضعف آنها آن را پیچیده می کنند.

گوش دهید ، هیچ کس معامله گر متولد نشده است. صادقانه بگویم ، ما به طور طبیعی تمایل به معامله گران وحشتناک داریم. ما دوست نداریم اشتباهات خودمان را بپذیریم. ما تمایل داریم که از حقوق خود استدلال و دفاع کنیم ، گاهی اوقات حتی وقتی می دانیم که اشتباه می کنیم.

ما همچنین در رها کردن و عدم انتقام یا انتقام ، مشکلی داریم. ما به خودمان دروغ می گوییم. بعضی اوقات ما خیلی مطمئن هستیم ، گاهی اوقات به اندازه کافی اطمینان نداریم. ما بیش از حد ترسیده ، خوش بینانه ، بدبین یا صرفاً غیر منطقی هستیم.

ما با احساسات خود دور می شویم. همه اینها ، که برای ما طبیعی است ، برای یک معامله گر سودآور وحشتناک است.

شما شمع ، سازندها ، پشتیبانی و مقاومت را می شناسید. به طور جدی ، این بیش از حد کافی است ، آنچه شما فاقد آن هستید ، ذهن معامله گران است. نگران نباشید ، ذهن شما قابل آموزش است! اولین قدم درک این است که این قطعه گمشده پازل است.

چگونه ذهن یک معامله گر مناسب را آموزش دهیم

شما این مقاله را در یک وبلاگ می خوانید ، توسط یک پسر که روبات های تجاری کدگذاری شده است ، نوشته شده و به شما امکان می دهد معاملات آنها را کپی کنید. بنابراین ساختن شما به یک معامله گر بهتر به نفع من نیست ، اما مطمئناً من مایل هستم که برخی از خردمندی را که در طی 15 سال تجربه خود در تجارت خود به دست آورده ام با شما به اشتراک بگذارم. به این دلیل است که اول ، من یک پسر خوب و دوم هستم ، واقعاً علم موشکی نیست. اینگونه نیست که معامله گران نمی دانند چه چیزی باید برطرف یا کار کنند. این است که آنها به سادگی آن را نادیده می گیرند یا نظم و انضباط کافی برای انجام آن ندارند.

روانشناسی تجارت

اول از همه ، اگر می خواهید سود کسب کنید ، باید یاد بگیرید که چگونه پول خود را از دست بدهید. هیچ کس آن را دوست ندارد ، مطمئناً ، اما در تجارت فقط بخشی از بازی است. اگر ذهن خود را در مورد عدم از دست دادن برطرف کنید ، برنده نخواهید شد. شما نمی توانید به هر قیمتی از ضرر جلوگیری کنید. گاهی اوقات این اتفاق می افتد ، زیرا شما همیشه نمی توانید درست باشید و همیشه نمی توانید جهت درست را پیش بینی کنید. این به سادگی امکان پذیر نیست ، بنابراین تعقیب آن رویا را متوقف کنید. به خودتان اجازه دهید اشتباه کنید. نکته مهم این است که این اشتباهات و در نتیجه خسارات وارده شما نمی تواند بزرگ باشد. مدیریت ریسک دوست شماست. ضررها باید به اندازه کافی کوچک باشند که شما را آزار ندهد. آنها نمی توانند شما را فقیر کنند یا شما را بترسانند یا مواردی از این دست. معاملات 1 ٪ از سهام معمولاً تعداد خوبی است. اگر به خودتان اجازه می دهید 5 ٪ یا بیشتر تجارت کنید ، ممکن است یک پیشانی سفید را در اطراف سر خود بپیچید ، کامیکاز را فریاد بزنید و به دیوار ضربه بزنید. نتایج شما تقریباً یکسان خواهد بود.

بسیاری از معامله گران هنگام از دست دادن احساس صدمه می کنند. نفس آنها رنج می برد. بعضی اوقات آنها را به سمت باز کردن موقعیت های بزرگتر سوق می دهد تا ضرر اولیه خود را پوشش دهند. سپس آنها دوباره از دست می دهند ، و اینگونه مارپیچ مرگ آغاز می شود. می توانید از آن جلوگیری کنید. شما از ضررهای خود انتقام نمی گیرید. شما تجارت خود را می بندید ، آن را فراموش کرده و حرکت می کنید. شما به دنبال مجموعه عالی بعدی هستید و همه چیز را در مورد ضرر فراموش می کنید.

شما همچنین می توانید هنگام برنده شدن اشتباه کنید

آیا تا به حال تعجب کرده اید که چرا معامله گران عالی می شوند چرا در حساب های نسخه ی نمایشی با پول جعلی و حساب های واقعی نیز چنین کاری نمی کنند؟همیشه اتفاق نمی افتد اما قطعاً الگویی در آنجا وجود دارد. دلیل اصلی این است که آنها هنگام تجارت پول کاغذ ، احساسات بزرگی را احساس نمی کنند و دلیل دوم این است که پس از موفقیت در نسخه ی نمایشی ، آنها احساس اطمینان می کنند که وارد حساب واقعی می شوند. برنده های کاغذ باعث می شود که فکر کنند تجارت آسان است. اگر بیش از حد فریبنده باشید ، بازار به سرعت درس را به شما آموزش می دهد. اگر فروتن نیستید ، بازار حتماً شما را فروتن خواهد کرد. پیروزی خوب است اما پس از آن به ماه پرواز نکنید. متمرکز بمانید و کارهای خود را انجام دهید. شما بهترین معامله گر جهان نیستید ، حداقل هنوز.

پس چرا روبات ها موفق هستند؟

اول ، یک سلب مسئولیت کوچک. همه روبات ها موفق نیستند. این واقعیت که روبات های من می توانند در بازارها درآمد کسب کنند به معنای این نیست که همه روبات ها کار می کنند. الگوریتم های من به دلایل زیادی کار می کنند. امروز روی دو مهمترین آنها تمرکز خواهم کرد. مورد اول این است که آنها با استفاده از شیوه های تجاری خوب تجارت می کنند و مورد دوم این است که آنها به سادگی تمام احساسات مرتبط با تجارت را نادیده می گیرند.

یک دقیقه صبر کنید ، روبات ها احساس احساسات نمی کنند! در حالی که این درست است ، برخی از روبات ها به شکلی برنامه ریزی شده اند که می توانند همان اشتباهاتی را که انسان مرتکب می شود کپی کند و این اشتباهات ریشه در نقص روان انسان دارد. به عنوان مثال ، تمام روبات هایی که سعی در جلوگیری از ضرر و زیان دارند و از ضررهای متوقف استفاده نمی کنند ، نقاط ضعف انسان را تکرار می کنند اما به شکلی از یک کد.

من فقط می توانم خودم و آنچه را که کدگذاری کرده ام صحبت کنم. از این منظر ، می توانم به شما بگویم که تجارت الگوریتم برای شما کاملاً شگفت انگیز است. هنگامی که من به صورت دستی تجارت می کردم ، موفق شدم ذهنم را به اندازه کافی آموزش دهم تا پول کسب کنم ، اما مطمئناً روبات ها این تجارت را به دست آورده اند.

برای رها کردن آن به طور کامل به یک سطح خاص اعتماد به کد خود نیاز دارید ، اما اگر خودتان آن را کدگذاری کنید ، اعتماد بخشی از بسته است. اگر فقط ربات شخصی را دنبال می کنید ، هنوز هم باید محتاط باشید ، اما روان شما با نگاه به نتایج تأیید شده ربات ، مانند موارد اینجا ، آرامش بیشتری خواهد داشت.

واقعاً ، همه چیز در مورد ذهن شماست

زمان بسته بندی این مقاله. اگر به شدت انگیزه دارید که یک معامله گر موفق شوید ، توصیه من این است که روی ذهن خود تمرکز کنید. من گزینه های دیگری را نمی بینم. شما می توانید یک یا دو بار خوش شانس باشید اما برای اینکه در دراز مدت سودآور باشید ، روان معامله گران قوی بسیار مهم است! یکی از راه های دور زدن آن با استفاده از مشاوران متخصص ، مانند مواردی از Quantiforce است. نتایج برای خودشان صحبت می کنند.

تجارت FX/CFD در حاشیه دارای ریسک بالایی است و ممکن است برای همه سرمایه گذاران مناسب نباشد. قبل از تصمیم گیری در تجارت FX/CFDS باید اهداف سرمایه گذاری ، سطح تجربه و اشتها را با دقت در نظر بگیرید. شما می توانید ضرر قابل توجهی را تحمل کنید.< pan> واقعاً ، همه چیز در مورد ذهن شماست

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 17 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 22:28